Аутор Тема: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука  (Прочитано 31331 пута)

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #100 послато: Фебруар 08, 2018, 07:02:39 поподне »
Prezimena vojnika iz Surduka 1819.  Satnija Stara Pazova.

Baljak
Bašlot
Bojaniš
Bosnić
Dobrojević
Dragićević
Dražić
Dronjak
Ilić
Jajić
Jovanić
Kovačević
Ličanin
Marković
Marunić
Mrdalj
Milaković
Opačić
Paravinja
Pavlekić
Predojević
Šarić
Savić
Šašić
Šušnjar
Sekulić
Simić
Sivački
Smuđa
Usorac
Vojinović

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #101 послато: Фебруар 08, 2018, 07:49:54 поподне »
Prezimena vojnika iz Surduka 1819.  Satnija Stara Pazova.

Baljak
Bašlot
Bojaniš
Bosnić
Dobrojević
Dragićević
Dražić
Dronjak
Ilić
Jajić
Jovanić
Kovačević
Ličanin
Marković
Marunić
Mrdalj
Milaković
Opačić
Paravinja
Pavlekić
Predojević
Šarić
Savić
Šašić
Šušnjar
Sekulić
Simić
Sivački
Smuđa
Usorac
Vojinović
Ово су одличне вести Паво!И могу рећи права увертира за преглед Петроварадинске регименте на коју се бацам чим завршим са Банатском.Да се не сећаш броја фасцикле и фотографије на Familysearch-u где си нашао пописе војника Сурдука?
Ја сам на први ,веома површан поглед у доста ранијим пописима(рецимо између 1780 и 1790.) налете на Јајић  Јована и Аћима Пејиновића,мада се не сећам којој су компанији припадали,свакако ћу их забележити кад лепо и темељно будем почео да гледам пописе.На овом попису породица видим 2 самном повезане породице ,Јајиће и Маруниће..свакако би било више породица чији сам потомак да су црквене књиге Сурдука мало старије од 1886+,али није ни ово лоше.
Иначе 2 породица се презива Башкот,и данас су присутни у Сурдуку где је један део села добио назив по њима.
« Последња измена: Фебруар 08, 2018, 07:54:57 поподне Делија »
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #102 послато: Фебруар 08, 2018, 07:53:11 поподне »
Inače čitav taj kraj oko Surduka je pun prezimena koja su specifično lička, sjevernodalmatinska, kordunaška i banijska.  To su satnije Stara Pazova i Beška, sa selima Čortanovci, Sase(Novi Karlovci), Krčedin, Belegiš, Stari Banovci.  Ovo su prezimena koja su meni pala u oči, ali možda su i neka druga istog podrijetla ali ih ja nisam prepoznao.

Baljak
Banjac
Batak
Bogunović
Budisavljević
Čortan
Domazet
Dopuđa
Dražeta
Dronjak
Đilas
Grbić
Glumac
Gugleta
Janjanin
Karapandža
Krnjeta
Klipa
Komazec
Korolija
Krivošija
Mazinjanin
Mrdalj
Mučalo
Obsenica
Opačić
Orelj
Pejnović
Predojević
Prica
Pupavac
Romčević
Sanader
Skorupan
Smuđa
Usorac
Ušljebrka
Varićak
Vukmirica
Vurdelja
Ličanin

Ван мреже Crni Kralj

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #103 послато: Фебруар 09, 2018, 11:47:05 пре подне »
Ево линк књиге "Historia pestis Sirmiensis annorum 1795 et 1796",епидемија куге у Срему,али и широј области.

https://books.google.rs/books/about/Historia_pestis_Sirmiensis_annorum_1795.html?id=jchJAAAAcAAJ&redir_esc=y

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #104 послато: Фебруар 09, 2018, 05:09:38 поподне »
Inače čitav taj kraj oko Surduka je pun prezimena koja su specifično lička, sjevernodalmatinska, kordunaška i banijska.  To su satnije Stara Pazova i Beška, sa selima Čortanovci, Sase(Novi Karlovci), Krčedin, Belegiš, Stari Banovci.  Ovo su prezimena koja su meni pala u oči, ali možda su i neka druga istog podrijetla ali ih ja nisam prepoznao.

Baljak
Banjac
Batak
Bogunović
Budisavljević
Čortan
Domazet
Dopuđa
Dražeta
Dronjak
Đilas
Grbić
Glumac
Gugleta
Janjanin
Karapandža
Krnjeta
Klipa
Komazec
Korolija
Krivošija
Mazinjanin
Mrdalj
Mučalo
Obsenica
Opačić
Orelj
Pejnović
Predojević
Prica
Pupavac
Romčević
Sanader
Skorupan
Smuđa
Usorac
Ušljebrka
Varićak
Vukmirica
Vurdelja
Ličanin

Врло интересантно...

Баљака је било на више места у северној Далмацији, а поред Дрниша постоји село Баљци.
Богуновић, Будисављевић, Пупавац и Глумац су типична личка презимена.
Опачића је било у северној Далмацији, јужној Лици и делу Босанске Крајине према Лици и Далмацији.
Ђиласа је било око Мартин Брода и у Колашцу у северној Далмацији.
Мрдаља је било у Ервенику у северној Далмацији.
Вукмирице су огранак Опачића, и било их је у Мокром Пољу у северној Далмацији, недавно је тестиран један.
Презимена Личанин, Крнета и Дроњак је било у Стрмици код Книна.  Први су даљим пореклом из Лике, што је евидентно.
Кривошија је било у Плавну код Книна.
Смуђа је било у Пађенима код Книна.
Комазеца и Королија је било у Боковици, првих у Жегару а других у Ивошевцима.
Предојевићи су из Босанске Крајине из околине Санског Моста, али их је било и у Ервенику у Буковици.
Батака је било у Цивљанима код Цетине у северној Далмацији.
Презимена Јањанин и Карапанџа је било на Кордуну колико ја знам.
Грбића је било око Бихаћа, али на више места у Лици.
Чортана је било у Дебелом Брду код Бунића у Лици.
« Последња измена: Фебруар 09, 2018, 05:14:55 поподне Свевлад »

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #105 послато: Фебруар 09, 2018, 06:49:06 поподне »
После свих таласа миграција рекао бих да данас око 800,000 Срба у Војводини потичу из Крајине (под Крајином сматрам сав српски етнички простор западно од Врбаса).

Делијо, имаш ли неке податке за село Деч, у општини Пећинци? У том селу сам силом ратних околности, провео скоро цело детињство и сматрам га другим завичајем.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #106 послато: Фебруар 09, 2018, 07:43:13 поподне »
После свих таласа миграција рекао бих да данас око 800,000 Срба у Војводини потичу из Крајине (под Крајином сматрам сав српски етнички простор западно од Врбаса).

Делијо, имаш ли неке податке за село Деч, у општини Пећинци? У том селу сам силом ратних околности, провео скоро цело детињство и сматрам га другим завичајем.
Од 1,3 милиона Срба колико нас има вероватно је велики део из Крајине,поготово што се Срема и Бачке тиче.За Банат мислим да су сеобе из Старе Србије-готово од Солуна,Косова и Метохије,Шумадије,Поморавља и југоисточних делова Србије играли значајнију улогу.Има и староседелаца,дал оних који су дошли након Косовске битке и досељавали се у таласима све до Велике Сеобе,али верујем и да има староседеоца који су на овим просторима,па одувек(дал као део старог балканског становништва или досељавањем Словена-јер по свему до сада написаном и нађеном неки мој закључак је да смо сви ми микс старог балканског и највероватније придошлог словенског становништва па су обе тврдње истините -и да смо на овим просторима одувек али и да смо дошли у 6-7.веку).Планским тестирањима овдашњег народа уз тумачења резултата и поклапања са већ тестираним Динарцима,Косовцима и осталим ћемо можда моћи да стекнемо ближу орјентацију о томе одакле смо пореклом.
Нажалост нисам успео да пронађем било какав попис Деча.
Схватам да ниси пореклом из Деча па не знам колико ће те занимати и значити али постоје матичне књиге које се налазе у архиву Митровице за православни храм Вазнесења Господњег за период 1838-1939.године.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #107 послато: Фебруар 09, 2018, 07:58:39 поподне »
Од 1,3 милиона Срба колико нас има вероватно је велики део из Крајине,поготово што се Срема и Бачке тиче.За Банат мислим да су сеобе из Старе Србије-готово од Солуна,Косова и Метохије,Шумадије,Поморавља и југоисточних делова Србије играли значајнију улогу.Има и староседелаца,дал оних који су дошли након Косовске битке и досељавали се у таласима све до Велике Сеобе,али верујем и да има староседеоца који су на овим просторима,па одувек(дал као део старог балканског становништва или досељавањем Словена-јер по свему до сада написаном и нађеном неки мој закључак је да смо сви ми микс старог балканског и највероватније придошлог словенског становништва па су обе тврдње истините -и да смо на овим просторима одувек али и да смо дошли у 6-7.веку).Планским тестирањима овдашњег народа уз тумачења резултата и поклапања са већ тестираним Динарцима,Косовцима и осталим ћемо можда моћи да стекнемо ближу орјентацију о томе одакле смо пореклом.
Нажалост нисам успео да пронађем било какав попис Деча.
Схватам да ниси пореклом из Деча па не знам колико ће те занимати и значити али постоје матичне књиге које се налазе у архиву Митровице за православни храм Вазнесења Господњег за период 1838-1939.године.

Да, али и у Банату има велики број Крајишника. Између два светска рата, у склопу прве аграрне реформе, изграђена су читава нова села насељена Личанима, Кордунашима, Босанцима... - Банатско Карађорђево, Војвода Степа, Александрово, Банатски Соколац, Банатско Вишњићево итд. Удео Срба у Банату је повећан са 40% 1910. на 46% 1931, захваљујући тим миграцијама. После другог светског рата око Кикинде су насељени Срби из Босанске Крајине - села Наково, Нови Козарци, Велико Банатско Село... Наши из РСК су се тад насељени више у Бачку и Срем, а мање у Банат.

Па ништа, само сам хтео да видим које су староседелачке породице у селу, јер су ту у доњем Срему чини ми се биле јаке миграције и из централне Србије и из БиХ.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #108 послато: Фебруар 09, 2018, 08:02:32 поподне »
Да, али и у Банату има велики број Крајишника. Између два светска рата, у склопу прве аграрне реформе, изграђена су читава нова села насељена Личанима, Кордунашима, Босанцима... - Банатско Карађорђево, Војвода Степа, Александрово, Банатски Соколац, Банатско Вишњићево итд. Удео Срба у Банату је повећан са 40% 1910. на 46% 1931, захваљујући тим миграцијама. После другог светског рата око Кикинде су насељени Срби из Босанске Крајине - села Наково, Нови Козарци, Велико Банатско Село... Наши из РСК су се тад насељени више у Бачку и Срем, а мање у Банат.

Па ништа, само сам хтео да видим које су староседелачке породице у селу, јер су ту у доњем Срему чини ми се биле јаке миграције и из централне Србије и из БиХ.
У праву си,заборавио сам на то.Има доста Динараца и у Каачареву и Новом Селу који су релативно скоро досељени,после Другог Светског Рата.
Па ништа,једино када будем гледао за Петроварадинску регименту па да ти пошаљем за Деч што нађем или да  сам погледаш.
Са тим делом Срема немам толико искуства па не бих знао да ти кажем,што се Источног Срема тиче ту се већ лакше сналазим.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #109 послато: Фебруар 09, 2018, 08:11:25 поподне »
У праву си,заборавио сам на то.Има доста Динараца и у Каачареву и Новом Селу који су релативно скоро досељени,после Другог Светског Рата.
Па ништа,једино када будем гледао за Петроварадинску регименту па да ти пошаљем за Деч што нађем или да  сам погледаш.
Са тим делом Срема немам толико искуства па не бих знао да ти кажем,што се Источног Срема тиче ту се већ лакше сналазим.

Ма опуштено, није ништа хитно.  ;)

Иначе најмлађа села у Срему, изграђена за време краљевине Југославије су Љуково, Јарковци код Инђије и Жарковац на путу од Руме ка Инђији.
Насељена скоро у потпуности Крајишницима.

Репортажа Политике о Љукову
http://www.politika.rs/scc/clanak/255779/Licani-oplemenili-Jojkica-pustaru


Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #110 послато: Фебруар 09, 2018, 08:19:24 поподне »
Ма опуштено, није ништа хитно.  ;)

Иначе најмлађа села у Срему, изграђена за време краљевине Југославије су Љуково, Јарковци код Инђије и Жарковац на путу од Руме ка Инђији.
Насељена скоро у потпуности Крајишницима.

Репортажа Политике о Љукову
http://www.politika.rs/scc/clanak/255779/Licani-oplemenili-Jojkica-pustaru
И наравно Бусије. :) А за Јарковац знам да има у Банату ,за Јарковце ми се чини као да сам их у неким старим пописима Срема из 18.века видео,не знам дал са пописом самог села или чисто статистиком али знам да ми је то познато нешто.Не могу да се сетим дал је било означено као Јарковац или Јарковце.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #111 послато: Фебруар 09, 2018, 08:21:20 поподне »
И наравно Бусије. :) А за Јарковац знам да има у Банату ,за Јарковце ми се чини као да сам их у неким старим пописима Срема из 18.века видео,не знам дал са пописом самог села или чисто статистиком али знам да ми је то познато нешто.Не могу да се сетим дал је било означено као Јарковац или Јарковце.

Бусије и Грмовац, али још немају статус посебних насеља већ се воде под Угриновце.

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #112 послато: Фебруар 09, 2018, 09:04:10 поподне »
Evo kao svojevrsno pomagalo, karta Srijema po vjerojispovjesti 1857.  Prema Miestopisniom riečniku kraljevinah Dalmacije, Hèrvatske i Slavonije Vinka Sabljara.  Ucrtane su granice između županije Srijem, Petrovaradinske pukovnije i Brodske pukovnije. 

https://s13.postimg.org/82650fl9h/Srijem1857.png

Pravoslavci su uglavnom Srbi, osim u Novim Jankovcima, Privlaci, Otoku, Šiškovcima.  Tamo su Romi Banjaši.  Svi grkokatolici su Rusini.  Protestanti su Mađari u Korogu, Hrvati u Antinu i Tordincima, Nijemci u Novom Selu Vinkovačkom, Šidskim Banovcima, Novoj Pazovi i Novim Banovcima kod Pazove.  Svi ostali su Slovaci.  Mađari i Hrvati su Kalvini, Nijemci i Slovaci Evangelici. 

Katolici su Nijemci u Jarmini, dijelom u nekim selima između Vinkovaca i Šida, u Erdeviku, Binguli i Čalmi, u Rumi, Inđiji i Putncima, kao i većina u Zemunu i manjina u Mitrovici.  Albanci su činili oko polovice katolika u Hrtkovcima i Nikincima. 

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #113 послато: Фебруар 09, 2018, 09:11:58 поподне »
У Обрежу, Дечу и Бечмену је било нешто Немаца до 1945.
Значи они су ту насељени после 1857. кад их на том попису уопште нема.

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #114 послато: Фебруар 09, 2018, 09:13:56 поподне »
Значи тад (попис 1857) још нема ни Словака у Бољевцима, а чинили су скоро половину села до пре 50 година.

Ван мреже Гргур

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • R1a-Z280>L366
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #115 послато: Фебруар 14, 2018, 07:39:53 пре подне »
Архивски фонд Славонско - сремска генералкоманда - Лазар Ћелап

Popisu stanovništva u Slavonskoj granici rano su se Obavljali, kao što
dokazuje uputištvo za popis za g. 1764. iz g. 1763. Iz g. 1777. postoji spisak
vojnika i ljudstva u Petrovaradinskoj regimenti po kompanijama kao i
spisak izbeglica iz Turske (Bosne)1 i mletačke Dalmacije. Statistika (popis)
Brodske regimente po kompanijama potiče iz g. 1808. Broj stanovnika
u Brodu iz g. 1829. i Cigana u Brodskoj regimenti iz 1831, popis Mitrovice
iz 1846. f, u : J
Sačuvani su detaljni popisi stanovništva ceie Slavonske graniče iz g.
,1807, 1809, 1817, 1820. i 1844. po regimentama.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #116 послато: Фебруар 14, 2018, 12:21:09 поподне »
Архивски фонд Славонско - сремска генералкоманда - Лазар Ћелап

Popisu stanovništva u Slavonskoj granici rano su se Obavljali, kao što
dokazuje uputištvo za popis za g. 1764. iz g. 1763. Iz g. 1777. postoji spisak
vojnika i ljudstva u Petrovaradinskoj regimenti po kompanijama kao i
spisak izbeglica iz Turske (Bosne)1 i mletačke Dalmacije. Statistika (popis)
Brodske regimente po kompanijama potiče iz g. 1808. Broj stanovnika
u Brodu iz g. 1829. i Cigana u Brodskoj regimenti iz 1831, popis Mitrovice
iz 1846. f, u : J
Sačuvani su detaljni popisi stanovništva ceie Slavonske graniče iz g.
,1807, 1809, 1817, 1820. i 1844. po regimentama.
Значи колико схватам први потпун попис је онај из 1777.године,потом из 1807,1809,1817,1820. и 1844.године?Интересантно ако је тако,за Банат је први попис Срба граничара направљен управо за време Кочине Крајине 1788/9.године,мада сам на самом сајту Familysearch нашао још преко 200 фасцикли који се односе на Банатску па и Петроварадинску регименту,уз пописе коњице,артиљерије али и пешадије чак и за ранији период од ових већ постављених пописа.Зато је питање која је година првог детаљног пописа у обе регименте.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #117 послато: Фебруар 15, 2018, 11:42:12 поподне »
Интepecуje мe пopoдицa Дecпoт из Пpxoвa, Пeћинци...

Случајно сам налетео на породицу Деспотов кад сам гледао пописе 9.регименте за 1792.године ,компаније Бановце(Нови Бановци).Ту је Витал Ницати био главнокомандујући а очекујући покривеност Источног Срема уз Дунав видим да је компанија покривала Прхово,Пећинце али за породицу Деспотов се наводи да су из Котара и ово поред не умем да прочитам.

https://postimg.org/image/lrhhqxefv/

Овако би изгледале компаније тог времена
https://postimg.org/image/ixecdghej/


Стара Пазова није постојала за разлику од 1819.године за коју је Паво нашао пописе војника Сурдука,Сланкамена,Белегиша.
Моја предпоставка је да су поменута места наведена у компанији Бешка.
« Последња измена: Фебруар 15, 2018, 11:48:59 поподне Делија »
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #118 послато: Фебруар 16, 2018, 12:20:02 пре подне »
Случајно сам налетео на породицу Деспотов кад сам гледао пописе 9.регименте за 1792.године ,компаније Бановце(Нови Бановци).Ту је Витал Ницати био главнокомандујући а очекујући покривеност Источног Срема уз Дунав видим да је компанија покривала Прхово,Пећинце али за породицу Деспотов се наводи да су из Котара и ово поред не умем да прочитам.

Wenetien.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Пописи Срема и малог сремског села Сурдука
« Одговор #119 послато: Фебруар 16, 2018, 12:23:38 пре подне »
Wenetien.

Хвала Паво.Само у ком контексту Венеција?Дал је то наведено у колони за премештај/исељавање или?
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*