Аутор Тема: Family Finder SNP резултати  (Прочитано 85 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13158
Family Finder SNP резултати
« послато: данас у 11:21:41 пре подне »
С обзиром да се Family Finder база константно увећава, а да тестирани по новом добијају и основни Y-днк SNP, отворићу нову тему са овим резултатима. Подгране су често нешто дубље него на 23andMe, па ће свакако бити од користи.


почећемо са хаплогрупом I2

Ковачевић, Аранђеловдан, Мишевићи/Нова Варош, I2-Y3120>Y3548 (S17250 ниво)

Ђурић, Никољдан, Горњи Јаворањ/Двор, I2-Y3548

Илић, Тројчиндан, Краљево/Алексинац, I2-Y3548

Марковић, Мратиндан, Грушић/Шабац, I2-Y3548

- Марковићи се, као и већина слављеника ове славе у Грушићу, сматрају староседеоцима

Ђурђевић, Ђурђевдан, Селанац/Љубовија, I2-Y3548

Гргуревић, католик, Матасе/Промина, I2-Y3548

Перковић, католик, Мијаково Поље/Томиславград, I2-Y3548

Сплиљак, муслиман, Коњиц, I2-Y3548

Зубовић, Аранђеловдан, Врело Кореничко/Кореница, I2-Y3548 (има их и са маркерима)

Зубовић, Аранђеловдан, Врховине, I2-Y3548

напомена: појавило се више резултата разнородних Зубовића, који су свакако део неког планског истраживања

Жегарац, Лазаревдан, Кик/Ловинац, I2-Y3548

Чучак, Ђурђевдан, Личко Петрово Село/Плитвичка Језера, I2-Y3548

Бошњак, католик, Полог/Мостар, I2-Y3548





Ван мреже vid.knezevic

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 126
  • R-YP6098>BY149000 mtdna u1a1a1*
Одг: Family Finder SNP резултати
« Одговор #1 послато: данас у 12:35:51 поподне »

Зубовић, Аранђеловдан, Врело Кореничко/Кореница, I2-Y3548 (има их и са маркерима)

Зубовић, Аранђеловдан, Врховине, I2-Y3548

напомена: појавило се више резултата разнородних Зубовића, који су свакако део неког планског истраживања


Један од Зубовића ми је искочио као најближи на Гед мечу или на сличном сајту па сам контактирао и добио сам информацију да је један од припадника рода , Ненад спровео планско тестирање мада не знам да ли су имали и Биг Y.,мислим да не.  Иначе су из Штикада од Грачаца и много су пострадали у злочину у том селу на св Илију 1941 где су поклани од стране усташа и бачени у оближњу  јаму у Барама (равница подно Велебита) . Нисам сазнао везу до мог рода тј до мене.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13158
Одг: Family Finder SNP резултати
« Одговор #2 послато: данас у 01:24:30 поподне »
Један од Зубовића ми је искочио као најближи на Гед мечу или на сличном сајту па сам контактирао и добио сам информацију да је један од припадника рода , Ненад спровео планско тестирање мада не знам да ли су имали и Биг Y.,мислим да не.  Иначе су из Штикада од Грачаца и много су пострадали у злочину у том селу на св Илију 1941 где су поклани од стране усташа и бачени у оближњу  јаму у Барама (равница подно Велебита) . Нисам сазнао везу до мог рода тј до мене.

Њега имам и ја у поклапањима, вероватно веза преко Грачаца. Они славе Јовањдан и испали су J2b-M205, сигурно постоји веза са Дупорима из истог места, као и личким Усорцима (Јовањдан)