Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Porodica Stojakovic

(1/2) > >>

Marko90:
Pozdrav.Zovem se Marko.Zanimaju me informacije o porodici Stojakovic.Dolaze iz sela Donji Cerani.Okolina Dervente.Slave Svetog Jovana.Unapred hvala

Amicus:

--- Цитат: Marko90  Мај 05, 2019, 03:45:05 поподне ---Pozdrav.Zovem se Marko.Zanimaju me informacije o porodici Stojakovic.Dolaze iz sela Donji Cerani.Okolina Dervente.Slave Svetog Jovana.Unapred hvala

--- Крај цитата ---

Тај крај је баш лоше покривен етнолошком литературом. Покушао сам нешто да нађем, али практично без икаквог успеха. Осим да је крајем прошлог века у Церанима било стотинак Стојаковића. Имате ли сачувано било какво предање? До када најдаље знате да сте били у том селу?

Marko90:
Znam nesto.Tu smo jos za vreme Turaka bili.A sta je bilo pre zaista ne znam.Sto se tice predavanja zaista slabo znam.Mislio sam da vi barem znate nesto na tu temu.Uglavnom hvala na odgovoru :)

Amicus:

--- Цитат: Marko90  Мај 06, 2019, 03:34:46 поподне ---Znam nesto.Tu smo jos za vreme Turaka bili.A sta je bilo pre zaista ne znam.Sto se tice predavanja zaista slabo znam.Mislio sam da vi barem znate nesto na tu temu.Uglavnom hvala na odgovoru :)

--- Крај цитата ---

Нема литературе за тај крај, па смо и ми у том смислу ускраћени за неке одговоре. Да ли сте прегледали црквене матичне књиге ваше парохије? Не знам откада датирају, али можда се нешто може сазнати из њих. Мада, с обзиром на вашу бројност, ту сте вероватно били и у 18. веку.

Marko90:
Koliko znam iz price bile su crkvene maticne knjige.I iz price koju sam cuo crkva je spaljena zajedno sa maticnom knjigom.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију