Ратници и страдалници > Жртве рата

21. oктобар 1941.

<< < (5/7) > >>

Exiled:

--- Цитат: ДушанВучко  Октобар 22, 2020, 06:32:32 поподне ---Апсолутно, јер онда би и сами Немци могли да се "оперу" са тврдњом "па и ми у Немачкој смо патили од нациста"...Битно је то што је то био режим који су Немци бирали, па сад, и да су патили од свог режима, то би и мањи био проблем што су они патили од тог режима, све до оног момента док није кренуло то ван граница Немачке. Самим тим што су прешли своје границе, они су као такви, по мени само Немци...пре рата могу да се назову као нацисти, све док су у својој држави...На крају, у земљама бившег источног блока, нико не говори кад су дошли Совјети, него кад су дошли Руси :) Па нема потребе ни Немце скривати иза нацизма

--- Крај цитата ---
Postoji režim u zemlji,nazovimo je Stradija,i nisam siguran da je legitiman,a da li su svi Stradisti zaslužni za sve uspjehe Stradije?Ne bih reko,za uspjeh iste su zaslužni samo odabrani a za neuspjehe,ah ko će se na to osvrtati...Ja predlažem da naciste nazovemo pravim imenom,recimo "smradovi",da ne idemo baš u sitna crevca,zaustavimo se na debelom,mislim crevu...

dko:
nenade m,
velika greska - peten NIJE strelan. iz zatvora prebacen u bolnicu a onda kuci da umre, u dubokoj starosti. osudjen na smrt, ali nije bilo realne volje da se strelja peten... u srbiji to malo drugacije funkcionise, pogotovo kad vlada hrvat...

Nenad M:

--- Цитат: dko  Октобар 23, 2020, 01:22:08 пре подне ---nenade m,
velika greska - peten NIJE strelan. iz zatvora prebacen u bolnicu a onda kuci da umre, u dubokoj starosti. osudjen na smrt, ali nije bilo realne volje da se strelja peten... u srbiji to malo drugacije funkcionise, pogotovo kad vlada hrvat...

--- Крај цитата ---
У реду, јесте грешка, није стрељан, мада јесте првобитно осуђен на смрт. То ипак не значи да га треба поредити са једним Марисавом. Ја сам га навео као екстреман пример; кад су Французи могли свог Лава Вердена да осуде на смрт, шта ми да причамо о љотићевској багри. Има у снимку Мије Алексића леп пример како су они "спашавали".

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Филипчић:
Како је стрељан Драгољуб Миловановић Бена у Крагујевцу са освртом на Марисава Петровића:
https://www.ikragujevac.com/kultura/55320-ak-j-str-ljan-drag-ljub-mil-van-vic-b-na-u-raguj-vcu-2.html

Иначе једна улица носи Бенино име у Крагујевцу, а ја добијем оспице кад неко ту улицу назове Бенетова.

Nenad M:

--- Цитат: Филипчић  Октобар 23, 2020, 07:26:40 поподне ---Како је стрељан Драгољуб Миловановић Бена у Крагујевцу са освртом на Марисава Петровића:
https://www.ikragujevac.com/kultura/55320-ak-j-str-ljan-drag-ljub-mil-van-vic-b-na-u-raguj-vcu-2.html

Иначе једна улица носи Бенино име у Крагујевцу, а ја добијем оспице кад неко ту улицу назове Бенетова.

--- Крај цитата ---
Само да кажем, за сваки случај, да нисам у сродству са Драгољубом-Беном.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију