ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Family Finder SNP резултати

(1/7) > >>

Небојша:
С обзиром да се Family Finder база константно увећава, а да тестирани по новом добијају и основни Y-днк SNP, отворићу нову тему са овим резултатима. Подгране су често нешто дубље него на 23andMe, па ће свакако бити од користи.


почећемо са хаплогрупом I2

Ковачевић, Аранђеловдан, Мишевићи/Нова Варош, I2-Y3120>Y3548 (S17250 ниво)

Ђурић, Никољдан, Горњи Јаворањ/Двор, I2-Y3548

Илић, Тројчиндан, Краљево/Алексинац, I2-Y3548

Марковић, Мратиндан, Грушић/Шабац, I2-Y3548

- Марковићи се, као и већина слављеника ове славе у Грушићу, сматрају староседеоцима

Ђурђевић, Ђурђевдан, Селанац/Љубовија, I2-Y3548

Гргуревић, католик, Матасе/Промина, I2-Y3548

Перковић, католик, Мијаково Поље/Томиславград, I2-Y3548

Сплиљак, муслиман, Коњиц, I2-Y3548

Зубовић, Аранђеловдан, Врело Кореничко/Кореница, I2-Y3548 (има их и са маркерима)

Зубовић, Аранђеловдан, Врховине, I2-Y3548

напомена: појавило се више резултата разнородних Зубовића, који су свакако део неког планског истраживања

Жегарац, Лазаревдан, Кик/Ловинац, I2-Y3548

Чучак, Ђурђевдан, Личко Петрово Село/Плитвичка Језера, I2-Y3548

Бошњак, католик, Полог/Мостар, I2-Y3548




vid.knezevic:

--- Цитат: Небојша  Април 19, 2024, 11:21:41 пре подне ---
Зубовић, Аранђеловдан, Врело Кореничко/Кореница, I2-Y3548 (има их и са маркерима)

Зубовић, Аранђеловдан, Врховине, I2-Y3548

напомена: појавило се више резултата разнородних Зубовића, који су свакако део неког планског истраживања


--- Крај цитата ---

Један од Зубовића ми је искочио као најближи на Гед мечу или на сличном сајту па сам контактирао и добио сам информацију да је један од припадника рода , Ненад спровео планско тестирање мада не знам да ли су имали и Биг Y.,мислим да не.  Иначе су из Штикада од Грачаца и много су пострадали у злочину у том селу на св Илију 1941 где су поклани од стране усташа и бачени у оближњу  јаму у Барама (равница подно Велебита) . Нисам сазнао везу до мог рода тј до мене.

Небојша:

--- Цитат: vid.knezevic  Април 19, 2024, 12:35:51 поподне ---Један од Зубовића ми је искочио као најближи на Гед мечу или на сличном сајту па сам контактирао и добио сам информацију да је један од припадника рода , Ненад спровео планско тестирање мада не знам да ли су имали и Биг Y.,мислим да не.  Иначе су из Штикада од Грачаца и много су пострадали у злочину у том селу на св Илију 1941 где су поклани од стране усташа и бачени у оближњу  јаму у Барама (равница подно Велебита) . Нисам сазнао везу до мог рода тј до мене.

--- Крај цитата ---

Њега имам и ја у поклапањима, вероватно веза преко Грачаца. Они славе Јовањдан и испали су J2b-M205, сигурно постоји веза са Дупорима из истог места, као и личким Усорцима (Јовањдан)

Небојша:
Резултат који се дуго чекао и који је из ове перспективе доста логичан:

Дракулић, Мратиндан, Градина Кореничка/Плитвичка Језера, R1a-Z280>YP237>YP951

Дракулићи ће по свему судећи чинити исти генетички род са Калемберима (имају свега 12 маркера), Ковачевићима из околине Лапца, као и са две породице са необјављених истраживања (Мачва и Централна Хрватска). Сви ови родови славе Мратиндан.



НиколаВук:

--- Цитат: Небојша  Април 19, 2024, 02:38:32 поподне ---Резултат који се дуго чекао и који је из ове перспективе доста логичан:

Дракулић, Мратиндан, Градина Кореничка/Плитвичка Језера, R1a-Z280>YP237>YP951

Дракулићи ће по свему судећи чинити исти генетички род са Калемберима (имају свега 12 маркера), Ковачевићима из околине Лапца, као и са две породице са необјављених истраживања (Мачва и Централна Хрватска). Сви ови родови славе Мратиндан.

--- Крај цитата ---

Онда онај Дракулић за кога нисам сигуран које му је место порекла, а који је R1b-PF7562, није прави представник рода?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију