Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102385 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #320 послато: Децембар 07, 2020, 06:26:04 поподне »
Samo da znate sve ću vas prijaviti Krkobabiću, pored naših poštanskih trudbenika vi se dehaelišete, sram da vas bude...Aj srećno🙂
Нисмо их ми бирали , него Данте :) ДХЛ је нужно зло :)

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1360
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Dante Labs
« Одговор #321 послато: Децембар 07, 2020, 06:54:14 поподне »
Значи пошаљем као обичну а не препоручену пошиљку у Пошти-ал нисам разумео ово да пошаљем препоручено са авионском картом?
Приликом предаје, одабери/нагласи да се (обична) пошиљка отпреми авионом (можда је то подразумевана међународна услуга али за сваки случај нагласи, тога се придржавам, јер тако сам и ја својевремено саветован).

Значи кад шаљем назад у Данте, да не помињем ДНК, него да кажем да су погрешили и да им враћам кутију? Тако нешто?
Садржај пакета - било шта само да прође царину. Најбитније је да се ДНК не помиње.

Није проблем да стигне у Србију, јер мој пакет је већ преузела Пошта Србије од ДХЛ-а, односно тренутно се царини.
Да, мислим да је то најмањи проблем јер су такве пошиљке које стигну ДХЛ-ом већег приоритета па се не задржавају дуго на царини.

Сад остаје само друга, приликом слања назад, "службеник поште на шалтеру" ...:)
Ако буде неко закерало од службеника, шаљи мени пакетић рођо (случај Еровић..) :D

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #322 послато: Децембар 07, 2020, 07:06:13 поподне »

Ако буде неко закерало од службеника, шаљи мени пакетић рођо (случај Еровић..) :D
Важи рођо  :D (сад могу опуштено да дођем до шалтера, па да кажем ако ме службеник пита нешто: "ма обична пошиљка...извините, а зашто питате, да не мислите да је можда неки ДНК"? Службеник док куца нешто диже поглед ка мени и каже:"Молим?"...Ја: "ма ништа, ја то онако, свашта хехе...зашто би ви у то сумњали или зашто бих се ја плашио да ћете ви да посумњате нешто...извините хехе...чекају људи иза... ;D )
« Последња измена: Децембар 07, 2020, 07:16:56 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Dante Labs
« Одговор #323 послато: Децембар 07, 2020, 07:28:16 поподне »
Важи рођо  :D (сад могу опуштено да дођем до шалтера, па да кажем ако ме службеник пита нешто: "ма обична пошиљка...извините, а зашто питате, да не мислите да је можда неки ДНК"? Службеник док куца нешто диже поглед ка мени и каже:"Молим?"...Ја: "ма ништа, ја то онако, свашта хехе...зашто би ви у то сумњали или зашто бих се ја плашио да ћете ви да посумњате нешто...извините хехе...чекају људи иза... ;D )
Ljudi iza...o pa to su već neke zakulisne radnje...ništa, ja samo kažem...Batina će da radi, vidim ja...Ako vas ne bude u drugom, biće vas u trećem dnevniku u rubrici" crna hronika", zajedni sa švercerima rezanog duvana...

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #324 послато: Децембар 07, 2020, 07:35:11 поподне »
Ljudi iza...o pa to su već neke zakulisne radnje...ništa, ja samo kažem...Batina će da radi, vidim ja...Ako vas ne bude u drugom, biće vas u trećem dnevniku u rubrici" crna hronika", zajedni sa švercerima rezanog duvana...
Ма људи иза, пензионери и остали грађани у реду...можда журе, па ако се задржим на шалтеру може да почне комешање...и онда службеник коме није јасно ништа са једне стране, и притисак људи иза ...онда мора да се брзо глава окреће час ка службенику уз кисео осмех са грашкама зноја низ чело, а час иза са претећим погледом (који поручује "одбиј!") према реду који се створио и који појачава већ постојећу нервозу
« Последња измена: Децембар 07, 2020, 07:41:01 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Белић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 87
Одг: Dante Labs
« Одговор #325 послато: Децембар 07, 2020, 11:53:43 поподне »
Писах о томе како сам слао Данте на овој теми у децембру 2019: "Dante послах данас обичном поштом, без икаквих проблема. 620 динара платих. Класична пошта ка иностранству, на којој, по упутству са царине , написах  ''брис грла у епрувети за анализу''.  Фабричко паковање картонско , које добих, убацих у поштанску заштитну коверту."

Дакле, слободно питајте на шалтеру или назовите царинарницу у пошти и питајте шта да напишете на пакету. Према  мени су били изизетно љубазни и искрени. Помогли....

Има читава преписка од прошле године у ово време, прочитајте, користиће.

Sent from my S31 using Tapatalk


Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #326 послато: Децембар 08, 2020, 12:02:49 пре подне »
Писах о томе како сам слао Данте на овој теми у децембру 2019: "Dante послах данас обичном поштом, без икаквих проблема. 620 динара платих. Класична пошта ка иностранству, на којој, по упутству са царине , написах  ''брис грла у епрувети за анализу''.  Фабричко паковање картонско , које добих, убацих у поштанску заштитну коверту."

Дакле, слободно питајте на шалтеру или назовите царинарницу у пошти и питајте шта да напишете на пакету. Према  мени су били изизетно љубазни и искрени. Помогли....

Има читава преписка од прошле године у ово време, прочитајте, користиће.

Sent from my S31 using Tapatalk
Рођо, кључан детаљ који си навео је - 2019та :) Ово сад да се на овај начин поступи, би био такав аутогол, да ни намерно неко сам себи не би могао да смисли такву самосаботажу (да зове царинарницу, да се напише "брис грла у епрувети за анализу")  :D
Ми сад морамо мало да провежбамо став и наступ пред огледалом, за наступ пред шалтером ( пожељно је и умеће хипнозе )
« Последња измена: Децембар 08, 2020, 12:11:45 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Белић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 87
Одг: Dante Labs
« Одговор #327 послато: Децембар 08, 2020, 12:14:40 пре подне »
Пробао?  Јел ти стигао кит? Знао сам да ћешш  кад тад наручити хе хе.
Треба пробати и то само наша Пошта, ако не прође у једној проћи ће на другој локацији, на другу причу. Чим виде да се шаље у ....лабс одмах си сумњив, па је по мени боље бити  искрен. Прво назовите и питајте, шалтер, анонимно, па ћете видети шта кажу. Заборавите ДХЛ за назад у Данте.

Sent from my S31 using Tapatalk


Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #328 послато: Децембар 08, 2020, 12:18:17 пре подне »
Пробао?  Јел ти стигао кит? Знао сам да ћешш  кад тад наручити хе хе.
Треба пробати и то само наша Пошта, ако не прође у једној проћи ће на другој локацији, на другу причу. Чим виде да се шаље у ....лабс одмах си сумњив, па је по мени боље бити  искрен. Прво назовите и питајте, шалтер, анонимно, па ћете видети шта кажу. Заборавите ДХЛ за назад у Данте.

Sent from my S31 using Tapatalk
Није још стигло :) Морао сам кад тад ово да урадим...ма наравно, има више пошта, наћи ће се решење за све...Него се подгрејала мало атмосфера, а знаш како, када би све било "као по лоју", не би ни било занимљиво :) (али не би ваљало ни да превише буде "занимљиво")
« Последња измена: Децембар 08, 2020, 12:25:36 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #329 послато: Децембар 08, 2020, 12:35:03 пре подне »
Једно је сигурно, негде ће проћи глатко, негде можда неће (надамо се да ће код свих да прође без проблема), али сигурно ће сви послати на крају...
« Последња измена: Децембар 08, 2020, 12:37:48 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Dante Labs
« Одговор #330 послато: Децембар 08, 2020, 03:42:45 пре подне »
О проблемима са слањем погледати стране 7 https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=3909.120 и 8 https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=3909.140 и тему Састанак 12.12.2019. на заштићеном делу форума https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=4888.0;all .

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1360
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Dante Labs
« Одговор #331 послато: Децембар 08, 2020, 07:58:31 пре подне »
Писах о томе како сам слао Данте на овој теми у децембру 2019: "Dante послах данас обичном поштом, без икаквих проблема. 620 динара платих. Класична пошта ка иностранству, на којој, по упутству са царине , написах ''брис грла у епрувети за анализу''.
Прошле године нисмо имали ковид-19, мислим да би се сада на царини према оваквој пошиљци понели као према радиоактивном елементу.  :)

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #332 послато: Децембар 08, 2020, 08:48:21 пре подне »
Људи ајде да се не оптерећујемо тим слањем. Писано је доста на ову тему тако да нема потребе да тензијашимо. Сви знамо каква је ситуација и читали смо препоруке људи које су слали тако да о томе више нема шта да се расправља 🤔🤔🤔

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #333 послато: Децембар 08, 2020, 11:03:58 пре подне »
Људи ајде да се не оптерећујемо тим слањем. Писано је доста на ову тему тако да нема потребе да тензијашимо. Сви знамо каква је ситуација и читали смо препоруке људи које су слали тако да о томе више нема шта да се расправља 🤔🤔🤔

Доста тога се ове године променило због COVID-19 пандемије, све се окренуло наглавачке, па вероватно и поштанске процедуре и протоколи.

Што би рекао Владимир Бојановић, на овакве пошиљке, које су прошле године пролазиле без питања, данас на шалтерима поште и царини гледају као да шаљеш обогаћени уранијум или експлозив.

Хајде да сачекамо и видимо како ће да прођу првих неколико људи који буду слали узорке назад. Ако искрсну проблеми, можда није лоша идеја да објединимо 10-15 узорака и ангажујемо неку фирму која има све потребне лиценце за извоз и која може да испоштује процедуре за безбедан транспорт "биолошког материјала". Може да се деси да трошкови слања по једном узорку, када се расподеле, уопште не буду велики ни у овом сценарију.
« Последња измена: Децембар 08, 2020, 11:07:58 пре подне Драган Обреновић »

Ван мреже Белић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 87
Одг: Dante Labs
« Одговор #334 послато: Децембар 08, 2020, 11:36:51 пре подне »
Нисам био лењ и назвах пошту у Новом Саду.
Објасних шта шаљем и рекох да сам слао и прошле године, а госпођа из царине ми рече да кад будем сад слао, исто напишем и да нема никакве разлике, само да је пакет добро упакован.
Није ми намера да тензијашим , што неко написа, већ да помогнем, али се изгледа стварно све променило због овог Ковида....
Толико од мене.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #335 послато: Децембар 08, 2020, 11:50:40 пре подне »
Нисам био лењ и назвах пошту у Новом Саду.
Објасних шта шаљем и рекох да сам слао и прошле године, а госпођа из царине ми рече да кад будем сад слао, исто напишем и да нема никакве разлике, само да је пакет добро упакован.
Није ми намера да тензијашим , што неко написа, већ да помогнем, али се изгледа стварно све променило због овог Ковида....
Толико од мене.

Шта значи "тензијашим"?  :)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Белић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 87
Одг: Dante Labs
« Одговор #336 послато: Децембар 08, 2020, 12:22:47 поподне »
Људи ајде да се не оптерећујемо тим слањем. Писано је доста на ову тему тако да нема потребе да тензијашимо. Сви знамо каква је ситуација и читали смо препоруке људи које су слали тако да о томе више нема шта да се расправља 🤔🤔🤔

Не знам, овде горе  је поменуто.
Вероватно дизање тензије, мада ја нисам стекао било какав утисак да сам ја или било ко то учинио.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #337 послато: Децембар 08, 2020, 12:25:11 поподне »
Свако може у сваком тренутку да напише своје проблеме. Зато и постоји ова тема.
Не постоје никакве тензије.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1360
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Dante Labs
« Одговор #338 послато: Децембар 08, 2020, 12:38:34 поподне »
Хајде да сачекамо и видимо како ће да прођу првих неколико људи који буду слали узорке назад. Ако искрсну проблеми, можда није лоша идеја да објединимо 10-15 узорака и ангажујемо неку фирму која има све потребне лиценце за извоз и која може да испоштује процедуре за безбедан транспорт "биолошког материјала". Може да се деси да трошкови слања по једном узорку, када се расподеле, уопште не буду велики ни у овом сценарију.
Сви ће на "овај или онај" начин успети да пошаљу своје узорке, питање је да ли ће баш стићи сви на главно одредиште или ће негде запети, као што се недавно десило са Радуловим узорком. Зато Драгане ако знаш која фирма обезбеђује транспорт "биолошког материјала", ја сам за ту опцију, ионако сам ових дана размишљао да прикупим узорке од мојих кандидата и све заједно пошаљем, у једном пакету.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #339 послато: Децембар 10, 2020, 12:21:40 поподне »
Друштво стигао ми пакет. И на изненађење поштар ми је тражио да платим 6050 динара. Тако да ако нисте очекивали спремите лову али колико сам ја разумео и како пише да је Free shipping, не разумем.