Аутор Тема: Талијани  (Прочитано 45957 пута)

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Талијани
« Одговор #20 послато: Фебруар 07, 2013, 06:45:54 поподне »


На овој слици је означена присутност I2a у Италији. Ако сам добро разумео текст на руском испод слике, маркирана подручја су она где је припадајућа хаплогрупа присутна најмање код 35% становништва.

Balanovsky Oleg P., Variability of gene pool in space and time: Data synthesis, genogeography, mitochondrial DNA and Y-chromosome. Dissertation for the degree of Doctor of Science. 2012




« Последња измена: Фебруар 07, 2013, 06:48:40 поподне Александар М. »
Икавац

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #21 послато: Фебруар 07, 2013, 09:28:40 поподне »
Так карта има врло озбиљне недостатке. Тај који си набројио је један од већих.

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Талијани
« Одговор #22 послато: Фебруар 07, 2013, 10:21:55 поподне »
Мени је испрва било чудно да је И2а присутна у том делу Италије чак са +35%. Јесте да је то област за коју верујем да је има највише, али не баш толико. Такође ме чуди да Ј2 има само флекице по Медитерану мада се за њу нисам превише интересовао до сада.
Икавац

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Талијани
« Одговор #23 послато: Фебруар 07, 2013, 10:49:35 поподне »
Мени је испрва било чудно да је И2а присутна у том делу Италије чак са +35%. Јесте да је то област за коју верујем да је има највише, али не баш толико. Такође ме чуди да Ј2 има само флекице по Медитерану мада се за њу нисам превише интересовао до сада.

Тебе баш нешто занимају Италијани  :D

Так карта има врло озбиљне недостатке. Тај који си набројио је један од већих.

Још је глупље што постоји једна област у Италији где би И2а требала да има више од 35% - САРДИНИЈА - а то није забележено на карти, већ је обојена тако као да тамо има више од 35% хаплогрупе Р1б.
« Последња измена: Фебруар 07, 2013, 10:51:36 поподне Kyrios »

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Талијани
« Одговор #24 послато: Фебруар 08, 2013, 12:09:04 поподне »
Цитат
Тебе баш нешто занимају Италијани  :D
Па ни Талијанке ме не занимају превише, а камоли Талијани  ;)
Заправо, више ме занима порекло становништва из времена Римског царства (средњи и северни део ''Чизме''), коме су они припадали. Судећи по лингвистици, јужни део је одувек ''медитерански'', чак близак Феничанима....
Икавац

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #25 послато: Фебруар 08, 2013, 01:46:52 поподне »
Нема ту неке претеране мудрости.

Докелтски популациони стратус обухвата заиста велике (за европске прилике) проценте хаплогрупа J2 и G, с тим да на југу имамо нешто повећане проценте E1b и R1b грчког порекла. Дакле R1b на југу није истог порекла као онај на северу.
« Последња измена: Фебруар 08, 2013, 02:55:53 поподне admin »

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Талијани
« Одговор #26 послато: Фебруар 08, 2013, 02:32:20 поподне »
Па ни Талијанке ме не занимају превише, а камоли Талијани  ;)
Заправо, више ме занима порекло становништва из времена Римског царства (средњи и северни део ''Чизме''), коме су они припадали. Судећи по лингвистици, јужни део је одувек ''медитерански'', чак близак Феничанима....

Ма јасно ми је све, само сам се шалио. Заправо, није ми јасно једино то шта фали Италијанкама па те не занимају превише.  :o

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #27 послато: Фебруар 08, 2013, 05:19:52 поподне »
Не изгледају све италијанке као Моника Белучи из млађих дана, у томе је проблем  ;D ;D ;D

Наше су згодније у принципу ;)

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Талијани
« Одговор #28 послато: Фебруар 08, 2013, 10:11:51 поподне »
Цитат
Заправо, није ми јасно једино то шта фали Италијанкама па те не занимају превише.

Пааааа...рецимо да ми од Евиних кћери више пријају Урсуле  :P  Шта ћу, крв није вода  :D
Него, кад смо код ових са Чизме, на једном сајту се помињу резултати анализе мт-днк Етрураца. Нису дате хаплогрупе или неки бројеви већ само неки графикон...ако га ја добро тумачим, по њима су Етрурци готово потпуно идентични са Неолитским фармерима, а у прилично удаљени од Ловаца-скупљача.
Икавац

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #29 послато: Фебруар 08, 2013, 10:17:04 поподне »
Распоред Етрураца је у јако доброј корелацији са хаплогрупом G  и прилично доброј са J2.

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Талијани
« Одговор #30 послато: Фебруар 08, 2013, 11:29:10 поподне »
Распоред Етрураца је у јако доброј корелацији са хаплогрупом G  и прилично доброј са J2.

Срећа твоја што на овом форуму још увек нема оних аутохтонистичких кренкова (или се добро крију), иначе би одмах добио придику да су Етрурци или Расени били Рашани, односно Срби, па према томе, да се сликаш са G и J2.  ::)

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #31 послато: Фебруар 09, 2013, 02:06:28 поподне »
Ја само чекам када ће се појавити генијалци са теоријом: Срби народ из сазвежђа Орион, владари космоса и свих његових 11 димензија.
И не дај Боже да им неко каже да нису у праву... одмах ради чакија.

Али добро, шта да се ради.....

када смо већ код тих великосрба Етрураца, ево нешто на ту тему:

Цитат
Haplogroup G2 is defined by a mutation at P287. It seems to have originated in Anatolia (modern Turkey), but the date is uncertain. Today, G2 is found most often in Europe and the Middle East. There is a  concentration of this haplogroup in central Italy, diffusing north into the Swiss Alps. This group is very likely descendants of the Etruscans.


Цитат
The Etruscans were a non-Indo-European people in what is now Italy. Their origin is a mystery; they were not related to any of their neighbors. Their very sophisticated urban culture pre-dated the rise of Rome. They emerged about 800 BCE in Tuscany and the Po river valley, and dominated northern Italy until they were assimilated by the Romans in the first century BCE.

The origin of the Etruscans is controversial. In the fifth century BCE the Greek historian Herodotus believed the ancestors of the Etruscans originated with a colony of Lydians from Anatolia (Turkey). (Herodotus, The Histories (c. 430 BCE), 1.94). Other ancient historians had other theories. According to Dionysius of Halicarnassus (1st century BCE), the Etruscans were indigenous to Italy.

    Distribution of Haplogroup G2a (Source: Eupedia)

Herodotus’ claim of a Lydian origin has been controversial from the beginning, but is supported now by genetic studies. Several studies have used the higher incidence of Haplogroup G in Tuscany to support the theory of an Anatolian origin. Studies of mtDNA in modern Tuscans and ancient Etruscans also indicate an origin in the Near East. Archaeology and DNA studies of Tuscan cattle breeds suggests the Etruscans arrived in Italy about 1200 BCE.





http://hauridna.com/haplogroups/haplogroup-g/

« Последња измена: Фебруар 09, 2013, 02:09:36 поподне Kor »

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #32 послато: Фебруар 12, 2013, 08:05:38 поподне »
А ево и наставка који говори о несумњивом српском пореклу истих (Етрураца):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1852723/



Ово су подаци за мтДНК
« Последња измена: Фебруар 12, 2013, 08:09:37 поподне Kor »

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Талијани
« Одговор #33 послато: Фебруар 12, 2013, 08:40:02 поподне »
Није Орион већ Сиријус, тј. Сирбијус...то сви знају.  8)
И Херодот наводи порекло Етрураца из Мале Азије.
Икавац

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #34 послато: Фебруар 13, 2013, 12:14:10 пре подне »
Орион је постао део Небеске Србије још за време цара Сербона звездоносца тако да је то сазвежђе једна од исконских српских територија заједно са Сербијусом.
Шта би други народи дали да могу да имају такву историју  8)

Мимо свих ових налаза постоје и научни радови који су на основу мтДНК  крава утврдили да су код Етрураца оне малоазијског порекла.
Цитат
To try and discover more about the Etruscans' movements, Marco Pellecchia at the Catholic University of the Sacred Heart in Piacenza, Italy, and colleagues have analysed mitochondrial DNA in modern herds of Bos Taurus cattle in the north, south and central regions of Italy. This genetic material is passed down the female line from mother to offspring.

Цитат
The team found that almost 60% of the mitochondrial DNA in cows in the central Tuscan region of the country - where the Etruscan civilisation is thought to have arisen - was the same as that in cows from Anatolia and the Middle East. There was little or no genetic convergence between cows from the north and south of Italy and those from Turkey and the Middle East, the researchers say.

http://www.newscientist.com/article/dn11174-on-the-origin-of-the-etruscan-civilisation.html

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Талијани
« Одговор #35 послато: Март 12, 2013, 06:03:13 поподне »
Данас прѣгледах италиянски ФТДНА подухват. Од 606 узорака, само шест су И2а динарски. Значи йедан посто.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Талијани
« Одговор #36 послато: Март 12, 2013, 07:35:15 поподне »
То је један од најјачих доказа да I2a-Din немају континуитет на Балкану и да су туда дошли у не тако давним миграцијама. Иначе би их у Италији било много више, као и у крајевима оје је контролисао Рим јер би служили као војници. Поред свега тога, врло тешко да је и један цар пореклом са ових простора био носилац те хаплогрупе.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Талијани
« Одговор #37 послато: Март 12, 2013, 08:17:40 поподне »
То је један од најјачих доказа да I2a-Din немају континуитет на Балкану и да су туда дошли у не тако давним миграцијама. Иначе би их у Италији било много више, као и у крајевима оје је контролисао Рим јер би служили као војници. Поред свега тога, врло тешко да је и један цар пореклом са ових простора био носилац те хаплогрупе.

Да, то йе разлог зашто то данас тражах. У Италийи чак има више Р1а или И2б него ли динарске И2а. Исто тако данас прѣгледах Шкотски ФТДНА подухват (у недостатку погоднога енглескога или британскога), али нѣсам нашао нийедан динарски И2а. Обзиром да йе познато да су многи римски войници са Балкана били у Британийи (а неки и оставили потомство тамо), и ово йе йош йедан у низу доказь да И2а нѣйе старосѣделачка овдѣ, него донесена Словеними са сѣвера.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Талијани
« Одговор #38 послато: Мај 31, 2013, 08:21:29 поподне »




Извор: Dienekes.blogspot
« Последња измена: Мај 31, 2013, 08:24:18 поподне Александар М. »
Икавац

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Талијани
« Одговор #39 послато: Мај 31, 2013, 09:17:30 поподне »
И ово истраживање показуйе беззначайно присуство Динарске лозе у Италийи. 0.46% Као и друга досадашња. На велику жалост присталица тврђења да йе она изворно балканска и "Илирска".
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"