Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Турски пописи/дефтери, 18. век

<< < (11/13) > >>

Милош:
У раду "Нахија Звечан у XVI веку" ("Новопазарски зборник" 1987.),  Ејуп Мушовић на самом почетку спомиње попис из 1768/69. и каже да је објављен пре пар година (вероватно почетком '80-их). Први пут тај попис је споменуо у раду "Ћефилеме Митровице, Бањске и Дуге пољане" (Новопазарски зборник 1984.), где се види да је као извор користио Новопазарски сиџил за 1766/67. који се налази у архиву музеја у Новом Пазару.

David Stoevski:
Jel neko zna dali uopšte postoji popis Preševske Kaze?
Hvala unapred

Starovlah:

--- Цитат: отацИванДелић  Април 27, 2021, 05:02:06 поподне ---Поштовани,

ако Бог да, за једно годину и по до две сви локални Архиви Србије (или бар 80% њих) ће своје Збирке матичних књига објавити онлајн, што ће, надам се, и вама и свима нама пуно олакшати посао. То је за сада једино урадио Архив Београда за црквене матичне књиге са подручја града Београда на сајту https://www.digitalni.arhiv-beograda.org/login.php

Свештеник Иван Б. Делић

--- Крај цитата ---
Daj boze da ce to biti. Medjutim ovako se bolje isplati. Uvid u maticne knjige koje se nalaze u arhivima naplacuju oko 50 evra

saledelagano:

--- Цитат: David Stoevski  Децембар 08, 2021, 06:16:21 поподне ---Jel neko zna dali uopšte postoji popis Preševske Kaze?
Hvala unapred

--- Крај цитата ---

I mene ovo zanima

David Stoevski:
Ja mislim da postoji jedan popis 1879 tako sam doduše video na netu ali piše da ga je napravila Srpska vojska i to mi je malo cudno,ali ipak samo kažem

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију