Порекло становништва > Србија

Zlatibor

(1/7) > >>

Đorđo:
Odlomak iz knjige Milisava Đenića "Zlatibor" gde se govori o poreklu zlatiborskih porodica. U prilogu možete preuzeti odlomak knjige

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Đorđo  Јануар 14, 2013, 10:58:54 поподне ---Odlomak iz knjige Milisava Đenića "Zlatibor" gde se govori o poreklu zlatiborskih porodica, većina je došla unazad 300 godina iz Crne Gore i Hercegovine. U prilogu možete preuzeti odlomak knjige

--- Крај цитата ---

Је ли ова књига из едиције Насеља Српских земаља?

Đorđo:
Ne, to je pisao Ljubomir Mićić, ovo je iz monografije Milisava Đenića o Zlatiboru.

Синиша Јерковић:
Да ли постоји онлине верзија Мићићеве студије? То би требала бити Насеља српских земаља књига 19. У истој књизи је и студија Љубомира Павловића Ужичка Црна Гора.

Из Ужица и околине у Српском ДНК Пројекту имамо тестиране:
Аћимовићи- I2a Динарик
Чумић- И2а Динарик
Јеличићи из Ужичке Пожеге- И2а Динарик
Шуљагићи и Шишаковићи из Драглице, Златибор- И2а Динарик

Чини се да у ужичком крају, Златибору, али и у Западној Србији убједљиво доминира И2а Динарик.

Đorđo:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Јануар 16, 2013, 12:13:47 поподне ---Да ли постоји онлине верзија Мићићеве студије? То би требала бити Насеља српских земаља књига 19. У истој књизи је и студија Љубомира Павловића Ужичка Црна Гора.
--- Крај цитата ---
Ne znam da li ima online,
ja iz te knjige imam samo poglavlja za sela Šljivovicu i Semegnjevo, što sam čitao u biblioteci pre neku godinu. Uskoro ću nabaviti tu knjigu (u sledećih par nedelja) pa ću videti nekako da je postavim na internet. Okačiću u prilogu šta imam (godine u tekstu sam prepravio pošto je knjiga pisana pre skoro 100 godina i izbacio sam pasus koliko ima kuća koja porodica)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију