ДНК порекло > Историја и генетика

Креационизам и генетика

<< < (3/34) > >>

Крсто:
У реду. Али није мени циљ да се ја расправљам са члановима форума у одређеној теми са стране коју нико не може да види, а да и даље на сајту одређујете порекло нашег народа на погрешним темељима. Циљ ми је да ми администратори форума или уредници сајта порекло (или ко је год задужен за генетику и науку на овом сајту) одговори на горе изнета питања и тврдње, да би сви форумаши могли да виде шта је ту тачно и да самим тим имају прави темељ за одређивање свог порекла.
А и, Јерковићу, преместио си тему где ти мислиш да треба и назвао си је како ти мислиш да треба.
У реду је, ти си админ, али размисли мало шта радиш. Има нас још Срба ође.

Лепеничанин:

--- Цитат ---Циљ ми је да ми администратори форума или уредници сајта порекло (или ко је год задужен за генетику и науку на овом сајту) одговори на горе изнета питања и тврдње
--- Крај цитата ---

А зашто нам ти Крсто, као човек заинтересован за ту тему, лепо не преведеш неки од радова водећих светских генетичара о стопи мутација на y хромозому, наравно са критичким освртом, и тако на најбољи начин побијеш њихове тврдње?

Дозволи ми да изнесем свој утисак - чини ми се да до сада ниси прочитао ништа на ту тему, већ имаш своје мишљење до ког си дошао по принципу "свиђа ми се та и та идеја".



вујас:
Колико сам схватио овог креационисту, он тврди да је могуће нпр. да носиоци Р и А хг имају заједничког претка који је живео пре 4, 4500 година. Да ли је то стварно могуће?

Крсто:

--- Цитат: Лепеничанин  Март 23, 2015, 02:39:36 поподне ---А зашто нам ти Крсто, као човек заинтересован за ту тему, лепо не преведеш неки од радова водећих светских генетичара о стопи мутација на y хромозому, наравно са критичким освртом, и тако на најбољи начин побијеш њихове тврдње?

Дозволи ми да изнесем свој утисак - чини ми се да до сада ниси прочитао ништа на ту тему, већ имаш своје мишљење до ког си дошао по принципу "свиђа ми се та и та идеја".

--- Крај цитата ---

Ево ти преведен видео где један генетичар, цитирајући само водеће еволуционистчке генетичаре, објашњава како мутације показују на млад геном човечанства - https://www.youtube.com/v/Rid0_5-G1g4 - и ја се аполутно слажем са тим. Ево ти овде један научни рад од познатог еволуционистичког генетичара који је пре 30 година доказао (мада тога, чини ми се, није био ни свестан) нетачност тврдњи које се износе као темељ за одређивање старости човечанства (исти се темељ користи и на овом сајту и званично). (http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=500.100) - види мој пост на овој теми, ту се то налази.

Кад смо већ код утисака, дозволи и ти мени да изнесем свој утисак: чини ми се да ти не знаш баш шта је мутација и колике су стопе мутација и какве то има импликације.

Фундаментална открића у генетици, око којих нема расправке, су:
1) да су сви људи настали од једног заједничког претка - човека
2) да су све жене настале од једног заједничког претка - жене
3) да су сви настали од једне мале групе људи - десило се да се та група људи раширила по целом свету и да су настали сви народи
То су ствари у генетици око којих се сви слажу.
И Библија се слаже са тим: ово под један је Адам, ово под 2 је Ева, а овај догађај под три је подела народа по Y-хромозому помоћу језика, код вавилонске куле.

Да само додам на ово да су мушке хромозомске линије карактеристичне за одређене географске локације тако да као да имамо: афрички Y-хромозом, индијски Y-хромозом, ирски Y-хромозом, британски Y-хромозом, кинески Y-хромозом, србски Y-хромозом итд. итд. Док су митохондријалне (женске) линије измешане на свим континентима. Запитајте се што је тако.

Након тог открића еволуционисти су све то покушали да уклопе у њихов претпостављени модел, али слабо им нешто иде.

Такође ми се чини да ти не знаш која је фундаментална претпоставка иза званичне теорије да сви воде порекло из Африке и свих ствари које иду са њом. То је такозвани "молекуларни сат". Да знаш шта је то, и да знаш како мутације настају и којом стопом, знао би каква је то небулоза.
Замолио бих те да ми кажеш шта је "молекуларни сат" и како та претпоставка икако може да подржи било шта што се тиче званичне теорије о пореклу и старости човека (генома). То је ненаучно.

Лепеничанин:
Крсто,

увек ме је занимала истина, онолико колико је нама као људима могуће да је спознамо.

Ако и ти хоћеш да сазнаш научну истину, упознај се мало боље са темом. Олако дате оцене типа да постоје "србски" или "британски" y хромозом биле би само смешне, да кроз историју неки неодговорни људи нису узимањем за озбиљно таквих тврдњи уништавали читаве народе. 

Обећавам да ћу погледати твој видео, али ти најтоплије препоручујем да и ти натенане прочиташ чланак професора Кљосова који сажима оно што је до сада откривено у тој области.

http://www.worldacademy.org/files/DNA_genealogy_Part_1.pdf

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију