Аутор Тема: Радови у научним часописима  (Прочитано 3578 пута)

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Радови у научним часописима
« послато: Мај 08, 2018, 11:27:28 пре подне »
Можда је већ писано на ову тему.
Читајући различите чланке на порталу порекла примећујем да су озбиљно писани, да је велики труд уложен, да се писци позивају на обимну литературу, па се питам да ли радове објављујуте у неким историјским часописима?
Радови би добили додатно на значају, били би доступнији широј јавности.
Не знам који су тачно критеријуми ко може да конкурише за објављивање радова, али сматрам да међу вама има многих чији рад завређује и додатно признање.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Радови у научним часописима
« Одговор #1 послато: Мај 13, 2018, 11:29:29 пре подне »
У потпуности се слажем са констатацијом, али мислим да још нисмо дошли у позицију да размишљамо у том правцу, а чињеница да је би тиме и аутори и цела тематика добила више на значају. Пискарања по интернету, па и нека озбиљнија, данас јесу - сутра нису, како нас искуство учи. Оно што се објави у некој конкретнијој форми ипак остаје, па тако остаје и уложени труд, а слажем се да је на порталу у неке ауторске чланке уложен озбиљан труд.

Азот, правилно размишљаш у сваком погледу. ;)



Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Радови у научним часописима
« Одговор #2 послато: Мај 13, 2018, 04:55:32 поподне »

Азот, правилно размишљаш у сваком погледу. ;)
Хвала :)
Ја бих волела да poreklo.rs траје дугооо, али  као што ти кажеш
Пискарања по интернету, па и нека озбиљнија, данас јесу - сутра нису, како нас искуство учи. Оно што се објави у некој конкретнијој форми ипак остаје, па тако остаје и уложени труд, а слажем се да је на порталу у неке ауторске чланке уложен озбиљан труд.

било би штета да не остави неки трајнији траг

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Радови у научним часописима
« Одговор #3 послато: Мај 13, 2018, 09:37:51 поподне »
Хвала :)
Ја бих волела да poreklo.rs траје дугооо, али  као што ти кажеш било би штета да не остави неки трајнији траг

Колико су нама вредни понекад једини чланци неких аутора који су објављени, јасно да би и неким другима вредело да свако од иоле писменијих и активнијих чланова оно што својим трудом открије и напише, једном и објави у неком репрезентативном научном часопису.