Аутор Тема: Припадници различитих хаплогрупа у сликама  (Прочитано 275043 пута)

Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #160 послато: Фебруар 29, 2016, 09:57:39 пре подне »
Љубиша Самарџић је проверено од Орловића, барем га ови својатају. А знам и да су га звали на скуп Самарџића поводом објављивања књиге о Орловићима, али он тада није могао да присуствује јер му је у то време син био доста болестан.

Па добро,мање - више је то то,Самарџићи из Кривошја су од Орловића.У сваком случају,Љубиша је E - V13.

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #161 послато: Фебруар 29, 2016, 10:18:29 пре подне »
И Воја Брајовић Е В-13:


Воја је наравно од Бјелопавлићких Брајовића. Мени је  још кад сам као клинац гледао отписане увек био симпатичнији Гага Николић. Касније сам имао прилике и да лично упознам Гагу, људина и можда најбољи човек међу глумцима, уз наравно Перу Краља. Иначе отац Воје Брајовића био је један од главних партизанских егзекутора у Словенији и лично је стрељао многе, не само усташе (за шта бих га наградио) већ и црногорске четнике које су Черчил и Британци испоручили Титу. Од момента када сам то сазнао некако ми је омрзнуо и Воја, иако наравно он због тога не може сносити никакву кривицу.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #162 послато: Фебруар 29, 2016, 10:21:12 пре подне »
Ако сам добро разумео, лички Павелићи су R1b "источна". Хаплотип Радошевића из Лича би требало да буде и хаплотип Павелића.

Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #163 послато: Фебруар 29, 2016, 10:24:41 пре подне »
Воја је наравно од Бјелопавлићких Брајовића. Мени је  још кад сам као клинац гледао отписане увек био симпатичнији Гага Николић. Касније сам имао прилике и да лично упознам Гагу, људина и можда најбољи човек међу глумцима, уз наравно Перу Краља. Иначе отац Воје Брајовића био је један од главних партизанских егзекутора у Словенији и лично је стрељао многе, не само усташе (за шта бих га наградио) већ и црногорске четнике које су Черчил и Британци испоручили Титу. Од момента када сам то сазнао некако ми је омрзнуо и Воја, иако наравно он због тога не може сносити никакву кривицу.

Јел Драган Николић исто пореклом из ЦГ?

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #164 послато: Фебруар 29, 2016, 10:34:52 пре подне »
Јел Драган Николић исто пореклом из ЦГ?
Његово порекло је из једног села крај Берана. Причао је то једном приликом у друштву. Не могу се сада сетити које село је у питању.

Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #165 послато: Фебруар 29, 2016, 10:39:00 пре подне »
Његово порекло је из једног села крај Берана. Причао је то једном приликом у друштву. Не могу се сада сетити које село је у питању.

Значи нема назнака које ХГ би он могао бити?

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #166 послато: Фебруар 29, 2016, 10:42:47 пре подне »
Значи нема назнака које ХГ би он могао бити?
Осим тог податка да је порекло његове породице из околине Берана ништа друго не знам. Има више могућих опција што се тиче ХГ.

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #167 послато: Фебруар 29, 2016, 10:45:49 пре подне »
Недавно сам негде прочитао да је порекло породице Ђорђевић из околине Чачка, породица Боре-Чорбе, из Шекулара.

Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #168 послато: Фебруар 29, 2016, 11:00:51 пре подне »
Недавно сам негде прочитао да је порекло породице Ђорђевић из околине Чачка, породица Боре-Чорбе, из Шекулара.

Бора слави Аранђеловдан,па лако може бити E - V13.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #169 послато: Фебруар 29, 2016, 11:59:24 пре подне »
Не зна да ли се ово односи на Анта Павелића, а он је случајно рођен у Брадини код Коњица. Иначе, отац му је био пружни радник и поријклом су из Лике.

Брадина код Коњица је скоро било чисто српско село (90%), које је тешко страдало у протеклом рату.

Односило се на Анте Павелића, који је од личких Буњеваца.
Има о том пореклу доста на мрежи, нпр:

http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/wikipedia-ante-pavelic-je-bio-bunjevac-bunjevacki-portal-bunjevci-nikad-nisu-bili-hrvati-106064

http://bunjevci.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=131

А и на Пореклу, нпр:

http://www.poreklo.rs/2013/05/10/istine-i-neistine-o-hercegovcima/

Зато написах да је могући носилац И2а дин. јужни.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #170 послато: Фебруар 29, 2016, 12:04:41 поподне »
Недавно сам негде прочитао да је порекло породице Ђорђевић из околине Чачка, породица Боре-Чорбе, из Шекулара.

Ја сам чуо да је од Ђорђијевића из Мурине, па су скратили презиме кад су се преселили у Србију.
Та сеоба би морала бити скорашња, јер су Ђорђијевићи релативно младо братство (средина 19. века). Ђорђијевићи су огранак шекуларских Ћетковића, И2а динарик северни.
Е, сад ту је проблем слава, јер Ђорђијевићи славе Ђурђев-дан. Тако да, ако потиче из Шекулара или неког другог дела Горњег Полимља, а слави Аранђелов-дан, могао би потицати од Васојевића, али можда и Пипера или Морачана. Значи, све опције су отворене  :) Е, Р1б, И2а јужни / северни...

Нема друге, него да се Бора тестира.

"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #171 послато: Фебруар 29, 2016, 12:08:21 поподне »
Ово му је добра слика:



хаплогрупа: ?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #172 послато: Фебруар 29, 2016, 12:59:53 поподне »

А и на Пореклу, нпр:
http://www.poreklo.rs/2013/05/10/istine-i-neistine-o-hercegovcima/

Небо, хвала на овом линку. То није лоша пракса за оне који су се касније укључили на Форум. Читам да се ту спомиње и др. Новак Килибарда, један од највећих политичких "кемелоеона" на крају прошлог вијека.

Да не отварам нову тему, током јула или августа мјесеца имам намјеру не да напишем пост на Форуму, него прилог из којег ће се видјети ко су ти шизматици, јеретици и патарени (а никад богумили) у извјештајима Папске курије.

Овог тренутка ми је у руке дошла књига са међународног научног скупа 1994. године "Босна и Херцеговина од средњег вијека до новијег времена".





























Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #173 послато: Фебруар 29, 2016, 02:57:28 поподне »
 Драган Николић је поријеклом из села Буче поред Берана. По његовој изјави од Живковића са Буча. Они су млађе  братство Мићовића- Васојевића. У питању је била нека породична размирица, и његов предак, мислим ђед се отселио за Србију. Има и непровјерена прича да има везе  и са Шекуларом (по мени то може бити по женској линији). Дошло је до забуне јер је у Шекулару  братство Живковића Вукољеваковића. Почасни је грађанин Берана.
 Тома Николић , је по сопственој изјави поријеклом од Божовића из Пипера, етапна станица селидбе Ибарски Колашин - породица од које  су  Вукајло Божовић и његов син Глигорије Божовић. Такође почасни грађанин Берана. Из Ибарског Колашина његови преци преселили у Шумадију...

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #174 послато: Фебруар 29, 2016, 03:02:17 поподне »
Драган Николић је поријеклом из села Буче поред Берана. По његовој изјави од Живковића са Буча. Они су млађе  братство Мићовића- Васојевића. У питању је била нека породична размирица, и његов предак, мислим ђед се отселио за Србију. Има и непровјерена прича да има везе  и са Шекуларом (по мени то може бити по женској линији). Дошло је до забуне јер је у Шекулару  братство Живковића Вукољеваковића. Почасни је грађанин Берана.
 Тома Николић , је по сопственој изјави поријеклом од Божовића из Пипера, етапна станица селидбе Ибарски Колашин - породица од које  су  Вукајло Божовић и његов син Глигорије Божовић. Такође почасни грађанин Берана. Из Ибарског Колашина његови преци преселили у Шумадију...
Браво Видоје, из Буча. Причао је о томе и једном приликом у друштву једног мог ујака, глумца Веселина Стијовића, који је наравно из Берана па су се дотакли те теме. Иначе, Гага је често седео у једном ресторану на Крсту где је радила моја мајка па сам готово сваки пут када сам тамо одлазио имао прилике да га видим јер је тамо свакодневно долазио.

Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #175 послато: Фебруар 29, 2016, 03:09:09 поподне »
Борис Тадић, хаплогрупа N1a (Пива)



Истој хаплогрупи припада и Огњен Тадић




Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #176 послато: Фебруар 29, 2016, 03:11:14 поподне »
Момчило Бајагић "Бајага", или N1а или I2а (Пива)


Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #177 послато: Фебруар 29, 2016, 03:17:29 поподне »
Филип Касалица, хаплогрупа I1 - P109  (Дробњак)


Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #178 послато: Фебруар 29, 2016, 03:33:53 поподне »
 Рок пјевач Бора Чорба је  Ђорђијевић, племенски је Шекуларац од шекуларских Дробњака - Ћетковића - Вајмеша. Мало  су братство.  Селидбени пут  Борових предака - Шекулар - Ровца Шекуларска, Мурино, Андријевица... Промијенио презиме у Ђорђевић  ( он или његови преци? и то у Србији).  Ђорђијевићи у Мурини, Андријевици и Подгорици су исто са Ђорђијевићима у Ровцима ( има  их двије куће)  Између два свјетска рата једна породица се иселила у Метохију ( село Дреновац) , а једна у Топлицу. Бора потиче од ових  у Мурини. Прије двије године сам га питао на Сајму књига ( имао је свој штанд) и он онакав какав је показао ми је на руци истетовираног Св. Арханђела Михајла, са ријечима да је важно шта је сад... Била је гужва, и на томе се завршило.  Многи од оних  62% православаца  Горњег Полимља, које Васојевићи називају Србљацима или Ашанима, на страни се представљају за Васојевиће, којих има 38%, у бившој Шабанагића нахији, односно   данас географски области Васојевића.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #179 послато: Фебруар 29, 2016, 03:44:11 поподне »
О, па онда Бора мени дође прилично "близак рођак", јер су Ђорђијевићи огранак мојих Бабића. Додуше, ради се о заједничком претку од пре 200 и кусур година.
"Наша мука ваља за причешћа"