ДНК порекло > Основе генетичке генеалогије

Да ли Y-хаплогрупа утиче на физички изглед?

<< < (21/22) > >>

нцп:

--- Цитат: Platin  Децембар 19, 2020, 04:02:57 поподне ---То је стари састав становништва, када су се деца добијала брзо, а и много.
Старац од 80, син му од 60, унук од 40, праунук од 20 и чукунунук бебац у пеленама. То би тако у свакој породици било, него многа деца нису доспела ни до школског узраста.
Пет генерација без проблема.

Данас, свако присутан на форуму може да очекује личних 80 година, ако га саобраћајка или нека тежа бољка не спрече у томе.
Али, далеко смо од тога да је сваки 80-тогодишњак чукундеда. Понеко буде прадеда, најчешће само деда.

--- Крај цитата ---

На жалост!

ДушанВучко:

--- Цитат: ДушанВучко  Јануар 03, 2021, 07:50:59 поподне ---
Његов син је сликар Владимир Кибалчић
Vladimir Victorovich Kibalchich Rusakov (Russian: Владимир Викторович Кибальчич; June 15, 1920 – July 21, 2005) was a Russian-Mexican painter, known simply as "Vlady" in Mexico. He came to Mexico as a refugee from Russia together with his father, writer Victor Serge

https://en.wikipedia.org/wiki/Vlady_Kibalchich_Rusakov

--- Крај цитата ---
Ја очекујем бар један СНП после Y189944 са Требјешанима, јер је Владимир Кибалчић "исти" мој отац на овој слици, а и Радован Бећировић (за једно 10 година)

Сад ако не разбијемо предрасуду о "немању везе Y гране са изгледом", никад нећемо :) (не мора да има, али може и да има...само да пошаљу више тај прибор  :D ) Моја садашња претпоставка: "у каснијим годинама се више оцртава Y хромозом у изгледу"...У млађим су јасније неке друге нијансе, које се годинама губе, где остају "основне контуре"

ДушанВучко:

--- Цитат: ДушанВучко  Јануар 04, 2021, 01:58:56 пре подне ---... Моја садашња претпоставка: "у каснијим годинама се више оцртава Y хромозом у изгледу"...У млађим су јасније неке друге нијансе, које се годинама губе, где остају "основне контуре"

--- Крај цитата ---
Где си Ојлере? :) Може ли неки математички програм који ће да "баци природу на колена"? ( сликаћу оца неки дан и да поставим поред ове две фотографије, али и не морам)...Дакле, изглед не мора да има везе са Y хаплогрупом, али не значи да не може да има везе са Y , па макар та веза била и пар стотина година, и више...Не може математика да објасни све (када би све било објашњиво бројкама , множењем итд., онда би били "роботи" :) )

ДушанВучко:
Ево, ја чекам резултат, ако не покаже да сам Требјешанин, погазићу реч  ;D (нећу да се правдам и да замаскирам да сам "неутралан"...зашто да не "подигнем температуру" пред резултате? (кад сам раније видео слику Радована, рекао сам себи "мора да је то то":) ))

ДушанВучко:
Ако могу ових пар порука да се пребаце на тему "изглед и Y хромозом"...само да се не наводе екстремни контра примери, као мешање између раса итд као контрааргументи...Дакле, ја сам става да Y грана не мора да утиче примарно на изглед (да изглед из генерације у генерацију није "копи пејст" модел, али да је утицај Y гране на изглед далеко већи него што то било који математички прорачун или нека пропорција у односима свих грана може да покаже. Математика може да објасни различитост из генерације у генерацију, али она не може да искључи нешто што је ван њеног домашаја, јер она не може све да објасни и да израчуна

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију