Аутор Тема: maloletne zrtve sremskog fronta  (Прочитано 2715 пута)

Ван мреже alexsandar

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 98
maloletne zrtve sremskog fronta
« послато: Јун 15, 2018, 04:02:09 пре подне »
da li se zna cifra bacenih mladih zivota bez ikakve logike ratovanja,kada je vec u gotovom ratu  izginulo desetine hiljde srpske mladezi?Kome su komunisti toliko mladih zivota zrtvolavi? zasto???
да се не заборави

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #1 послато: Јун 15, 2018, 09:36:26 пре подне »
Нажалост, тај број погинулих се још увек не зна тачно.

Списак погинулих, умрлих и несталих бораца и старешина 4. Крајишке НОУ бригаде направљен је на основу књига рањених, погинулих, умрлих и несталих 5. крајишке НОУ дивизије и 4. крајишке НОУ бригаде, које се чувају у Архиву Војноисторијског института, и уз помоћ Секције бораца 4. Крајишке бригаде и општинских организација СУБНОР-а, али и поред тога постоји могућност да известан број погинулих, умрлих и несталих није унет у списак.

http://www.znaci.net/00001/94_5.pdf

 http://www.znaci.net/00001/69_14.pdf

http://www.znaci.net/00001/184_9.pdf

Има тих података још. Али, и када би се све прикупило, опет не бисмо знали тачан број.


Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #2 послато: Јун 15, 2018, 10:20:49 пре подне »
da li se zna cifra bacenih mladih zivota bez ikakve logike ratovanja,kada je vec u gotovom ratu  izginulo desetine hiljde srpske mladezi?Kome su komunisti toliko mladih zivota zrtvolavi? zasto???

Што се малолетника тиче,макар за своју фамилију нисам нашао икога малолетног да се борио и пао на Сремском фронту.
Ипак ако се у обзир узму логори(Сајмиште,Бањица и многи други) то што сам рекао онда свакако не важи..од моје мајке стрица Петра Јајића(3.колено) су стрељали са само 17 година.
Ово пишем јер сам још почетком мог интересовања за све што је везано за моју породицу и претке ,а да се тиче Другог Светског Рата пронашао овде- https://drive.google.com/file/d/0B3ma9plMXxAELU5ZZ0RINkh0ZXM/view
У питању је Списак жртава на подручју Војводине у Другом Светском Рату-тако да се ту могу видети и они пали на Сремском фронту али и они који су убијени по разним логорима.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #3 послато: Јун 15, 2018, 10:45:26 пре подне »
Брат од мог прадеде је погинуо на Сремском фронту, звао се Милош Ђурић. Отац му се звао исто Милош Ђурић.
Он је отишао у Шабац још као дете двадесетих година код неких рођака и био је трговац у Шапцу.  Доста Плавањаца је одселило у Шабац и Мајур после Првог светског рата.
Није био малолетан, али је био млад.

Пробој Сремског фронта је био стратешки непотребан.
Тито је српску голобраду омладину навукао да што више изгину, и стварно пуно изгунули.
 

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #4 послато: Јун 15, 2018, 02:10:08 поподне »
Брат од мог прадеде је погинуо на Сремском фронту, звао се Милош Ђурић. Отац му се звао исто Милош Ђурић.
Он је отишао у Шабац још као дете двадесетих година код неких рођака и био је трговац у Шапцу.  Доста Плавањаца је одселило у Шабац и Мајур после Првог светског рата.
Није био малолетан, али је био млад.

Пробој Сремског фронта је био стратешки непотребан.
Тито је српску голобраду омладину навукао да што више изгину, и стварно пуно изгунули.
 

Тај Други Светски рат је по мени једна од највећих трагедија која је задесила наш национ.Чак сам чуо за Сремски фронт да су српски младићи доста често били ненаоружани и готово без икакве обуке тако да су као глинени голубови јуришали на непријатељске митраљезе..такође сам чуо да је искуснији партизански одред био у непосредној близини и немо посматрао како гину голобради момци.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #5 послато: Јун 15, 2018, 02:22:19 поподне »
Тај Други Светски рат је по мени једна од највећих трагедија која је задесила наш национ.Чак сам чуо за Сремски фронт да су српски младићи доста често били ненаоружани и готово без икакве обуке тако да су као глинени голубови јуришали на непријатељске митраљезе..такође сам чуо да је искуснији партизански одред био у непосредној близини и немо посматрао како гину голобради момци.

Гледали су немо јер су ти младићи били деца "реакционарних Србијанаца", који нису једнодушно подржали комунистичку "револуцију", па је то био неки вид "освете", колико год то болесно звучало. Увек смо сами себи били најгори непријатељи...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #6 послато: Јун 15, 2018, 02:30:37 поподне »
Гледали су немо јер су ти младићи били деца "реакционарних Србијанаца", који нису једнодушно подржали комунистичку "револуцију", па је то био неки вид "освете", колико год то болесно звучало. Увек смо сами себи били најгори непријатељи...

Нисмо једини,али слажем се да смо највећи непријатељи..ми смо такав народ да се делимо од насеља у коме живиш до регије у којој живиш,мислим да на свету нема у том смислу затуцаног народа као што смо ми.Пре неки дан сам видео једну болесну слику двојице усташа ,где се за једног може рећи да је српског порекла..накарада се звао мишко ратковић.Покушавао сам и покушавам да разумем која је то психичка појава,можда боље психопатологија која те наводи да се иживљаваш над сопственим народом..тако нешто једино можеш да видиш на афричком контитенту где се убијају између себе због верских разлика-иако су исти народ ,а друго место за тако нешто је Балкан -тачније српско етничко подручје.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Ђока

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #7 послато: Јун 15, 2018, 07:00:11 поподне »
Тај Други Светски рат је по мени једна од највећих трагедија која је задесила наш национ.Чак сам чуо за Сремски фронт да су српски младићи доста често били ненаоружани и готово без икакве обуке тако да су као глинени голубови јуришали на непријатељске митраљезе..такође сам чуо да је искуснији партизански одред био у непосредној близини и немо посматрао како гину голобради момци.

По броју жртава ни близу Првог рата. Ако се као критеријум узму идеолошки раздори у српском народу, онда се слажем.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #8 послато: Јун 15, 2018, 10:00:33 поподне »
По броју жртава ни близу Првог рата. Ако се као критеријум узму идеолошки раздори у српском народу, онда се слажем.

Можда ако се гледају само погинули војници, али ако се гледају и цивилне жртве, Други светски рат је на овим просторима однео више живота у односу на Први.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ђока

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #9 послато: Јун 15, 2018, 11:21:01 поподне »
Мислим и на војне и цивилне жртве, додуше, пребацио сам се само на територију данашње Србије, не рачунајући просторе преко Дрине где је српски живаљ заиста имао енормне губитке.

Ван мреже alexsandar

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 98
Одг: maloletne zrtve sremskog fronta
« Одговор #10 послато: Јун 16, 2018, 06:27:33 пре подне »
<a href="https://www.youtube.com/v/pdaYCWES2r4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/pdaYCWES2r4</a>   veoma porazavajuca istina ,sama pomisao na namere komande komunistickih srbomrzaca govore da je u sluzbi treceg rajha i po negovog odlaska .Potrebom da se upise sto veci broj zrtava u stvaranje komunisticke  Jugoslavije,je samo upisano sa srpskim glavama  .Nazalost sami mi smo sebi najveci neprijatelji
« Последња измена: Јун 17, 2018, 12:16:42 пре подне НиколаВук »
да се не заборави