ДНК порекло > МтДНК

mt-ДНК становништва Европе

<< < (3/5) > >>

Црна Гуја:
Мислим да није раније постављано:

Mitochondrial super-haplogroup U diversity in Serbians

Sergio:

--- Цитат: slobomitic  Јануар 20, 2017, 03:54:45 пре подне ---ja sam testiran kao V1b1 i  po majcinoj liniji svi sebe smatraju starosedeocima Srbima. Vidim da ovakvih ima po Nemackoj i Engleskoj, principijalno u celoj Evropi ali znatno manje na istoku. Tako, ja cenim da su od moje babe nastali svi zapadnoevropski narodi sto naravno potvrdjuje da su Srbi narod najstariji  ;)

--- Крај цитата ---

Meni je danas stigao rezultat iz YSEQ laboratorije. Radio sam onu najprostiju/najjeftiniju analizu HVR1+HVR2.

YSEQ: 

--- Цитат ---"Your HVR1&2 results (YSEQ ID 9201) have been posted:
Your predicted mitochondrial haplogroup is K1a(C150T) according to PhyloTree Build 17 (2016-02-18)"
--- Крај цитата ---

Inače mtDNA haplogrupa K1a je podgrana haplogrupe U8b.

Moj najstariji predak za koga znam (po direktnoj ženskoj liniji) je moja prababa iz Rudopolja, Lika. Devojački se prezivala Vidak i bila je srpske nacionalnosti. Mada spominje se i čukunbaba (njena majka), ali samo po imenu (ili nadimku) Staka. Ne znam njeno devojačko prezime. Mislim da je isto bila iz Rudopolja.

Sergio:




Ojler:

--- Цитат: Sergio  Новембар 01, 2017, 06:02:14 поподне ---
--- Крај цитата ---

Негде сам прочитао да је у међувремену нађена и осма "ћерка Еве".

НиколаВук:
Да ли постоји неки сигуран начин да се повеже распоред мтДНК и Y-ДНК хаплогрупа, у смислу - уз I1 хаплогрупу се обично јавља та и та мтДНК хаплогрупа, уз Е-V13 та и та, и слично? Које мтДНК хаплогрупе би ишле у пару са којим Y-ДНК хаплогрупама?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију