Аутор Тема: Tražim poreklo porodice Čalmić  (Прочитано 1024 пута)

Ван мреже anjacalmic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Tražim poreklo porodice Čalmić
« послато: Јануар 10, 2020, 06:47:52 поподне »
Tražim što više informacija o porodici Čalmić iz Republike Srpske (Milići, Rajići, Zvornik).
Znam da mi se pradeda zvao Radosav. Dalje od toga ne znam sa sigurnošću, osim ''legende'' da je iz Zalukovika došao neki Marko koji se oženio ženom koja je iz prvog braka imala dete (Luku), i priča se da je Luka uzeo očuhovo prezime.

Takođe znam i da Čalmići vode poreklo od Abazovića iz Hercegovine, koji su ranije pobegli odatle i koje su meštani nazvali Čalmići zbog čalmi koje su nosili na glavama.

Krsna slava nam je Đurđevdan
Svaka informacija bi mi značila. Hvala unapred svima
« Последња измена: Јануар 10, 2020, 06:49:46 поподне anjacalmic »

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Tražim poreklo porodice Čalmić
« Одговор #1 послато: Јануар 10, 2020, 10:15:34 поподне »
Tražim što više informacija o porodici Čalmić iz Republike Srpske (Milići, Rajići, Zvornik).
Znam da mi se pradeda zvao Radosav. Dalje od toga ne znam sa sigurnošću, osim ''legende'' da je iz Zalukovika došao neki Marko koji se oženio ženom koja je iz prvog braka imala dete (Luku), i priča se da je Luka uzeo očuhovo prezime.

Takođe znam i da Čalmići vode poreklo od Abazovića iz Hercegovine, koji su ranije pobegli odatle i koje su meštani nazvali Čalmići zbog čalmi koje su nosili na glavama.

Krsna slava nam je Đurđevdan
Svaka informacija bi mi značila. Hvala unapred svima

Абазовића имаш на Сокоцу. А то  са чалмама асоцираломе на Пиву гледајући неке старе фотографије. Небих да те упутим на криви пут са овим идејама. Почни са основним ДНК тестом, ако си у могућности још боље поручи у старту дубински тест и стави тачку на и.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Tražim poreklo porodice Čalmić
« Одговор #2 послато: Јануар 10, 2020, 11:27:10 поподне »
Tražim što više informacija o porodici Čalmić iz Republike Srpske (Milići, Rajići, Zvornik).
Znam da mi se pradeda zvao Radosav. Dalje od toga ne znam sa sigurnošću, osim ''legende'' da je iz Zalukovika došao neki Marko koji se oženio ženom koja je iz prvog braka imala dete (Luku), i priča se da je Luka uzeo očuhovo prezime.

Takođe znam i da Čalmići vode poreklo od Abazovića iz Hercegovine, koji su ranije pobegli odatle i koje su meštani nazvali Čalmići zbog čalmi koje su nosili na glavama.

Krsna slava nam je Đurđevdan
Svaka informacija bi mi značila. Hvala unapred svima
Презиме Абазовиќ,слава Дјурдјевдан и подриње као последња станица мени на прву личи на Дробњаке.Али ништа без теста.Треба неко од мушких да то одради.