Аутор Тема: Капетановић, Јоховица, Нови Град РС  (Прочитано 239 пута)

Ван мреже Bosko Kap

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 7
Капетановић, Јоховица, Нови Град РС
« послато: Јануар 17, 2024, 10:48:34 поподне »
Поздрав свима на форуму !
Почео сам озбиљније да истражујем порекло моје породице и потребна ми је помоћ у вези проналаска литературе која се тиче области босанске крајине око села Јоховица, Босански Нови (град), за период 19-ог века па до Аустро Угарске окупације 1878 год. Интересује ме период од постанка села и доба Турске владавине.
Према породичном предању које имам мој чукундеда је променио презиме из Млађеновић у Капетановић због сукоба са неким бегом у селу и морао са браћом и породицом да оде у избеглиштво у Славонију из које се враћа после 1878 године у Јоховицу са презименом Капетановић и другом славом.

Имам урађено детаљно породично стабло од 1878год па до данас, као и урађен У днк тест са резултатом N2-Y7310.

Раније порекло је према усменом предању из Лике са презименом Стојановић... Имам још неких информација али ме за сада највише интересује да сазнам име оца од мог чукундеде и потврдим његово презиме у неком документу...

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 882
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Капетановић, Јоховица, Нови Град РС
« Одговор #1 послато: Јануар 18, 2024, 08:51:30 пре подне »
Дигитална библиотека Порекла је одлична и једноставна за коришћење. Сигурно ћеш пронаћи неки тражени податак који ће ти помоћи у истраживању.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Bosko Kap

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 7
Одг: Капетановић, Јоховица, Нови Град РС
« Одговор #2 послато: Јануар 18, 2024, 10:52:30 пре подне »
Нажалост после пар месеци претраживања ништа ново што већ нисам знао раније :( ако неко одмах зна неку литературу која се тиче владавине Турске на том простору било би одлично и ван библиотеке наравно...