Аутор Тема: Фалсификати оправдавају циљ  (Прочитано 78377 пута)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #140 послато: Новембар 25, 2016, 08:44:17 пре подне »
Иcтo кao штo пocтojи жeљa дa ce дoкaжe aутoxтoнocт Cpбa нa Бaлкaну, и cвe пpeдcтaви кao зaвepa Зaпaдa, иcтo тaкo пocтojи и пocтojaћe жeљa дa ce и ДНК aнaлизa пpикaжe кao дeo иcтe тe зaвepe. To вaм гoвopим из иcкуcтвa, гдe мнoгe пpиcтaлицe aутoxтoниcтичкe шкoлe Cpпcки ДНК пpojeкaт нaзивajу зaвepoм. Jep кaкo дoкaзaти дa je Cpбcкo цapcтвo пocтajaлo пpe милиoн гoдинa, кaд je I2 Dinaric cтapa 2200. гoдинa, кaдa je пpaoтaц cвиx Cpбa живeo у III вeку пpe н.e. Teшкo je губити вpeмe нa pacпpaвe и диcкуcиje нa oвoj тeми. Cви извopи, кojи ce кopиcтe у диcкуcиjи, a кoje пoдpжaвajу cтapoceдeлaчку тeзу, cу у нajмaњу pуку нepeлeвaнтни. To je иcтo кao кaд ce зa cтo гoдинa нeкo будe пoзивao нa Дepeтићa кao peлeвaнтaн извop. Jep cвe нa кoje ce пoзивa cу poмaнтичapи, кojи cу пиcaли нa кpилимa нaциoнaлнoг пpeпopoдa мeђу нapoдимa Eвpoпe. Дaклe у пoлитичкe cвpxe, кao и дaнac.

Пpeнeћу jeдaн кoмeнтap пpиcтaлицe aутoxтoниcтичкe шкoлe;

- jeл знaш дa je Aлeкcaндap Maкeдoнcки биo Cpбин.
- нa ocнoву чeгa тo зaкључуjeш
- имao je тумaчa кaд би paзгoвapao ca Гpцимa
-Пa?
- пa ниje знao гpчки, ниje биo Гpк. Биo je Cpбин.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #141 послато: Новембар 25, 2016, 08:53:22 пре подне »
И2 је вазда био овде. Овде на форуму видим жељу да се генетика усклади са историјом. Фол је што у тој жељи пишу како је на сјеверу већа разноврсност И2. Могуће, јесте, али те сјеверне земље нису пале у ропство, док Срби јесу, па би ту нашли одговор на већу разноврсност И2 у сјеверним земљама. Не треба заборавити да је број Срба у средњем вијеку био једнак броју тадашњих Енглеза.......

.......Зашто се игноришу љетописи СПЦ ?

Игноришу се не само летописи СПЦ - него и Далимилова хроника (14. век) први историiски документ написан на чешком језику, па iе самим тим и iедан од наiвредниiих историiских докумената Чешког народа.

V srbském jazyku jest země, (У србском iезику постоии земља,)
jiež Charvátci jest jmě. (Харватци iоi iе име,)
V tej zemi bieše lech, (у њој беше iедан влах,)
jemuž jmě bieše Čech. (коiи се звао Чех.)

- како се да обiаснити да сви (дословно) Словени разумеiу србски, док обрнуто прилично слабо?
- како обiаснити различиту распрострањеност/распоред  I2 и R1a на потезу екс-Илирика?
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #142 послато: Новембар 25, 2016, 09:06:44 пре подне »
Цитат
V tej zemi bieše lech

Лепо пише Лех. Лех значи Пољак. Какав бре Влах?

Културолошке разлике немају никакве везе са пореклом. Да смо усвојили неки други језички стандард, на пример говор мог села, не би Андрић био нобеловац него Драгослав Михајловић или Видосав Стевановић.

Од словенских земаља био сам у Словачкој, ништа се нисмо разумели ни на једном језику.

Цитат
како обiаснити различиту распрострањеност/распоред  I2 и R1a на потезу екс-Илирика?

Склоношћу носилаца I2 din ка сточарењу.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #143 послато: Новембар 25, 2016, 02:01:26 поподне »
Иcтo кao штo пocтojи жeљa дa ce дoкaжe aутoxтoнocт Cpбa нa Бaлкaну, и cвe пpeдcтaви кao зaвepa Зaпaдa, иcтo тaкo пocтojи и пocтojaћe жeљa дa ce и ДНК aнaлизa пpикaжe кao дeo иcтe тe зaвepe. To вaм гoвopим из иcкуcтвa, гдe мнoгe пpиcтaлицe aутoxтoниcтичкe шкoлe Cpпcки ДНК пpojeкaт нaзивajу зaвepoм. Jep кaкo дoкaзaти дa je Cpбcкo цapcтвo пocтajaлo пpe милиoн гoдинa, кaд je I2 Dinaric cтapa 2200. гoдинa, кaдa je пpaoтaц cвиx Cpбa живeo у III вeку пpe н.e. Teшкo je губити вpeмe нa pacпpaвe и диcкуcиje нa oвoj тeми. Cви извopи, кojи ce кopиcтe у диcкуcиjи, a кoje пoдpжaвajу cтapoceдeлaчку тeзу, cу у нajмaњу pуку нepeлeвaнтни. To je иcтo кao кaд ce зa cтo гoдинa нeкo будe пoзивao нa Дepeтићa кao peлeвaнтaн извop. Jep cвe нa кoje ce пoзивa cу poмaнтичapи, кojи cу пиcaли нa кpилимa нaциoнaлнoг пpeпopoдa мeђу нapoдимa Eвpoпe. Дaклe у пoлитичкe cвpxe, кao и дaнac.

Пpeнeћу jeдaн кoмeнтap пpиcтaлицe aутoxтoниcтичкe шкoлe;

- jeл знaш дa je Aлeкcaндap Maкeдoнcки биo Cpбин.
- нa ocнoву чeгa тo зaкључуjeш
- имao je тумaчa кaд би paзгoвapao ca Гpцимa
-Пa?
- пa ниje знao гpчки, ниje биo Гpк. Биo je Cpбин.

Одлично речено. Не вреди се упуштати у расправе са господом Ананићем и осталим присталицама идеје о некакве "две школе српске историје", коју потурају машински инжењер Деретић, правник Драгољуб Т. Антић и остали "србски аутохтонисти", јер они у то верују као у религијску догму, дакле и кад им се покаже сва комична бесмисленост тврдњи горе наведене господе, они и даље верују (намерно сам ово подвукао) у све то, јер не могу да замисле свет где Срби нису старији од амеба. По мени, најбољи лек је игнорисање, јер су они увек жедни пажње и расправе. Немојмо им то пружати.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #144 послато: Новембар 25, 2016, 04:16:59 поподне »
Одлично речено. Не вреди се упуштати у расправе са господом Ананићем и осталим присталицама идеје о некакве "две школе српске историје", коју потурају машински инжењер Деретић, правник Драгољуб Т. Антић и остали "србски аутохтонисти", јер они у то верују као у религијску догму, дакле и кад им се покаже сва комична бесмисленост тврдњи горе наведене господе, они и даље верују (намерно сам ово подвукао) у све то, јер не могу да замисле свет где Срби нису старији од амеба. По мени, најбољи лек је игнорисање, јер су они увек жедни пажње и расправе. Немојмо им то пружати.  ;)

Разумем ја и да неко има своје нека убеђења, па и предубеђења пре самог истраживања. Све ми је то јасно. Неко једноставно мора да верује да су Срби тако стар народ, иначе остајемо само један од многих безначајних европских народа у очима таквих особа. То ми је јасно; не поистовећујем се с тим, али могу да разумем.

Међутим, није ми јасно шта "тајне силе" и Немци, масони, Ватикан и остали завереници имају од сакривања српске историје? Шта они тим добијају? То ми није јасно.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #145 послато: Новембар 25, 2016, 04:49:10 поподне »
Разумем ја и да неко има своје нека убеђења, па и предубеђења пре самог истраживања. Све ми је то јасно. Неко једноставно мора да верује да су Срби тако стар народ, иначе остајемо само један од многих безначајних европских народа у очима таквих особа. То ми је јасно; не поистовећујем се с тим, али могу да разумем.

Међутим, није ми јасно шта "тајне силе" и Немци, масони, Ватикан и остали завереници имају од сакривања српске историје? Шта они тим добијају? То ми није јасно.

Како шта, па да се ми Срби "супермени" не досетимо њихове преваре, па им помрсимо све рачуне једном за свагда!  ;D
Мислим да су те "аутохтонистичке" теорије врхунац следећег размишљања - увек су други, страни реметилачки фактори искључиви и једини кривци за све несреће које су нас задесиле, а ми смо одувек били најстарији, најпаметнији, најлепши и најправеднији.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #146 послато: Новембар 25, 2016, 04:51:06 поподне »
Смијешно је да неко вјерује у теорију спонтаног развоја догађаја. Историја се пише по потреби политике.

-----------------
Која је валидност такозваног дјела "О управљању царством", ако је утврђено да је написано у 16. вијеку?
Љетопис попа Дукљанина, иста прича?
Пакта конвента?
Константинова даровница?
Добијање круне Стефана Првовенчаног од стране Ватикана( вјерује се спису насталом у 17. вијеку, а не вјерује се у домаће, настале много раније)?

Бечки ђаци кажу Црква Босанска не признаје иконе, Свету Тројицу, храмове, крстове.
Гле чуда, Кулин и сви остали владари и властела Босне увијек на почетку списа ставља крст, па призива Свету Тројицу.
Гле чуда, Кулин био задужбинар и подигао цркву и ставио свој одраз(ктиторски композицију).
Гле чуда, тзв. Богумили имали бројна јеванђеља која су после пада Босне била у употреби у СПЦ.
Гле чуда, никад себе Бошњани нису називали Богумилима.
Гле чуда, Бошњани имали славе.

И сад неки историчар некритички узе све што је неко написао са стране, а занемари домаће изворе, списе, јеванђеља, материјалне доказе из тог времена.

Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #147 послато: Новембар 25, 2016, 05:05:58 поподне »
Разумем ја и да неко има своје нека убеђења, па и предубеђења пре самог истраживања. Све ми је то јасно. Неко једноставно мора да верује да су Срби тако стар народ, иначе остајемо само један од многих безначајних европских народа у очима таквих особа. То ми је јасно; не поистовећујем се с тим, али могу да разумем.

Међутим, није ми јасно шта "тајне силе" и Немци, масони, Ватикан и остали завереници имају од сакривања српске историје? Шта они тим добијају? То ми није јасно.

Откуд потреба за етикетирањем, типа он је Деретић? Никакав Деретић нисам. Он је ваш, вама највише одговара да некога етикетирате, чим покуша да укаже на цензурисање историје.

Види што је потребно кориговати историју; да би Албанци имали право на Косово; да би се Срби лагано иселили из Босне и изгубили право на њу; да би Црна Гора постала Монтенегро.. средство за геополитичка дјеловања.

Да је среће ми би другима писали историју.
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #148 послато: Новембар 25, 2016, 05:06:52 поподне »
Смијешно је да неко вјерује у теорију спонтаног развоја догађаја. Историја се пише по потреби политике.

-----------------
Која је валидност такозваног дјела "О управљању царством", ако је утврђено да је написано у 16. вијеку?
Љетопис попа Дукљанина, иста прича?
Пакта конвента?
Константинова даровница?
Добијање круне Стефана Првовенчаног од стране Ватикана( вјерује се спису насталом у 17. вијеку, а не вјерује се у домаће, настале много раније)?

Бечки ђаци кажу Црква Босанска не признаје иконе, Свету Тројицу, храмове, крстове.
Гле чуда, Кулин и сви остали владари и властела Босне увијек на почетку списа ставља крст, па призива Свету Тројицу.
Гле чуда, Кулин био задужбинар и подигао цркву и ставио свој одраз(ктиторски композицију).
Гле чуда, тзв. Богумили имали бројна јеванђеља која су после пада Босне била у употреби у СПЦ.
Гле чуда, никад себе Бошњани нису називали Богумилима.
Гле чуда, Бошњани имали славе.

И сад неки историчар некритички узе све што је неко написао са стране, а занемари домаће изворе, списе, јеванђеља, материјалне доказе из тог времена.

Није написано, већ преписано. Сад ти можеш веровати да је то фалсификат јер не одговара неком твом виђењу ствари, то је твоје право. Међутим, за то немаш никакав ваљани доказ, а консензус међу историчарима, који немају сви везе са озлоглашеним Бечом и Берлином већ су са свих меридијана ове планете (укључујући и Русе, Кинезе, итд.), а који се за разлику од "србских аутохтониста" заправо служе утврђеном научном методологијом је да је Спис о народима аутентичан историјски документ, првобитно написан у 10. веку и касније преписиван. Историја је наука као и свака друга, са утврђеном методологијом изучавања догађаја и процеса из прошлости; историја није просто "читање онога што је победник написао"; онај ко у то верује је или лаик или злонамеран (јер се коси са његовим предубеђењима). Историју не могу коментарисати и изучавати на научном нивоу људи којима она није струка; то би било као када би ја учио хирурга како се сече људско тело, а три благе о томе не знам. Предлажем читање књиге Радивоја Радића "Срби пре Адама и после њега" и нове "Клио се стиди", да би видео какве сумануте и комичне тврдње износе перјанице те "школе". Пошто наслућујем да ово креће у смеру препуцавања око теме која не заслужује никакву пажњу и препуцавање, већ само презир и гађење, нећу даље настављати.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #149 послато: Новембар 25, 2016, 05:46:46 поподне »
Која је валидност такозваног дјела "О управљању царством", ако је утврђено да је написано у 16. вијеку?

Радуле није!
Најстарији манускрипт "Списа о народима" (DAI), који потиче из византијског времена, припадао је цару Јовану Дуки и данас се чува у националној библиотеци у Паризу. Не може се то мијешати са Qualiter (Pacta conventa) или Константиновом даровницом. Ово двоје су доказани фалсификати.
Љетопис попа Дукљанина (поједини га називају Барски родослов) је, опет, случај за себе.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #150 послато: Новембар 25, 2016, 05:55:56 поподне »
Потенцирање наводне забрањене историје Срба, мени у ствари личи на завјеру. Треба Србе додатно залудити.

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #151 послато: Новембар 25, 2016, 06:40:06 поподне »
Дакле, нико овде не гуди о Етрурцима као Србима и слично. Прије свега је ријеч о фалсификатима, те о критици званичне историје.

# И2 старосједеоц у Европи доселио се на Балкан (који је дио Европе) у 7. вијеку. Апсурд само такав!
#  Само један спис говори о досељавању.
# Љетописи попа Дукљанина, 16. вијек??

# Хрватски краљеви...?
# Црква Босанска =Богумили?
# Крунисање Стефана Првовјенчаног круном са запада?

Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #152 послато: Новембар 25, 2016, 06:52:13 поподне »
Дакле, нико овде не гуди о Етрурцима као Србима и слично. Прије свега је ријеч о фалсификатима, те о критици званичне историје.

# И2 старосједеоц у Европи доселио се на Балкан (који је дио Европе) у 7. вијеку. Апсурд само такав!
#  Само један спис говори о досељавању.
# Љетописи попа Дукљанина, 16. вијек??

# Хрватски краљеви...?
# Црква Босанска =Богумили?
# Крунисање Стефана Првовјенчаног круном са запада?

Радуле, I2 је у Европи (па и на Балкану) више од 30000 година, и није се доселио на Балкан у 7. веку, али словенски I2-CTS10228 (Динарик) се јесте доселио у већем броју тек у 7. веку са Словенима. Мора се правити разлика између I2 и I2a-Din, ипак је разлика у десетинама хиљада година.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #153 послато: Новембар 25, 2016, 07:09:28 поподне »
Радуле, I2 је у Европи (па и на Балкану) више од 30000 година, и није се доселио на Балкан у 7. веку, али словенски I2-CTS10228 (Динарик) се јесте доселио у већем броју тек у 7. веку са Словенима. Мора се правити разлика између I2 и I2a-Din, ипак је разлика у десетинама хиљада година.

Како ово треба схватити?

The Dinaric founder was probably in the Balkans or Danube basin. The age of I2a2-Dinaric was estimated at 3600 years, then adjusted to 2550 years, now TMRCA ages are being recomputed.

https://www.familytreedna.com/groups/i-2a-hap-group/about/results
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #154 послато: Новембар 25, 2016, 07:11:06 поподне »
Дакле, нико овде не гуди о Етрурцима као Србима и слично. Прије свега је ријеч о фалсификатима, те о критици званичне историје.

# И2 старосједеоц у Европи доселио се на Балкан (који је дио Европе) у 7. вијеку. Апсурд само такав!
#  Само један спис говори о досељавању.
# Љетописи попа Дукљанина, 16. вијек??

# Хрватски краљеви...?
# Црква Босанска =Богумили?
# Крунисање Стефана Првовјенчаног круном са запада?

Хрватски историчар Иво Банац сматра да многи од наводних хрватских краљева уопште нису постојали.
Нико више нормалан ни на Сарајевском универзитету не повезује Богумиле и Цркву Босанску.
Стефан Првовјенчани није крунисан ни са круном са истока. Круну је неко морао дати, иначе се Твртко не би на српску круну позивао приликом крунисања.

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #155 послато: Новембар 25, 2016, 07:24:46 поподне »
Стефан Првовјенчани није крунисан ни са круном са истока. Круну је неко морао дати, иначе се Твртко не би на српску круну позивао приликом крунисања.

Да! Византија (исток) никад ником није давала круну.

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #156 послато: Новембар 25, 2016, 07:26:52 поподне »
Сви ви превише навијачки заступате своје ставове. Тачно је да треба бити реалан и само релевантне историјске записе интерпретирати, али и наше комшије, који су кроз разна турчења, католичавање, албанизацију имају своје верзије историје и озбиљно угрожавају истину. Ми треба да засупамо своју верзију, јер би требало да знамо са ким имамо посла. Сутра ће дјеца наших комшија пуних уста убјеђивати нашу дјецу у нешто што није истина, а наша дјеца ће бити неупућена. Дакле транспарентно, без свађа уз обострано уважавање. Ми Срби смо богатији јер имамо двије и више верзија и можемо извлашити коју хоћему у разним околностима.

П.С. Могао би неки стручњак на форуму нама лаицима да детаљније објасни генетско и историјско поријекло Срба односно носиоца различитих хаплогрупа, али без уплитања у расправу.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #157 послато: Новембар 25, 2016, 07:48:25 поподне »
Сви ви превише навијачки заступате своје ставове. Тачно је да треба бити реалан и само релевантне историјске записе интерпретирати, али и наше комшије, који су кроз разна турчења, католичавање, албанизацију имају своје верзије историје и озбиљно угрожавају истину. Ми треба да засупамо своју верзију, јер би требало да знамо са ким имамо посла. Сутра ће дјеца наших комшија пуних уста убјеђивати нашу дјецу у нешто што није истина, а наша дјеца ће бити неупућена. Дакле транспарентно, без свађа уз обострано уважавање. Ми Срби смо богатији јер имамо двије и више верзија и можемо извлашити коју хоћему у разним околностима.

П.С. Могао би неки стручњак на форуму нама лаицима да детаљније објасни генетско и историјско поријекло Срба односно носиоца различитих хаплогрупа, али без уплитања у расправу.
Ја стварно не могу заступати ставове који се косе са логиком. Каква завјера постоји у тврдњи Константина Порфирогенита да Хум, Травунију и Неретву насељавају потомци Срба?
Не могу да повјерујем у аутохтону теорију без икаквих доказа осим врло климаве теорије о српској керамици, покојног професора Јанковића. Археолози знају како је тешко датирати  керамику.
Из времена Римске владавине на овим просторима немамо ниједан извор који би нам дао и најмању назнаку о присутности Срба. Напротив, иако немамо никаквих сазнања о илирском језику или језицима, не можемо у њиховим именима којих доста има забиљежено открити никакву лингвистичку  везу са Словенима или Србима.
И на крају никако не могу прихватити тврдњу да на истоку Европе живи неколико пута више носилаца хаплогрупе И2а Динарик и то објашњавати некаквим таласима сеоба који нигдје нису забиљежени. Или нису забиљежени у неком већем броју.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #158 послато: Новембар 25, 2016, 07:58:03 поподне »
Ја стварно не могу заступати ставове који се косе са логиком. Каква завјера постоји у тврдњи Константина Порфирогенита да Хум, Травунију и Неретву насељавају потомци Срба?
Не могу да повјерујем у аутохтону теорију без икаквих доказа осим врло климаве теорије о српској керамици, покојног професора Јанковића. Археолози знају како је тешко датирати  керамику.
Из времена Римске владавине на овим просторима немамо ниједан извор који би нам дао и најмању назнаку о присутности Срба. Напротив, иако немамо никаквих сазнања о илирском језику или језицима, не можемо у њиховим именима којих доста има забиљежено открити никакву лингвистичку  везу са Словенима или Србима.
И на крају никако не могу прихватити тврдњу да на истоку Европе живи неколико пута више носилаца хаплогрупе И2а Динарик и то објашњавати некаквим таласима сеоба који нигдје нису забиљежени. Или нису забиљежени у неком већем броју.

У принципу довољно је видети да по Италији готово уопште нема I2a Динарика, а морало би га бити подоста уколико је дуго на Балкану. А и нереално је да су потомци Словена (по Y-днк) данас на Балкану присутни само кроз неких 15-ак% R1a.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #159 послато: Новембар 25, 2016, 08:05:40 поподне »
У принципу довољно је видети да по Италији готово уопште нема I2a Динарика, а морало би га бити подоста уколико је дуго на Балкану. А и нереално је да су потомци Словена (по Y-днк) данас на Балкану присутни само кроз неких 15-ак% R1a.
И да су ти исти Словени присутни само са тако ниским процентом Р1а, наметнули  језик напреднијем већинском становништву.