Аутор Тема: Blagojevići - Nenadovići, selo Takovo - Gornji Milanovac, slava Aranđelovdan  (Прочитано 1063 пута)

Ван мреже Nikola Blagojević

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Blagojevići - Nenadovići, selo Takovo - Gornji Milanovac, slava Aranđelovdan
« послато: Март 04, 2020, 12:15:40 пре подне »
Pozdrav svima!
Nov sam u istraživanju porekla svoje familije, pa ako neko ima iz ovog kraja bio bih zahvalan za informacije :)
Reč je o porodici Blagojević iz Takova, slava Aranđelovdan, haplogrupa I2 PH908. Ranije prezime do verovatno 1830.ih je bilo Nenadović. U Takovu je 1834. bio Blagoj Nenadovic od koga su verovatno Blagojevići. Po knjizi M.Filipovića Nenadovići su došli od Sjenice u Takovo i od njih su nastali Paunovići, Stevanovići, Blagojevići, Petrovići i Popovići.  Radojica Paunović iz te porodice je bio na sastanku u Takovu 1815. Isti autor navodi da se ovi Nenadovici dovode u vezu sa Nenadovicima iz Brankovine. Međutim, ne podudaraju se slave a ni genetika. Takođe, ne uspevam da pronađem podatke o porodici ili bratstvu ili rodu pod imenom Nenadović među crnogorskim plemenima, osim Nenadovića iz Brankovine koji su mislim iz plemena Banjani. Ne nalazim ni podatke o Nenadovicima sa prostora Sjenice, Peštera...
Ima li neko neki savet? Znate li za jos neke Nenadoviće?
Veliki pozdrav!

Ван мреже lafajet62

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Blagojevići - Nenadovići, selo Takovo - Gornji Milanovac, slava Aranđelovdan
« Одговор #1 послато: Април 22, 2023, 06:26:27 пре подне »
 :) Pomaže Bog, rođače Nikola, ja bih ti predložio da pogledaš malo interesantan deo loze porodice Obrenović pošto spominješ Takovo. Verovatno sam ti neki dalji stric ili djed. Evo ti jedne slike pa ti dalje istražuj. Nadam se da će te sinovče ova poruka stići u pravo doba!

  vidje Radonju ;)