Аутор Тема: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон  (Прочитано 62802 пута)

Ван мреже Драган Обреновић

• Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 1001
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #200 послато: Октобар 10, 2023, 04:51:10 поподне »
Контактирао сам једног запосленог у Вiosave. Послаће ми контакт неког од надређених који ћу онда проследити Друштву ради даљег договора.

Одлично, хвала унапред.

Ван мреже НиколаВук

• Уредник
  • Бели орао
  • Поруке: 8578
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
« Одговор #201 послато: Октобар 10, 2023, 07:14:04 поподне »
Није искључено, само не видим повод.

Мувачина и намештање послова ортацима и буразерима, начин рада који је у овој земљи постао свакодневица, нажалост. Ето, ако нас неко са царине прати, да зна да нијесмо мутави.  ;)
« Последња измена: Октобар 10, 2023, 07:17:15 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Sale1976

• Члан Друштва
  • Почетник
  • Поруке: 23
« Одговор #202 послато: Мај 15, 2024, 08:45:24 пре подне »
Očekujem da dobijem uskoro novi komplet za testiranje jer moj stari uzorak u FTDNA nije vise upotrebljiv za nadogradnju. Da li se nešto promenilo u medjuvremenu sto se tice slanja uzorka nazad jer čitajući prethodne poruke to sada izgleda kao neizvodiv "projekat"?

• Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • R1b-U152>FTA27217
« Одговор #203 послато: Мај 15, 2024, 08:49:07 пре подне »
Očekujem da dobijem uskoro novi komplet za testiranje jer moj stari uzorak u FTDNA nije vise upotrebljiv za nadogradnju. Da li se nešto promenilo u medjuvremenu sto se tice slanja uzorka nazad jer čitajući prethodne poruke to sada izgleda kao neizvodiv "projekat"?

Ништа се није променило, слање узорка назад је велики проблем, од пријема у пошти до проласка царине, а своди се на "ако прође - прође".

Последњи узорак који смо слали у FTDNA послат је из Хрватске и тамо није било проблема.

Ван мреже Ojler

• Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5420
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #204 послато: Мај 15, 2024, 09:41:20 пре подне »
Ништа се није променило, слање узорка назад је велики проблем, од пријема у пошти до проласка царине, а своди се на "ако прође - прође".

Последњи узорак који смо слали у FTDNA послат је из Хрватске и тамо није било проблема.

Ствари су се промениле у толико што сада и код пријема прибора за узорковање праве проблем.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Кековац

• Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • Поруке: 582
  • I2-S25733>PH2670>Y200040
« Одговор #205 послато: Мај 15, 2024, 02:32:46 поподне »
Ствари су се промениле у толико што сада и код пријема прибора за узорковање праве проблем.

FTDNA шаље преко DHL-а па бих био ипак оптимиста што се тиче пријема. Знам човека коме је уредно стигао прибор у марту на адресу у Београду. Мада никад се не зна, увек може да запне.

• Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • R1b-U152>FTA27217
« Одговор #206 послато: Мај 15, 2024, 02:36:30 поподне »
FTDNA шаље преко DHL-а па бих био ипак оптимиста што се тиче пријема. Знам човека коме је уредно стигао прибор у марту на адресу у Београду. Мада никад се не зна, увек може да запне.

Тако је, сада шаљу преко DHL-a а не обичном поштом. Ево и ја чекам један FTDNA кит, на путу је, видећемо како ће да прође.

Ван мреже Sale1976

• Члан Друштва
  • Почетник
« Одговор #207 послато: Јун 03, 2024, 08:50:32 пре подне »
Napokon mi je stigao FTDNA kit, poslat preko USPS a isporucen u Srbiji preko nase pošte. Samo mi je ubačen u sanduče. Sad ostaje samo slanje :) Dragane, jeste li vi dobili/poslali nazad?

• Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • R1b-U152>FTA27217
« Одговор #208 послато: Јун 03, 2024, 09:00:48 пре подне »
Napokon mi je stigao FTDNA kit, poslat preko USPS a isporucen u Srbiji preko nase pošte. Samo mi je ubačen u sanduče. Sad ostaje samo slanje :) Dragane, jeste li vi dobili/poslali nazad?

Ево и мени је јутрос донео поштар FTDNA кит.  Пратио сам пошиљку по броју и већ сам се забринуо јер недељама је стајао заглављен на нашој царини, али ето пустили су га.

Види се да је отваран (прегледан) али битно је да није враћен пошиљаоцу, што ми се неколико пута дешавало раније.

Ван мреже Sale1976

• Члан Друштва
  • Почетник
« Одговор #209 послато: Јун 03, 2024, 09:36:02 пре подне »
Meni je stigao u malo boljoj koverti, bez takvog pakovanja. Duze je putovao po SAD a u SRB se zadrzao 1 dan na carini.

• Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • R1b-U152>FTA27217
« Одговор #210 послато: Јун 03, 2024, 10:40:04 пре подне »
Meni je stigao u malo boljoj koverti, bez takvog pakovanja. Duze je putovao po SAD a u SRB se zadrzao 1 dan na carini.

У таквом паковању обично шаљу заменске китове, али у сваком случају кутија је небитна - важно је да је прибор за узимање бриса на броју (две бочице, два штапића, зелени формулар и најлон кесица).