Траг - корисне књиге, сајтови > Књиге

Пописи становништва

<< < (25/25)

spezia:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Јануар 19, 2016, 03:34:55 поподне ---Саша недавно је била вијест, мислим у Политици, да је Архив Србије потписао неки уговор са труским архивом и да се турски пописи (копије ваљда)који се тичу наших простора пребацују у Србију на даље проучавање. Та вијест је била сад у децембру или јануару.

--- Крај цитата ---
Sta se desava sa ovim posto je proslo 6 godina? Jel neko koristio , imao uvid? Da li ce biti online?

Platin:

--- Цитат: spezia  Јануар 22, 2023, 04:27:10 поподне ---Sta se desava sa ovim posto je proslo 6 godina? Jel neko koristio , imao uvid? Da li ce biti online?

--- Крај цитата ---

Архив Србије добија документе из Турске, за ово што је данас Србија... Број докумената је велик, број људи који на томе ради врло мали.

Док то све у архиву не буду обрадили и инвентарисали, та сва грађа неће бити доступна јавности.

И када буде, онлајн неће бити ништа. Мора да се дође у читаоницу, па тамо може на пар компјутера да се прегледа.

До сада ми није познат ни очекивани рок када би грађа могла да буде доступна јавности.
Само да напоменем да се ради о грађи на турском језику, писаној арапским словима. Чак и да ми све дају - мени би то било бескорисно јер не знам да читам такве записе.

Игор:
Постоје ли тефтери из турског доба за нахију Гружу?

Таса:

--- Цитат: Дробњак  Април 30, 2018, 08:13:27 поподне ---Архив Србије. Постоји приређен и издат за Ресаву и Доњу Јасеницу, мислим.

--- Крај цитата ---
Такође је објављен и за општину Сврљиг овај попис из 1863. године.

Iєшɑ Влɑчɑнин:

--- Цитат: Platin  Јануар 31, 2023, 02:13:51 поподне ---Архив Србије добија документе из Турске, за ово што је данас Србија... Број докумената је велик, број људи који на томе ради врло мали.

Док то све у архиву не буду обрадили и инвентарисали, та сва грађа неће бити доступна јавности.

И када буде, онлајн неће бити ништа. Мора да се дође у читаоницу, па тамо може на пар компјутера да се прегледа.

До сада ми није познат ни очекивани рок када би грађа могла да буде доступна јавности.
Само да напоменем да се ради о грађи на турском језику, писаној арапским словима. Чак и да ми све дају - мени би то било бескорисно јер не знам да читам такве записе.

--- Крај цитата ---


Zdravlja bože da i toga bude. Mnogima od nas biće to od velike važnosti.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију