Аутор Тема: Бубањe I2-PH908  (Прочитано 94407 пута)

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #120 послато: Мај 29, 2015, 10:44:22 поподне »
Немам сад времена, али могао бих то да потражим у библиотеци, у питању је 1971. година.

 Pavao Anđelić je nastojao sačiniti genealogiju Masnovića – Bubanića. P. Anđelić, “Originalni dijelovi dviju bosanskih povelja u falzifikatima Ivana Tomke Marnavića”, u: GZM , Nova serija, Knjiga XXVI, Sarajevo, 1971, 358.

Поштовани Амикус-е, немојте ми замјерити ако Вас питам да ли имате времена да потражите ову књигу и у њој цитирани текст. Из НБ ЦГ са Цетиња су ми рекли да овог прилога у цитираној књизи нема. Бојим се да су они то можда превидјели.

Хвала.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #121 послато: Мај 30, 2015, 01:19:30 поподне »
Pavao Anđelić je nastojao sačiniti genealogiju Masnovića – Bubanića. P. Anđelić, “Originalni dijelovi dviju bosanskih povelja u falzifikatima Ivana Tomke Marnavića”, u: GZM , Nova serija, Knjiga XXVI, Sarajevo, 1971, 358.

Поштовани Амикус-е, немојте ми замјерити ако Вас питам да ли имате времена да потражите ову књигу и у њој цитирани текст. Из НБ ЦГ са Цетиња су ми рекли да овог прилога у цитираној књизи нема. Бојим се да су они то можда превидјели.

Хвала.

Могуће да није добро наведен извор. Проверите још једном, а ја ћу отићи у понедељак да погледам у библиотеци. Није ми јасно шта значи ово Nova serija? Уместо тога требало би да стоји Arheologija или Etnologija. Пошто има Гласник земаљског музеја за обе науке.



Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #122 послато: Мај 30, 2015, 01:26:25 поподне »
Могуће да није добро наведен извор. Проверите још једном, а ја ћу отићи у понедељак да погледам у библиотеци. Није ми јасно шта значи ово Nova serija? Уместо тога требало би да стоји Arheologija или Etnologija. Пошто има Гласник земаљског музеја за обе науке.

Имам само овај податак. То сам прочитао у једном чланку када аутор наводи литературу.

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #123 послато: Мај 31, 2015, 01:29:39 поподне »
Poštovani gospodine Bubanja,

Pročitao sam Bešlagićev rad. Odjeljak o dubrovačkim Bubanjama: podaci koje navodi su točni, ali njihovo povezvanje s vlaškim porijeklom nema utemeljenje nego je nagađanje.
Također, povezivanje Mastana Bubanjića s Lovrom Bubagna nema nikakvog utemeljenja i mislim da se može potpuno odbaciti. Dubrovački Bubagne zatrti su u kugi 1348. Biografija Lovra Bubagne izići će u knjizi Vlastela grada Dubrovnika, 6, koja je upravo u tisku.
O povezivanju Bubanja s Masnovićima ne mogu ništa pouzdano reći. Genealogija je "vraška" stvar - uvijek je sve moguće, ali treba biti jako oprezan jer najčešće nešto što na prvi pogled djeluje vrlo uvjerljivo, s pronađenim dokumentima se utvrdi da nije točno.
Bubanja je ime. Danas je neuobičajeno pa stječemo dojam da bi svi Bubanje morali potjecati od istog korijena. No, nekad je to ime bilo češće i prezime je moglo nastati na više mjesta neovisno jedno od drugoga (kao danas uobičajena patronimska prezimena Petrović, Marković i sl.).

Srdačno,
Nenad Vekarić

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #124 послато: Мај 31, 2015, 07:48:25 поподне »
Портал ПОРЕКЛО објавио је текст Бубање у Дубровнику, извод из монографије Бубање.

http://www.poreklo.rs/2015/05/31/bubanje-u-dubrovniku/

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #125 послато: Јун 02, 2015, 04:41:30 поподне »
Поштовани господине Бубања,

Опростите на закаснелом одговору, али као што сте и претпоставили, био сам у великој гужви последњих дана.
Видим да се упознати са Бешлагићевим и Анђелићевим радовима, као и да сте користили студију Ирмгард Манкен
о дубровачком патрицијату у XIV веку. Треба бити опрезан са повезивањем босанске и дубровачке властеоске
породице. Сличност, па и чак и идентичност презимена не морају сведочити о заједничком пореклу. Име Бубања је
свакако веома старо лично име које је у неким случајевима постало презиме, али се, због недостатка извора, не
може са сигурношћу утврдити да се ради о једном роду.
Што се тиче Вашег конкретног питања, ствар је у следећем. Најпре, повеља краља Твртка обављена у млетачкој
књизи из XVIII века представља део издања Чикарелијеве монографије о Брачу, а сама повеља је издата
Брачанима. Реч је о врло позном препису у који се можда уплела стара традиција о Мастану Бубањићу.
Међутим, повеља Шибенику, издата неколико дана раније, коју сам ја објавио, је оригинал из 1390. године и њен
садржај је неспоран. Где је настала забуна? Сведоци у босанским повељама се наводе углавном са титулом и са
именом и патронимом (презименом по оцу). У овом конкретном случају оно "Bubano" је погрешно прочитана титула жупана
тј. "supano" особе која се помиње после кнеза ("comite") Прибоја Масновића, а то је жупан Биљак Санковић. Заиста је
необична случајност да је дотични Прибоје вероватно син Мастана Бубањића, који је пак био син човека који се звао
(а не презивао) Бубања (можда Вување Војихнића из Ливна). Но свеједно, овде се свакако ради о грешци. У прилогу Вам
шаљем одломак снимка оригинала повеље где се јасно види да је име човека кнез Прибоје Масновић, а за њим следи жупан
Биљак Санковић (ту можете видети и разлику у писању слова "S" ("supano") и "B" ("Bylyaco"). Чикарели је у на основу позног
преписа ово "supano" претворио у "Bubano".
Поред овог исечка, у прилогу Вам шаљем и странице из књиге и из рукописа докторске дисертације могa директора, др
Срђана Рудића, који се бави босанском властелом у средњем веку. Ради се о страницама посвећеним роду Масновића.
Шаљем Вам и странице о дубровачким Бубањама из књиге Ирмгард Манкен. Њих већ имате, али није лоше поседовати
то и у електронском формату.

Надам се да сам био бар од некакве помоћи.

Срдачан поздрав,
Невен Исаиловић

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #126 послато: Јун 02, 2015, 07:05:35 поподне »
У херцегновским ћириличним пописима насталим између 1750. и 1826. године срећемо у селу Поди презиме Бубањић. У првом попису (Нота од Пода 1758. године), налазимо име Мата Бубањића са душа 5. (Горан Ж. Комар, Херцегновски ћирилични пописи 1750-1826, Херцег Нови, 2011, стр. 59)

Тај исти Мато Бубањић спомиње се и у попису из 1763. године (Нота од Пода 1763. године), такође са душа 5. (Исто, стр. 60)

У попису из 1771. године (Нота од Пода 1771. године), под редним бројем #9 стоји "Јована Бубанића". Пошто су сва друга имена дата у номинативу, могуће да је овде реч о женском имену Јована, која је од фамилије Бубањића. Споменута је са троје чланова. (Исто, стр. 61)

На попису из 1772. године (Нота од Пода 1772. године) спомиње се "Сирота Бубањић" са душа 3. (Исто, стр. 62)

У Ноти од Пода 1777. године спомиње се Мато Бубањић са троје чланова фамилије. (Исто, стр. 63)

А у Ноти од Пода 1789. године спомиње се Јован Мата Бубанића са двоје чланова. (Исто, стр. 64)

На попису из 1790. године (Нота од Пода 1790. године) спомиње се "Јована Бубанића душа 3", и овде као и у ранијем примеру, само је ово име дано у генитиву. (Исто, стр. 65)

У Ноти од Пода 1793. године спомиње се "Ивана Мата Бубанића" са двоје душа. (Исто, стр. 67)

Из Пописа глава фамилија села Поди и мушке дјеце са њиховим занимањем 1808 - Нота од морнара видимо име "Лазар Бубанић" за кога се наводи да је самац. (Исто, стр. 67)

У матичним књигама Парохије пођанске забележено је да је 20. септембра 1754. године крштена Марија кћер Мата Бубанића (Исто, стр. 120); да је 8. новембра 1767. године умрла Анђелића ћер Јована Бубанића (Исто, стр. 137);



Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #127 послато: Јун 02, 2015, 11:45:03 поподне »
У херцегновским ћириличним пописима насталим између 1750. и 1826. године срећемо у селу Поди презиме Бубањић. У првом попису (Нота од Пода 1758. године), налазимо име Мата Бубањића са душа 5. (Горан Ж. Комар, Херцегновски ћирилични пописи 1750-1826, Херцег Нови, 2011, стр. 59)

Поштовани Амикусе сјајно сте ово одрадили.

Хвала Вам!

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #128 послато: Јун 03, 2015, 12:06:00 пре подне »
Поштовани Амикусе сјајно сте ово одрадили.

Хвала Вам!

Хвала Ранко.

Једна само исправка, грешком сам почео уписивати Бубањић, уместо Бубанић, дакле у свим примерима стоји Бубанић. Извињавам се свима који прате ову дискусију на несмотрености.

Надам се да ћу сутра наћи онај рад од Пава Анеђлића о Масновићима.



Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #129 послато: Јун 03, 2015, 11:58:55 пре подне »
P. Anđelić, “Originalni dijelovi dviju bosanskih povelja u falzifikatima Ivana Tomke Marnavića”, u: GZM , Nova serija, Knjiga XXVI, Sarajevo, 1971. str. 358.

14. Princeps Joannes Bubanitius – Иван Бубанић је такођер до сада непознати члан иначе познатог властеоског рода. И овај податак из уништене Тврткове повеље омогућава да се реконстрира генеалогија Бубанића кроз читаво столеће.
Прва позната личност овог рода је Мастан Бубанић, а читава генеалогија Бубанића изгледа овако:
Мастан Бубанић, кнез 1354. и 1355.
Прибоје Масновић, кнез 1378, 1380, 1390, 1393, 1394, 1395. и 1399. г.
Радосав Прибојевић, 1404.
Иван Бубанић, кнез 1426.
Радоје Бубанић, 1463. г.
На залост, упркос очито великом угледу и дугом политичком дјеловању овог властеоског рода, не зна се у којим крајевима Босне су се налазили посједи и ''племенито'' – рода Бубанића. Индициј који представља натпис (на двору војводе Масна) у Дрежници није довољно јасан, јер Дрежница географски гравитира Хуму док Бубанићи на повељама увијек долазе у кругу босанске властеле. Осим тога, у натпису се спомињу Маснови (Мастанови?) синови Мирослав и Радослав, док повеље знају само за Прибоја.
Проф. др. Десанка Ковачевић, запазила је податак у Дубровачком архиву, према којему је Прибоје Масновић из Високог 1392. примљен за дубровачког грађанина. Како се ради о времену када је кнез Прибоје Масновић-Бубанић био у напону своје снаге, могло би се помишљати да је овај височки Прибоје Масновић упаво онај кнез из властеоског рода Бубанића. Ако би ово било тачно, онда би се и посједи Бубанића могли тражити у околини Високог.
Височки Прибоје имао је и сина Ђурђа Прибојевића, који је посједовао трговачко друштво са неким Мирком Милошевићем 1418. г.

Заиста су ови наши историчари и чудни и непрецизни. Анђелић Мастаново презиме чита Бубанић а Бешлагић Бубањић. Милићевић у књизи Херцеговачка презимена наводи Бубањиће. Разлика је огромна. Није исто Бубањић и Бубанић, као што није исто Бубања и Бубоња. Ради се о различитим родовима иако су у питању нијансе.

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #130 послато: Јун 09, 2015, 08:19:50 пре подне »
P. Anđelić, Mesnovići, Masnovići, Bubanjići humska i bosanska vlastela, Hercegovina 2, Mostar, 1982, 79-89;

У покушају да нешто више сазнамо о поријеклу властеле Бубањића Масновића, потражили смо аналогије и ослонце у расположивим писаним изворима. При томе смо запазили да су имена Бубања и Мастан врло ријетка у старој Босни и Хуму, што је у одређеној мјери повећало изгледе на успјех таквих истраживања.
Једини познати властелин с именом Бубања на подручју босанске државе у XIV вијеку је кнез Бубања Воихнић из старог жупанског и великашког рода Хливања. Он је забиљежен као свједок на повељи бана Младена II Шубића 1322., као ''comite Bubagna Voyhnig de Hlivina''.
Он је споменут још једанпут, индиректно у повељи краља Остоје из 1400. Наиме, како се каже у повељи, посебна од краља именована комисија установила је између осталог, како је Бубањин дио (једна деветина) у котару ливањског града Бистрице припао краљу путем насљедства (''од одумртја''). На први поглед изгледало би да је тај посјед доспио у краљеве руке деволуцијом – након смрти самог Бубање или неког његовог потомка који је остао без насљедника.
То би опет значило да су ливањски Бубањићи прије краја XIV вијека већ изумрли. Међутим, треба имати на уму да термин ''одумртје'' не знаћи само наслеђивање након смрти, него наслеђивање уопште. Доказ за то је у тексту исте повеље, гдје се за дио Бубањина брата Галеше такође каже да је припао босанском краљу ''од одумртја''. А за Галешу поуздано знамо да је имао сина Гргура и да је овај 1356., свој град Бистрицу у Ливну уступио угарско-хрватском краљу Људевиту, добивши у замјену град Чаву у Славонији. Не зна се да ли је та замјена била изнуђена силом (што је вјероватније) или је била добровољна. У сваком случају, велики посједи угарско-хрватског краља у Босни нашли су се поново у рукама краља Твртка I, од кога их је наслиједио Дабиша, а затим и Остоја. За Бубањин дио не знамо поуздано како је дошао у краљеве руке, али је сасвим могуће да је дијелио судбину Галешина дијела. За нас је овдје важно да је Бубања, милом или силом, био удаљен са својих дједовских посједа у ливањској жупи, али нема чврстих доказа да је његова лоза изумрла.
Прилика, у којима би Бубања могао изгубити своју стару ''племениту'' земљу, било је у првој половини XIV вијека доста. Треба се подсјетити да се Бубања 1322., нашао на страни Младена Шубића, који је убрзо иза тога побијеђен, а његови посједи разграбљени. Зна се да и учвршћивање угарске власти у Босни – у почетку Твртког бановања – није ишло без отпора.
Као што се види, и временске релације и конкретни друштвено-политички односи указују на могућност да је Бубања или неко од његових непосредних потомака удаљен (протјеран?) из Ливна између 1322., и 1356. Не треба сметнути с ума да су у то доба и потомци Бубањина стрица Миховила (Јурај, Ратко и Матија) морали напустити родно Ливно и населити се у Врлици. Тако се десило да је 1440., у Ливну живио само један огранак некада моћног рода ливањских жупана, а и он је био деградиран у ред нижег племства.
У таквој констелацији сасвим је могуће да је Бубања или његов син (Мастан, примједба Р.Б.) могао преселити у горњу Босну или у Хум (Дрежницу?).


Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #131 послато: Јун 10, 2015, 04:15:42 поподне »
Слично презиме Бубанићу је и презиме Бубановић. Помиње се матичним књигама умрлих парохије Топаљске. У оригиналу стоји:

24. јануара 1816. године Софија ћер Ђорђија Бубановића.

(Горан Ж. Комар, Херцегновски ћирилични пописи 1750-1826, Херцег Нови, 2011, стр. 161)



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #132 послато: Јун 10, 2015, 07:33:38 поподне »
Маргита је нажалост обрисала своје поруке, али у делу дискусије дотакли смо се Радослава Мастановића.

Данас сам случајно нашао ово презиме у списку оптаната из Батосека (Гојко Маловић, Спискови српских оптаната у Мађарској 1920-1931, Нови Сад, 2010, стр. 239-240), одакле их је двадесет и четворо отпирало у Краљевину Југославију тридесетих година прошлог века.

На простору Републике Хрватске и Републике Србије ово презиме се среће само у траговима, и највероватније води порекло од тих оптаната из Мађарске.

У Батосеку презиме Мастановић први пут је забележено 1715. године када је поменут Andreas Mastonics. Није искључено да су ти Мастановићи неки далеки потомци Радослава Мастановића.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #133 послато: Јун 16, 2015, 05:56:00 поподне »
На Ранков предлог качим овај родослов.




Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #134 послато: Јун 16, 2015, 06:20:55 поподне »
На Ранков предлог качим овај родослов.



Хвала Амикус, мени то није успјело. То је извод из њиге Свети владика Николај, Вожд србски Карађорђе, Манастир Рукумија, 2007. стр. 12.
Интересантно је да се овдје први пут помиње Вуксан као отац Трипка Гуриша, а Ђорђе Мркша као брат Гуришев. У свим предањима, Јован, ђед Карађорђев је син Трипка Гуриша а у овој верзији Јован му је синовац. Из Манастира су ми рекли да су они користили податке Радоша Љушића а ово је очигледно она варијанта Лубурића гдје он поријекло Карађорђево веже за Клименте.

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #135 послато: Јун 22, 2015, 10:02:50 поподне »
Маргита је нажалост обрисала своје поруке, али у делу дискусије дотакли смо се Радослава Мастановића.

Данас сам случајно нашао ово презиме у списку оптаната из Батосека (Гојко Маловић, Спискови српских оптаната у Мађарској 1920-1931, Нови Сад, 2010, стр. 239-240), одакле их је двадесет и четворо отпирало у Краљевину Југославију тридесетих година прошлог века.

На простору Републике Хрватске и Републике Србије ово презиме се среће само у траговима, и највероватније води порекло од тих оптаната из Мађарске.

У Батосеку презиме Мастановић први пут је забележено 1715. године када је поменут Andreas Mastonics. Није искључено да су ти Мастановићи неки далеки потомци Радослава Мастановића.

Мислим да смо говорили о Масновићима, као потомцима Мас(та)на Бубањића. У Дрежници је уписан војвода М(а)сн и од њега Масновићи. У повељама се помиње и Мастан Бубањић али се смата да М(а)сн и Мастан Бубањић иста личност.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #136 послато: Јун 27, 2015, 11:50:57 пре подне »
Sladichius Masnovich (Сладић Масновић), пехарник - властелин из рода Масновића из Високог, вероватно брат кнеза Прибоја Масновића. Помиње се само 1390. године.


Извор: Грађа о прошлости Босне (2011)

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #137 послато: Јул 02, 2015, 02:06:48 пре подне »
Синоћ ми се јавила Мalodie Аnderson из Украјине са чијим сином се разликујем на 4 маркера. Замолио бих Синишу да прокоментарише мејлове које ми је послала:

Hello there I manage my son P.M. Tchapko's ydna file on ftdna and I see he is very close in generations to you which is 4, I virtually know nothing about this end of the family, hope you can help to fill in the grey areas,  I use geni.com and myheritage.com.  Do you have pictures of your male end of the family?  I have one of his great grandfather.  Also do you have any family in Volyn or Belarus?

Yes that is right.  I am trying to find the family line on his father's side which we know very little about.
Malodie

Well all that i know is that the first names  of the great grandfather's:  Leontie, Miron, Klem, Pilip.  One of these great grandfather's was a missionary and used to travel Europe and to Spain.  When that one went to Spain he brought back a wife and her name was Zoya.  The Chapko family in Volyn were called Zoyasky/Zoysky for a very long time.  I had a suspicion for a very long time now that the Chapko name had been changed at some time, so that makes the search more difficult.

Oh in North West Ukraine

Oh this is awesome!  I have nobles on my father's side as well, I am from the Royal Vasa cousins.  =)  So seems to me you and I are double related.  My husband Mykola and I are third cousins.  We share common great grandparents.

Do you have pictures of the Noble cousins? I can show a couple of my links from my dad's side.   i will tomorrow for you when I am on the computer, this is where my file is, I am only working off my Samsung tablet today.  That is exciting news!  My baba told all of us that we decended from the Royal families, and we had to stay quiet about it.  Did you haveanyone by the name of Zoya?

Another question, would this include Kopteva?

Okay, it is a lady I know, who was helping me with my family lines.  She has family originating from Croatia, and Serbia.  Would you like me to send my dad's noble connections?

Okay, would you like me to contact them Ranko?  By the way, I have two sons and a daughter.

Рекао сам јој да ми имамо неку магловиту традицију да смо поријеклом Војиновићи. Она ми је послала линк гдје сам видио многе средњовјековне Војиновиће за које до сада нијесам знао

https://www.geni.com/search?search_type=people&names=Vojinovic

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #138 послато: Јул 02, 2015, 06:42:27 пре подне »
Синоћ ми се јавила Мalodie Аnderson из Украјине са чијим сином се разликујем на 4 маркера. Замолио бих Синишу да прокоментарише мејлове које ми је послала:

Hello there I manage my son P.M. Tchapko's ydna file on ftdna and I see he is very close in generations to you which is 4, I virtually know nothing about this end of the family, hope you can help to fill in the grey areas,  I use geni.com and myheritage.com.  Do you have pictures of your male end of the family?  I have one of his great grandfather.  Also do you have any family in Volyn or Belarus?

Yes that is right.  I am trying to find the family line on his father's side which we know very little about.
Malodie

Well all that i know is that the first names  of the great grandfather's:  Leontie, Miron, Klem, Pilip.  One of these great grandfather's was a missionary and used to travel Europe and to Spain.  When that one went to Spain he brought back a wife and her name was Zoya.  The Chapko family in Volyn were called Zoyasky/Zoysky for a very long time.  I had a suspicion for a very long time now that the Chapko name had been changed at some time, so that makes the search more difficult.

Oh in North West Ukraine

Oh this is awesome!  I have nobles on my father's side as well, I am from the Royal Vasa cousins.  =)  So seems to me you and I are double related.  My husband Mykola and I are third cousins.  We share common great grandparents.

Do you have pictures of the Noble cousins? I can show a couple of my links from my dad's side.   i will tomorrow for you when I am on the computer, this is where my file is, I am only working off my Samsung tablet today.  That is exciting news!  My baba told all of us that we decended from the Royal families, and we had to stay quiet about it.  Did you haveanyone by the name of Zoya?

Another question, would this include Kopteva?

Okay, it is a lady I know, who was helping me with my family lines.  She has family originating from Croatia, and Serbia.  Would you like me to send my dad's noble connections?

Okay, would you like me to contact them Ranko?  By the way, I have two sons and a daughter.

Рекао сам јој да ми имамо неку магловиту традицију да смо поријеклом Војиновићи. Она ми је послала линк гдје сам видио многе средњовјековне Војиновиће за које до сада нијесам знао

https://www.geni.com/search?search_type=people&names=Vojinovic

Ранко,

блискост од 4 различита маркера на 37 за И2а Динарик није нека нарочита блискост. Наводите примјер Радовановића и Ћетковића, међутим они не само што имају предање о могућем заједничком поријеклу, већ посједују и неке маркере који су карактеристични само за њих.

У неком случају ви би могли бити повезани са тестираним Украјинцима, међутим мале су шансе. Међу Украјинцима и ја имам на 67 маркера неке веома блиске хаплотипове, али кад су се урадили СНП тестови испоставило се да смо прилично далеки, тј. да је наша блискост негдје из периода словенске сеобе.

Као што сам већ много пута писао, И2а Динарик није захвалан за СТР анализу због наглог демографског раста подгрупе. Многи сјевернословенски хаплотипови могу на први поглед бити веома блиски јужнословенским хаплотиповима а да то нису. Заправо ствари треба посматрати од случаја до случаја, није проста математика.

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Бубањe I2-PH908
« Одговор #139 послато: Јул 02, 2015, 02:44:45 поподне »
Хвала Синиша.

Ја сам лаик, зато сам био и знатижељан да чујем ваше мишљење.