Аутор Тема: Историјски филмови (документарни, играни, мјузикли)  (Прочитано 17286 пута)

На мрежи ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 5938
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Историјски филмови (документарни, играни, мјузикли)
« Одговор #100 послато: Јануар 15, 2021, 01:37:08 пре подне »
Мислим да млади у Хрватској данас, или подржавају тај период, а у најбољем случају, немају никакву реакцију на тај период, тј. не тиче их се...а то је резултат недостатка суочавања са тим периодом за време СФРЈ...то је показала и једна анкета на филозофском факултету у Загребу (где већина није никакав став показивала према томе), а анкета на неком другом месту (не на факултету у главном граду), ко зна шта би показала...Резиме код њих би био, или подржавање или у најбољем случају немање става (у то улази и неко површно знање о свему томе, али код те групе је приметна можда и свесна "црна рупа" за тај период "не знам ја ништа, немој мене да питаш" итд)...али суочавање-не...(од дебелог минуса, до негативне нуле по том питању...)...е, овај филм би код њих могао да буде "позитивна нула" , у смислу да је зачепркао нешто из тог периода код њих
Дресови хрватске дипломатске екипе (амбасада Хрватске у Београду) на хуманитарном турниру "diplomats 4 children" 15.09.2018. на Ади Циганлији:

Представници амбасаде Хрватске у Србији су учествовали у хуманитарном турниру у малом фудбалу на Ади Циганлији, 15. септембра 2018. године. Том приликом су носили дресове црне боје који асоцирају на фашизам (црнокошуљаше), а на дресовима је писало Земун. У Хрватској, једна од шовинистичких антисрпских парола је и: Хрватска до Земуна, јер је Земун био у саставу Независне државе Хрватске.
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0
Нова друга комбинација дресова (раније је била плава, сада је црна):

« Последња измена: Јануар 15, 2021, 01:47:22 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Бели орао
« Одговор #101 послато: Јануар 15, 2021, 02:30:15 пре подне »
Овде је јасно да се ради о боји која није присутна на националној застави...Резервни дресови се обично узимају од неке од других боја на застави, а не од неке боје која није присутна на застави (тако је свуда обичај, једино што се сећам да је одскакало је некадашњи резервни дрес СР Немачке, који је један период био зелене боје, али овде је јасно да има избора, па се поставља питање, ако баш мора нека боја која није на застави (поред црвене, беле и плаве (која се раније користила), зашто баш ова?)...Ово је чисто примедба дизајнеру дреса и претпостављам комисији која је то одобрила и можда неким вишим структурама...А можда и доказ да је граница дозвољеног и оно што се види, а не каже, и да већу тежину има противаргумент да није нешто онако како изгледа, од самог утиска. Па ако је намера дизајнера и благослов виших структура за то што би могло да асоцира на нешто, нека порука "испод жита", онда у најмањем то може да значи несуочавање са прошлошћу (да не кажем подршка). А вероватно то није била та намера, него само се поклопила незгодна околност, да управо после промоције нових дресова на СП у Русији, на прослави другог места пева Томпсон (дошао је сигурно "непозван", баш их је довео у "незгодну" ситуацију и било им је вероватно "непријатно", од врха до стотина хиљада људи на прослави).
Тако да у вези са филмом који је Атлантише поставио, то је максимално достигнуће са њихове стране по мени, на тему тог дела њихове историје (скромно, обазриво и цензурисано)
« Последња измена: Јануар 15, 2021, 02:36:52 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже НиколаВук

• Уредник
  • Бели орао
  • Поруке: 6639
  • I2-PH908>Y52621>Y189944, род Никшића
« Одговор #102 послато: Јануар 15, 2021, 10:40:39 пре подне »
Овде је јасно да се ради о боји која није присутна на националној застави...Резервни дресови се обично узимају од неке од других боја на застави, а не од неке боје која није присутна на застави (тако је свуда обичај, једино што се сећам да је одскакало је некадашњи резервни дрес СР Немачке, који је један период био зелене боје, али овде је јасно да има избора, па се поставља питање, ако баш мора нека боја која није на застави (поред црвене, беле и плаве (која се раније користила), зашто баш ова?)...Ово је чисто примедба дизајнеру дреса и претпостављам комисији која је то одобрила и можда неким вишим структурама...А можда и доказ да је граница дозвољеног и оно што се види, а не каже, и да већу тежину има противаргумент да није нешто онако како изгледа, од самог утиска. Па ако је намера дизајнера и благослов виших структура за то што би могло да асоцира на нешто, нека порука "испод жита", онда у најмањем то може да значи несуочавање са прошлошћу (да не кажем подршка). А вероватно то није била та намера, него само се поклопила незгодна околност, да управо после промоције нових дресова на СП у Русији, на прослави другог места пева Томпсон (дошао је сигурно "непозван", баш их је довео у "незгодну" ситуацију и било им је вероватно "непријатно", од врха до стотина хиљада људи на прослави).
Тако да у вези са филмом који је Атлантише поставио, то је максимално достигнуће са њихове стране по мени, на тему тог дела њихове историје (скромно, обазриво и цензурисано)

Зашто би се ми њима и ониме што раде уопште бавили? Пустимо их да раде оно у чему су дефинитивно "најбољи", а то је да се они баве нама.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 9348
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #103 послато: Јануар 20, 2021, 08:46:29 поподне »
Овде је јасно да се ради о боји која није присутна на националној застави...Резервни дресови се обично узимају од неке од других боја на застави, а не од неке боје која није присутна на застави (тако је свуда обичај,

Не мора да значи. И Шкоти носе црне дресове, а те боје нема на њиховој плаво-белој застави. Такође, екипе Аргентине и Уругваја имају црне гаће у свом основном дресу, а црне боје нема нигде на њиховим заставама. Не видим ништа лоше у црној боји. Додуше, код Хрвата она има прилично јасну конотацију. Шта тек рећи о дресовима италијанске репрезентације, а плаве боје ниђе на застави...
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Бели орао
« Одговор #104 послато: Јануар 20, 2021, 08:52:04 поподне »
Не мора да значи. И Шкоти носе црне дресове, а те боје нема на њиховој плаво-белој застави. Такође, екипе Аргентине и Уругваја имају црне гаће у свом основном дресу, а црне боје нема нигде на њиховим заставама. Не видим ништа лоше у црној боји. Додуше, код Хрвата она има прилично јасну конотацију. Шта тек рећи о дресовима италијанске репрезентације, а плаве боје ниђе на застави...
Шкоти тамно тегет...мислим да нема црне комбинације да неко носи (мајице), до ове нове комбинације код Хрвата (где су и чарапе и гаће и мајице црни)...е за Италију нисам никад размишљао, да, плава, а нема је на застави (а подразумева ми се плава за њих "азури"...а зашто плава , не знам)
« Последња измена: Јануар 20, 2021, 08:56:10 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Bojan

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1226
  • ПХ908>А20333>FT14649
« Одговор #105 послато: Јануар 20, 2021, 08:59:05 поподне »
Шкоти тамно тегет...мислим да нема црне комбинације да неко носи (мајице), до ове нове комбинације код Хрвата (где су и чарапе и гаће и мајице црни)...е за Италију нисам никад размишљао, да, плава, а нема је на застави (а подразумева ми се плава за њих "азури"...а зашто плава , не знам)
Није баш небеско плава као код добро знаног и непритајеног Лација али на том фону свакако...

На мрежи ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Бели орао
« Одговор #106 послато: Јун 29, 2021, 04:05:58 пре подне »

И даље играју у црним дресовима...воле
ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 5:3 Vatreni se oprostili od Eura, imamo za čim žaliti

« Последња измена: Јун 29, 2021, 04:12:56 пре подне ДушанВучко »