Аутор Тема: Miholjdan, familija Popovci,Metković na Neretvi,Vido ,Glušci...  (Прочитано 1192 пута)

Ван мреже Miroslav Erić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 82
Miholjdan, familija Popovci,Metković na Neretvi,Vido ,Glušci...
« послато: Април 22, 2018, 09:16:20 поподне »
Pošto radim materijal i za svoje selo celokupno,trebam pomoć...Prvi doseljenici se zovu (i prezivali) Vidovci,oni su dali ime Metković,pored je selo Glušci (na Neretvi u Hrvatskoj pored Metkovića imaju sela Vido,Glušci...čak se crkve u Oba sela Glušci nazivaju Crkva svetog Petra i Pavla)...Vidovci su izmedju 1805 i 1829 promenili prezimena po očevima ili majkama (verovatno udove)....Glavnica sela Metković pre ušoravanja je bila u ataru Popovica (tu su stacionirani uglavnom Vidovci)...Moja teorija je da potiču od roda Popovici kojih je bilo i u Metkoviću,Glušcima i Vidu u Hrvatskoj...Popovci opet potiču iz Popovog Polja i prezivali su se Boškovići (familija Rudjera Boškovića) no to je sada druga tema...Zanima me ima li još Popovaca u tom delu i da li su pravoslavne veroispovesti,kao i koju slavu slave...Putem društvenih mreža sam pronašao par porodica ali su bile katoličke i nisu raspoložene za ćaskanje :) ...

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Miholjdan, familija Popovci,Metković na Neretvi,Vido ,Glušci...
« Одговор #1 послато: Април 23, 2018, 09:45:16 пре подне »
Popovci žive u Metkoviću i jesu pravoslavni. Mirko Popovac je predsjednik crkvene opštine.

Ван мреже Miroslav Erić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 82
Одг: Miholjdan, familija Popovci,Metković na Neretvi,Vido ,Glušci...
« Одговор #2 послато: Април 23, 2018, 01:11:00 поподне »
Može li se sa nekim stupiti u kontakt? Koju slAvu slave?

Ван мреже Miroslav Erić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 82
Одг: Miholjdan, familija Popovci,Metković na Neretvi,Vido ,Glušci...
« Одговор #3 послато: Април 23, 2018, 08:12:03 поподне »
I da li ima tamo familija koje slave Miholjdan,ili da li je bilo starinom...