Аутор Тема: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946  (Прочитано 122209 пута)

Ван мреже Hussar

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #920 послато: Октобар 09, 2023, 02:13:45 поподне »
Ne znam da li je ovo bitno za migracije nase haplogrupe, ali dobio sam informaciju za svoje Zeljkovice iz Podgorje/Baraca i Sipova.

Prvobitno su se naselili u Podgorji, tu su dosli iz Glamoca/Glamockog polja. Bila su dvojica brace, trgovci, trgovali su sa Mletcima. Uzajmili su pare od glamockog bega, biznis je propao, jedan brat presao na islam, a drugi je morao da pobegne. To se sve odigralo 1700 (+/- 20 godina).

Da li neko ima ideju o prethodnim migracijama?

Ван мреже zoranns

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 99
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #921 послато: Новембар 04, 2023, 09:54:02 поподне »
 Novi rodjaci:

6. Андрејић, Стевањдан, Дубница/Свилајнац, I1-Y51867>PH220

Андрејић није навео податке о даљем пореклу или родовски надимку. Међутим Станоје М. Мијатовић у књизи Ресава наводи само један род из овог села који слави Стевањдан, а то су Топалци, 15 кућа (1930. године), из Горње Мале, у Дубницу дошли од Тимока. Највероватније Андрејићи припадају овом роду.

Има неколико потпуних поклапања са тестираним на 17 маркера од којих издвајам један САНУ резултат из Друговца код Смедерева због исте славе и релативне географске близине. Од неких породица из Шумадије и Старог Влаха има разлику на само једном маркеру од упоредива 23 маркера, на пример од Милићевића из Радошева код Ариља који слави Никољдан на позицији DYS643 или од необјављеног из Дучаловића код Лучана који слави Стевањдан на позицији YGATAH4. Препорука за даље тестирање WGS (Dante, Nebula) или BigY-700 (FTDNA).

18. Петровић, Стевањдан, Богујевац/Прокупље, I1-Y51867>PH220

Тестирани је навео да су Петровићи у Топлицу досељени из села Шушуре код Сјенице и то најпре у Плочник, па онда на планину Радан где оснивају село Богојевац (вероватно се ради о селу Богујевац недалеко од Плочника) 1868. године, три године након досељавања у Топлицу. Старо презиме породице је како је тестирани даље навео било Ћосовић, а огранци су поред Петровића и Диздаревићи и Вучковић који живе у Рашкој. Даље је тестирани навео да је породица Ћосовић, тачније браћа Диздар, Петар и Вучко по којима су огранци добили нова презимена, пореклом из Куча, одакле је побегла након Друге похаре Куча 1856. године. Заиста сам наишао на податак у литератури да у селу Шушуре постоји породица Петровић (Ћосовић) која слави Стевањдан.

Хаплотип тестираног се на само једном маркеру DYS570 разликује од модалног хаплотипа рода Шумњака, који такође славе Стевањдан, из околине Требиња описаних у књизи Генетичко порекло Срба Старе Херцеговине па је веза са овим родом сасвим извесна. Међутим, још интересантније је можда то што тестирани има потпуно поклапање на 23 упоредива маркера са тестираним из села Сврке код Пећи чији резултат још није објављен, који такође слави Стевањдан, а чија породица такође има предање о пореклу из Куча. Иако у Кучима није пронађена ова хаплогрупа међу до сада тестираним родовима, а Кучи су изузетно добро генетски профилисани, индикативно је што неке породице имају предање о пореклу из овог племена, а повезује их хаплотип и слава. Још једно потпуно поклапање на 23 упоредива маркера би могло бити интересантно с обзиром на предање о пореклу породице које је тестирани навео, а то је са необјављеним резултатом породице из села Брезна код Прибоја, а која такође слави Стевањдан. Међутим пронашао сам податак да је ова породица привремено пребегла у тадашњу Србију још 1841. па би ближа веза се и породице тестираног могла да обори предање о пореклу из Куча.

Више о овој хаплогрупи се може сазнати и на форумској теми https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=4229.0.

Савет за даље тестирање би био BigY-700 тест код FTDNA или WGS тест.
« Последња измена: Новембар 05, 2023, 02:06:04 поподне Amicus »

Ван мреже prikola

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 130
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #922 послато: Новембар 06, 2023, 02:27:18 поподне »
Novi rodjaci:

Interesantno je da su novotestirani Andrejić i Petrović koliko ja znam najistočniji testirani (Osim Bugarina). Može biti da to nešto znači a možda je i samo do manjka interesovanja za testiranje u istočnim krajevima. Petrović se obzirom na poreklo od Sjenice uklapa u opšti trend.

Na YFull-u je formirana nova grana https://www.yfull.com/tree/I-Y155080/. Pretpostavljam da smo svi mi PH220 ujedno i pozitivni na Y155080?  Postoji li način da se utvrdi identitet ili barem geografska odrednica ovih sa Yfull-a (Osim poznatog Bugarina Todora)?

Nikola

Ван мреже prikola

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 130
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #923 послато: Новембар 08, 2023, 08:26:40 поподне »
Petrović se obzirom na poreklo od Sjenice uklapa u opšti trend.
Nikola

Takoreći svi smo iz dinarskog regiona, neračunajući skorije migracije.

Ван мреже zoranns

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 99
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #924 послато: Новембар 09, 2023, 07:59:40 поподне »
Живковић, Стевањдан, Рогача/Лучани, I1-Y51867>PH220

Хаплотип тестираног се на само једном маркеру DYS576 разликује од модалног хаплотипа рода Шумњака, који такође славе Стевањдан, из околине Требиња описаних у књизи Генетичко порекло Срба Старе Херцеговине па је веза са овим разгранатим генетичким родом сасвим извесна. Међутим нема потпуног поклапања ни са једним до сада тестираним припадником овог генетичког рода управо због благо снижене вредности на позицији DYS576 која код тестираног износи 15 док сви остали припадници овог генетичког рода имају вредност 16.

Ердељановић у књизи Доње Драгачево о Живковић има из Рогача пише:

Са Пропадима (Пропадовићи, Перишићи) једна су породица Живковићи (обоји славе Стевањ-дан). Старином су из Страњана од Лима (з. од Сјенице). Доселили су се најпре Прерадовић у Липницу у срез трнавски, па су једни и остали тамо а други дошли у Рогачу. После се доселио у Рогачу и Живко прадед данашњих Живковића. Од ових Живковића има једна кућа одсељена у срез трнавски.

Тестирани је и навео да према породичном предању Живковићи потичу из села Доњи Страњани на Јадовника близу Пријепоља, а да је старо презиме било Пропад од којег су настали Пропадовићи, Перишићи и Живковићи.

Од до сада тестираних припадника овог генетичког рода бих издвојио Шапоњића, Стевањдан, Радојевићи/Нова Варош од чијег хаплотипа се тестирани разликује на два маркера, Василијевића из Ртара/Лучани са којим има такође два маркера разлике, али и један необјављен резултат из Сеништа/Нова Варош,слава Стевањдан, који се од тестираног разликује управо на маркеру DYS576, с тим што хаплотип тестираног из Сеништа има благо повишену вредност 17 на овом маркеру па је укупна разлика у односу на Живковића двострука.

Савет за даље тестирање би био дубљи тест BigY-700 код FTDNA или WGS тест код Dante или Nebule којим би се могло прецизно утврдити филогенетска веза ове породице са осталим припадницима овог генетског рода.

Ван мреже prikola

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 130
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #925 послато: Новембар 11, 2023, 07:47:36 поподне »
Poteralo nas. Danas još dvojica  :)

53. Вукомановић, Ђурђиц, Дулене/Крагујевац, , I1-Y51867>PH220

62. Благојевић, Стевањдан, Гувниште/Лепосавић, I1-Y51867>PH220 

Ван мреже archduke

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 71
  • I1-Z63-Y13946-PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #926 послато: Новембар 11, 2023, 07:51:40 поподне »
Poteralo nas. Danas još dvojica  :)

53. Вукомановић, Ђурђиц, Дулене/Крагујевац, , I1-Y51867>PH220

62. Благојевић, Стевањдан, Гувниште/Лепосавић, I1-Y51867>PH220


Доста нас је, који славимо Стевањдан. Интересантно

Ван мреже zoranns

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 99
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #927 послато: Новембар 11, 2023, 10:10:44 поподне »
Prosto neverovatno koliko je novih saplemenika u ovim novim testiranjima. U poslednjih nedelju dana 5. Ono sto se namece kao zakljucak je da su Stevanjdan i Djurdjevdan ili Djurdjic dominantni kao krsne slave naseg roda, s tim da je Djurdjevdan dominantan u Bosanskoj krajini. Solidan je i broj onih koji slave Nikoljdan, ali nesrazmerno malo ih je u odnosu na broj Srba koji ga slave. Steta sto je big y prilicno skup za nase uslove jer bi bilo zanimljivo videti vremenski odvajanje grupa po krsnim slavama. Nekako verujem da bi krsne slave i teritorije mogle definisati raslojavanje grupe. Ono sto je zanimljivo je da ne postoji zajednicko predanje o praporeklu. Nekako su sva predanja razlicita. Meni licno ova sarenolikost u krsnim slavama i nepoznavanje ili i neimanje tacnog predanja o poreklu govori da nije postojala jasna pripadnost srpskom nacionalnom korpusu i obicajima.Prosto smo kao neko strano tkivo u celokupnom korpusu. Bilo bi mi zanimljivo da cujem, posto ne zalazim mnogo po temama o drugim grupama da li je sarenolikost po pitanju slava i predanja o poreklu uobicajena ili smo po tom pitanju specificni. Ukoliko postoji neka vrsta specificnosti po tom pitanju mogli bismo izvlaciti neke zakljucke.
« Последња измена: Новембар 11, 2023, 10:16:21 поподне zoranns »

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 909
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #928 послато: Новембар 11, 2023, 10:15:17 поподне »
Ne mora BigY. Dante labs WGS je, sa kuponom, trenutno 167e. Nije to skupo, to je dva dana na Tari, bez doručka doduše.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Кековац

  • Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 516
  • I2-S25733>PH2670>Y200040
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #929 послато: Новембар 11, 2023, 10:42:50 поподне »
Prosto neverovatno koliko je novih saplemenika u ovim novim testiranjima. U poslednjih nedelju dana 5. Ono sto se namece kao zakljucak je da su Stevanjdan i Djurdjevdan ili Djurdjic dominantni kao krsne slave naseg roda, s tim da je Djurdjevdan dominantan u Bosanskoj krajini. Solidan je i broj onih koji slave Nikoljdan, ali nesrazmerno malo ih je u odnosu na broj Srba koji ga slave. Steta sto je big y prilicno skup za nase uslove jer bi bilo zanimljivo videti vremenski odvajanje grupa po krsnim slavama. Nekako verujem da bi krsne slave i teritorije mogle definisati raslojavanje grupe. Ono sto je zanimljivo je da ne postoji zajednicko predanje o praporeklu. Nekako su sva predanja razlicita. Meni licno ova sarenolikost u krsnim slavama i nepoznavanje ili i neimanje tacnog predanja o poreklu govori da nije postojala jasna pripadnost srpskom nacionalnom korpusu i obicajima.Prosto smo kao neko strano tkivo u celokupnom korpusu. Bilo bi mi zanimljivo da cujem, posto ne zalazim mnogo po temama o drugim grupama da li je sarenolikost po pitanju slava i predanja o poreklu uobicajena ili smo po tom pitanju specificni. Ukoliko postoji neka vrsta specificnosti po tom pitanju mogli bismo izvlaciti neke zakljucke.

Мени се са друге стране чини да се ваш род ни по чему претерано не издваја у односу на друге српске генетичке родове. Стевањдан је ипак најзаступљенија слава унутар рода. Доста породица води порекло од Херцеговачког хотспота, али ни Стари Влах се не предаје без љуте борбе (упоредити са Никшићима). Постоје динарско-шопске средњовековне везе. То су негде постали клишеи за многе родове на СДКП.

Ван мреже prikola

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 130
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #930 послато: Новембар 11, 2023, 10:54:21 поподне »
Meni licno ova sarenolikost u krsnim slavama i nepoznavanje ili i neimanje tacnog predanja o poreklu govori da nije postojala jasna pripadnost srpskom nacionalnom korpusu i obicajima.Prosto smo kao neko strano tkivo u celokupnom korpusu.

Baš sam ovih dana pričao sa Šaponjićem o ovome. Nas dvojica smo opet bili mišljenja da raznolikost slava, prezimena, narodnosti,nepostojanja zajedničkog predanja upravo govori o tome da je naš predak vrlo rano ušao u našu etnogenezu, nema nas kao PH220 van Balkana. Ako je TMRCA 850 godina, prosto je neverovatna tolika raznovrsnost. Ako se uporedimo sa Drobnjacima npr, ispada da relativno slične migracije dovode do suprotnih posledica, gde su oni i dalje relativno homogeni, a mi potpuno heterogeni. Po meni naš predak je vrlo rano ušao u tu narodnu masu, možda već na samom početku formiranja našeg identitieta, čime se postavlja pitanje TMRCA na pre 850 godina.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7269
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #931 послато: Новембар 11, 2023, 11:26:20 поподне »
Prosto neverovatno koliko je novih saplemenika u ovim novim testiranjima. U poslednjih nedelju dana 5. Ono sto se namece kao zakljucak je da su Stevanjdan i Djurdjevdan ili Djurdjic dominantni kao krsne slave naseg roda, s tim da je Djurdjevdan dominantan u Bosanskoj krajini. Solidan je i broj onih koji slave Nikoljdan, ali nesrazmerno malo ih je u odnosu na broj Srba koji ga slave. Steta sto je big y prilicno skup za nase uslove jer bi bilo zanimljivo videti vremenski odvajanje grupa po krsnim slavama. Nekako verujem da bi krsne slave i teritorije mogle definisati raslojavanje grupe. Ono sto je zanimljivo je da ne postoji zajednicko predanje o praporeklu. Nekako su sva predanja razlicita. Meni licno ova sarenolikost u krsnim slavama i nepoznavanje ili i neimanje tacnog predanja o poreklu govori da nije postojala jasna pripadnost srpskom nacionalnom korpusu i obicajima.Prosto smo kao neko strano tkivo u celokupnom korpusu. Bilo bi mi zanimljivo da cujem, posto ne zalazim mnogo po temama o drugim grupama da li je sarenolikost po pitanju slava i predanja o poreklu uobicajena ili smo po tom pitanju specificni. Ukoliko postoji neka vrsta specificnosti po tom pitanju mogli bismo izvlaciti neke zakljucke.
Разне славе гране Y13946 (чији је TMRCA 2100) и непостојање истоветног предања би можда говорило о томе да су огранци ове гране независно једни од других почели да славе своје славе. Ову грану не би требало стављати у контекст родова са одређеним славама (који имају TMRCA око 800 година), него као део једне генетски већ раздвојене популације у почетку слављења слава. Улазак у српски корпус је вероватно био и пре тога . Припадници ове гране када би одрадили Big тест, можда би и дефинисали огранке по славама (тј. бар по два припадника од сваке крсне славе ове гране)
« Последња измена: Новембар 11, 2023, 11:36:43 поподне ДушанВучко »

Ван мреже prikola

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 130
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #932 послато: Новембар 12, 2023, 04:40:14 пре подне »
Разне славе гране Y13946 (чији је TMRCA 2100) и непостојање истоветног предања би можда говорило о томе да су огранци ове гране независно једни од других почели да славе своје славе. Ову грану не би требало стављати у контекст родова са одређеним славама (који имају TMRCA око 800 година), него као део једне генетски већ раздвојене популације у почетку слављења слава. Улазак у српски корпус је вероватно био и пре тога . Припадници ове гране када би одрадили Big тест, можда би и дефинисали огранке по славама (тј. бар по два припадника од сваке крсне славе ове гране)
Нисам провјеравао да ли Y13946 и Y51867 имају неке карактеристичне маркере, али PH220 је препознатљив и на нивоу 23 маркера, посједује карактеристичне вриједности маркера 19=15 и 392=12.

Jesam li ja dobro razumeo da na osnovu testiranih 23 markera može da se pretpostavi da su svi Y13946 sa Srpskog DNK projekta ujedno i PH220 ili ja to nešto grešim u zaključku? Ja svakako jesam PH220 kao i nekolicima ostalih testiranih preko FTDNA.

Da li stvar može da razjasni testiranje SNP PH220 preko YSeqa?

Ako smo PH220, da li dobro razumem da je zajednički predak čovek koji je živeo negde 850 godine?

Nikola


Ван мреже archduke

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 71
  • I1-Z63-Y13946-PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #933 послато: Новембар 12, 2023, 07:13:17 пре подне »
Ako smo PH220, da li dobro razumem da je zajednički predak čovek koji je živeo negde 850 godine?

Nikola


Ако је ТМRCA 850 година, онда би требало да је заједнички предак живео пре 850 година.

Ван мреже prikola

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 130
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #934 послато: Новембар 12, 2023, 09:12:08 пре подне »
https://discover.familytreedna.com/y-dna/I-PH220/story

Računa se da je TMRCA 850CE, dakle negde IX vek.

Nikola

Ван мреже zoranns

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 99
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #935 послато: Новембар 12, 2023, 09:46:42 пре подне »
Da li TMRCA 850 Ce znaci da je ziveo pre 850 godina, kao sto ja razumem ili da je ziveo 850- te godine, kao sto je Nikola napisao. U prvom slucaju je to kraj 12 veka. To se otprilike podudara sa usponom Nemanjine Raske. Moglo bi da znaci da je nas predak imao odredjenu vestinu ili zanat koji je mogao da iskoristi u jednoj drzavi u razvitku. Otud mozda i objasnjenje otkud neko za kog se smatra da poreklo vuce najverovatnije od Sveva u 12 veku u Srbiji, ocito kao pojedinac, a ne kao deo neke vece grupe. Teritorija Raske se otprilike podudara sa jezgrom vecine iz naseg roda. Isto tako ako se uzme u obzir da Srbi pocinju da slave Slavu sa Svetim Savom moglo bi se objasniti otkud takva raznolikost u krsnim slavama medju nasim rodom. Mada i ako je Nikola u pravu stoji isto obrazlozenje, a to je da je dolazak bio pre nego sto se Slava kao obicaj rasprostranio medju Srbima.
Mislim da ne bi bilo lose da svako od nas napise cime su se preci bavili, tako bi mozda mogli doci do zanata koji je, eventualno zajednicki predak, poznavao i koristio ga za dolazak u Rasku. Ono sto ja znam o ogranku u Bosanskoj Krajini je da je rec o stocarima, pa ne vidim da bi to moglo podrzati moju teoriju, ali svakako da smo mi odvojeni ogranak, a ne matica roda. Mada vreme svakako radi svoje i veliko je pitanje koji zanati su izumrli, a koji ne.

Ван мреже Кековац

  • Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 516
  • I2-S25733>PH2670>Y200040
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #936 послато: Новембар 12, 2023, 09:54:09 пре подне »
Da li TMRCA 850 Ce znaci da je ziveo pre 850 godina, kao sto ja razumem ili da je ziveo 850- te godine, kao sto je Nikola napisao. U prvom slucaju je to kraj 12 veka. To se otprilike podudara sa usponom Nemanjine Raske. Moglo bi da znaci da je nas predak imao odredjenu vestinu ili zanat koji je mogao da iskoristi u jednoj drzavi u razvitku. Otud mozda i objasnjenje otkud neko za kog se smatra da poreklo vuce najverovatnije od Sveva u 12 veku u Srbiji, ocito kao pojedinac, a ne kao deo neke vece grupe. Teritorija Raske se otprilike podudara sa jezgrom vecine iz naseg roda. Isto tako ako se uzme u obzir da Srbi pocinju da slave Slavu sa Svetim Savom moglo bi se objasniti otkud takva raznolikost u krsnim slavama medju nasim rodom. Mada i ako je Nikola u pravu stoji isto obrazlozenje, a to je da je dolazak bio pre nego sto se Slava kao obicaj rasprostranio medju Srbima.
Mislim da ne bi bilo lose da svako od nas napise cime su se preci bavili, tako bi mozda mogli doci do zanata koji je, eventualno zajednicki predak, poznavao i koristio ga za dolazak u Rasku. Ono sto ja znam o ogranku u Bosanskoj Krajini je da je rec o stocarima, pa ne vidim da bi to moglo podrzati moju teoriju, ali svakako da smo mi odvojeni ogranak, a ne matica roda. Mada vreme svakako radi svoje i veliko je pitanje koji zanati su izumrli, a koji ne.

Никола је овде био у праву. На FTDNA је написана година кад је живео најмлађи заједнички предак, а не пре колико година је живео.

Ван мреже archduke

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 71
  • I1-Z63-Y13946-PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #937 послато: Новембар 12, 2023, 12:57:36 поподне »
https://discover.familytreedna.com/y-dna/I-PH220/story

Računa se da je TMRCA 850CE, dakle negde IX vek.

Nikola


У праву си. Моја грешка

Ван мреже prikola

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 130
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #938 послато: Новембар 19, 2023, 08:53:48 пре подне »
https://www.yfull.com/tree/I-Y51867/

Jedan od testranih je očigledno belgijsko-francuskog porekla.

Nikola

Ван мреже Кековац

  • Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 516
  • I2-S25733>PH2670>Y200040
Одг: I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946
« Одговор #939 послато: Новембар 19, 2023, 09:32:37 пре подне »
https://www.yfull.com/tree/I-Y51867/

Jedan od testranih je očigledno belgijsko-francuskog porekla.

Nikola

Франкофони Белгијанац, тј. етнички највероватније Валонац.