Аутор Тема: prezime.net  (Прочитано 5486 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
prezime.net
« послато: Април 03, 2014, 05:28:49 поподне »
Не знам да ли је неко овде упознат са овим сајтом?

www.prezime.net

Колико сам успео да видим, располаже подацима који покривају територију Хрватске. Кад у претраживач унесете неко презиме, добијете међусобне везе између породица са тим презименом и осталих које су са њима у роду.

Имао сам прилику да проверим неке личне податке и остао сам затечен добијеним резултатима. Није ми јасно одакле располажу таквим подацима, али не видим други начин до да су имали приступ књигама венчаних за неки даљи период, па на основу тога да је урађена и ова база.

Како било, предлажем да га погледате. :)



Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: prezime.net
« Одговор #1 послато: Април 03, 2014, 06:05:05 поподне »
Не знам да ли је неко овде упознат са овим сајтом?

www.prezime.net

Колико сам успео да видим, располаже подацима који покривају територију Хрватске. Кад у претраживач унесете неко презиме, добијете међусобне везе између породица са тим презименом и осталих које су са њима у роду.

Имао сам прилику да проверим неке личне податке и остао сам затечен добијеним резултатима. Није ми јасно одакле располажу таквим подацима, али не видим други начин до да су имали приступ књигама венчаних за неки даљи период, па на основу тога да је урађена и ова база.

Како било, предлажем да га погледате. :)

Я сам упознат с њим. Неколико пута ми поможе наћи оно што ми трѣбаше. Врло йе користан.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"