Аутор Тема: Бесане ноћи  (Прочитано 13198 пута)

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #60 послато: Март 05, 2021, 01:25:40 поподне »
Znači radi se o "srpskom" rodu kojeg su vaše srpske poturice ubijali, protjerali i na njihova se ognjišta naselili? Bože sačuvaj čime se ponosite.
Можда су се и твоји преци настанили западно, захваљујући управо тим "потурицама" :) Да није било Турака, можда не би сад био Хрват :) (опрезно са закључцима, ко зна који сценарији су довели да данас живимо где живимо, и да будемо то што јесмо  :D )

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #61 послато: Март 05, 2021, 01:42:40 поподне »
Мислим да је сада заиста доста. Па на шта ово личи, јел треба терати све оне људе који су смогли снаге, прешли преко много тога и јављају се овде, због жеље за истином да би ви оркестрирано нападали и терали те исте са форума. Мислим да друштво треба озбиљно да се позабави овом темом и мислим да је противно због неколико чланова терамо људе одавде а који би могли да нам помогну и да и ми њима помогнемо. У чему је проблем са LP, са Андреом, Румуном па и многим другим који су се јављали на форум и нудули помоћ и сарадњу, и где су ти људи? Руговац је изузетан у својим излагањима и својим истраживањима, па и њега нападате с времена на време. Ало, јел смо ми Срби гостољубиви, помиритељи, добри итд итд, па где су те одлике у ивим случајевима. Наравно не дам на своје и не желим да читам да неко блати и срамоти моју земљу и народ али то ови људе не раде већ их ви терате и извлачите то од њих. Па ајде и ако смо у праву да им чињеницама и истином покажемо да су Срби и што је још битније да то они стварно схвате а не да их само отерамо и шта онда? Треба бити амбасадор овог Друштва и ове земље у свим приликама. Ако придобијете једног човека у селу рачунајте да сте придобили пола тог места. Свакако треба ова тема да буде на неком од састанака друштва и да се поведе рачуна о овоме. Ово је мој лични став а верујем и још доста чланова и да по овом питању озбиљно мора да се поради.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5294
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #62 послато: Март 05, 2021, 01:47:11 поподне »
Мислим да је сада заиста доста. Па на шта ово личи, јел треба терати све оне људе који су смогли снаге, прешли преко много тога и јављају се овде, због жеље за истином да би ви оркестрирано нападали и терали те исте са форума. Мислим да друштво треба озбиљно да се позабави овом темом и мислим да је противно због неколико чланова терамо људе одавде а који би могли да нам помогну и да и ми њима помогнемо. У чему је проблем са LP, са Андреом, Румуном па и многим другим који су се јављали на форум и нудули помоћ и сарадњу, и где су ти људи? Руговац је изузетан у својим излагањима и својим истраживањима, па и њега нападате с времена на време. Ало, јел смо ми Срби гостољубиви, помиритељи, добри итд итд, па где су те одлике у ивим случајевима. Наравно не дам на своје и не желим да читам да неко блати и срамоти моју земљу и народ али то ови људе не раде већ их ви терате и извлачите то од њих. Па ајде и ако смо у праву да им чињеницама и истином покажемо да су Срби и што је још битније да то они стварно схвате а не да их само отерамо и шта онда? Треба бити амбасадор овог Друштва и ове земље у свим приликама. Ако придобијете једног човека у селу рачунајте да сте придобили пола тог места. Свакако треба ова тема да буде на неком од састанака друштва и да се поведе рачуна о овоме. Ово је мој лични став а верујем и још доста чланова и да по овом питању озбиљно мора да се поради.

Делим твоје мишљење Неродимац. Стварно нема потребе за некаквим подбадањем које не служи ничему осим да провоцира.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #63 послато: Март 05, 2021, 02:04:26 поподне »
У једном гостовању уредника Бошњачког ДНК пројекта брата Муамера Зукорлића је на питање новинара како је почео са истраживањима ко му је помогао, он је одговорио "да су му доста помогли људи са Српског ДНК пројекта". Ја му нисам помогао али јесу наши чланови и верујте ми био сам препоносан као сам то чуо. Е то је то, то ми треба да радимо, томе да тежимо, јер ће сутра он оли они нама помоћи око било чега и тиме заједно долазити до нових сазнања (мислим на тамо где је то потребно).

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #64 послато: Март 05, 2021, 02:08:09 поподне »
Слажем се Неродимац...реакција на љутину ЛПа, онда једино да се фокусирамо на науку, без закључака (СНП тај и тај, ТМРЦА и стоп)..Мислим да значе и ЛП и Румун, ко год да дође, али ако је љут , па сад како да се извага да се истрпи љутина зарад присуства и учешћа у истраживању на једној страни, и да се одговори ако је неко љут, да се охлади
« Последња измена: Март 05, 2021, 02:12:33 поподне ДушанВучко »

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #65 послато: Март 05, 2021, 02:14:34 поподне »
Мислим да је сада заиста доста. Па на шта ово личи, јел треба терати све оне људе који су смогли снаге, прешли преко много тога и јављају се овде, због жеље за истином да би ви оркестрирано нападали и терали те исте са форума. Мислим да друштво треба озбиљно да се позабави овом темом и мислим да је противно због неколико чланова терамо људе одавде а који би могли да нам помогну и да и ми њима помогнемо. У чему је проблем са LP, са Андреом, Румуном па и многим другим који су се јављали на форум и нудули помоћ и сарадњу, и где су ти људи? Руговац је изузетан у својим излагањима и својим истраживањима, па и њега нападате с времена на време. Ало, јел смо ми Срби гостољубиви, помиритељи, добри итд итд, па где су те одлике у ивим случајевима. Наравно не дам на своје и не желим да читам да неко блати и срамоти моју земљу и народ али то ови људе не раде већ их ви терате и извлачите то од њих. Па ајде и ако смо у праву да им чињеницама и истином покажемо да су Срби и што је још битније да то они стварно схвате а не да их само отерамо и шта онда? Треба бити амбасадор овог Друштва и ове земље у свим приликама. Ако придобијете једног човека у селу рачунајте да сте придобили пола тог места. Свакако треба ова тема да буде на неком од састанака друштва и да се поведе рачуна о овоме. Ово је мој лични став а верујем и још доста чланова и да по овом питању озбиљно мора да се поради.

Неродимац , ако изузмемо Руговца (који је отприлике схватио у којим оквирима треба да се креће на овом форуму , које теме треба да избегава, и колико толико је   коректан што се каже : од користи и он форуму и форум њему за размену информација, јер нико од нас није острво па у свом генетском коду имамо претке и "ове" и "оне") остали примери вам нису на истом нивоу упоређивања са Руговцем.

Ни Андреа Неделку - човек је овде на форуму оптужио Србе за све и свашта а то је чуо од неке своје бабе која је себе сматрала ваљда "Цинцарком" и сав је био "занет" Дакороманском фазом Румуније. Шта је требало? Да му цртамо "смајлије" кад тако овде говори о Србима и тапшемо. Видим га као неког ко би хтео да се "окористи" неким подацима са форума (добро, људски је то), уз строго ограђивање од тога да има било шта са Србима или српским пореклом по мушкој линији (добро, људски је и то), али да га овде на форуму пусте да "пљуцка" по Србима - то извините не иде!

Што се тиче ЛП - види се да човек чита, прати ГГ, има и свој блог, али из авиона се види и да га веома једи и узнемирава то што је он I2- ПХ908 и истовремено Хрват по националном опредељењу или по пореклу (очигледно), а да има I2 ПХ 908 који су Срби по националном опредељењу или по пореклу, те да дотични Срби имају и Србски ДНК пројекат на коме "својатају" ту I2 -ПХ908 (иначе је цела I2 мистериозна - моје мишљење). Скоро па ћемо морати овде да избегавамо да пишемо слободно да не би некога наједили. Шта сада треба на форуму "домаћини" и "гости" да раде? Да га теше? Да му "климају главом као коњи на празне јасле"? Нисам задрта и мило ми је што је дошао овде са својим аргументима али када меда (медо или медвед) дође међу пчеле да "узме мед", а да ништа не да за узврат, деси се да буде изуједан.

Био је ту и г. Кочан - отишао је сам. И код њега се осећало да се бори са својим србском (словенским) пореклом и оним што је од својих старих слушао о Србима (Словенима). Шта смо требало бити нежнији и према њему?

Зрели смо људи. Свако треба да води рачуна какав утисак оставља негде. Ако му је до тога стало.

 
« Последња измена: Март 05, 2021, 02:20:51 поподне на Црвeњском путу »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #66 послато: Март 05, 2021, 02:26:02 поподне »
На крају, што онда било ко ради генетска истраживања ако није спреман да прихвати то? Немој да радиш, веруј у оно верујеш, и зашто "чачкаш" , па после ти други крив?

Ван мреже LP

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 72
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #67 послато: Март 05, 2021, 02:36:28 поподне »
@Владимир Бојановић, Небо_Сав, filipi, ДушанВучко, ako netko ovo preozbiljno i dramski shvaća ste vi. Rekoh povijesnu dokumentiranu istinu - oni koji su ono vrijeme palili i ubijali po sjevernoj Dalmaciji do njezinog pada pod Osmanlije su bili upravo vaši srpski pravoslavci (vlaški martolozi) i poturice, a srbijanski i hercegovački begovi. To je bio vaš narod pod turskim barjacima, a ne netko treći. Neovisno kada se analiza YFull završi, a udaljenost među mojim i Lukićevim rodom će vjerojatno biti daleka (jer imamo udaljenost od 5 na 4 od 17 i 6 na 5 od 23 markera i to uglavnom ne baš brzo mutirajući markeri), ne mijenja na toj i onoj činjenici kako se moj rod tada etnički izjašnjavao kao Hrvatima, katolicima i pričao čakavskim dijalektom, a govorimo o vremenu kada suvremenih etno nacionalnih identiteta nije ni bilo pa je posve deklasirano govoriti o "srpskim rodovima". Provocirate pa čak i vrijeđate po etničkoj osnovi za što nemate nikakvog opravdanja niti osude, ali se ne ljutim no kada vam se istom mjerom retoričkim pitanjem ukaže na vašu ironičnu dihotomiju onda počinje vika i dreka u kojoj se ne libite namjerno osobno vrijeđati.

@Неродимац, dobro zboriš daleki rođače, kad bi barem svi bili poput tebe odavno bi bilo suradnje među projektima.

@на Црвeњском путу, nije u redu reći kako ništa nisam dao zauzvrat, a pritom vam temeljito argumentiram, citiram znanstvene radove s kojima vaše kolege nisu niti upoznati i kritički kontriram vašim tezama jer jedino tako se može uvidjeti je li nešto ima ili nema osnove. Jedini koji stalno vraćaju razinu argumentirane rasprave na nacionalističku i posprdnu razinu su vaši kolege.
« Последња измена: Март 05, 2021, 02:39:46 поподне LP »

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #68 послато: Март 05, 2021, 02:37:13 поподне »
На крају, што онда било ко ради генетска истраживања ако није спреман да прихвати то? Немој да радиш, веруј у оно верујеш, и зашто "чачкаш" , па после ти други крив?

Душане молим вас немојте сматрам вас за озбиљног човека.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #69 послато: Март 05, 2021, 02:40:07 поподне »
Душане молим вас немојте сматрам вас за озбиљног човека.
Нећу, извини :) ЛП извини исто...стоп, без страсти, само аргументи и чињенице

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #70 послато: Март 05, 2021, 02:47:16 поподне »
Много је занимљивије да откријемо како је ПХ908 доспео међу Словене, него да се препуцавамо око тога да ли су неки Срби пореклом Хрвати или Хрвати пореклом Срби. Све и да јесте тако, а јесте, не може се применити на целе наше ПХ908 популације.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #71 послато: Март 05, 2021, 02:58:40 поподне »
Ја сам одавно престао бити толерантан према оним који мене, моје сународнике и дјецу називају четницима, власима, србијанцима... и сматрају мање вриједним и нижом расом. Сит сам и извињавања, тепања и заношења истим тим, а њима слично не пада на памет.

Дотични је требао имати поштовање према домаћинима, а он га ни сад не испољава.

Потпуно подржавам ове који су му одбрусили и ставили до знања.




Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #72 послато: Март 05, 2021, 03:01:12 поподне »
Господину Неродимцу свака част на коментару.

Али штета, таман сидим на свом каменјару, вадим кокице и мислим ако нама католичким влајима не успије да од тих улјудних у цивилизираинх Истријана направимо праве Рватине изгледа успит че вама ;-)

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #73 послато: Март 05, 2021, 03:07:02 поподне »
Znači Nerodimac Ti njemu "Rodjače", a On tebi već drugi put "daleki rodjače" :) :) :)
Hajde malo se šalimo svi, nema ljutnje, a LP se neće ljutiti sigurno, izdržao je taj i teže udare poslije svih katastrofalnih pisanja o PH908, pa će izdrzat  i Pomoravlje i Moravu.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #74 послато: Март 05, 2021, 03:09:13 поподне »
Господину Неродимцу свака част на коментару.

Али штета, таман сидим на свом каменјару, вадим кокице и мислим ако нама католичким влајима не успије да од тих улјудних у цивилизираинх Истријана направимо праве Рватине изгледа успит че вама ;-)
To si u pravu, prije ovog saznanja LP je malo bio Jugo nastrojen, a sad će biti gori od Ljube Ćesića Rojsa :)

Ван мреже Imoćanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 319
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #75 послато: Март 05, 2021, 03:21:48 поподне »
To si u pravu, prije ovog saznanja LP je malo bio Jugo nastrojen, a sad će biti gori od Ljube Ćesića Rojsa :)

Па ди ми спомену рођу Лјубу, покој му душу, видим да ми фали нешто у заднје вриме па идем погледат оне елаборате нјега у Спајића о педерима ;-)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #76 послато: Март 05, 2021, 03:23:36 поподне »
Ја сам одавно престао бити толерантан према оним који мене, моје сународнике и дјецу називају четницима, власима, србијанцима... и сматрају мање вриједним и нижом расом. Сит сам и извињавања, тепања и заношења истим тим, а њима слично не пада на памет.

Дотични је требао имати поштовање према домаћинима, а он га ни сад не испољава.

Потпуно подржавам ове који су му одбрусили и ставили до знања.

И мој потпис на ово.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #77 послато: Март 05, 2021, 03:35:15 поподне »
@Владимир Бојановић, Небо_Сав, filipi, ДушанВучко, ako netko ovo preozbiljno i dramski shvaća ste vi. Rekoh povijesnu dokumentiranu istinu - oni koji su ono vrijeme palili i ubijali po sjevernoj Dalmaciji do njezinog pada pod Osmanlije su bili upravo vaši srpski pravoslavci (vlaški martolozi) i poturice, a srbijanski i hercegovački begovi. To je bio vaš narod pod turskim barjacima, a ne netko treći. Neovisno kada se analiza YFull završi, a udaljenost među mojim i Lukićevim rodom će vjerojatno biti daleka (jer imamo udaljenost od 5 na 4 od 17 i 6 na 5 od 23 markera i to uglavnom ne baš brzo mutirajući markeri), ne mijenja na toj i onoj činjenici kako se moj rod tada etnički izjašnjavao kao Hrvatima, katolicima i pričao čakavskim dijalektom, a govorimo o vremenu kada suvremenih etno nacionalnih identiteta nije ni bilo pa je posve deklasirano govoriti o "srpskim rodovima". Provocirate pa čak i vrijeđate po etničkoj osnovi za što nemate nikakvog opravdanja niti osude, ali se ne ljutim no kada vam se istom mjerom retoričkim pitanjem ukaže na vašu ironičnu dihotomiju onda počinje vika i dreka u kojoj se ne libite namjerno osobno vrijeđati.

@Неродимац, dobro zboriš daleki rođače, kad bi barem svi bili poput tebe odavno bi bilo suradnje među projektima.

@на Црвeњском путу, nije u redu reći kako ništa nisam dao zauzvrat, a pritom vam temeljito argumentiram, citiram znanstvene radove s kojima vaše kolege nisu niti upoznati i kritički kontriram vašim tezama jer jedino tako se može uvidjeti je li nešto ima ili nema osnove. Jedini koji stalno vraćaju razinu argumentirane rasprave na nacionalističku i posprdnu razinu su vaši kolege.
Како се оно каже: Лепе очи лепо виде!

ЛП- то што имате да кажете "Потурицама" идите тамо код њих па им лепо кажите! Наравно да ће вас "испрашити"!

Вас би лепо могао неко оптужити за говор мржње. Мислим да је то забрањено.

Хвала на прилозима! Али све су то "Данајски дарови".

Како који "дар" отворимо приде иде и доза пљувања по Србима.

За I2 PH908 још "сабирам" информације...

П.С.
Успели су да "преживе" потомци I2, али на жалост видимо да се нису опаметили! Хтели би да је свет почео од њих и да заврши са њима!

И, уосталом, шта сте се толико дохватили тих Срба? Па се замарате њиховом историјом?
Као да су вам род неки! Боже ме 'прости!

Нека Срба, а нека и вас! Имамо ми пуно таквијех као што сте ви!
 :)
 
 






« Последња измена: Март 05, 2021, 03:37:31 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #78 послато: Март 05, 2021, 03:44:54 поподне »
Znači Nerodimac Ti njemu "Rodjače", a On tebi već drugi put "daleki rodjače" :) :) :)
Hajde malo se šalimo svi, nema ljutnje, a LP se neće ljutiti sigurno, izdržao je taj i teže udare poslije svih katastrofalnih pisanja o PH908, pa će izdrzat  i Pomoravlje i Moravu.

Шта ће наш честити Неродимац?

Обрадовао се човек од срца "рођаку"!

Такви су честити људи!

Али што би он више да се "приближи" рођаку, овај би да се све више "удаљи"! Па се ограђује човек. Израчунао све разлике.

Уместо да се ЛП запита шта је, где је и ко је био тамо неки њихов заједнички предак нпр.1001 године? То је занимљиво!

Шта су данас Неродимац и ЛП, као потомци тог из 1001 г. наше ере, знамо (и како се који од њих изјашњава)- тако да то ником није занимљиво.




Ван мреже Šimičić

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • FT190202
Одг: Бесане ноћи
« Одговор #79 послато: Март 05, 2021, 05:10:37 поподне »
Потурице ништа нису у наше име радили, зато су потурице :) Па више су Срби страдали од потурица, него католици (а то што је Владимир рекао "стари српски род", не мења ништа у смислу континуитета вероисповести твојих предака, они су сигурно вековима католици, а период заједничког претка сигурно прелази твоја сазнања о твојој породици, па и ниси могао да знаш ништа осим католичког периода и припадности хрватском корпусу...зато је ту генетика, да се даље сазна)

Kao što su PH908 Hrvati imali svoj srpski period, tako su i Srbi od doseljenja na Balkan do Nemanjića imali svoj katolički period. Tako da što se tiče kontinuiteta, današnji Hrvati su oduvijek bili katolici, čak i kad su bili Srbi. :)