Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат - разно  (Прочитано 14502 пута)

Ван мреже Српска14

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
  • R1a-Z280>YP4278
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #20 послато: Јануар 18, 2018, 06:40:17 поподне »
Мислим да би ти и твој другар Клаус Фукс требало да се уозбиљите и добро ишчитате литературу/Y-днк студије, пре доношења произвољних закључака. Дискусија би, ако ништа, била свакако подношљивија.

У литератури постоји једно предање Елезовића колико знам и то о пореклу са Косова, код Томића. Ништа специјално прецизно, одређено, већ баш уопштено. Приче о Вучитрну су очито настале касније, под утиском оних Елезовића одатле. Не треба од тога правити неко стабилно предање, иако га свакако треба уважити приликом истраживања корена. Не бих о томе превише, пошто си свакако више истраживао о пореклу своје породице, али не може се једноставно рећи да је то и такво предање нешто пуно озбиљније од осталих тога типа. Изузимајући она о пореклу од полу-митских Косовских јунака.

Са овим првим си већ постао досадан. Ваљда мислиш ако хиљаду пута то поновиш, да ће неки неутрални посматрач помислити како ја никада нисам ништа прочитао и немам појма о ДНК студијама. Честитам ти, што си успио људе да убиједиш ;)

А је ли ти икад пало напамет да се неко предање могло сачувати преношењем са кољена на кољено? Као што данас знам гдје сам био прије 300 година, тако су и моји преци знали гдје су били 300 година прије тога. А тешко да су прије 300 година могли да чују да постоји Елезовић у Вучитрну па да на основу тога измисле предање. За разлику од неких који чак не могу да одреде ни гдје им је био предак прије три-четири генерације, ја знам име сваког претка до 1725., а моји рођаци који су се бавили нашим родословом знају и даље од тога.
« Последња измена: Јануар 18, 2018, 06:42:29 поподне Српска14 »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #21 послато: Јануар 18, 2018, 06:47:53 поподне »
Са овим првим си већ постао досадан. Ваљда мислиш ако хиљаду пута то поновиш, да ће неки неутрални посматрач помислити како ја никада нисам ништа прочитао и немам појма о ДНК студијама. Честитам ти, што си успио људе да убиједиш ;)

А је ли ти икад пало напамет да се неко предање могло сачувати преношењем са кољена на кољено? Као што данас знам гдје сам био прје 300 година, тако су и моји реци знали гдје су били 300 година прије тога. А тешко да су прије 300 година могли да чују да постоји Елезовић у Вучитрну па да на основу тога измисле предање. За разлику од неких који чак не могу да одреде ни гдје им је био предак прије три-четири генерације, ја знам име сваког претка до 1725., а моји рођаци који су се бавили нашим родословом знају и даље од тога.

Сигурно нисам досаднији од те твоје приче о Косову и онога да су Срби из БиХ свуда староседеоци, па и оне твоје приче да смо ми овде ЦГ племенски савез. Има још пар ствари које понављаш као папагај у свакој поруци. ;)

Ма свака теби част. Главно да сте ви знали одакле сте, али други немају појма, па си се ти појавио да им причаш како су им нетачна предања? Да није смешно, могло би се протумачити као класичан безобралук.

Ово о литератури и днк истраживањима понављам зато што си више пута показао да ниси упућен и да генерализујеш, што је само одлика површног знања. То није ништа страшно и не треба да схватиш као увреду. Сви смо прошли то када смо почели да истражујемо на ову тему. Али зато не треба толико да форсираш своје ставове по сваку цену, чак и када немају никакву научну потпору.


Ван мреже Српска14

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
  • R1a-Z280>YP4278
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #22 послато: Јануар 18, 2018, 07:19:09 поподне »
Сигурно нисам досаднији од те твоје приче о Косову и онога да су Срби из БиХ свуда староседеоци, па и оне твоје приче да смо ми овде ЦГ племенски савез. Има још пар ствари које понављаш као папагај у свакој поруци. ;)

Ма свака теби част. Главно да сте ви знали одакле сте, али други немају појма, па си се ти појавио да им причаш како су им нетачна предања? Да није смешно, могло би се протумачити као класичан безобралук.

Ово о литератури и днк истраживањима понављам зато што си више пута показао да ниси упућен и да генерализујеш, што је само одлика површног знања. То није ништа страшно и не треба да схватиш као увреду. Сви смо прошли то када смо почели да истражујемо на ову тему. Али зато не треба толико да форсираш своје ставове по сваку цену, чак и када немају никакву научну потпору.

Па и овдје се неке ствари понављају по милијарду пута, па ако ја по неколико пута поновим нешто што се не уклапа у овдје преовлађујући наратив, сигурно да није ништа досадније од неких других ствари које се форсирају овдје, макар је алтернатива једноумљу.

Ово са твоје стране је класичан безобразлук, никада нисам оспорио ниједно озбиљно и аутентично предање. Наравно да ћу оспоравати смијешна и нерелевантна предања, мада и ту имам довољно пристојности да се не дотичем директно некога, јер нису људи често криви што не знају довољно о свом поријеклу или имају измишљено предање.

Добро, ако си толико сигуран у моје незнање и своје знање, зашто те толико ремети и дотиче шта ја пишем? Ако ми је прича глупа и нерелевантна, она ће се срушити сама од себе. Нек виде неутрални људи шта пишемо и ја и ти, због тога и коментаришем овдје, не да бих некога убјеђивао у нешто што је унапријед предодредио као зацртани аксиом.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #23 послато: Јануар 18, 2018, 08:13:16 поподне »

Ово са твоје стране је класичан безобразлук, никада нисам оспорио ниједно озбиљно и аутентично предање. Наравно да ћу оспоравати смијешна и нерелевантна предања.

Ово је већ лаж. Оспораваш све време предања о пореклу из Херцеговине и Црне Горе. Ко си ти да одређујеш која су предања нерелавантна, да ли уопште слушаш себе?

Ко још може да се похвали да зна своје претке уназад до 16., 17 века? По тој логици свако ко не зна уназад 500 година, нема поуздано предање и није из области из које каже да јесте, иако се са тим слажу нпр. и генетика и предање и литература? Са друге стране, када се треба нешто доказати у твоју корист, онда је довољно и неко магловито предање, без икваквих јачих доказа.

Добро, ако си толико сигуран у моје незнање и своје знање, зашто те толико ремети и дотиче шта ја пишем? Ако ми је прича глупа и нерелевантна, она ће се срушити сама од себе. Нек виде неутрални људи шта пишемо и ја и ти, због тога и коментаришем овдје, не да бих некога убјеђивао у нешто што је унапријед предодредио као зацртани аксиом.

Зато што увек треба реаговати на такве и сличне ликове. У супротном ће се ово претворити у форум где ће се свако моћи појавити и оспорити генетска истраживања и податке из монографија како му се прохте, а онда читава ова прича нема смисла.

симо

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #24 послато: Јануар 18, 2018, 08:24:43 поподне »
Зато што увек треба реаговати на такве и сличне ликове. У супротном ће се ово претворити у форум где ће се свако моћи појавити и оспорити генетска истраживања и податке из монографија како му се прохте, а онда читава ова прича нема смисла.

Управо мислим да не треба реаговати. Очигледно је да се кроз конфликт и контрирање настоји привући пажња. Не би ни то било проблем да се послије десет промијењених тема и бар десет  промијењених саговорника, једног бановања (ако се добро сјећам), саопшти бар нешто ново, осим тврдње да они који шаргијају нису из Херцеговине, да је био масовни егзодус са Косова у Црну Гору и Херцеговину након Косовске битке и да васколико српство има црногорски комплекс, ма шта то било.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #25 послато: Јануар 18, 2018, 08:33:12 поподне »
Управо мислим да не треба реаговати. Очигледно је да се кроз конфликт и контрирање настоји привући пажња. Не би ни то било проблем да се послије десет промијењених тема и бар десет  промијењених саговорника, једног бановања (ако се добро сјећам), саопшти бар нешто ново, осим тврдње да они који шаргијају нису из Херцеговине, да је био масовни егзодус са Косова у Црну Гору и Херцеговину након Косовске битке и да васколико српство има црногорски комплекс, ма шта то било.

И то је тачно. Игнорисање је "мајка" некада...

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #26 послато: Јануар 18, 2018, 11:56:25 поподне »
Замолио бих кориснике да се суздрже од непримерених квалификација да не бих морао реаговати конкретније. Има толико тема које вапе за дијскусијом, а ви запели за ову, која никуда не води. Ако пак већ мора да се дискутује, онда дискусију прилагодите дискурсу форума.

Хвала на разумевању.



Ван мреже Јадар

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 16
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #27 послато: Јануар 27, 2018, 09:02:22 поподне »
Више је него чудно да неко са "чином" помоћника уредника користи такав рјечник, и то више пута, а да га нико од послодаваца до сада није посавјетовао на ту тему. На страну то што у жару доказивања својих претпоставки зна да се позове на некридибилне изворе, али ипак треба држати неки ниво пристојности у комуникацији.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #28 послато: Јануар 27, 2018, 09:21:46 поподне »
Више је него чудно да неко са "чином" помоћника уредника користи такав рјечник, и то више пута, а да га нико од послодаваца до сада није посавјетовао на ту тему. На страну то што у жару доказивања својих претпоставки зна да се позове на некридибилне изворе, али ипак треба држати неки ниво пристојности у комуникацији.

Не знам шта покушаваш сада са овом поруком (претпостављам да на мене мислиш), али ја углавном (као помоћник уредника) реагујем када неко очигледно агреисвно наступа с намером да унесе раздор и уђе у очигледан конфлит са већином чланова. Укратко - са свима који мисле другачије, а све зарад агресивног наметања својих ставова као једино тачних и исправних. Речник максимално прилагођавам тону дискусије. Што се извора тиче, управо је супротно. Више нас овде се позива све време на конкретне изворе литературу и генетске резултате, не руководећи се толико унутрашњим осећајима и проценама "од ока".

Такође, као помоћник уредника примећујем да си у групи оних који су на ивици троловања, зато што од 10 твојих порука, 9 је углавном провокативног карактера, са неким замеркама, жељом за неким конфликтом/расправом и сл.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #29 послато: Јануар 28, 2018, 07:00:43 поподне »
Da li se ovo Kusturica testirao a da Mi ne znamo :) Jedan isjecak iz danasnjeg intervjua koji je dao za N1 televiziju.
https://m.youtube.com/watch?time_continue=61&v=vfEs3awgvG0

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #30 послато: Јануар 28, 2018, 07:52:30 поподне »
"Породица дошла 1800. године из Источне Европе"  ???

Наводи проценте и подручја као да је радио аутосомални тест.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #31 послато: Јануар 28, 2018, 08:01:30 поподне »
"Породица дошла 1800. године из Источне Европе"  ???

Наводи проценте и подручја као да је радио аутосомални тест.
Vjerovatno je mislio reci prije 1800 ili nesto slicno.Bas me zanima da li ce uskoro reci sta vise.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #32 послато: Јануар 28, 2018, 08:03:26 поподне »
Vjerovatno je mislio reci prije 1800 ili nesto slicno.Bas me zanima da li ce uskoro reci sta vise.

Да, и ја сам тако схватио, мада сам враћао снимак неколико пута да проверим да нисам можда погрешно чуо. Вероватно је омашка у питању, - озбиљно га је изнервирао новинар...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #33 послато: Јануар 29, 2018, 07:55:18 поподне »
"Породица дошла 1800. године из Источне Европе"  ???

Наводи проценте и подручја као да је радио аутосомални тест.
Да ли ово актуелизује причу о Ћустендилу? Или ипак не?
Каже следеће:

"ДНК говори да ми је породица дошла 1800. године из источне Европе, а да у својој крви имам 12% келтске, 6% пиринејске и 80% балканске"

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #34 послато: Јануар 29, 2018, 08:19:53 поподне »
Ako se testirao a izgleda jeste,vjerovatno je I2_CTS10228_YP196 ili neka od grana R1a.Ne znam kako drugacije objasniti tvrdnju da mu je DNK pokazala da su mu preci dosli iz Istocne Evrope.Ovo se vjerovatno zbunio kada je rekao 1800 godine,vjerovatno je mislio prije 1800 god,dobro ga je iznervirao novinar pitanjem.
Milomir Maric zna 100 % :)

Ван мреже Klaus Fuks

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 50
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #35 послато: Јануар 29, 2018, 10:19:37 поподне »
 Keltska ili pirinejska bi trebalo da su R1b, zar ne...

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #36 послато: Јануар 30, 2018, 12:08:05 пре подне »
Kusturica je I2 jug , ko hoće primam opklade....

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #37 послато: Јануар 30, 2018, 07:41:27 поподне »
Kusturica je I2 jug , ko hoće primam opklade....

Може. Стављам на СТЅ10228, односно на било коју подграну која није РН908.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #38 послато: Јануар 30, 2018, 07:49:22 поподне »
Може. Стављам на СТЅ10228, односно на било коју подграну која није РН908.
Već si izgubio imam podatak
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #39 послато: Јануар 30, 2018, 07:51:45 поподне »
Добро. Браво. Али, то онда није опклада, јер је код опкладе битан састојак да ни један од учесника не зна резултат, јер онда то и није опклада, већ ... (нећемо се вређати  ;) )

Одакле је податак о Кустиној ХГ?
"Наша мука ваља за причешћа"