Аутор Тема: Хвала и збогом!  (Прочитано 9118 пута)

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Хвала и збогом!
« послато: Мај 10, 2019, 01:33:11 поподне »
Овога пута заиста напуштам сву сарадњу са Пореклом. Истина, дешавало се то и раније, али, сад је дефинитивно. О разлогу знају у уредништву. А, зашто и да не кажем? То је брисање моје књиге из дигиталне библиотеке (не знам разлог, нити се толико разумем у компјутеризацију). Сва срећа да сам је већ одштампао. И поред компјутера из којег могу нестати сви подаци, књига је књига, сигурнија. У ту књигу, која је више монографија моје породице а не само родослов, уложио сам око 35 година живота, рада, проналажења података. Не сме се запоставити да Ананићи нису ни неко познато братство или племе, него су се по моме "шлепали" уз Штрбце као веће братство (иста смо и хапло група) и уз њих населили на Банију. Не постоји ни неко усмено предање о нама. Ово наводим, јер сам заиста врло тешко долазио до било каквих валидних података. Морам рећи и то, да су ми у свему пуно помогли моји Банијци који су углавном били (или су још увек) сарадници Порекла. Неки од њих су овде у Србији, али, јављали су ми се сами широм света да помогну. Од САД до Тајланда и Аустралије.
У Пореклу сам скоро од самог његовог оснивања и мислим да сам допринео бар малчице широком интересовању за њега. Одлазим чисте и мирне савести. Желео сам свима да помогнем у трагању за својим коренима. Ако сам у томе успео, биће ми драго, а ако нисам, бар сам покушао. Многи нису ни то желели. Успут, постављао сам и доста ретких текстова за читање.
Чему даља прича? Разиђимо се као људи. И ви сте мени помогли, и ја вама.
Желим вам заиста успех у даљем раду и да завршите све оно што сте осмислили и започели.
Поздрав и колегама - сарадницима, и свим посетиоцима овог сајта.
Војислав Ананић

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #1 послато: Мај 10, 2019, 01:51:00 поподне »
Овога пута заиста напуштам сву сарадњу са Пореклом. Истина, дешавало се то и раније, али, сад је дефинитивно. О разлогу знају у уредништву. А, зашто и да не кажем? То је брисање моје књиге из дигиталне библиотеке (не знам разлог, нити се толико разумем у компјутеризацију). Сва срећа да сам је већ одштампао. И поред компјутера из којег могу нестати сви подаци, књига је књига, сигурнија. У ту књигу, која је више монографија моје породице а не само родослов, уложио сам око 35 година живота, рада, проналажења података. Не сме се запоставити да Ананићи нису ни неко познато братство или племе, него су се по моме "шлепали" уз Штрбце као веће братство (иста смо и хапло група) и уз њих населили на Банију. Не постоји ни неко усмено предање о нама. Ово наводим, јер сам заиста врло тешко долазио до било каквих валидних података. Морам рећи и то, да су ми у свему пуно помогли моји Банијци који су углавном били (или су још увек) сарадници Порекла. Неки од њих су овде у Србији, али, јављали су ми се сами широм света да помогну. Од САД до Тајланда и Аустралије.
У Пореклу сам скоро од самог његовог оснивања и мислим да сам допринео бар малчице широком интересовању за њега. Одлазим чисте и мирне савести. Желео сам свима да помогнем у трагању за својим коренима. Ако сам у томе успео, биће ми драго, а ако нисам, бар сам покушао. Многи нису ни то желели. Успут, постављао сам и доста ретких текстова за читање.
Чему даља прича? Разиђимо се као људи. И ви сте мени помогли, и ја вама.
Желим вам заиста успех у даљем раду и да завршите све оно што сте осмислили и започели.
Поздрав и колегама - сарадницима, и свим посетиоцима овог сајта.
Војислав Ананић
Војиславе,
Жао ми је због Ваше одлуке. Били сте вредан и привржен сарадник.
Књигу Вам нико није обрисао. Налази се на страници Дигиталне библиотеке у што се свако може уверити: https://www.poreklo.rs/2014/01/05/digitalna-biblioteka-portala-poreklo/
Свако добро,
Јовица

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #2 послато: Мај 10, 2019, 02:02:43 поподне »
Дакле, као и обично, нико није обрисао књигу, већ у овом случају није радио линк. Негде смо га заменили, а на страници старе Дигиталне библиотеке је остао стари, који сам сада заменио новим, на коме се књига налази од пре неколико месеци, када смо је тамо подигли.

Никоме ништа није брисано, а као што је претпостављам већини познато, линкови на тој страници нису више ажурирани, пошто је кренула са радом претражива Дигитална библиотека.

Кад је понеко од аутора желео да му се књига ипак ту и даље налази, а да јој је био пукао линк, ми бисмо му увек изашли у сусрет и књигу поново додали на ту стару Дигиталну библиотеку.

Тако да нема ниједног разлога због кога би ова књига била обрисана, чак напротив, исту смо више пута ажурирали њеним допуњеним издањима. Можда не увек толико промптно, али и милион других ствари чека, па се на крају ураде.



Ван мреже Бећар

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #3 послато: Мај 17, 2019, 06:24:30 поподне »
Јовице или Брнко јер можете посветити време да објасните овај неспоразум, а изгледа тако по вашим речима, господину Ананићу?
Овај форум и друштво губи вредност ако губимо овакве чланове.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #4 послато: Мај 17, 2019, 06:45:22 поподне »
Јовице или Брнко јер можете посветити време да објасните овај неспоразум, а изгледа тако по вашим речима, господину Ананићу?
Овај форум и друштво губи вредност ако губимо овакве чланове.

Ја сам објаснио горе о чему је реч, и наравно да нико не жели да губи чланове, а поготово не оне који на дневном нивоу доприносе пројекту, али уколико нема толико поверења међу двема странама, да се стално пребацује како неко намерно брише једну књигу, на одавно напуштеној Дигиталној библиотеци, и где је увек сваким новим издањем књиге редовно мењан линк, онда дођемо у овакву позицију. :P



Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #5 послато: Мај 18, 2019, 05:10:10 пре подне »
Господин Ананић је оставио неизбрисив траг на Пореклу. Да сад крене брисање свих његових коментара са портала, мислим да се тај процес никад не би завршио.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #6 послато: Мај 18, 2019, 07:47:26 пре подне »
 Без обзира  на несугласице не смијемо  "изгубити" Војислава Ананића. Наравно, ово важи и за друге истакнуте чланове  друштва, који су дали немјерљив допринос ( Војо међу њима има почасно мјесто) раду  Порекла.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #7 послато: Мај 18, 2019, 10:43:11 пре подне »
Без обзира  на несугласице не смијемо  "изгубити" Војислава Ананића. Наравно, ово важи и за друге истакнуте чланове  друштва, који су дали немјерљив допринос ( Војо међу њима има почасно мјесто) раду  Порекла.

Ево, још једном ћу да поновим, ничија књига никада није "намерно" брисана од стране уредништва, осим ако то сам аутор није тражио. Линкови који су водили према књигама постављенним на тој Дигиталној библиотеци су ограниченог рока и већина их данас више не ради.

У случају наведене књиге, више пута је то сређивано, на захтев аутора. Последњи пут смо средили линк на једном месту, али је на другом остао стари на коме више није било књиге, због чега је Воја покренуо ову тему. Кад сам нашао на који линк мисли, поново сам закачио нови, ни први ни последњи пут.

И тако увек, можда не увек истог момента, али никада нико у том смислу није остао ускраћен и да му нисмо изашли у сусрет.

Овде на форуму се не бришу поруке, а да се не јави њиховом аутору (иако то није пракса на форумима, али сматрамо да је то поштено према аутору), а камоли да тако нешто радимо тамо.



Ван мреже Грoф

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 101
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #8 послато: Мај 18, 2019, 06:35:09 поподне »
Овде на форуму се не бришу поруке, а да се не јави њиховом аутору (иако то није пракса на форумима, али сматрамо да је то поштено према аутору), а камоли да тако нешто радимо тамо.

Na ovu Amicusovu izjavu moram da odogovorim

Na ovom forumu je izbrisana moja poruka, a da mi nikad nije dato obrazlozenje zbog cega. Jer u toj poruci nisam nikoga uvrijedio osim sta sam iznjo svoje misljenje o pitanju sta mi je bilo postavljeno.
I zbog toga sam rijesio da odem sa ovog foruma i da ne ucestvujem u razmjeni misljenja jer nema domokratskog odnosa ni postovanja prema drugim koji imaju drugacije razmisljanje.




Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #9 послато: Мај 18, 2019, 07:24:47 поподне »
Na ovu Amicusovu izjavu moram da odogovorim

Na ovom forumu je izbrisana moja poruka, a da mi nikad nije dato obrazlozenje zbog cega. Jer u toj poruci nisam nikoga uvrijedio osim sta sam iznjo svoje misljenje o pitanju sta mi je bilo postavljeno.
I zbog toga sam rijesio da odem sa ovog foruma i da ne ucestvujem u razmjeni misljenja jer nema domokratskog odnosa ni postovanja prema drugim koji imaju drugacije razmisljanje.

Не знам кад је то било, али откако смо увели правилник, мислим да смо доследо и то радили.



Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #10 послато: Мај 18, 2019, 10:33:54 поподне »
Па пишите у 3 ујутро као ја па увјек неко стигне да прочита  ;) ;) ;) ;)

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #11 послато: Мај 19, 2019, 05:29:00 пре подне »
Бришете, Бранко. Пре 10-12 дана сам тамо код ПРЕЗИМЕНА од А - Ш  из своје књиге "Куда су преци Ананића ходали" послао одломак О ШТРБЦИМА  (страна 373 - 400). Био је од вас тамо прегледан и постављен, али кратко време, па је скинут, обрисан. Дакле, и после уведеног правилника.
Ја сам податке о Штрбцима (јер ми је очева мајка као девојка носила презиме Штрбац) сам проналазио, од Штрбине до Жумберка и Баније.
Знам да се поштовани етнолог (наведен у ИМПРЕСУМУ) бави истраживањем порекла Штрбаца и да припрема студију о њима. Можда је тај мој прилог због тога тако брзо и скинут? Можда сам преуранио?
Ко жели да провери оно шта сам ја писао о Штрбцима у књизи, може то учинити тамо на старој дигиталној библиотеци под ЛИКА, КОРДУН и БАНИЈА, ако линк није поново "пукао".

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #12 послато: Мај 19, 2019, 12:42:15 поподне »
Бришете, Бранко. Пре 10-12 дана сам тамо код ПРЕЗИМЕНА од А - Ш  из своје књиге "Куда су преци Ананића ходали" послао одломак О ШТРБЦИМА  (страна 373 - 400). Био је од вас тамо прегледан и постављен, али кратко време, па је скинут, обрисан. Дакле, и после уведеног правилника.
Ја сам податке о Штрбцима (јер ми је очева мајка као девојка носила презиме Штрбац) сам проналазио, од Штрбине до Жумберка и Баније.
Знам да се поштовани етнолог (наведен у ИМПРЕСУМУ) бави истраживањем порекла Штрбаца и да припрема студију о њима. Можда је тај мој прилог због тога тако брзо и скинут? Можда сам преуранио?
Ко жели да провери оно шта сам ја писао о Штрбцима у књизи, може то учинити тамо на старој дигиталној библиотеци под ЛИКА, КОРДУН и БАНИЈА, ако линк није поново "пукао".

Дигитална библиотека је једно, форум је друго, а објављивање коментара на порталу је треће. И не важе иста правила за све три ове категорије. Код објављивања коментара на порталу, нема обавештења, а уколико се понешто и објави, па буде затим обрисано, то значи да се други уредници нису сложили са првом одлуком да неки коментар буде објављен.



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #13 послато: Мај 20, 2019, 07:43:00 пре подне »
Никада нисам био неки материјалиста. Штампао сам осам збирки краћих прича и записа и никад, и никоме, нисам продао ни једну. Све сам их поклонио "Црвеном крсту" у Сенти (за доделу учесницима неког конкурса или такмичења), као и хуманитарним удружењима, рођацима, пријатељима и бившим ученицима.
 
Знам да смо сви у Пореклу радили добровољно, нико нас није на то терао, наравно, бесплатно. Али, вреди размислити о овоме:

"Научио сам да скромност није баш увек врлина. Јуче сам видео један сјајан графит на енглеском. Гласи отприлике – ствари које радиш заиста добро немој да радиш бесплатно. И то сам временом научио. Само још учим како да наплатим неке ствари. Научио сам да није новац једино средство плаћања - али кад човек плати – и услугом, разменом добара, саветом, контактом, макар и ситницом, више цени оно што му је дато. Бесплатне ствари често обесмишљавају вредност ствари. Људи помисле – ако је џабе, онда није штета ни ако не користим, ако бацим, не употребим, не придам му важност. Врло се брзо заборавља она стара да су најбоље ствари бесплатне – јер не функционише читав свет на том принципу – па испадне да они који наплате, често продају маглу, али су јој налепили цену и добро изрекламирали, док бесплатне ствари оду у ветар јер, ето нема цену, па ни вредност. Има неког смисла у томе".

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #14 послато: Мај 29, 2019, 01:25:49 поподне »
И?
Опет пуче линк за кратко време.
Најбоље, скините ту књигу са списка!
Да се не бламирамо ни ви ни ја.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #15 послато: Јун 03, 2019, 06:47:13 поподне »
И?
Опет пуче линк за кратко време.
Најбоље, скините ту књигу са списка!
Да се не бламирамо ни ви ни ја.

Сређено. Из неког разлога, заиста се тамо поново нашао угашени линк ка дропбоксу, иако сам га бар два пута мењао. Ставио сам поново нови линк ка књизи, па би требало сада да је све у реду?

Дигитална библиотека "Порекло": Војислав Ананић, Куда су преци Ананића ходали, Сента, 2019



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #16 послато: Јун 27, 2019, 09:42:18 пре подне »
Поштовани уредници Порекла, рекох ли Вам да једноставно са списка старе дигиталне библиотеке обришете моју књигу "Куда су преци Ананића ходали"? Да се више не замајавамо.
Опет Вам пуче линк.
Чему то води? Поставите је па је стално нестаје.
Не тражим правдање, само мислим да нисам то заслужио.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #17 послато: Јун 27, 2019, 10:17:10 пре подне »
Опет га је нешто вратило на Дропбокс, док је сама књига на ГуглДиску. Могуће да је то у некој вези са бекапом. Тако да, ако и обришем књигу, она ће се на сличан начин поново вратити. Молио бих за стрпљење док не утврдимо тачно због чега се ово дешава.



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #18 послато: Август 10, 2019, 05:00:34 пре подне »
Поштована господо из редакције Порекла!

Данас је тачно три месеца како је моја књига "Куда су преци Ананића ходали" постављена у старој дигиталној библиотеци. Постављена па неколико пута враћана, да би је коначно "појела помрчина". Тврдили сте да није брисана, говорили да имам стрпљења и да сачекам да пронађете у чему је проблем. Ето, био сам стрпљив и све више сумњам да некоме смета, поготово због Штрбаца. Зар нико од Вас који се мало више разумете у компјутеризацију није у стању да евентуални "проблем" ако уопште и постоји, некако реши? За нас који смо лаици за шире знање око компјутера и "обични смртници", појмови Дропбокс, бекап и слични, не значе пуно. Дакле, или је проблем у незнању или о нечијој забрани. Не знам, али по други пут ћу рећи да нисам то заслужио. Ако је ико предано радио у Пореклу и свакодневно Вам слао прилоге, сигурно је да сам и ја био међу тим "вредницама". 

Срдачно,
Војислав

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Хвала и збогом!
« Одговор #19 послато: Август 10, 2019, 10:28:51 пре подне »
Не знам, Војиславе, да ли примећујеш, да увек, али увек, по стоти пут, изгуби се линк на Гугл драјву (где је и сад књига, ево овде се УВЕК може проверити: Књига о Ананићима), и врати се линк на Дропбоксу (где је књига још прошле године обрисана, заједно са свиме другим што сам имао на том диску, јер ми је тај дискт требао за нешто друго)?

И наравно, то је један од заиста можда стотину проблема који тренутно оптерећују сајт, и на чему се ради како би се исти отклонили.