Вјера и култура Срба > Православље

Света Гора и Хитлер- једна необична епизода

<< < (2/3) > >>

НиколаВук:

--- Цитат: drajver  Децембар 09, 2020, 10:24:41 пре подне ---Не знам зашто видео линкови више не раде на форуму. Мени јавља да флеш од децембра ове године више не функционише. Не знам да ли је само код мене случај?

--- Крај цитата ---

Да, Флеш више неће бити у функцији од јануара 2021. године. Вероватно због тога прави проблеме.

Ojler:

--- Цитат: НиколаВук  Децембар 09, 2020, 11:23:01 пре подне ---Да, Флеш више неће бити у функцији од јануара 2021. године. Вероватно због тога прави проблеме.

--- Крај цитата ---

Куку мајко, како ћемо сад качити музичке спотове по васцелу ноћ...  ;D

НиколаВук:
Ево, ипак сам га оправио.  ;)

drajver:

--- Цитат: Amicus  Децембар 09, 2020, 10:23:18 пре подне ---Ту причу такође помиње и Душан Миловановић, историчар уметности, гостујући једном приликом код Гајшека у емисији Агапе, у епизоди посвећеној хиландарским ризницама.

На 48:00 минуту почиње тај део о Хиландару у Другом светском рату.

--- Крај цитата ---

Преслушах овај дио Миловановићев. Иако не даје неке конкретне доказе за своју тврдњу, чини се да сматра да је организација око писања писма кренула од Срба и Хиландара. Више сам сумњао на Грке, као антибугарски настројене и чак и на Русе, њихову бијелу струју, која је и сарађивала са нацистима, а понајмање на Србе. Хитлерова слика на зиду светогорских манастира види се и на оригиналним снимцима из 1940-тих.

Vlax:

--- Цитат: Amicus  Децембар 09, 2020, 10:23:18 пре подне ---Ту причу такође помиње и Душан Миловановић, историчар уметности, гостујући једном приликом код Гајшека у емисији Агапе, у епизоди посвећеној хиландарским ризницама.

На 48:00 минуту почиње тај део о Хиландару у Другом светском рату.


--- Крај цитата ---

О ком Ћоровићу говори овде? Владимир је погинуо 12. априла 1941.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију