ДНК порекло > Историја и генетика

Старо српско становништво жупе Плав

<< < (2/18) > >>

drajver:

--- Цитат: Starovlah  Април 20, 2021, 06:50:11 поподне ---Danasnje pravoslavno stanovnistvo u Gusinju je doseljeno i nema ni jedne porodice koja bi se mogla vezati za staru župu Plav. Od imena sa navedenog spiska 90% je takođe doseljeno i gotovo svi iz Brda ili stare Crne Gore. Mozda, kazem mozda, neki rod iz Velike ima veze sa starim stanovnistvom ali i to je upitno

--- Крај цитата ---

Има доста родова који причају о поријеклу из Црне Горе и Брда, али генетика баш и није потврдила та предања.

drajver:

--- Цитат: Милош  Април 20, 2021, 06:54:01 поподне ---Када бих типовао на неку породицу или род, која је рефлекс тог старог средњовековног становништва Плава, онда би то били Раденовићи...

--- Крај цитата ---

Да, Раденовићи свакако, има их још, Живаљевићи и Лончаревићи нпр.

Милош:

--- Цитат: drajver  Април 20, 2021, 06:58:19 поподне ---Да, Раденовићи свакако, има их још, Живаљевићи и Лончаревићи нпр.

--- Крај цитата ---

Да, рекао бих да су сви генетички блиски. Такође и Величани могу словити за староседеоце тога краја.

Exiled:
Буни ме овде на шта мисли Драјвер, постоје ли неки археогенетски резултати или се ослањамо на дефтере, пописе и томе слично?
А што се тиче побројаних презимена реко бих да има свега,прави mealting pot, и Васојевића и Куча и Никшића не знам ид ових Р1а кијем би племену могли припадати...
Гледо сам давно репортажу о житељима тога краја, ретко поштени људи, склад и хармонија....Оно што је мој утисак је да ћемо већину српског средњовековног становништва наћи међу данашњим муслиманима тога краја...

Exiled:

--- Цитат: drajver  Април 20, 2021, 06:58:19 поподне ---Да, Раденовићи свакако, има их још, Живаљевићи и Лончаревићи нпр.

--- Крај цитата ---
Лончаревићи би требало бити Р1а?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију