Ратници и страдалници > Жртве рата

Жртве Првог светског рата - списак имена

<< < (2/17) > >>

Сол:

--- Цитат: Број 1  Март 22, 2017, 09:04:59 пре подне ---Позивам чланове форума који знају немачки језик да преведу или бар дају сажетак текста Гордане Игрић-Марковић:
http://www.pows-ww1.at/images/PDFs/Begleittext_G._Ilic_Markovic.pdf

--- Крај цитата ---


Наiелегантније решење би било, управо Гордану Илић Марковић упитати - пошто је превела текст са србског, да ли можда оригинал има.

[email protected]

Петровић Мађер:

--- Цитат: Број 1  Март 22, 2017, 09:04:59 пре подне ---Позивам чланове форума који знају немачки језик да преведу или бар дају сажетак текста Гордане Игрић-Марковић:
http://www.pows-ww1.at/images/PDFs/Begleittext_G._Ilic_Markovic.pdf

--- Крај цитата ---
Овај документ јесте пропратница дигитализације књига умрлих са сајта. Дигитализација је део опширнијег рада о српским ратним заробљеницима и интернираним Првог светског рата Гордане Илић-Марковић, са института за славистику, Беч.
Садржај овог пдф документа врло вероватно већ постоји на српском: опис локације логора, стање, број затвореника, узрок смрти ... (део је превод са српског).

aleksandar I:
"Чачкање" се исплатило. Скинуо сам први линк и можда вриједан података за нашег драгог Животу :)

Стр. "у прозору" 316.

Селаковић:

--- Цитат: aleksandar I  Март 22, 2017, 12:47:20 поподне ---"Чачкање" се исплатило. Скинуо сам први линк и можда вриједан података за нашег драгог Животу :)

Стр. "у прозору" 316.



--- Крај цитата ---

Хвала, Ацо!  :)

У питању је Павле Селаковић, син Мијаила и Дуње, унук Лазара, праунук Гаврила... Рођен 1874. у Кремнима. Видим да пише да није цивилно, већ војно лице. Пише и да има 47 година, али то је претерано, јер је на почетку рата имао 40 година округло. Не знам како је доспео у заробљеништво и каква му је даља судбина била...

aleksandar I:
Потребно је вријеме, али веома занимљиво!
 Нашао сам ту Раонића, два Ђоковиће, пар Албанаца са Косова, једног Руса Орлова, Мемедовића (не зна да ли имају какве везе са Јованом) и сл.

Ипак, ово ми је убједљиво најзанимљивије.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију