ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Српски ДНК пројекат на FTDNA

<< < (2/164) > >>

resavac:

--- Цитат: Небојша  Мај 30, 2018, 11:46:55 пре подне ---Отварам ову тему због нечега што смо требали још давно да урадимо. Креиран је Српски ДНК пројекат на ФТДНА. Ово је корисно из више разлога. Проналажење нових тестираних, проширивање маркера, наручивање SNP, BIGY и осталих тестова. А и не иде да ми једини у региону немамо пројекат на FTDNA, када неки имају и по два. :)

Дакле, позивамо све наше људе који имају налог на FTDNA да приступе пројекту, и/или позову оне за које знају да се налазе у овој бази.

Хвала и добро дошли!

https://www.familytreedna.com/groups/krajina-serbs/photos

--- Крај цитата ---

Registrovan

Златан:
Ево и ја сам се регистровао. Чекам да одобрење захтева.

А иначе, тренутно очекујем резултате свог аутосомалног теста. Вероватно ће ипак потрајати још пар недеља.
---

Што се донирања тиче, реците ми постоји ли план како би се новац од донирања користио конкретно?

Милан Илић:
На који начин могу да се региструјем?

Uzi:

--- Цитат: Златан  Мај 31, 2018, 09:50:09 пре подне ---Ево и ја сам се регистровао. Чекам да одобрење захтева.

А иначе, тренутно очекујем резултате свог аутосомалног теста. Вероватно ће ипак потрајати још пар недеља.
---

Што се донирања тиче, реците ми постоји ли план како би се новац од донирања користио конкретно?

--- Крај цитата ---

Код ФТДНА постоји правило и обавеза да се за свако донирање треба испоштовати жеља донатора. Тако да ако донатор жели да се његова донација потроши за БИГ Ипсилон специфичне особе, проширење маркера или било шта слично, то ће се и испоштовати. Наравно увек се може донирати и без тога да се администраторе обавезује за који тест ће се донирани новац потрошити, и дати им слободне руке да они сами одлуче међусобно који би тест био од највише користи. А сигуран сам да ће администратори у будучности предложити планове за тестирање и колико донација би било потребно да се та тестирања и изведу.

Uzi:

--- Цитат: Милан Илић  Мај 31, 2018, 03:22:56 поподне ---На који начин могу да се региструјем?

--- Крај цитата ---

Улогирајте се на свој ФТДНА налог, и онда идете на Projects -> Join a project. Тамо можете додати Српски ДНК пројекат.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију