Науке и научне дисциплине > Хералдика

Грб Требиња

<< < (5/5)

ДамјанЋ:

--- Цитат: Ojler  Април 20, 2021, 08:27:05 поподне ---Добра идеја! Пауни као чувари грба би били оригинално решење а штит је заиста оптерећен у тренутној верзији.

--- Крај цитата ---

Добра идеја, али мислим да је тешко изводљива јер су пауни реконструкција рељефа пронађеног у манастиру Завала.
 

drajver:

--- Цитат: ДамјанЋ  Април 21, 2021, 08:01:16 пре подне ---Добра идеја, али мислим да је тешко изводљива јер су пауни реконструкција рељефа пронађеног у манастиру Завала.
 


--- Крај цитата ---

Схватам да је рељеф упечатљив и погодан за стављање у грб, али Завала се у средњем вијеку није налазила у оквиру требињске области (Травуније), већ Захумља, па постоји ту можда нека недослиједност. Ако се већ бира симбол карактеристичан за Требиње.

ДамјанЋ:

--- Цитат: drajver  Април 21, 2021, 08:08:06 пре подне ---Схватам да је рељеф упечатљив и погодан за стављање у грб, али Завала се у средњем вијеку није налазила у оквиру требињске области (Травуније), већ Захумља, па постоји ту можда нека недослиједност. Ако се већ бира симбол карактеристичан за Требиње.

--- Крај цитата ---

Слажем се. Али ето хтио сам задржати све елементе већ постојећег грба. Свакако ово је наш самоиницијативни подухват тако да су измјене могуће :)

drajver:

--- Цитат: ДамјанЋ  Април 21, 2021, 08:19:57 пре подне ---Слажем се. Али ето хтио сам задржати све елементе већ постојећег грба. Свакако ово је наш самоиницијативни подухват тако да су измјене могуће :)

--- Крај цитата ---

Можда би требало видјети постоји ли какав интересантан детаљ око цркве у Чичеву или Тврдошу.

Сол:

--- Цитат: ДамјанЋ  Април 21, 2021, 08:01:16 пре подне ---Добра идеја, али мислим да је тешко изводљива јер су пауни реконструкција рељефа пронађеног у манастиру Завала.
 


--- Крај цитата ---

ово би требало бити голубови који пију из Свете Чаше - символ Светог Причешћа

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију