Аутор Тема: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina  (Прочитано 66179 пута)

Ван мреже kablarevic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #220 послато: Октобар 21, 2018, 07:53:01 поподне »
Презивам се Кабларевић, из села Лозне, општина Бановићи, крсна слава нам је Св. Ђурђиц, имао сам годину дана када смо дошли у Србију, увек су ме занимале приче о мом родном крају, али никада од мојих нисам чуо да се спомиње одакле смо пореклом, па ме то много занима, ако постоји неки материјал где се може нешто више сазнати, ако нешто више зна, било би ми веома драго да то подели и са мном. Срдачан поздрав форумаши!

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #221 послато: Октобар 21, 2018, 09:56:28 поподне »
Презивам се Кабларевић, из села Лозне, општина Бановићи, крсна слава нам је Св. Ђурђиц, имао сам годину дана када смо дошли у Србију, увек су ме занимале приче о мом родном крају, али никада од мојих нисам чуо да се спомиње одакле смо пореклом, па ме то много занима, ако постоји неки материјал где се може нешто више сазнати, ако нешто више зна, било би ми веома драго да то подели и са мном. Срдачан поздрав форумаши!
Pp genetskim rezultatima koje do sada imamo potvrdilo se da se radi o doseljenicima iz Stare Hercegovine,kao sto smo inace i predpostavljali.
Bilo bi drago kada bi se i Vi testirali,i zbog vas licno da otkrijemo da li imate neku bliskost u nasoj velikoj DNK bazi Srpskog naroda a i zbog samih Ozrenaca i njihovog daljeg i blizeg porijekla.Sto god vas bude zanimalo u vezi testiranja javite se na PP.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #222 послато: Новембар 23, 2018, 10:42:02 пре подне »
Neke su se slike uklonile sa pocetka pa da malo osvjezimo.Slovenska ljepota sa Ozrena :)

"Igraj kolo!" - igre sa Ozrena i Trebave
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=BYtvNfBi3gk






Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #223 послато: Новембар 28, 2018, 09:05:26 поподне »
Branje trave ive na Ozrenu” na listi nematerijalne baštine UNESKO-a
GD  28/11/2018


“Branje trave ive na Ozrenu” upisan danas na Reprezentativnu listu nematerijalne baštine čovječanstva, odluka je Komiteta za nematerijalnu baštinu UNESKO-a.

Odluka je donesena na sjednici Komiteta održanoj u Port Luisu, na Mauricijusu, a “Branje trave ive na Ozrenu” treći je elemenat koji je upisan, nakon Zmijanjskog veza i Konjičkog drvorezbarstva, saopšteno je iz Ministarstva civilnih poslova BiH.


 
Komisija BiH za saradnju sa Uneskom nominovala je “Branje trave ive na Ozrenu” za upis na Reprezentativnu listu svjetskog nematerijalnog kulturnog nasljeđa na inicijativu Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske i Muzeja u Doboju.

 

U odnosu na susjede, stanovništvo Ozrena je mnogo duže zadržalo znatan broj tradicionalnih elemenata u izvornoj formi, a među njima i određene oblike narodne medicine.

Najpoznatiji oblik nematerijalnog kulturnog nasljeđa u tom smislu je običaj branja trave ive, koji se isključivo održava na dan kada pravoslavni hrišćani obilježavaju 11. septembar, Usjekovanja glave Svetog Jovana Krstitelja. Vjekovna je praksa branja ive na ovaj dan, kao i kontinuitet vjerovanja o njenoj izuzetnoj ljekovitoj moći ukoliko je ubrana na dan Usjekovanja.


 
 

Ubrana iva koristi se tokom godine kao čaj, pomiješana s medom ili se potapa u rakiju, a stanovnici tog kraja tako je koriste kada su bolesni, ali i preventivno, te je rado poklanjaju kao najvredniji dar.

Stanovnici skoro u bukvalnom smislu vjeruju u davno skovanu izreku da “trava iva od mrtva pravi živa”, a običaj se na vrlo spontan način prenosi na mlađe generacije, koje su aktivni učesnici u branju, ali i konzumiranju ive tokom cijele godine.

U prošlosti običaj je bio isključivo vezan uz narodnu medicinu. Danas je pored svoje primarne uloge “Branje trave ive na Ozrenu” integracioni element lokalnog stanovništva i posredno čuvar ozrenske tradicionalne nošnje, pjesme i igre, navodi se u saopštenju.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #224 послато: Новембар 28, 2018, 11:39:46 поподне »
Од Озрена до Лознице има неколико мени блиских :)
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже номад

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #225 послато: Децембар 19, 2018, 12:58:23 поподне »
Презивам се Мишић, и поријеклом сам из села Љесковица, које се налази у долини Босне, између Жепча и Завидовића.
Породична слава је Лазарева субота.

Даље породично поријекло је нејасно а усмено предање сеже до почетка 20. вијека. У Шематизму Дабро-босанске митрополије из 1882. године нашао сам да је у Возућкој парохији, којој је припадало село Љесковица, била само једна породица Мишић и славила је Лазареву суботу. Прилично сам сигуран да је то управо наша породица. Што се тиче осталих лазаревштака, има их још на Озрену, првенствено груписаних у пар села. (Бочиња нпр.)

Поред тога, нашао сам у поменутом шематизму и једну породицу Мишић у Зеници, која је такође славила Лазареву суботу.

Будући да сам апсолутни лаик по питању генеологије, имам пар питања за чланове који су боље упознати са проблематиком.

Наиме:

а. Да ли је могуће да су лазаревштаци на овом подручју родбински повезани? Ишчитавајући неке теме на форуму, закључио сам да је то случај са лазаревштацима у Херцеговини (Стајић, Жерајић, Бабић), као и онима у околини Зворника, односно Бијељине. Додуше, не знам колико је добар узорак за Јесенице код Зворника, узевши у обзир да су сви из истог села. Из антрополошке и етнолошке литературе (Филиповић), знамо да је простор Озрена потпуно или добрим дијелом насељен из Херцеговине и Црне Горе. Поред ове југ-сјевер линије, има и лазаревштака у Крајини, што босанској што хрватској, као и у Далмацији. Они су, чини ми се, неповезани са раније наведеном групом.

б. Да ли постоји још тестираних лазаревштака са подручја Озрена у затвореном дијелу форума?

в. На који начин могу доћи до пописа из 1851. године? Да ли постоји у дигиталној форми?

г. Да ли постоји литература о релативно скором (почетком 20. вијека) досељавању сточарских породица са подручја Старог Влаха или Полимља? Мајчино презиме се, иако је из истог села, не помиње у шематизму, а усмено предање кажу да су дошли ”подно Волујка, на тромеђи”. Са друге стране, Филиповић помиње да је чак и почетком 20. вијека било досељавања становништва, баш из наведеног подручја.

д. На крају, искористићу овај пост да питам на који начин је могуће уплатити чланарину за Српски ДНК пројекат из иностранства?

Унапријед се захваљујем на труду и времену!



« Последња измена: Децембар 19, 2018, 01:00:17 поподне номад »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #226 послато: Децембар 19, 2018, 02:01:27 поподне »
Добро дошао на Форум Мишићу.

На добром путу си да нешто сазнаш, јер правилно посматраш ствари.

Иако претпостављам да ће се твојим питањима одазвати и неко упућенији од мене, кратко ћу написати оно што је мени познато или што од литературе имам на располагању.

а. Да ли је могуће да су лазаревштаци на овом подручју родбински повезани? Ишчитавајући неке теме на форуму, закључио сам да је то случај са лазаревштацима у Херцеговини (Стајић, Жерајић, Бабић), као и онима у околини Зворника, односно Бијељине. Додуше, не знам колико је добар узорак за Јесенице код Зворника, узевши у обзир да су сви из истог села. Из антрополошке и етнолошке литературе (Филиповић), знамо да је простор Озрена потпуно или добрим дијелом насељен из Херцеговине и Црне Горе. Поред ове југ-сјевер линије, има и лазаревштака у Крајини, што босанској што хрватској, као и у Далмацији. Они су, чини ми се, неповезани са раније наведеном групом.

Могућност постоји да неки Лазаревштаци јесу у сродству. За почетак, ево који су све пописани током рада на монографији групе аутора Озрен, Возућа и Гостовић, коју нам је својевремено поставио Pavo.

Цитат
Bakotić   Lukić    Lazareva Subota
Bakotić   Tripić   Lazareva Subota
Bakotić   Gogić   Lazareva Subota
Bakotić   Mijanović   Lazareva Subota
Bakotić   Marković   Lazareva Subota
Bakotić   Đuričić   Lazareva Subota
Bakotić   Malešić   Lazareva Subota
Bakotić   Mitrović   Lazareva Subota
Bakotić   Nedić   Lazareva Subota
Bakotić   Pijunović   Lazareva Subota
Bakotić   Simić   Lazareva Subota
Bakotić   Petrović   Lazareva Subota
Bakotić   Kikić    Lazareva Subota
Bakotić   Momirović   Lazareva Subota

Boljanić   Stjepanović   Lazareva Subota

Bočinja G. i D.   Arsić    Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Zekić   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Jovanović   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Petrović   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Mitrović   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Josić    Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Milošević   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Novaković   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Tešanović   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Pedić    Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Savić   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Simić   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Pupić   Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Kikić    Lazareva Subota
Bočinja G. i D.   Grujić   Lazareva Subota

Brezici   Nikić      Lazareva Subota

Bukovica G. i D.   Vidaković   Lazareva Subota
Bukovica G. i D.   Petrović   Lazareva Subota

Vasiljevci   Radić   Lazareva Subota

Vijenac   Sofrić   Lazareva Subota

Željova   Ostojić   Lazareva Subota

Kakmuž   Bogićević   Lazareva Subota
Kakmuž   Lukić    Lazareva Subota

Karanovac   Pujinović      Lazareva Subota
Karanovac   Stjepanović   Lazareva Subota

Kesten   Savić   Lazareva Subota

Krsno Polje   Momirović   Lazareva Subota
Krsno Polje   Sikanović   Lazareva Subota
Krsno Polje   Malešić   Lazareva Subota

Ljeskovica   Mišić      Lazareva Subota

Paklenica Gornja   Stjepanović   Lazareva Subota

Petrovo   Živković   Lazareva Subota
Petrovo   Ilić      Lazareva Subota
Petrovo   Bogičević   Lazareva Subota
Petrovo   Gojković   Lazareva Subota

Predražić   Ostojić   Lazareva Subota

Rakovac Gornji   Pijunović   Lazareva Subota

Sočkovac   Stjepanović   Lazareva Subota
Sočkovac   Stanojević      Lazareva Subota

Пошто се нисам бавио овим питањем раније, ово је материјал који би требало проверити у литератури, тражећи евентуалну везу међу поменутим родовима. Они који су из истог места, имају свакако шансе да су род.

б.  Да ли постоји још тестираних лазаревштака са подручја Озрена у затвореном дијелу форума?

Не.

На који начин могу доћи до пописа из 1851. године? Да ли постоји у дигиталној форми?

Постоји прекуцан: Турски дефтер Модриче и околине из 1851. године. С тим да је то, као што назив фајла и каже, само Модрича и њена околина.

г. Да ли постоји литература о релативно скором (почетком 20. вијека) досељавању сточарских породица са подручја Старог Влаха или Полимља? Мајчино презиме се, иако је из истог села, не помиње у шематизму, а усмено предање кажу да су дошли ”подно Волујка, на тромеђи”. Са друге стране, Филиповић помиње да је чак и почетком 20. вијека било досељавања становништва, баш из наведеног подручја.

Нисам сигуран, можда ће знати filipi.

д. На крају, искористићу овај пост да питам на који начин је могуће уплатити чланарину за Српски ДНК пројекат из иностранства?

Ако се плаћа из Републике Српске, најповољнија опција је преко Пошта Српске - електронском међународном уплатницом. Исто важи и за ФБиХ, осим што је тамо БХ Пошта. Ако је неко друго иностранство у питању, постоји више опција, зависи од случаја до случаја која је повољнија.



Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #227 послато: Децембар 19, 2018, 02:56:50 поподне »
Pozdrav Misicu.Evo Amicus Ti je dosta pomogao,a mogao bi  se i jedan Misic testirati da pojacamo ozrence :)
Sto se tice ovog za tromedju i Volujak,to je tesko utvrditi.Ono sto je zanimljivo da toponim Volujak imamo u Kakmuzu i vjerovatno na jos nekim mjestima.
Testiranjem postoji sansa da nadjes “rodjake“ i koji nisu sa Ozrena i da malo suzis prostor odakle su tvoji dosli na Ozren.Od desetorice testiranih ozrenaca trenutno jasno se vidi porijeklo Stara Hercegovina a dalje vidimo tipicno Slovensko porijeklo tj. haplogrupe tipicne za Slovenske narode.
Ja sam testiranjem pronasao odredjenu bliskost sa jednim bratstvom u Pivi te jednim porijeklom iz Foce,sve oblasti Stare Hercegovine.Od “rodjaka“ u Evropi pronasao sam desetak testiranih sa kojim dijelim zajednickog pretka koji je zivio prije oko 1350 godina.U pitanju su Rusini,Slovaci,Rusi,Poljaci,Bjelorusi.

Ван мреже номад

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #228 послато: Децембар 19, 2018, 03:13:16 поподне »
Хвала пуно @Amicus i @Filipi!

Управо ово груписање у Бакотићу и Бочињи, по мом суду, говори да би могло бити неке везе између лазаревштака, и да је исти род досељен са југа, било из Херцеговине или из неке од успутних станица. Међутим, оно што ме буни је велики број презимена.

У сваком случају, хвала.

@Filipi, послаћу ти пп у вези тестирања.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #229 послато: Децембар 19, 2018, 03:15:18 поподне »
Jedna moja loza su Nedici,Lazareva Subota,Kakmuz.Njih jos nisam testirao.

Ван мреже номад

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #230 послато: Децембар 19, 2018, 04:20:32 поподне »
Jedna moja loza su Nedici,Lazareva Subota,Kakmuz.Njih jos nisam testirao.

Да ли, којим случајем, знаш да ли су сачуване црквене књиге из цркве св. Николе (негдје Храм Св. Оца Николаја) из Чардака-Гостовића?
То је било средиште парохије 1882. и, према подацима са интернета, црква је саграђена 1768. године.

Била је потпуно девастирана у последњем рату али не знам да ли је уништавана раније (као Манастир Свете Тројице). Такође, не знам да ли су књиге извучене 1992.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #231 послато: Март 12, 2019, 10:47:26 пре подне »
 https://www.poreklo.rs/2019/03/08/iskoristite-veliki-popust-na-testiranje-na-svetski-dnk-dan-prijavite-se/

Друштво српских родословаца „Порекло“ организује велику акцију тестирања генетичког прапорекла на Светски ДНК дан, 25. априла 2019. године. Позивамо све заинтересоване да се пријаве најкасније до 24. априла 2019. године. Број кандидата је ограничен. Пријавите се на време!

Друштво је за ову прилику обезбедило велики попуст на тестирање. Уместо пуне цене у износу од 13.000 динара, само 25. априла 2019. цена тестирања биће 6.000 динара! Уз овај износ, потребно је уплатити и најмање 500 динара донације за Српски ДНК пројекат.

Пријаве за тестирање шаљите на [email protected] са назнаком: Пријава за тестирање за Светски ДНК дан. По пријему пријаве добићете све неопходне инструкције за даље кораке.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #232 послато: Април 15, 2019, 12:34:39 пре подне »
Vidakovic, Porjecina, Jovandan, J2b M241
Na ovim prostorima uglavnom je prisutna grana PH1602.
https://www.yfull.com/tree/J-PH1602/

Evo nesto malo sa teme o ovoj Hg. (Sinisa)
J2b-M241 је веома разноврсна на Медитерану, неке старе изоловане гране могу да се нађу по Италији, Сардинији, Сицилији. По разноврсности она је свакако медитеранска. Сем тога нема је у Анадолији и црноморским степама што прилично подрива поријекло из тог правца.

Поновићу оно што сам написао и на почетку теме:
"Није искључено да су се М241 и Бел Бикер R1b у некој тачки Европе спојили и да су ишли заједно у даљу експанзију. Остаје питање гдје се то могло десити. Мени падају на памет само двије локације: Италија и Балкан."

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #233 послато: Април 15, 2019, 01:11:25 пре подне »
Vidakovic, Porjecina, Jovandan, J2b M241

Одакле је овај резултат?

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #234 послато: Април 15, 2019, 01:31:00 пре подне »
Одакле је овај резултат?
Licno od Vidakovica. Testiran u Ceskoj.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #235 послато: Април 15, 2019, 09:10:53 пре подне »
Ако је тестиран на STR маркере, било би добро да, ако жели, проследи резултат нашем Пројекту. Онда би могли да видимо да ли је PH1602 или нека подграна испод Z1296.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #236 послато: Април 15, 2019, 10:37:37 пре подне »
Licno od Vidakovica. Testiran u Ceskoj.

Могао би бити у вези са Милијашевићем из Прњавора (23andme), који такође слави Јовањдан и иста је ХГ.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #237 послато: Април 15, 2019, 12:48:34 поподне »
Vidakovic, Porjecina, Jovandan, J2b M241
Na ovim prostorima uglavnom je prisutna grana PH1602.
https://www.yfull.com/tree/J-PH1602/

Evo nesto malo sa teme o ovoj Hg. (Sinisa)
J2b-M241 је веома разноврсна на Медитерану, неке старе изоловане гране могу да се нађу по Италији, Сардинији, Сицилији. По разноврсности она је свакако медитеранска. Сем тога нема је у Анадолији и црноморским степама што прилично подрива поријекло из тог правца.

Поновићу оно што сам написао и на почетку теме:
"Није искључено да су се М241 и Бел Бикер R1b у некој тачки Европе спојили и да су ишли заједно у даљу експанзију. Остаје питање гдје се то могло десити. Мени падају на памет само двије локације: Италија и Балкан."
Ono sto je zanimljivo za Vidakovica da postoji staro groblje u Porjecini gdje je sahranjen njegov predak jos polovinom 18 vijeka. Ova njegova Hg koja odudara od do sada testiranih na Ozrenu i dobojskoj regiji,koji su vecinom doseljenici iz 19 vijeka iz Stare Hercegovine, mozda nam govori da se radi o rijetkim starosjediocima na Ozrenu koji su prezivjeli kuge i ratove i zivjeli na Ozrenu i u vrijeme gradnje Manastira Sveti Nikola u 16 vijeku.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #238 послато: Април 15, 2019, 02:21:41 поподне »
Ono sto je zanimljivo za Vidakovica da postoji staro groblje u Porjecini gdje je sahranjen njegov predak jos polovinom 18 vijeka. Ova njegova Hg koja odudara od do sada testiranih na Ozrenu i dobojskoj regiji,koji su vecinom doseljenici iz 19 vijeka iz Stare Hercegovine, mozda nam govori da se radi o rijetkim starosjediocima na Ozrenu koji su prezivjeli kuge i ratove i zivjeli na Ozrenu i u vrijeme gradnje Manastira Sveti Nikola u 16 vijeku.

Видех хаплотип. Фали маркер 456 да би са сигурношћу могли рећи да ли је PH1602, или Z638. Типујем ипак пре на Z638 због неких вредности. Углавном, иако је теоретски могуће да су "староседеоци", J-M241 не искључује миграције с југа и из Старе Херцеговине. Z638 је веома заступљена на југу Балкана, а у Старој Херцеговини имамо Голијане J-Z631+, као и Ожеговиће из околине Никшића, J-PH1602+.

На ових 11 маркера, најближе делује Благојевић из Велике Обрарске. Имају разлику само на 389I/II.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: OZRENCI R.Srpska-Porijeklo Stara Hercegovina
« Одговор #239 послато: Април 24, 2019, 11:16:27 поподне »
[
Jedan od starijih nadgrobnih spomenika na Ozrenu (Bocinja)
Овдје почива раб Божији јереј Благоје Ђурић 1740-1810 споменик подиже поп Васо Перовић.


Spomenik iz Bocinje iz 1896,Stevanovic,predak testiranog Stevanovica na nasem projektu, I2-Y3120 (vjerovatno Y4882-A1328)