Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102388 пута)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #360 послато: Децембар 10, 2020, 10:39:02 поподне »
Вала Лукићу ако после свих оних промашених СНИП-ова и ових перипетија са ДЛ не направиш неки бум са твојим резултатом ништа ниси урадио😜

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #361 послато: Децембар 10, 2020, 10:51:44 поподне »
Написао сам мејл, да имамо због њихове цене анализе коју су навели у пошиљци од 149€ проблем, јер морамо да платимо таксу на то од 50€ и да ли је могуће друго решење, напр. да пошаљу узорак где неће наводити цену анализе, него цену узорка...видећу шта ће да одговоре, па јављам...за сада, док не јаве, можда најбоље да се сачека са преузимањем...јавићу одговор који пошаљу
Колико дуго може да се чека на преузимање пошиљке пошто стигне? (тј.колико дуго можемо да чекамо на одговор Дантеа?) ...да не буде ово у име свих, свако може у лично име да пише, као и да преузме пошиљку ако жели...ово сам само написао овако како сам пренео овде, тј. да ли постоји ова друга опција поновног слања узорка без навођења цене анализе од 149€
« Последња измена: Децембар 10, 2020, 10:56:13 поподне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #362 послато: Децембар 11, 2020, 12:58:34 пре подне »
да не буде ово у име свих, свако може у лично име да пише
Али сам написао у име свих, да је то код нас у Србији случај и да ли је могуће то друго решење...Ако буде могуће, то значи уштеда за ову таксу, али и дуже чекање...Е сад, Неродимац, жртвени јарац :) па кад је први примио пошиљку, неко је морао да буде први...једино, ако би била могућа опција другог слања без навођења цене анализе, да они који одаберу ту опцију (без ове таксе) , да му се на равне части рефундира његова такса од стране оних који је одаберу, јер без тог сазнања, не би ни питали за ову другу опцију...а неко је морао први да прими пошиљку :)
« Последња измена: Децембар 11, 2020, 01:08:20 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #363 послато: Децембар 11, 2020, 01:17:22 пре подне »
Мада сам пре мишљења да ће у себи да реагују "OMG , па шта хоће, добили попуст, сад кукају за неку таксу" :) Како год да буде, и да мора, свакако да нико није луд да због ове таксе "баци" уложених 149 евра...Видећемо шта ће рећи, а остало је све на сваком појединцу

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Dante Labs
« Одговор #364 послато: Децембар 11, 2020, 04:03:45 пре подне »
То су већина момака добијали. Аргументацију да су некима те информације тражили а некима не на жалост није могуће применити. Они могу да садрже било коју пошиљку ако постоји нека доза сумње. А при вашем импорту се првенствено ради о ниско указаној вредности у рачуну од стране Дантеа, јер не постоји закон који забрањује увоз празних пластичних епрувета и то ДХЛ зна.

Пошаљите копију наруџбине коју вам траже, потврдите садржај и да је вредност те епрувете 1 евро, те да Вам не могу обрачунати царину на основу наруџбине, јер је то инострана услуга која није физички предмет царине.

Ако пупуните све папире и објасните писмено о чему се ради, пошиљка неће бити враћена и нећете платити ни царинске дажбине, нити царинску услугу ДХЛу, јер ће пошиљка бити ослобођена плаћања царине. Код нас је тако прошло, само што смо дуго чекали решење.

Попуните те папире слободно и напомените да је пошиљка послата по "DDP" условима транспорта, што значи да чак и да неки трошкови настану, све трошкове плаћа пошиљалац.
Погледати и поруку https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=4888.msg127105#msg127105 на заштићеном делу форума. Прошле године декларисана вредност пошиљке је била 1 - 2 евра. Да ли ове стоји нешто другачије?

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Dante Labs
« Одговор #365 послато: Децембар 11, 2020, 07:22:25 пре подне »
Мени је писало вриједност 11€ колико и вриједи пакетић, немају они шта теби опорезовати 149€ кад пакет вриједи 11. То 149€ је сасвим нешто друго и не тиче се наше царине. Бирократија и траљавост. :(

Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #366 послато: Децембар 11, 2020, 10:35:34 пре подне »
Вала Лукићу ако после свих оних промашених СНИП-ова и ових перипетија са ДЛ не направиш неки бум са твојим резултатом ништа ниси урадио😜

Ја какав сам баксуз питање да ли ће узорак да ми успе па ће ми опет слати пакет назад и опет платим 6000 😂😂😂

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #367 послато: Децембар 11, 2020, 10:53:11 пре подне »
Ја какав сам баксуз питање да ли ће узорак да ми успе па ће ми опет слати пакет назад и опет платим 6000 😂😂😂
😂😂😂

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Dante Labs
« Одговор #368 послато: Децембар 11, 2020, 10:54:08 пре подне »
Шаљу овај прибор који може чувати узорак 60 мјесеци:

https://isohelix.com/products/genefix-saliva-dna-collection-device/
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #369 послато: Децембар 11, 2020, 11:25:00 пре подне »
Evo i meni je stigao paket i traze mi 6000. Sta ciniti?  :) Opcije 1. je da platim i to je to 2. da platim, platim 1000 dinara da se salje zalba na carinu i potencijalno platim 7000   :) 3. da ne preuzmem paket i da se vrati, a ja trazim od Dante labsa da posallje novi pribor o mom trosku i da stave manju cenu

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Dante Labs
« Одговор #370 послато: Децембар 11, 2020, 11:28:59 пре подне »
Evo i meni je stigao paket i traze mi 6000. Sta ciniti?  :) Opcije 1. je da platim i to je to 2. da platim, platim 1000 dinara da se salje zalba na carinu i potencijalno platim 7000   :) 3. da ne preuzmem paket i da se vrati, a ja trazim od Dante labsa da posallje novi pribor o mom trosku i da stave manju cenu

Објаснити им да је пакет 11€ а не 149. Требало би да то пише на папиру А4 уз њихов прибор.
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #371 послато: Децембар 11, 2020, 11:35:31 пре подне »
Објаснити им да је пакет 11€ а не 149. Требало би да то пише на папиру А4 уз њихов прибор.

To je opcija 2  ;)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #372 послато: Децембар 11, 2020, 11:38:58 пре подне »
Објаснити им да је пакет 11€ а не 149. Требало би да то пише на папиру А4 уз њихов прибор.

U posti mi rekose da moram da preuzmem paket da bih pisao zalbu. Nesto mi se cini da ce oni kada im nesto da platim to sigurno da odbace. Ne verujem da ce refundirati novac kasnije.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #373 послато: Децембар 11, 2020, 11:39:28 пре подне »
Evo i meni je stigao paket i traze mi 6000. Sta ciniti?  :) Opcije 1. je da platim i to je to 2. da platim, platim 1000 dinara da se salje zalba na carinu i potencijalno platim 7000   :) 3. da ne preuzmem paket i da se vrati, a ja trazim od Dante labsa da posallje novi pribor o mom trosku i da stave manju cenu

Опција 3. И морају да пошаљу о свом трошку.

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #374 послато: Децембар 11, 2020, 11:54:04 пре подне »
Sad sam se cuo sa prijateljicom koja radi na carini, ali ne u delu posta. Ona je kontaktirala njih dala im broj mog paketa i pitala ih da joj objasne o cemu se radi. Rekla im je da je vrednost samog paketa mizerna, da faktura nema nista sa tim... Odgovorili su joj da je procedura takva da porede sa paketima slicnog sadrzaja i da je naplata po tom principu bez obzira na navedenu cifru i da je to to... tako da ispade da je problem sto je iko ikada platio, nije se zalio i tako ce biti svima od sada.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Dante Labs
« Одговор #375 послато: Децембар 11, 2020, 12:03:14 поподне »
Sad sam se cuo sa prijateljicom koja radi na carini, ali ne u delu posta. Ona je kontaktirala njih dala im broj mog paketa i pitala ih da joj objasne o cemu se radi. Rekla im je da je vrednost samog paketa mizerna, da faktura nema nista sa tim... Odgovorili su joj da je procedura takva da porede sa paketima slicnog sadrzaja i da je naplata po tom principu bez obzira na navedenu cifru i da je to to... tako da ispade da je problem sto je iko ikada platio, nije se zalio i tako ce biti svima od sada.

Обавезно уложите жалбу писмено, препоручено.Одлука о наплати царине је одлука првостепеног органа. Видите ко је другостепени (погледајте Царински закон). Ако вам уваже жалбу (другостепени орган) тражите поврат новца.
 
 Ако вас одбију жалбу покрените управни спор. Знам да то нису неке велике паре (како коме) али је реч о принципу.

Никад се не зна.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Dante Labs
« Одговор #376 послато: Децембар 11, 2020, 12:30:11 поподне »
 Како нисте сконтали добили налог лупај све редом по ушима ,,срамотаме колико нам је добро"...

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #377 послато: Децембар 11, 2020, 12:45:21 поподне »
Moguće je od Dantea tražiti da vam pošalju kit za uzimanje brisa umesto ovog za pluvačku koji redovno šalju. Taj paket je mnogo manji i biće manje problema i kod prijema i kod vraćanja.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Dante Labs
« Одговор #378 послато: Децембар 11, 2020, 12:50:47 поподне »
Sad sam se cuo sa prijateljicom koja radi na carini, ali ne u delu posta. Ona je kontaktirala njih dala im broj mog paketa i pitala ih da joj objasne o cemu se radi. Rekla im je da je vrednost samog paketa mizerna, da faktura nema nista sa tim... Odgovorili su joj da je procedura takva da porede sa paketima slicnog sadrzaja i da je naplata po tom principu bez obzira na navedenu cifru i da je to to... tako da ispade da je problem sto je iko ikada platio, nije se zalio i tako ce biti svima od sada.
Vaša prijateljica je u pravu...
Prema carinskom zakonu postoji 6 metoda utvrdjivanja carinske vrednosti, propisane odredbama čl.52 i 56 ovog zakona, a primena se vrši po hijerarhijskom rasporedu.
Jedna od tih metoda je uporedjivanje vrednosti istovetne ili slične robe, uvezene približno u isto vreme na teritoriju R.S.

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #379 послато: Децембар 11, 2020, 01:12:16 поподне »
Vaša prijateljica je u pravu...
Prema carinskom zakonu postoji 6 metoda utvrdjivanja carinske vrednosti, propisane odredbama čl.52 i 56 ovog zakona, a primena se vrši po hijerarhijskom rasporedu.
Jedna od tih metoda je uporedjivanje vrednosti istovetne ili slične robe, uvezene približno u isto vreme na teritoriju R.S.

Onda se namece zakljucak da nema prostora za zalbu, zar ne?