Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Podrinje

(1/5) > >>

Hannibal:
Nisam siguran da li je ovo pravo mesto za postavljanje - neka izvini moderacija ako sam pogrešio.

Interesuje me da li ovde ima članova koji su iz Podrinja. Pre svega bosansko podrinje, a može i istočno od reke Drine.
Dakle okolina Višegrada, Srebrenice, Zvornika i Bijeljine; odnosno Bajine Bašte, Ljubovije i M. Zvornika.

Zanimaju me najviše toponimija, etnologija, starine i arheologija ovog kraja, kao i podaci koji se ne mogu naći u literaturi ili teško pristupačna literatura o ovom kraju.

Zamolio bih sve iz ovog kraja ili one koji znaju nekog iz ovog kraja, da mi se jave ovde ili preko pp

Unapred hvala

НиколаВук:

--- Цитат: Hannibal  Август 11, 2017, 11:07:16 пре подне ---Nisam siguran da li je ovo pravo mesto za postavljanje - neka izvini moderacija ako sam pogrešio.

Interesuje me da li ovde ima članova koji su iz Podrinja. Pre svega bosansko podrinje, a može i istočno od reke Drine.
Dakle okolina Višegrada, Srebrenice, Zvornika i Bijeljine; odnosno Bajine Bašte, Ljubovije i M. Zvornika.

Zanimaju me najviše toponimija, etnologija, starine i arheologija ovog kraja, kao i podaci koji se ne mogu naći u literaturi ili teško pristupačna literatura o ovom kraju.

Zamolio bih sve iz ovog kraja ili one koji znaju nekog iz ovog kraja, da mi se jave ovde ili preko pp

Unapred hvala

--- Крај цитата ---

Фамилија мог деде по мајци је из околине Зворника у РС (село Снагово), што се тиче археологије, у току је ископавање рановизантијског и раносредњовековног српског утврђеног града на локалитету Орловине изнад Малог Зворника. Више информација о томе на следећем линку:

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1068.0

Hannibal:

--- Цитат: НиколаВук  Август 11, 2017, 11:51:45 пре подне ---Фамилија мог деде по мајци је из околине Зворника у РС (село Снагово), што се тиче археологије, у току је ископавање рановизантијског и раносредњовековног српског утврђеног града на локалитету Орловине изнад Малог Зворника. Више информација о томе на следећем линку:

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1068.0

--- Крај цитата ---

Hvala na javljanu Nikola

Poznat mi je lokalitet Orlovine, vrlo zanimljiva i velika tvrdjava (kako sam čuo dva puta veća od Smedereva). Jedva čekam da Radičević objavi celokupno istraživanje.

Miroslav Erić:
Mislim da je Ljubomir Pavlović opisivao Podrinje sa istočne strane,pogledaj ima li šta u digitalizovanoj biblioteci portala poreklo...

Hannibal:

--- Цитат: Miroslav Erić  Август 26, 2017, 07:46:23 пре подне ---Mislim da je Ljubomir Pavlović opisivao Podrinje sa istočne strane,pogledaj ima li šta u digitalizovanoj biblioteci portala poreklo...

--- Крај цитата ---

Jeste Lj. Pavlović je u Sokolskoj nahiji pisao o istočnom Podrinju (tj. o delu ist. podrinja) i to je prostor o kome ima bar to malo etnografske literature. Međutim, koliko je meni poznato ništa slično ne postoji za zapadno Podrinje. Značila bi mi literatura kao što je kod M. Perića obrađena Žepa samo za severniji kraj oko Srebrenice, Zvornika i Vlasenice.
Zbog toga sam se nadao da ću ovde naći nekoga iz tog kraja ko dobro poznaje toponimiju i starine...

Hvala na preporuci u svakom slučaju.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију