Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102521 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #40 послато: Децембар 27, 2018, 12:41:50 поподне »
Тек ми је јуче стигао прибор за узорковање. Ако се по јутру познаје дан, начекаћу се на резултате  ::)...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #41 послато: Децембар 27, 2018, 02:34:06 поподне »
Мени је прибор стигао 17.12., преузео сам га 19.12. у Пошти (нисам био код куће кад је први пут покушана достава). Нису ми били послали из DHL-а онај мејл са бар кодом и свим осталим подацима како да узорак пошаљем назад. Добра ствар што релативно брзо одговоре на мејл. Тако су ми то и послали, а и ријешили смо неке недоумице око регистрације. DHL је такође тражио неке папире од здравствене установе (да узорак није био-хазардан и сл.). Пошиљку сам предао DHL-у 24.12., а пошто су у Италији нерадни дани за Божић 25. и 26.12., пошиљка треба данас да стигне у лабораторију, што су ми потврдили и из DHL-а.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #42 послато: Децембар 28, 2018, 08:42:37 пре подне »
Јуче око 19:00:

Dear Customer,
 
We are pleased to confirm you we have received your sample. Our lab will start the DNA extraction as soon as possible.

Please do not hesitate to contact me if we may provide further assistance.

Best regards,

Dante Labs' Team

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #43 послато: Јануар 26, 2019, 09:38:30 пре подне »
Јуче око 16:00:

Dante Labs: Successful DNA extraction - Level A

Dear Customer,

We are pleased to confirm you we have successfully completed DNA extraction. Your sample is classified as level A. This means your sample is perfectly qualified. Our lab will start sequencing as soon as possible.

Please do not hesitate to contact me if you need any further assistance.

Best regards,

Dante Labs' Team

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3391
  • Васојевић
Одг: Dante Labs
« Одговор #44 послато: Јануар 26, 2019, 02:34:16 поподне »
И мени је јуче стигло исто обавештење.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #45 послато: Фебруар 01, 2019, 10:54:45 поподне »
Ја сам Y111 урадио код ФТДНА, али ова цена Full Genome од 259 евра ми делује привлачно.
Шта су негативне стране Данте Лабс? Ко после интерпретира тај фајл. Какве сервисе они нуде када резултати стигну?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #46 послато: Фебруар 10, 2019, 09:53:08 поподне »
Коначно је данас и мој узорак стигао у Dante Labs. Уплатио сам га 22.11. прошле године. Више од месец дана је до мене путовао прибор и отприлике исто толико назад. Оно остало између иде на моју душу :). Све укупно, више од два и по месеца од уплате до доставе узорка лабораторији...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Dante Labs
« Одговор #47 послато: Фебруар 10, 2019, 10:14:47 поподне »
Коначно је данас и мој узорак стигао у Dante Labs. Уплатио сам га 22.11. прошле године. Више од месец дана је до мене путовао прибор и отприлике исто толико назад. Оно остало између иде на моју душу :). Све укупно, више од два и по месеца од уплате до доставе узорка лабораторији...

Тамо је, то је сад једино важно! :)



Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Dante Labs
« Одговор #48 послато: Фебруар 25, 2019, 02:54:11 поподне »
Povodom Dana retkih bolesti Dante Labs nudi WGS sa mtDNA po ceni od 259 evra.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #49 послато: Фебруар 25, 2019, 02:59:32 поподне »
Дај Боже да Данте Лабс поживи док не стигне мој резултат...  ::)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #50 послато: Фебруар 25, 2019, 03:18:03 поподне »
Дај Боже да Данте Лабс поживи док не стигне мој резултат...  ::)

Читам коментар једног Пољака који је радио код Danteа. Каже: "Превара? Ипак није. Стигао резултат након 6 месеци." И даје један добар закључак:"јефтино и добро није брзо, брзо и добро није јефтино, јефтино и брзо није добро". 😉
« Последња измена: Фебруар 25, 2019, 03:28:58 поподне Милош »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #51 послато: Фебруар 25, 2019, 03:41:45 поподне »
Читм коментар једног Пољака који је радио код Danteа. Каже: "Превара? Ипак није. Стигао резултат након 6 месеци." И даје један добар закључак:"јефтино и добро није брзо, брзо и добро није јефтино, јефтино и брзо није добро". 😉

Мене брине што су у режиму дебелог попуста нон-стоп, већ четврти месец. То веома често значи да се нема пара... Продају се расположиви капацитети испод цене далеко у будућност да би се превазишли тренутни финансијски проблеми у нади да ће касније бити боље.
Гуглао сам их мало и гледао где им је пословни простор и могу рећи да ме целокупна слика помало брине...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3391
  • Васојевић
Одг: Dante Labs
« Одговор #52 послато: Фебруар 25, 2019, 04:46:33 поподне »
Продају се расположиви капацитети испод цене далеко у будућност да би се превазишли тренутни финансијски проблеми у нади да ће касније бити боље.

Можда DanteLabs пропадне сутра (заиста не остављају неки посебан утисак), али ова снижења сигурно нису испод цене тј. профит сигурно постоји, ма колико мали био. Ради се о томе да смо се навикли на лоповске цене некадашњих монополиста из FTDNA, па нам је сад невероватно да неко три пута јефтиније нуди дупло бољу услугу.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #53 послато: Фебруар 25, 2019, 05:17:21 поподне »
Можда DanteLabs пропадне сутра (заиста не остављају неки посебан утисак), али ова снижења сигурно нису испод цене тј. профит сигурно постоји, ма колико мали био. Ради се о томе да смо се навикли на лоповске цене некадашњих монополиста из FTDNA, па нам је сад невероватно да неко три пута јефтиније нуди дупло бољу услугу.

Стварно не знам колико реало износе трошкови оваквих тестирања али није FTDNA једина лаборатрија код које су слични тестови вишеструко скупљи. Novogene, FullGenomes, Yseq - код свих су WGS тестови два до четири пута скупљи, зависи од тренутка поређења. Надам се да си у праву и да ће ово значити да цене тестова генерално падају, али нешто не примећујем да су остале лабораторије у некој паници због ових попуста код DanteLabs и да дају сличне попусте.
Како било, најмање што очекујем од њих је да одрже темпо од 6 месеци за достављање резултата.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Dante Labs
« Одговор #54 послато: Фебруар 25, 2019, 11:33:06 поподне »
Према коментарима на https://www.wikitree.com/g2g/719230/a-30x-full-genome-sequence-for-199-169-150 и https://www.wikitree.com/g2g/718053/startup-company-nebula-genomics-using-different-business можда ће ускоро бити могуће урадити анализу целог генома и још зарадити на томе, ако сте "X-man" и спремни да продате своју душу, т.ј. ДНК и медицинску историју.

Nebula Genomics https://www.nebula.org/ https://www.nebula.org/how_it_works за сада нуди своје услуге само у САД: 99$ кошта WGS са покривеношћу од 0.4x, што значи да даје гомилу погрешно очитаних маркера, не могу се поуздано утврдити нове гране на стаблу Y хаплогрупа, али вероватно је могуће утврдити припадност познатим гранама. Наравно, стиче се увид у аутосомалну ДНК, могуће наследне болести итд. Друга могућност је одговорити на питања која се тичу личних особина, навика, запослења, наслеђа, здравља ( чланова породице) и онда чекати да се појаве истраживачке установе спремне да плате трошкове WGS-а са покривеношћу од 30x или који долар више. А то је у рангу WGS теста код Dante Labs-а.

Од неколико хиљада тестираних у таблицама Порекла, можда би се нашло бар стотинак оних који живе у САД, или имају рођаке тамо, који би купили тест за 99$ или имају податке какве траже медицинске и фармацеутске компаније и били би вољни да их продају. Довољно за прављење базе података аутосомалне ДНК у Срба и детаљније профилисање најчешћих Y хаплогрупа.

Онима који су већ урадили WGS, EncrypGen https://encrypgen.com/ омогућава да продају резултате својих ДНК тестова заинтересованим истраживачима или компанијама. Сами не раде тестове, али нуде тестове партнерских компанија https://encrypgen.com/buy-dna-test-kits/. Viazoi нуди, тренутно за 59$, између осталог, свој тест Genetic Ancestry Insights који изгледа тестира само одређене маркере https://viazoi.com/product/ancestry/. Codigo 46 има Codigo Ancestry тест који за 99$ тестира 650000 маркера https://codigo46.com.mx/en/codigo-ancestry/.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #55 послато: Март 18, 2019, 12:53:54 поподне »
Novi problemi sa Dante Labs...

Verovatno sam ja jedan od retkih sa naših prostora koji je poručio testiranje preko njihovog američkog sajta us.dantelabs.com a ne kao većina, preko globalnog www.dantelabs.com. Iz nepoznatog razloga su do sada imali dva sajta koji su bili vizuelno identični, osim što su na jednom cene bile izražene u USD a na drugom u EUR. Takođe su i baze korisnika bile odvojene, pa se sa nalogom koji ste otvorili na jednom sajtu nije moglo prijaviti na drugom. Ovo su sada rešili tako što vas domen us.dantelabs.com automatski preusmeri na globalni domen www.dantelabs.com. No niko se izgleda još nije setio da spoji i baze korisnika tako da se više uopšte ne mogu prijaviti na svoj nalog niti videti stanje kita.

Pisao sam im pa ćemo videti...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #56 послато: Април 02, 2019, 09:11:38 поподне »
Стигли су резултати. Данас поподне су ме мејлом обавијестили и упутили на мој налог гдје су окачили извјештаје, и за мене и за супругу. Добили смо здравствене извјештаје на болести и медикаменте. Сирови фајл је у .vcf формату и величине је око 150 мегабајта.

Stay tuned!

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #57 послато: Април 02, 2019, 09:23:00 поподне »
Стигли су резултати. Данас поподне су ме мејлом обавијестили и упутили на мој налог гдје су окачили извјештаје, и за мене и за супругу. Добили смо здравствене извјештаје на болести и медикаменте. Сирови фајл је у .vcf формату и величине је око 150 мегабајта.

Stay tuned!

Нека је са срећом! Да ли се зна како ћеш да скинеш BAM фајл?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #58 послато: Април 02, 2019, 09:29:40 поподне »
Стигли су резултати. Данас поподне су ме мејлом обавијестили и упутили на мој налог гдје су окачили извјештаје, и за мене и за супругу. Добили смо здравствене извјештаје на болести и медикаменте. Сирови фајл је у .vcf формату и величине је око 150 мегабајта.

Stay tuned!

Одлично! Много брже него што сам се надао. Да ли си тражио и BAM фајл и ако јеси зна ли се када ће га доставити?
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Dante Labs
« Одговор #59 послато: Април 02, 2019, 09:36:29 поподне »
Стигли су резултати. Данас поподне су ме мејлом обавијестили и упутили на мој налог гдје су окачили извјештаје, и за мене и за супругу. Добили смо здравствене извјештаје на болести и медикаменте. Сирови фајл је у .vcf формату и величине је око 150 мегабајта.

Stay tuned!

Честитам! Већ из .вцф-а може да се види ако има неких нових СНП-ова које делиш с неким, најбоље да погледа неко са И2а пројекта ради поређења, или са нашег на фтдна, на пример.