Аутор Тема: Уређивање форума-примједбе  (Прочитано 26347 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #20 послато: Фебруар 02, 2017, 10:35:53 поподне »
У суштини, мени се свиђа ова идеја да постоји одјељак Родови, гдје би били смјештени профилисани генетски родови, али мислим да тај одјељак не би требало стављати у просторне одреднице.

Подржавам.

Што се племена тиче, треба их разврстати географски. Сви знају одакле су Бјелопавлићи или Пјешивци, као што знају одакле су Зубци или Богуновићи, и где их треба тражити. Немају везе с Арберешима, Тоскама и анадолским Грцима (нити ће их овде неко од побројаних уопште тражити)  :D
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #21 послато: Фебруар 02, 2017, 10:43:48 поподне »
И сам често не могу пронаћи одрђене ствари, али зато обилато користим опцију Претрага.

Приметио сам да када нешто претражујем, често ми избаци само најскорије помињање тог појма. Пример: тражио сам одређено презиме од тестираног из мајског тестирања, и претрага ми је избацила само један резултат, који је био неко најскорије помињање тог презимена на теми о тестиранима, а не онај први резултат, са редним бројем, презименом, местом порекла, славом и хаплогрупом. Да ли ова опција може некако да се унапреди, побољша, како би претрага приказивала баш сва помињања тог одређеног појма?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #22 послато: Фебруар 02, 2017, 10:46:18 поподне »
Приметио сам да када нешто претражујем, често ми избаци само најскорије помињање тог појма. Пример: тражио сам одређено презиме од тестираног из мајског тестирања, и претрага ми је избацила само један резултат, који је био неко најскорије помињање тог презимена на теми о тестиранима, а не онај први резултат, са редним бројем, презименом, местом порекла, славом и хаплогрупом. Да ли ова опција може некако да се унапреди, побољша, како би претрага приказивала баш сва помињања тог одређеног појма?

Мислим да зависи и од тога на којој се страници налазиш, ако си на насловној претражује све, ако си на посебном форуму, претражује само тај форум. Бар  мис е тако чини. Јовица би требао знати детаљније око тога.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #23 послато: Фебруар 02, 2017, 10:48:15 поподне »
Подржавам.

Што се племена тиче, треба их разврстати географски. Сви знају одакле су Бјелопавлићи или Пјешивци, као што знају одакле су Зубци или Богуновићи, и где их треба тражити. Немају везе с Арберешима, Тоскама и анадолским Грцима (нити ће их овде неко од побројаних уопште тражити)  :D

Небо, немој да си буквалиста. Није у томе ствар (Наравно да Грци неће читати теме о Дробњаку) Већ је у питању генетика, која је ипак мало компликованија од просечног ЦГ племена. ;)

П.С. Наравно да не знају сви где су Бјелопавлићи и Пјешивци. :)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #24 послато: Фебруар 02, 2017, 10:53:49 поподне »
Мислим да зависи и од тога на којој се страници налазиш, ако си на насловној претражује све, ако си на посебном форуму, претражује само тај форум. Бар  мис е тако чини. Јовица би требао знати детаљније око тога.

Изгледа да када се претражује са почетне стране Форума, онда даје 1-2 резултата, а када сам исти појам унео унутар теме (списак тестираних у мајском тестирању), онда ми је излистао сва помињања.  :) Ето, ако затреба још некоме, да зна у чему је квака...Мада би по мени то требало да се поправи на тај начин да кад се појам унесе на почетној страни, да претрага излиста списак свих помињања у свим темама, јер овако морамо "ручно" да улазимо у теме и претражујемо, а често се заборави где се одређени појам "загубио", односно у којој је тачно теми...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #25 послато: Фебруар 02, 2017, 10:58:05 поподне »
Мислим да зависи и од тога на којој се страници налазиш, ако си на насловној претражује све, ако си на посебном форуму, претражује само тај форум. Бар  мис е тако чини. Јовица би требао знати детаљније око тога.
Да, најбољи начин је да се појам тражи унутар одређеног форума, а не са почетне стране. Дакле, отворите форум у којем претпостављате или знате да је тражени појам и преграга ће га непогрешиво пронаћи. Кад претражујете с почетне стране онда претрага издвоји по један форум у којем се тражени појам налази, а онда можете ићи од форума до форума и претраживати у дубину.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #26 послато: Фебруар 02, 2017, 10:59:51 поподне »
Да, најбољи начин је да се појам тражи унутар одређеног форума, а не са почетне стране. Дакле, отворите форум у којем претпостављате или знате да је тражени појам и преграга ће га непогрешиво пронаћи. Кад претражујете с почетне стране онда претрага издвоји по један форум у којем се тражени појам налази, а онда можете ићи од форума до форума и претраживати у дубину.

Ок, хвала Броју 1 на разјашњењу.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #27 послато: Фебруар 02, 2017, 11:38:36 поподне »
Не односи се ово само на Црну Гору, већ би требало да буде опште правило.
Но, пошто већ имамо гласове овамо и онамо, нека буде као у античкој демократији: гласање!

Подржавам овај предлог пре свих, управо зато што треба добро одвагати између сва три решења, па нека већина пресуди кад се већ поставило такво или-или питање.



Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #28 послато: Фебруар 02, 2017, 11:55:06 поподне »
Гласам за "Родове"... Ипак су Никшићи, ма који били,  расељени,  па као такви не би требали бити у ЦГ већ у "Родове", као што рекох.. .

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #29 послато: Фебруар 25, 2017, 11:59:03 поподне »
Данас је покренута и тема Кричи у одељку Црна Гора иако већ постоји тема Кричи J2b M205. Ако ће нова табела Српског ДНК пројекта садржати линкове ка темама на форуму, а најављено је да хоће, онда је неопходно да се води рачуна о томе да нема дуплираних тема. С обзиром да мање више влада консензус око формирања новог одељка "Родови", мислим да је време да се направе измене.

Ван мреже П

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 109
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #30 послато: Фебруар 26, 2017, 12:24:45 пре подне »
Данас је покренута и тема Кричи у одељку Црна Гора иако већ постоји тема Кричи J2b M205. Ако ће нова табела Српског ДНК пројекта садржати линкове ка темама на форуму, а најављено је да хоће, онда је неопходно да се води рачуна о томе да нема дуплираних тема. С обзиром да мање више влада консензус око формирања новог одељка "Родови", мислим да је време да се направе измене.

Отворена је тема везана за племе Крича из Потарја (што је и написано), док је тема "Кричи J2b M205" везана за много ширу причу и односи се на припаднике најбројнијег рода хаплогрупе J2b-M205 на нашем простору условно названог по Кричима (ријеч је о радном називу и не треба га схватати буквално јер немају сви припадници овог рода везе са старим Кричима, посебно ако се узме у обзир распрострањеност овог рода од Анадолије до Италије).
« Последња измена: Фебруар 26, 2017, 12:17:13 поподне млађо »

Ван мреже Gallavant

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 110
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #31 послато: Фебруар 26, 2017, 08:38:19 поподне »
Изгледа да када се претражује са почетне стране Форума, онда даје 1-2 резултата, а када сам исти појам унео унутар теме (списак тестираних у мајском тестирању), онда ми је излистао сва помињања.  :) Ето, ако затреба још некоме, да зна у чему је квака...Мада би по мени то требало да се поправи на тај начин да кад се појам унесе на почетној страни, да претрага излиста списак свих помињања у свим темама, јер овако морамо "ручно" да улазимо у теме и претражујемо, а често се заборави где се одређени појам "загубио", односно у којој је тачно теми...

Чини ми се да је "квака" заправо да треба означити опцију "Прикажи резултате као поруке". Вероватно је то подразумевано понашање ако се претражује унутар теме, али не и са почетне стране.

Ван мреже роквић

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #32 послато: Март 05, 2017, 01:25:04 пре подне »
Како окачити фото за аватар профила?
бити Србин је светиња

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #33 послато: Март 05, 2017, 01:41:30 пре подне »
Како окачити фото за аватар профила?

Проучи овај материјал овде. ;D



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #34 послато: Август 24, 2017, 09:32:08 поподне »
Да ли се планира писање Правилника о понашању на форуму и правилима његовог коришћења? Или можда такав документ већ постоји само ја не успевам да га пронађем?
Kамене рабъ и госодинъ

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #35 послато: Август 24, 2017, 10:02:02 поподне »
Да ли се планира писање Правилника о понашању на форуму и правилима његовог коришћења? Или можда такав документ већ постоји само ја не успевам да га пронађем?

Разговара се о томе. :)



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #36 послато: Септембар 09, 2017, 09:01:42 поподне »
Пошто сам од Броја 1  јутрос добио опомену због како каже увреде једног нашег члана, занима ме када ће бити донешен Правилник о понашању на нашем форуму, а да то важи подједнако за све чланове Порекла.
Од данас нећу се више оглашавати на форуму, док се не донесе Правилник о понашању, да ја знам која су моја права а не други да ми лекцију држи.
Свако добро, искрено, свима члановима Порекла желим.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #37 послато: Септембар 09, 2017, 09:11:35 поподне »
Пошто сам од Броја 1  јутрос добио опомену због како каже увреде једног нашег члана, занима ме када ће бити донешен Правилник о понашању на нашем форуму, а да то важи подједнако за све чланове Порекла.
Од данас нећу се више оглашавати на форуму, док се не донесе Правилник о понашању, да ја знам која су моја права а не други да ми лекцију држи.
Свако добро, искрено, свима члановима Порекла желим.

Правила понашања постоје и морао их је прочитати и прихватити свако приликом прве регистрације на нашем форуму. За оне који су то превидели ево шта пише:

Правила и услови коришћења форума
 
Добро дошли на форум портала Порекло. Сви чланови форума у обавези су да се придржавају следећих правила и услова коришћења:
 
Поруке на форуму представљају ставове аутора, а не портала Порекло.
Објављивање и размена садржаја који крше постојеће законе Републике Србије и/или прописе међународног права нису дозвољени на форуму.Такође, забрањено објављивање садржаја који је увредљив, вулгаран, претећи, расистички или шовинистички, као и садржаја који је штетан на било који други начин.
 
Није дозвољено објављивање, слање и размена информација за које члан форума зна или претпоставља да су лажне, а чије би коришћење могло да нанесе штету другим лицима.

Забрањено је лажно представљање, односно представљање у име другог правног или физичког лица.

На форуму није дозвољено објављивање, слање и размена садржаја који су заштићени ауторским правом; свесно објављивање, слање и размена садржаја који садрже вирусе или сличне штетне компјутерске програме.
 
Уредништво форума Порекло задржава право да привремено или трајно искључи из дискусија оне чланове форума који се не буду придржавали горе наведених правила и услова коришћења форума.
« Последња измена: Септембар 09, 2017, 09:22:28 поподне Број 1 »

Ван мреже Мића

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 524
  • R1b-PF7562
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #38 послато: Новембар 16, 2017, 02:56:12 поподне »
Покушавајући да заинтресујем људе у својој околини за генетичку генеалогију и тестирање ДНК, схватио сам нигде нисам могао да нађем кратак и језгровит текст који би на хронолошки начин описао досељавања становништва на наше просторе или Балкан уопште са утврђеним или могућим хаплогрупама које би могле донети разни народи кроз праисторију и историју.

Ово би био одличан уводни текст за Портал, који по потпомогао промоцији нашег Портала. Можда би се могла убацити и нека карта са Еупедије, као илустрација.
"Превише интересовања, премало времена" И. Анђелковић

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #39 послато: Децембар 13, 2017, 08:57:01 пре подне »
Захваљујем се свима онима који су својим трудом допринјели да се коначно јавно објави Правилник о понашању на форуму Порекла. Надам се да ће овај Правилник подједнако важити за све наше чланове, без изузетака.
Од данас поново ћу се овдје оглашавати. Мој бојкот је прекинут.