Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2625181 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5322
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #9360 послато: Мај 03, 2024, 09:37:47 поподне »
  Kosovići u Korjenićima slave Jovanjdan,a prislužuju ljetnji Nikoljdan i oni su bratvo iz Cuca doseljeni.Od Perovića.Pripadaju  J2a haplogrupi.

Хвала на информацији!
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Зарожанин Јагодић

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 23
    • Prezime-Jagodic
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #9361 послато: Мај 03, 2024, 09:45:10 поподне »
Једној од ових YP417 припадам и ја, а вучемо корен највероватније из Гацка и(ли) околине. Такође и један од тестираних из Јадра са истом групом као ја, има породично предање о старини са простора између Калиновика и Гацка.  Очигледно се ради о групи која је била прилично мобилна и раштркала се на све стране. :)
И братство Плескоњића (Вучићевић и Тошић) има предање да су из Источне Херцеговине.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1945
  • G2a-FT221531
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #9362 послато: данас у 10:54:15 пре подне »
Бојовић, Јовањдан, Пећ

Припада хаплогрупи G2a-M406>S9591, роду Мезгаљана.

Бојовић је тестиран преко ADNTRO лабораторије, стога нема STR маркере, већ је SNP одређен као припадник узводне M337 гране. Узевши у обзир славу и место порекла нема сумње да припада поменутом роду. Ово је иначе трећи припадник генетичког рода Мезгаљана са подручја Пећи. Бојовић је навео да су досељени из села Бојовића. Не знам о којим се Бојовићима ради, с обзиром да васојевско село Бојовиће у близини Мезгаља насељавају Аранђеловштаци Бојовићи Лопаћани.

Приметио сам да се у оквиру S9591 на YFull-у појавио тестирани из Црне Горе формиравши подграну Y464599. Резултат је прошао ''испод радара'', али ћу свакако покушати ступити у контакт са тестираним.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

На мрежи Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3443
  • Васојевић
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #9363 послато: данас у 12:08:08 поподне »
Бојовић, Јовањдан, Пећ

Припада хаплогрупи G2a-M406>S9591, роду Мезгаљана.

Бојовић је тестиран преко ADNTRO лабораторије, стога нема STR маркере, већ је SNP одређен као припадник узводне M337 гране. Узевши у обзир славу и место порекла нема сумње да припада поменутом роду. Ово је иначе трећи припадник генетичког рода Мезгаљана са подручја Пећи. Бојовић је навео да су досељени из села Бојовића. Не знам о којим се Бојовићима ради, с обзиром да васојевско село Бојовиће у близини Мезгаља насељавају Аранђеловштаци Бојовићи Лопаћани.

Приметио сам да се у оквиру S9591 на YFull-у појавио тестирани из Црне Горе формиравши подграну Y464599. Резултат је прошао ''испод радара'', али ћу свакако покушати ступити у контакт са тестираним.

Према црногорском попису из 1913. године, у српској махали у Пећи била је једна кућа Бојовића. Пописани се звао Агапије, а отац му је Илија.
С обзиром да не славе Аранђеловдан, вероватно немају предање о пореклу од Бојовића из Васојевића. Генетички очито нису повезани.

Да додам и ово - није било других Бојовића у читавој Метохији.
« Последња измена: данас у 12:34:43 поподне Иван Вукићевић »