Порекло становништва > Србија

Knezevici u Sumadiji

(1/2) > >>

Nikola Tanaskovic:
Svaki podatak o Knezevicima sa Kosmeta je dragocen. Hvala :)

Nikola Tanaskovic:
Molim ljudi za pomoc. Prezivam se Tanaskovic i u istrazivanju predaka sam dosao do toga da su se nekada prezivali Knezevic i da su dosli sa Kosmeta. Najdalji podaci koje imam su iz 1864. Slava koju slavimo je Djurdjic, a pola familije je otislo u Barzilovicu. Pa ako neko ima nekakve informacije neka pisee :)

Окир СРБ:
Поздрав, Никола.

Ево неких информација о Кнежевићима из Кусатка (Боривоје Дробњаковић, Смедеревско Подунавље и Јасеница, 1925.):

Кнежевићи - Карићи (Толићи, Милосављевићи, Ристивојевићи, Николичићи, Стојановићи, Гачићи, Гајићи, Радивојевићи, Тошићи, Милојевићи), 184 куће, славе Ђурђиц. Четири брата побјегла од Турака "са Косова, од Ђаковице". Населили се сви у Кусадак, али је један од њих касније отишао на кованлук у Лађевац и основао је данашњи Ковачевац. Од њега су Маринковићи у Ковачевцу.


Ево неких информација о Танасковићима из Барзиловице (Петар Петровић, Шумадијска Колубара, 1949.):

Танасковићи (3 куће) и Ивановићи (2 куће), славе Ђурђиц, један су род. Доселили су се из Кусатка у Доњој Јасеници.

Nikola Tanaskovic:
Postovani,
da li postoje podaci o Knezevicima koji ako ih i dalje ima zive i dalje dole u okolini Djakovice?
Da li postoji mogucnost istrazivanja predaka tj.da li postoje popisi pre 1863.?

Окир СРБ:
Према попису из 2011. година, на простору цијеле општине Ђаковица живи 17 Срба.
Кнежевића је било око Ђаковице, али по мојим сазнањима они су досељени 1924. године из села Велика код Плава (Црна Гора). Мислим да немају везе са вашим Кнежевићима. Славе Никољдан.
По Метохији је било Карића (браћа Карић су из тог краја), али мислим да славе Јовањдан.

Постоје турски дефтери из периода (1815-1848). Овдје имате више информација које вам могу помоћи у потрази за породичним поријеклом: http://www.poreklo.rs/2012/11/07/vodi%C4%8D-kroz-arhiv-srbije-u-potrazi-za-porodi%C4%8Dnim-korenima/

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију