Аутор Тема: I2-PH908 (Динарик Југ)  (Прочитано 430569 пута)

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1980 послато: Март 12, 2021, 12:47:15 пре подне »
opet gresis. ako otvore astrologiju pod zabavom, tamo cu it objasniti

Објасни ми, кумим те! Мени су и мати и жена ваге, а ја грдан бикоња, међу њима. :)
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5304
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1981 послато: Март 12, 2021, 01:00:09 пре подне »
Шта урадих...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1982 послато: Март 12, 2021, 01:25:29 пре подне »
Објасни ми, кумим те! Мени су и мати и жена ваге, а ја грдан бикоња, међу њима. :)

u idealnoj si situaciji... venera i muzika vas vezu

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1983 послато: Март 12, 2021, 04:20:21 пре подне »
Шта урадих...

"Отче, опрости им, јер не знају, шта чине."
Лука 23:34
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1984 послато: Март 12, 2021, 05:05:26 поподне »
Jel ovo prvi Z16983 iz Ukrajina ili ih ima još?

https://www.yfull.com/tree/I-Z16983*/

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1985 послато: Март 19, 2021, 12:49:23 пре подне »
Новости у грани I2-FT14506>DYS557=17>Y179535>BY191770

Зденко ми је јавио да је завршио обраду резултата Италијана Мастроматеа из Vico del Gargano, Апулија и да Мастроматео формира нови огранак испод BY191770 са Стевановићем Ристићем из Голог Рида/Лебане. Нови огранак је одређен са два СНП-а: FT271768 и FT272152

Занимљива је ситуација са неким вриједностима Мастроматеа, јер исти има 448=20 и 449=33. По овоме нико не би посумњао да се ради о Динарик Сјеверу, али повратне мутације се догађају. Стевановић има такође 449=33 па све ово има смисла. Код Мастроматеа се десила још једна повратна мутација, на важном маркеру Y-GGAAT-1B07 који са својом вриједношћу 12 одређује читаву BY191770. Мастроматео ту има вриједност 11.

Вриједност одређујућа за FT14506 је стабилна код Мастроматеа,тј. посједује 561=16 и 557=17.

Људи моји,

Нисам се овим бавио годину дана због неких других приоритета, нити сам радио на књизи коју већ неколико година најављујем.

Читајући коментаре поводом ове (одличне) Синишине објаве покушаћу да појасним неке ствари.

Најпре, да сам раније "напао" 448, пре појављивања Мастроматеа, не бих преживео на Форуму.

О Словенима у Апулији у X веку, добро је бавити се њима, али Мастроматео није од њих.

Милошева хипотеза о "вардарској струји", затим Мердаријева хипотеза о Арбрешима или нова Милошева хипотеза о "динарско-шопској вези" - бар што се тиче мог рода, не би се ни постављале да су били прочитани моји постови о Ристићима и њиховим сеобама у оквиру  теме "Ристићи" (Порекло становништва / Србија / Ристићи).

Произвољна је и Синишина хипотеза о вези Ристића и Мастроматеа, да је из 7 века или бар 1000 година.

Можда сте заборавили, али ја сам у претходном периоду био посвећен окупљању и тестирању "мојих" Ристића, па ћу вам рећи неке податке не бих ли убрзао анализе у правом смеру.

Наш предак Риста рођен је и живео у XIV веку (зна се његов отац, деда, стричеви, браћа од стричева итд.). Риста је имао два брата: Л. и Г., потомке Л. смо нашли, на жалост потомке Г. још увек нисмо. Риста је имао два сина: С. и М. и један и други имају бројне потомке. Фамозни 448 је код потомака С. на вредности 19, док је код потомака М. на вредности 20. Негде око 1/3 тестираних наших Ристића је подгране М., а 2/3 подгране С., којој и ја припадам.

Мастроматео је од наших Ристића, подгране М. који су се крајем XV века иселили у Италију.

Ово вечерас је било потпуно непланирано јављање, нисам ни имао намеру да се "реактивиран", али случај ме нанесе: кад укуцах на Гуглу да нађем хаплогрупу израелског амбасадора г-дина Вилана, "отвори" ми се Српски ДНК на ФТДНА, ја се понесох и тако ме конекција врати на наш Форум.

Надам се да сам мојим
Људима био од помоћи
  ;)8)


Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7260
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1986 послато: Март 19, 2021, 01:07:14 пре подне »
Колико заједничких СНПова делиш са Мастроматеом после BY191770?

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1987 послато: Март 19, 2021, 02:35:41 пре подне »
Људи моји,

Нисам се овим бавио годину дана због неких других приоритета, нити сам радио на књизи коју већ неколико година најављујем.

Читајући коментаре поводом ове (одличне) Синишине објаве покушаћу да појасним неке ствари.

Најпре, да сам раније "напао" 448, пре појављивања Мастроматеа, не бих преживео на Форуму.

О Словенима у Апулији у X веку, добро је бавити се њима, али Мастроматео није од њих.

Милошева хипотеза о "вардарској струји", затим Мердаријева хипотеза о Арбрешима или нова Милошева хипотеза о "динарско-шопској вези" - бар што се тиче мог рода, не би се ни постављале да су били прочитани моји постови о Ристићима и њиховим сеобама у оквиру  теме "Ристићи" (Порекло становништва / Србија / Ристићи).

Произвољна је и Синишина хипотеза о вези Ристића и Мастроматеа, да је из 7 века или бар 1000 година.

Можда сте заборавили, али ја сам у претходном периоду био посвећен окупљању и тестирању "мојих" Ристића, па ћу вам рећи неке податке не бих ли убрзао анализе у правом смеру.

Наш предак Риста рођен је и живео у XIV веку (зна се његов отац, деда, стричеви, браћа од стричева итд.). Риста је имао два брата: Л. и Г., потомке Л. смо нашли, на жалост потомке Г. још увек нисмо. Риста је имао два сина: С. и М. и један и други имају бројне потомке. Фамозни 448 је код потомака С. на вредности 19, док је код потомака М. на вредности 20. Негде око 1/3 тестираних наших Ристића је подгране М., а 2/3 подгране С., којој и ја припадам.

Мастроматео је од наших Ристића, подгране М. који су се крајем XV века иселили у Италију.

Ово вечерас је било потпуно непланирано јављање, нисам ни имао намеру да се "реактивиран", али случај ме нанесе: кад укуцах на Гуглу да нађем хаплогрупу израелског амбасадора г-дина Вилана, "отвори" ми се Српски ДНК на ФТДНА, ја се понесох и тако ме конекција врати на наш Форум.

Надам се да сам мојим
Људима био од помоћи
  ;)8)
    Dragi Sharelock!
Ja sam sa Mastromatteom u kontaktu. Objasnio sam mu okvirno nasu Ph908 haplogrupu. Na moj nagovor on je poslao svoj bam file Yfull-u i postavljen je na Yfull stablo. Njega interesuje istorija i genetika , siguran sam da bi mu bilo jako drago da mu ti jos detaljnije opises njegovu genetiku i vas rod. Slobodno me mozes kontaktirati na moj mobilni , preko Vibera ili Whattsap.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5485
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1988 послато: Март 19, 2021, 07:42:44 пре подне »
Људи моји,

Нисам се овим бавио годину дана због неких других приоритета, нити сам радио на књизи коју већ неколико година најављујем.

Читајући коментаре поводом ове (одличне) Синишине објаве покушаћу да појасним неке ствари.

Најпре, да сам раније "напао" 448, пре појављивања Мастроматеа, не бих преживео на Форуму.

О Словенима у Апулији у X веку, добро је бавити се њима, али Мастроматео није од њих.

Милошева хипотеза о "вардарској струји", затим Мердаријева хипотеза о Арбрешима или нова Милошева хипотеза о "динарско-шопској вези" - бар што се тиче мог рода, не би се ни постављале да су били прочитани моји постови о Ристићима и њиховим сеобама у оквиру  теме "Ристићи" (Порекло становништва / Србија / Ристићи).

Произвољна је и Синишина хипотеза о вези Ристића и Мастроматеа, да је из 7 века или бар 1000 година.

Можда сте заборавили, али ја сам у претходном периоду био посвећен окупљању и тестирању "мојих" Ристића, па ћу вам рећи неке податке не бих ли убрзао анализе у правом смеру.

Наш предак Риста рођен је и живео у XIV веку (зна се његов отац, деда, стричеви, браћа од стричева итд.). Риста је имао два брата: Л. и Г., потомке Л. смо нашли, на жалост потомке Г. још увек нисмо. Риста је имао два сина: С. и М. и један и други имају бројне потомке. Фамозни 448 је код потомака С. на вредности 19, док је код потомака М. на вредности 20. Негде око 1/3 тестираних наших Ристића је подгране М., а 2/3 подгране С., којој и ја припадам.

Мастроматео је од наших Ристића, подгране М. који су се крајем XV века иселили у Италију.

Ово вечерас је било потпуно непланирано јављање, нисам ни имао намеру да се "реактивиран", али случај ме нанесе: кад укуцах на Гуглу да нађем хаплогрупу израелског амбасадора г-дина Вилана, "отвори" ми се Српски ДНК на ФТДНА, ја се понесох и тако ме конекција врати на наш Форум.

Надам се да сам мојим
Људима био од помоћи
  ;)8)

Ово је сензационално откриће. Да ли можемо да знамо који су извори коришћени за ове закључке?

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1989 послато: Март 19, 2021, 11:37:18 пре подне »
Врло занимљиво да неко прати своје претке у 14. веку а при том зна и како му се звао отац, деда, стричеви. Свака част.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7260
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1990 послато: Март 19, 2021, 01:54:28 поподне »
    Dragi Sharelock!
Ja sam sa Mastromatteom u kontaktu. Objasnio sam mu okvirno nasu Ph908 haplogrupu. Na moj nagovor on je poslao svoj bam file Yfull-u i postavljen je na Yfull stablo. Njega interesuje istorija i genetika , siguran sam da bi mu bilo jako drago da mu ti jos detaljnije opises njegovu genetiku i vas rod. Slobodno me mozes kontaktirati na moj mobilni , preko Vibera ili Whattsap.
Нажалост, уместо да се повежу на тренутним подацима, да припадају истом огранку BY191770>FT271768  , Мастроматео ће добити дезинформацију да је од "Ристића из 15.века"...штета што се тако једно велико откриће банализује (и то управо од нашег носиоца те гране)
« Последња измена: Март 19, 2021, 02:05:08 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1991 послато: Март 19, 2021, 06:50:40 поподне »
Нажалост, уместо да се повежу на тренутним подацима, да припадају истом огранку BY191770>FT271768  , Мастроматео ће добити дезинформацију да је од "Ристића из 15.века"...штета што се тако једно велико откриће банализује (и то управо од нашег носиоца те гране)
     Od mene Mastromatteo nece saznati nista vise od onoga sto mu vec nisam razjasnio. Moje obracanje Sherlocksu je bilo dobronamjerno. Sto se mene tice nikakva dezinformacija nece doci do Larryija Mastromattea.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7260
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1992 послато: Март 19, 2021, 07:13:25 поподне »
     Od mene Mastromatteo nece saznati nista vise od onoga sto mu vec nisam razjasnio. Moje obracanje Sherlocksu je bilo dobronamjerno. Sto se mene tice nikakva dezinformacija nece doci do Larryija Mastromattea.
Јасно, него пређашњи Шерлоков пост сам упоредио са ситуацијом да је код нас до сада пронађен напр. само један Y52621 и Сирф напр (да им је то последњи заједнички СНП). И тај наш се презива напр. Булатовић и он изведе конструкцију да је Сирф од Булатовића (тако је и Шерлок извео закључак да је Мастроматео од Ристића, прескачући читаве векове )
« Последња измена: Март 19, 2021, 07:20:05 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1993 послато: Март 19, 2021, 09:03:19 поподне »
Ово је сензационално откриће. Да ли можемо да знамо који су извори коришћени за ове закључке?
Добро ми је некада говорио Вито да не објављујем на Форуму него да чувам за књигу. Ваљда је моја дуга одсутност утицала да попусте филтери за селекцију информација. Милоше, ценим твоју заинтересованости и надам се да ће оно што будем објавио проћи најстрожи тест реалности.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1994 послато: Март 19, 2021, 09:25:10 поподне »
Добро ми је некада говорио Вито да не објављујем на Форуму него да чувам за књигу. Ваљда је моја дуга одсутност утицала да попусте филтери за селекцију информација. Милоше, ценим твоју заинтересованости и надам се да ће оно што будем објавио проћи најстрожи тест реалности.

Поздрав Ристићу, пази шта чиниш. :) :) :)

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1995 послато: Март 19, 2021, 09:34:34 поподне »
Добро ми је некада говорио Вито да не објављујем на Форуму него да чувам за књигу. Ваљда је моја дуга одсутност утицала да попусте филтери за селекцију информација. Милоше, ценим твоју заинтересованости и надам се да ће оно што будем објавио проћи најстрожи тест реалности.

 Поздрав, ја мислио да сам први који не објављује резултате   :)  :)  :) 

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1996 послато: Март 19, 2021, 10:34:15 поподне »
Поздрав Ристићу, пази шта чиниш. :) :) :)

Поздрав, Вито!

Дао бих много да могу из своје улоге, а због те Улоге и одуговлачим.
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1997 послато: Март 19, 2021, 10:36:04 поподне »
Поздрав, ја мислио да сам први који не објављује резултате   :)  :)  :)

Поздрав, Романијски!

Ја за све резултате имам и писане сагласности за објављивање, али није само то, ту је литература, географске карте или боље рећи "мапе", да, "Мапе"...
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1367
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1998 послато: Март 20, 2021, 09:34:30 пре подне »
Људи моји,

Наш предак Риста рођен је и живео у XIV веку (зна се његов отац, деда, стричеви, браћа од стричева итд.). Риста је имао два брата: Л. и Г., потомке Л. смо нашли, на жалост потомке Г. још увек нисмо. Риста је имао два сина: С. и М. и један и други имају бројне потомке. Фамозни 448 је код потомака С. на вредности 19, док је код потомака М. на вредности 20. Негде око 1/3 тестираних наших Ристића је подгране М., а 2/3 подгране С., којој и ја припадам.

Мастроматео је од наших Ристића, подгране М. који су се крајем XV века иселили у Италију.

Не можете се бавити таквим конструкцијама, TMRCA за BY191770 је 1400 година, на основу те оквирне процене може се претпоставити да је TMRCA за Ваш и Мастроматеов огранак око 1100 година, што значи да се раздвајање грана десило у 10. веку а нипошто у 15. Дакле, старост СНП-ова које делите заједно са Италијаном (FT271768 и FT272152) је раносредњовековна.

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: I2-PH908 (Динарик Југ)
« Одговор #1999 послато: Март 20, 2021, 01:58:56 поподне »
Не можете се бавити таквим конструкцијама, ...

Владимире,

Најпре, "могу се бавити..."

Имам 37 година искуства бављења мојим родословљем, историјском и етнолошком литературом и етнографском праксом и око 10 година информисања о резултатима генетичке генеалогије.

Када сам се први пут појавио на скупштини нашег друштва (мислим да је то било 2014), у неформалном делу разговора, једна од тема је била "фамозна 448" и тада је свима било јасно шта је "север", а шта "југ", свима осим мени.

Ако сам успео да дођем до неког од могућих кандидата Ристића, који су били у местима у којима су требало бити или потичу одатле, а до тих места се дошло ваљаним истраживањем, и ако је испало да је тај Ристић "север", нисам одустајао. То је коштало, 2/3 тестова сам лично финансирао.

Можда пре две године, почео се уводити појам "повратна мутација", али и поред тога, у неформалним разговорима са познаваоцима, резултати тих Ристића су ипак били тумачени као "север".

Генетичка генеалогија напредује и захваљујући томе Синиша је могао да напише децембра 2020:
"Занимљива је ситуација са неким вриједностима Мастроматеа, јер исти има 448=20 и 449=33. По овоме нико не би посумњао да се ради о Динарик Сјеверу, али повратне мутације се догађају..."

Ако епидемија драстично не поремети ситуацију, за две до три године биће толико тестираних ближих патрилинеарних сродника да ће твоја садашња TRMCA указивати на је раздвајање неких подграна било пре 700 година или пре 500 или пре 300 година, а сродство тестираних ће бити документовано са заједничким претком од пре 300 или 200 или 100 година. Тада ће се показати да TRMCA није "Свето писмо" и да ће се многе ствари морати кориговати под силом доказа. Тада ћете, Владимире, и Ви кориговати своје ставове и заборавићете да сте ми, у свом посту, забранили да се "бавим таквим конструкцијама". Мислим да ово није толико битно јер је трновит пут до истине, а гажење по трњу заболи.

Молим све оне чланове који могу да новим аргументима нападну мој став да то учине у својим постовима јер ће ми то помоћи да "закрпим" теорију и "ојачам штитове".

Свима онима који желе да сарађују и пруже подршку нека пишу на
[email protected]

Са свима вама сам,
Sharelock






Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!