Аутор Тема: Тестирање родова из Источне Србије  (Прочитано 12598 пута)

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Тестирање родова из Источне Србије
« Одговор #40 послато: Август 17, 2020, 01:25:39 пре подне »
Ово је само генерални назив теме. Источна Србија се у овој теми подразума област источно од Мораве.
На овој теми нема потребе за даљом поделом, јер се само повремено објављују имена кандидата.

Табела СДНКП даје пресек по регионима о којима сте говорили, тако да је тамо свака област посебно графички издвојена, те се ДНК статистика може урадити за сваку од њих.

Слажем се да све области имају неке своје специфичности. Но, додао бих још само да цела Тимочка Крајина са Петровцем на Млави, Пожаревцом, и Ресавским Округом у смислу демографских миграција 18. и 19. века итекако имају везе, а то је најважније за циљ истраживања којим се бавимо. Постоје, рецимо, села око Петровца која сам истраживао и која према истраживању Јовановића имају по предању мештана преко 2/3 "кућа" из области Тимока (што важи и за моје претке).

Ван мреже ivanc79

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 199
Одг: Тестирање родова из Источне Србије
« Одговор #41 послато: Септембар 01, 2020, 04:30:14 поподне »
Obzirom da sam se danas učlanio u Drustvo rodoslovaca  :D, nastojaću da oni koju se budu testirali preko mene budu sa ovog podneblja i to Vrelo (Luznica), Lenovac (Zajecar) i Beloinje (Niš). Verujem da ovaj kraj zasluzuje veću pažnju i krije zanimljive rezultate  :)

Ван мреже Глигорија

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 47
Одг: Тестирање родова из Источне Србије
« Одговор #42 послато: Мај 19, 2023, 10:41:29 поподне »
Obzirom da sam se danas učlanio u Drustvo rodoslovaca  :D, nastojaću da oni koju se budu testirali preko mene budu sa ovog podneblja i to Vrelo (Luznica), Lenovac (Zajecar) i Beloinje (Niš). Verujem da ovaj kraj zasluzuje veću pažnju i krije zanimljive rezultate  :)

Од којих си у Врелу?

Ван мреже ivanc79

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 199
Одг: Тестирање родова из Источне Србије
« Одговор #43 послато: Мај 20, 2023, 12:50:47 поподне »
Milanovići

Ван мреже Глигорија

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 47
Одг: Тестирање родова из Источне Србије
« Одговор #44 послато: Мај 20, 2023, 03:25:19 поподне »
У црквеним протоколима које сам ја гледао и у којима су књиге умрлих и књиге рођених до 1912, а књиге венчаних до 1919 године презиме Милановић се не помиње, значи, новијег је датума. Милановићи можда могу бити од Милана Стојковића рођеног 1876г.(супруга Милкана) син Стојка Лепојића(супруга Богдана)..

Ван мреже ivanc79

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 199
Одг: Тестирање родова из Источне Србије
« Одговор #45 послато: Мај 21, 2023, 10:55:31 пре подне »
У црквеним протоколима које сам ја гледао и у којима су књиге умрлих и књиге рођених до 1912, а књиге венчаних до 1919 године презиме Милановић се не помиње, значи, новијег је датума. Милановићи можда могу бити од Милана Стојковића рођеног 1876г.(супруга Милкана) син Стојка Лепојића(супруга Богдана)..
Вероватно. Од четворице рођене браће, од којих је један мој деда по мајци, двојица су носила презиме Милановић, један Лепојић и један Стојковић. Мислим да је у Лужничком крају обичај да се "помене" неки предак у овом случају Милан, Лепоја, Стојко... Иначе припадају западној R1b

Ван мреже ivanc79

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 199
Одг: Тестирање родова из Источне Србије
« Одговор #46 послато: Мај 21, 2023, 11:02:52 пре подне »
19. Лепојић, Никољдан, Врело, Бабушница

Припада хаплогрупи R1b>P312

Хаплотип Лепојића није далеко од модалног, али показује одређену сличност са хаплотиповима низа породица из Средске жупе код Призрена, са истом славом св Никола. Стога претпостављам да Лепојић припада грани хаплогрупе R1b>P312>U152>L20

Родитељи тестираног су страдали од бугарског окупатора тако да ни он сам не располаже неким детаљнијим подацима о свом пореклу.