Вјера и култура Срба > Традиционална архитектура

Куће и окућнице наших предака

<< < (2/22) > >>

Синиша Јерковић:

--- Цитат: vojislav.ananic  Децембар 23, 2016, 02:34:46 поподне ---Ово је текст само за Тимара. Извињавам се НиколаВуку што кршим обећање и администратору што немам линк и текст преносим у наставцима.

--- Крај цитата ---

Ништа, Војиславе, само напријед, требали сте прекопирати читаво "Балканско Полуострво" од Јована Цвијића...

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Тимар  Децембар 23, 2016, 11:58:55 пре подне ---Мислим да би било корисно и доста занимљиво када бих имали неке старе фотографије кућа и окућница предака наших, и поставили их овдје.
Наш Синиша поставио је такву једну предивну стару фотографију, па можда би најбоље да све буду на једном мјесту.

--- Крај цитата ---

Занимљива тема , Тимар.

Нажалост, од наше старе куће и окућнице под Грмечом практично ништа није остало. Чак нисам успио да нађем ни фотографију старе куће која је спаљена у посљедњем рату. Тражио сам и код родбине, али изгледа да од силних фотографија, нико није успио да сачува фотографију саме куће. Нисам још претражио на свим могућим мјестима, тако да се још надам да ћу успјети пронаћи. Нова кућа је остала бар у зидовима, али ми она није интересантна као стара која је била прије Другог свјетског рата.

Од објеката око куће сјећам се: стара кућа са подрумом, кућарак, свињац, кокошињац, колница, курузана, појата, наслон, бунар.

vojislav.ananic:
Синиша, како да одговорим на тражену тему, ако немам линк? Имам и неке фотографије, али не знам да их поставим. Можда је и боље? Сматрам да је и ово начин да се нешто сазна о нама из прошлости, иако можда погрешан за форум. То је оно што одавно напомињем, да овај форум треба да делује и едукативно. Но, дефинитивно схватам да сам на "кривом" путу и усамљен. Зато, "Само напред"!
Свако добро Вам желим.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: vojislav.ananic  Децембар 23, 2016, 03:30:14 поподне ---Синиша, како да одговорим на тражену тему, ако немам линк?

--- Крај цитата ---

Oдговорите својим ријечима, а не копирањем пола књиге... На форуму ријетко ко чита текстове дуже од неколико реченицa.

Бакс:

--- Цитат: vojislav.ananic  Децембар 23, 2016, 03:30:14 поподне ---Синиша, како да одговорим на тражену тему, ако немам линк?

--- Крај цитата ---

Укратко и својим речима.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију