Аутор Тема: Добродошли на Форум Порекло  (Прочитано 94062 пута)

Порекло

  • Гост
Добродошли на Форум Порекло
« послато: Јануар 07, 2013, 01:22:28 поподне »
Добродошли на форум Poreklo.rs!

Надамо се да ћете уживати на нашем форуму, делити информације, сазнати много тога о пореклу свог или било ког презимена, места, обичаја... 

Хвала!
Форум Порекло
« Последња измена: Мај 20, 2014, 04:02:53 поподне млађо »

slobodan

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #1 послато: Фебруар 02, 2013, 10:33:52 поподне »
Piozdravljam poštovani forum i cijenjenu gospodu forumaše. Iako sam imao malo muke dok sam se uspio registrovati, sve se sredilo i nadam se lijepom druženju.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #2 послато: Фебруар 02, 2013, 11:14:19 поподне »
Добро нам дошао!
У чему је био проблем, ако се сме приупитати?

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #3 послато: Фебруар 02, 2013, 11:46:19 поподне »
Добро нам дошао!
У чему је био проблем, ако се сме приупитати?


Отприлике у време када се он регистровао било је неких проблема са везом са www.poreklo.rs. Ја сам баш имао проблема са слањем одговора Невском, Можда је и он имао такав проблем.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #4 послато: Фебруар 03, 2013, 12:58:53 пре подне »
Били су неки проблеми на мрежи, од 22,05 до 22,30... Праштајте.
Потрудићемо се да у најскорије време те техничке проблеме у потпуности елиминишемо.
Што се тиче проблема приликом регистрације на форум, код једног дела оних који су покушали да се региструју је проблем у томе што им повратни одговор од администратора форума Порекло заврши у спам порукама па их одмах не уоче. Настојимо да утврдимо да ли има још неких техничких проблема и да их чим пре отклонимо. Хвала вам на стрпљењу.

slobodan

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #5 послато: Фебруар 03, 2013, 09:42:28 поподне »
Добро нам дошао!
У чему је био проблем, ако се сме приупитати?

Naše adrese iz Crne Gore imaju vrlo neobičan oblik (preko T-com) tako da većina sajtova u svijetu uopšte njih ne prihvata kao adrese. T-com je kasnije promijenio adrese nego je ja nijesam mijenjao. ???

Mилодан

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #6 послато: Октобар 03, 2013, 11:28:34 поподне »
Нема везе што о овој теми (а која је тема?) није писано преко 100 дана, мало пре сам се регистровао па желим само да проверим да ли сам спреман да постанем Порекло-форумаш

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #7 послато: Мај 20, 2014, 02:24:13 поподне »
Pozdrav svima na forumu.

Ja sam Ivica Madžarović iz zetskog sela Berislavci, 15 km južno od Podgorice.

Imam 28 godina. Diplomirao sam Visoku medicinsku školu na Lovisenberg Univerzitetu u Oslu i radim u KCCG.

Nadam se dobrom druženju i usvajanju novih znanja zajedno sa svim članovima ove zajednice.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #8 послато: Мај 20, 2014, 03:28:39 поподне »
Маџаревићи су у Бериславце дошли из Пипера (Црнци) 1882. године. Маџаревићи су од Милашевића из Црнаца (Пипери), као и Кажанегре у приморју (Будва).

(Ј. Ердељановић, Кучи, Братоножићи и Пипери, Београд, 1981, стр. 428)




Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #9 послато: Мај 20, 2014, 03:49:20 поподне »
Било би идеално када би се неко од Маџаревића тестирао. Мислим да у днк пројекту немамо још увек тестираног који води порекло из Пипера.

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #10 послато: Мај 20, 2014, 03:51:50 поподне »
Било би идеално када би се неко од Маџаревића тестирао. Мислим да у днк пројекту немамо још увек тестираног који води порекло из Пипера.

Moj жеља је да обавим тестирање, тако да се надам да ће и од Пипера бити представник :)

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #11 послато: Мај 20, 2014, 03:56:06 поподне »
Маџаревићи су у Бериславце дошли из Пипера (Црнци) 1882. године. Маџаревићи су од Милашевића из Црнаца (Пипери), као и Кажанегре у приморју (Будва).

(Ј. Ердељановић, Кучи, Братоножићи и Пипери, Београд, 1981, стр. 428)

Е овај навод није тачан, а често га је могуће прочитати. Тј. дио јесте тачан, осим овог да су Маџаровићи од Милашевића.

Управо је обрнуто, Милашевићи су од Маџаровића. Они су остали у Пиперима и због крвне освете су промијенили презиме. Да не идем даље ово ће вам потврдити и сами Милашевићи који живе у селу Црнци у Пиперима.

С обзиром да сам обавио истраживање ово су непобитни подаци који су ми потврђени и у државном архиву Црне Горе.

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #12 послато: Јун 24, 2014, 07:19:57 поподне »
Поздрав свима, најприје бих да вам похвалим сајт који је стварно занимљив и информативан.
Ја сам из Црне Горе, Горњи Васојевићи. Занимају ме антропологија и историја. Знам основне ствари о генетици, таман толико та скапирам о чему причате на подфоруму који је посвећен тој грани науке :)
Дошао сам на наговор пријатеља са другог форума, надам се да ће овдје бити активније па да можемо фино разговарати.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #13 послато: Јун 24, 2014, 07:23:47 поподне »
Поздрав свима, најприје бих да вам похвалим сајт који је стварно занимљив и информативан.
Ја сам из Црне Горе, Горњи Васојевићи. Занимају ме антропологија и историја. Знам основне ствари о генетици, таман толико та скапирам о чему причате на подфоруму који је посвећен тој грани науке :)
Дошао сам на наговор пријатеља са другог форума, надам се да ће овдје бити активније па да можемо фино разговарати.

Добро нам дошао, Брђанине! Поготово што су Брђани, а нарочито Васойевићи овдѣ у мањку. Лично се надам што већему учешћу људий из Црне Горе и Брдах овдѣ, и да ћемо имати пуно тога научити йедни од других. :-)
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #14 послато: Јун 24, 2014, 07:26:53 поподне »
Добро нам дошао, Брђанине! Поготово што су Брђани, а нарочито Васойевићи овдѣ у мањку. Лично се надам што већему учешћу људий из Црне Горе и Брдах овдѣ, и да ћемо имати пуно тога научити йедни од других. :-)
Боље те нашао Александре. Твоје форумско име је моја друга слава :)
Требаће ми мало времена да се навикнем на твој стил писања :)

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #15 послато: Јун 24, 2014, 07:40:16 поподне »
Поздрав свима, најприје бих да вам похвалим сајт који је стварно занимљив и информативан.
Ја сам из Црне Горе, Горњи Васојевићи. Занимају ме антропологија и историја. Знам основне ствари о генетици, таман толико та скапирам о чему причате на подфоруму који је посвећен тој грани науке :)
Дошао сам на наговор пријатеља са другог форума, надам се да ће овдје бити активније па да можемо фино разговарати.
Добро нам дошао, Брђанине! :)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #16 послато: Јун 24, 2014, 07:44:45 поподне »
Боље те нашао Александре. Твоје форумско име је моја друга слава :)
Требаће ми мало времена да се навикнем на твој стил писања :)

 :D
Сви су се већ навикли, па ћеш и ти! Само трѣба имати мало добре воље према различитостима. ;)
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #17 послато: Јун 24, 2014, 07:53:01 поподне »
Добро нам дошао, Брђанине! :)
Боље те нашао брате :)
@Александар наравно, неће бити тешко ;)

Жељко Филиповић

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #18 послато: Јун 16, 2015, 07:03:51 поподне »
Ја сам Жељко Филиповић из Ниша, члан "Чувара ћирилице". Данас сам сазнао за овај форум и одмах сам се регистровао, пошто сам претходно овлаш прегледао тему "Попис становништва Косова и Метохије 1912. г." Пријатно сам се изненадио кад сам овде видео више прилога на ћирилици него на свим "ћириличарским" форумима! Регистровао сам се под именом и презименом на ћирилици и са лозинком на ћирилици. У аутоматском одговору система видео сам да је ћирилично име прихваћено, али да је лозинка прихваћена на латиници, па кад сам се први пут пријавио са ћириличном лозинком, црвеним словима сам упозорен да ми "лозинка није тачна". Са поновљеном латиничном лозинком све је било у реду, и ово је мој први прилог на овом форуму. Желим да обавестим и администраторе и све учеснике овог форума да међународни форум "Skyscrapercity" ("Град облакодера") без икаквих ограничења прихвата и регистровања и лозинке и прилоге на свим светским језицима и писмима, па и на нашој ћирилици! Поздрављам све домаћине и учеснике овог форума и желим им успешан и плодан рад.

Аксић

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #19 послато: Јун 16, 2015, 07:33:55 поподне »
Добро дошао Жељко  :)