Аутор Тема: Ћирилица  (Прочитано 81318 пута)

Ван мреже Frontier1768

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Ћирилица
« Одговор #120 послато: Децембар 01, 2016, 07:32:31 поподне »
Свако има свој начин гледања на ствари.
Доста тога зависи и од тога како је човјек васпитан.

Што се мене тиче, отац ме је васпитао тако да полазим прво од сопствених гријешака, па тек онда да тражим оправдања у поступцима других људи или у сплету околности.
Свакако сматрам да смо сами криви што смо запоставили сопствену историју, културу и традицију (да не идем дубље у политику).

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Ћирилица
« Одговор #121 послато: Децембар 01, 2016, 08:20:45 поподне »
И сад, нека ми још неко каже да нису постојале, а и да још увек не постоје завере против српског народа!
Поставићу овај линк "Ћирилисање", али чим видите дуг текст са малим фонтом, нико га од вас на форуму неће ни прочитати. А ја вас молим да га обавезно прочитате па онда доносите закључке. Ако вам је лакше, "скините " га и повећајте фонт.  Због дужине текста, ја то нисам у могућности.
Тек толико, да ја не будем увек "црна овца", а и ви ћете много тога сазнати, или бар обновити оно што сте већ и раније знали.

http://xn--80adklaaax5bc1a9bc9z.xn--90a3ac/index.php?21&123
     

Војиславе, прочитао и у свему се слажем.
Нарочито ме погодило оно за децу која су се листом потписала латиницом.
Али, то је и до нас родитеља. Лично, васпитавам дете у патриотском духу, па понекад доживљавам и непријатности због тога. Нпр, пре више година, кад сам му у продавници објашњавао зашто нећемо купити хрватско краш-јаје, него киндер-јаје (није ни оно "цвећка", али неко мораш, док Соко Штарк не измисли штарк-јаје), па су ми неки случајни пролазници нешто спочитавали. Рекох им да гледају своја посла  :) Што каже моја тетка - њихов ни прашак за пециво не би купила. Не желим ја њима никакво зло, али с народом чији су ми изданци убили прадједа и још доста фамилије, само зато што су Срби и ни због чега другог, ја никада не могу и не желим да имам ништа блиско.
Тако је и са латиницом. За мене је она туђе писмо. Користим је кад пишем на енглеском, у неким рачунарским стварима, и нигде друго.
Поента није у томе да се жалимо ко нам је и шта подметнуо и упропашћава нас (а то све стоји), већ да их игноришемо и васпитавамо своје младе нараштаје да говоре нашим језиком, пишу нашим писмом и буду чврсти патриоти.
То почиње од малих ствари, па преко писма којим пишу, и свега осталог.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Ћирилица
« Одговор #122 послато: Децембар 01, 2016, 10:23:26 поподне »
Свако има свој начин гледања на ствари.
Доста тога зависи и од тога како је човјек васпитан.

Што се мене тиче, отац ме је васпитао тако да полазим прво од сопствених гријешака, па тек онда да тражим оправдања у поступцима других људи или у сплету околности.
Свакако сматрам да смо сами криви што смо запоставили сопствену историју, културу и традицију (да не идем дубље у политику).

Немој мислити да мене, а верујем и већину људи овде, нису исто тако васпитавали.
Ако нешто не подносим, то су људи који не умеју да признају своју грешку и који увек имају самооправдање у спољашњим околностмиа.
Рекох да има и наше кривице, али не смемо упадати у замку коју нам други подмећу, да треба сву кривицу да сваљујемо само на себе.
Много некима сметамо овде на ветрометини и овакви какви смо, то је то.
Не верујем да су нпр. Исланђани мање грешнији од нас, али коме они сметају тамо где су...!?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Ћирилица
« Одговор #123 послато: Децембар 03, 2016, 11:58:40 пре подне »
Подршка за Амика!
Чињенице су негде на средини. Други нас јесу уназадили и упропастили, а наша кривица је то што им тако нешто допуштамо. Па до данас. Ипак, да нема злих намерника око нас, наша слабост не би испливала. Зато сам ближи Амиковом виђењу ствари.

Хвала Nebo! ;D

Наравно да има и до други и до нас, али кад човек погледа само прошли век, па колико год можда били непромишљени, ма били најгори људи на свету (а бар овде не морам подсећати на многа знана имена која су тако судила о Србима пре двадесет и више година) ваљда нисмо заслужили такву казну, да нас само у једном веку у ратовима нестане 3-4 милиона?! Такву паклену судбину, кроз коју су прошли српски народ, српска држава, све српско што је вредело, мало је ко у Европи на тако свиреп начин доживео.

Голгота српског народа можда највише наликује руској и јеврејској током Другог светског рата, тј. оним народима којима је осим живота требало узети све, на крају и сећање на њихово постојање. Мало је коме намењивана таква судбина, а према нама и реченим народима примењивана је управо таква политика. И будимо реални, разлоге за то негде дубоко у себи сви знамо, а ти разлози не потичу толико од тога како се ми односимо према другима, већ како се други односе према нама.

На крају, свратих овде због чланка који постави Воја, а који је још једно подсећање да били ми јаки као некад, или слаби као данас, иако је та јачина релевантна ствар, неко други активно и студиозно ради већ вековима на уваљивању латинице Србима. У последње време, мене то подсети на раније помињаног словачког римокатоличког свештеника Михаила Лацка, који писаше о Унији у Ужгороду, који је закључивао да су Срби губитком службовања на српском језику, скоро моментално подлегали русинизацији, а после као Русини под утицајем латинског мађаризацији.

То данас видимо у Хрватској и ФБиХ, на нашу велику жалост још невиђеније ствари могли смо видети у суседној Румунији, а онда да се ми Срби у Србији и Републици Српској понашамо још толико неодговорно и да пишемо латиницом? Заиста треба бити тотално отуђен од себе сама па си дати за слободу да пишеш било шта на писму које у нашем језику нема ни боје, ни мириса, ни укуса. Али људи кажу да је тако лакше, што хајде да и разумемо, ни су ни почели да пишу, а већ скидају сваку даљу одоговрност са себе.



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Ћирилица
« Одговор #124 послато: Децембар 03, 2016, 01:33:37 поподне »
Хвала Nebo! ;D
То данас видимо у Хрватској и ФБиХ, на нашу велику жалост још невиђеније ствари могли смо видети у суседној Румунији, а онда да се ми Срби у Србији и Републици Српској понашамо још толико неодговорно и да пишемо латиницом? Заиста треба бити тотално отуђен од себе сама па си дати за слободу да пишеш било шта на писму које у нашем језику нема ни боје, ни мириса, ни укуса. Али људи кажу да је тако лакше, што хајде да и разумемо, ни су ни почели да пишу, а већ скидају сваку даљу одоговрност са себе.
Све похвале нашем Амикусу.
На жалост, колико видим и овдје у нашем Пореклу није баш мали број оних што им ћирилица смета. Као да не желе да се Србин поноси својом ћирилицом. Ко изгуби понос, и њега више нема.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Ћирилица
« Одговор #125 послато: Децембар 03, 2016, 01:54:50 поподне »
Све похвале нашем Амикусу.
На жалост, колико видим и овдје у нашем Пореклу није баш мали број оних што им ћирилица смета. Као да не желе да се Србин поноси својом ћирилицом. Ко изгуби понос, и њега више нема.

Ћирилица је ствар идентитета, ако брљаш, брљаш с идентитетом, ако је се одрекнеш, испадаш из једне и упадаш у другу причу. После кажу, деца или унуци им се зову овако или онако, али њихове маме и тате, односно бабе и деде, вероватно од буквара нису заметнули слова азбуке, а и живот је био такав да су ретко кад морали да се служе тим тешким писмом.



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Ћирилица
« Одговор #126 послато: Децембар 19, 2016, 01:47:12 пре подне »
Док сам својевремено учио технику слепог куцања из пословне коресподенције (дактилографије), ћириличне писаће машине су биле права реткост. Углавном су потенцирали латиничне.
Слика:

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Ћирилица
« Одговор #127 послато: Децембар 19, 2016, 02:12:11 поподне »
Док сам својевремено учио технику слепог куцања из пословне коресподенције (дактилографије), ћириличне писаће машине су биле права реткост. Углавном су потенцирали латиничне.Слика:

Иако су превазиђене, ето, и за музејски неки пример, то су ретке ствари. ::)



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Ћирилица
« Одговор #128 послато: Децембар 20, 2016, 09:40:19 пре подне »
Цитат: Amicus  [size=8pt
Аутор: Др Вања Станишић петак, 25.11.2016. у 12:04[/size]
Наставак на: Политика.рс
Хвала Амикус.
Мислим да ова реченица све говори:
Цитат
Овде је у првом реду реч о империјалном ширењу латиничког писма и стварању космополитског латиничног комонвелта у који су милом или силом ушле нове културне колоније широм света. Све су се оне на графичком плану морале одрећи својих православних, исламских или будистичких обележја.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Ћирилица
« Одговор #129 послато: Децембар 20, 2016, 10:46:01 пре подне »
Никад ми неће бити јасно зашто се код нас не уважава рад др Радивоја Пешића ("Винчанска култура и писмо") и када ћемо се већ излечити од Вука. Други би од Винче да је имају, направили култно место, а што се Вука тиче и времена кад је живео, сад нас не притискају ни АУ монархија ни Ватикан. Држава је крива што дозвољава употребу латинице и у јавним медијима и код именовања разних фирми. Она је та која мора да чува нашу баштину. Иначе, зашто је у нашем Уставу уопште и написано да је службено писмо Срба ћирилица? Ако се све националне мањине могу служити својим писмом, ваљда се и Срби као већински народ у Србији могу служити својим писмом.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Ћирилица
« Одговор #130 послато: Децембар 20, 2016, 11:03:49 пре подне »
Никад ми неће бити јасно зашто се код нас не уважава рад др Радивоја Пешића ("Винчанска култура и писмо") и када ћемо се већ излечити од Вука. Други би од Винче да је имају, направили култно место, а што се Вука тиче и времена кад је живео, сад нас не притискају ни АУ монархија ни Ватикан. Држава је крива што дозвољава употребу латинице и у јавним медијима и код именовања разних фирми. Она је та која мора да чува нашу баштину. Иначе, зашто је у нашем Уставу уопште и написано да је службено писмо Срба ћирилица? Ако се све националне мањине могу служити својим писмом, ваљда се и Срби као већински народ у Србији могу служити својим писмом.

Господине Ананићу, којом интелектуалном вратоломијом сте довели у везу псеудонаучника "др" Радивоја Пешића и Вука Караџића? Стварно не знам какве везе он има са насловом ове теме, "Ћирилица"? Ако већ желите да расправљате о његовим недотупавим, ненаучним и квазипатриотским "теоријама" о пореклу ћирилице, онда отворите нову тему (знам да барем вама то не пада тешко) под насловом "Србица", јер он тако назива ћирилицу, тј. њеног наводног претка, винчанско "писмо" (мада сам налетео на интернету да сад постоји и неко "лепенско писмо", предак винчанског).  ;D Па ту пустите машти на вољу, као и драги вам "доктор" Пешић, па распредајте до миле воље о вишемиленијумској старини Срба и њиховог писма на овим просторима. Ко зна, можда после лепенског догурате и до "кромањонског" писма (које је исто српско, наравно, јер Боже мој, па и ти кромањонци су били I2a, зар не?).
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Ћирилица
« Одговор #131 послато: Децембар 20, 2016, 12:01:20 поподне »
Као прво, господине НиколаВуче (не волим псеудониме који сакривају пуно име и личност), прочитајте и коментаре испод текста "Ћирилица између истока и запада". Има их и који размишљају као и ја. Увек сам наглашавао да не волим једноумље. И друго, што се отварања нових тема тиче ("знам да барем вама то не пада тешко"), нисам их отварао с одређеном намером да бих био међу најбољим постављачима тема, него често нисам имао где да "сместим" прилоге за расправљање. Ваљда се понекад и од мене нешто ваљано "одлепило" и приказало??? Ако никад ништа нисам допринео, ево, спреман сам да се Вама за љубав, повучем. Али, када се Ви појавите са пуним именом. То Вам је као и увек када људи о нечему расправљају, воле да се у очи гледају.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Ћирилица
« Одговор #132 послато: Децембар 20, 2016, 12:07:51 поподне »
Никад ми неће бити јасно зашто се код нас не уважава рад др Радивоја Пешића ("Винчанска култура и писмо") и када ћемо се већ излечити од Вука.

Војиславе, ваше је право да вјерујете у шта год хоћете, али ево вам само један мали примјер, управо на овој теми Ћирилица, колико су ти продавачи магле о којима пишете као великим научницима досљедни. Сајт издавачке куће Пешић и синови која дистрибуира књиге и при том сасвим добро зарађује на промоцији идеја о Винчанском писму, није у стању ни да направи властити сајт на ћирилици.

http://www.pesicisinovi.co.rs/index.php/onama

Толико о Винчи, Пешићу и ћирилици.

А вама бих препоручио да прочитате један текст који управо говори о свој тој измишљотини око Винчанског писма.

http://www.istorijskabiblioteka.com/art2:vincanica

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Ћирилица
« Одговор #133 послато: Децембар 20, 2016, 12:26:06 поподне »
Као прво, господине НиколаВуче (не волим псеудониме који сакривају пуно име и личност), прочитајте и коментаре испод текста "Ћирилица између истока и запада". Има их и који размишљају као и ја. Увек сам наглашавао да не волим једноумље. И друго, што се отварања нових тема тиче ("знам да барем вама то не пада тешко"), нисам их отварао с одређеном намером да бих био међу најбољим постављачима тема, него често нисам имао где да "сместим" прилоге за расправљање. Ваљда се понекад и од мене нешто ваљано "одлепило" и приказало??? Ако никад ништа нисам допринео, ево, спреман сам да се Вама за љубав, повучем. Али, када се Ви појавите са пуним именом. То Вам је као и увек када људи о нечему расправљају, воле да се у очи гледају.

Никола Вукосављевић, драго ми је. Преко форума је немогуће да се гледамо у очи, али схватићу то као метафору. Ни ја не волим једноумље, господине Ананићу, а управо на томе инсистирају ваши омиљени аутори (Пешић, Драгољуб П. Антић, Радомир Д. Ђорђевић и остала "србско-аутохтонистичка" булумента, намерно нисам ставио Деретића јер сте се од њега "оградили"). Њихове тврдње су аксиоми, самим тим, нису подложни дискусији већ се у њих мора беспоговорно веровати ако сте "добар Србин". Ако се усудите једно словце против њих да напишете или један глас да пустите, оспу најпримитивнију паљбу по вама како сте бечки ђак, издајник, плаћеник Ватикана, масона, илумината, и не знам чега још (можда повампирене Коминтерне?), а то је још и најблаже што ће о вама рећи. Дакле, са приученим металостругарима стварно нема расправе, и код њих важи старо правило, да што је човек мање образован и мање о нечему зна, то је његово самопоуздање огромно у стварима за које није квалификован, и "сви све знају". Само прочитајте "проглас" који је издао "др" Јован И. Деретић као одговор на нову књигу др Радивоја Радића "Клио се стиди", који је написао са толико примитивизма, простаклука и приземности (наравно, у недостатку ваљаних аргумената увек ће тај слој људи да потегне увреде, како другачије) да то довољно говори о њему, и о његовим следбеницима. Али немојте мислити да су много другачији његови пријатељи и саборци из "србске аутохтонистичке школе", све је то исти манир, исти ниво свести и образовања.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Ћирилица
« Одговор #134 послато: Децембар 20, 2016, 12:31:12 поподне »
’’ СЛОБОДНА СРБИЈА‘‘

ОДГОВОР РАДИВОЈУ РАДИЋУ

„ЕВОЛУТА“ ОБЈАВИЛА ЛАВЕЖ ПОКРАЈ ПУТА

На сајму књига рекоше ми да је Радивој Радић објавио нову књигу против мене. Отишао сам до штанда „Еволута“ и купио књигу која се зове „Клио се стиди“. Имао сам шта и да видим – гомила лажи и подметања. Иако сам ја главна мета на коју он пуца, нисам једини, нападнути су бесомучно сви истраживачи и писци који су било шта рекли у корист Срба. То што он пише нема никакве везе са историјом, науком уопште, па ни здравим разумом. Служи се измишљањима, подметањима и обманама. У његовој књизи сам нашао податак да сам ја давао објашњење за име планете Марс, а што ја нисам никада и нигде поменуо. Ту су још низ будалаштина као Мухамед – мува и мед, Фуџијама, Орање, што сам све први пут чуо у његовој књизи.
Када не би знали позадину свега тога запитали би смо се шта је том човеку, је ли он луд. Зар се такав човек може назвати научни радник и професор универзитета? Из ове књиге се види да он болује од патолошке мржње према свему што је србско и што је својствено само Хрватима. Он у својој књизи крије место рођења и национално порекло. Познато је да је рођен у Ливну и да је школован у Србији. Крије и то да је постао члан Византолошког института САНУ док је био студент. Која је то моћна рука која га је тамо увела и зашто? Његовим поступцима и делима он се отворено представља као чувар и заштитник антисрбске завере. У томе не бира средства. Када сам се ја вратио у Србију, тражио је да полиција забрани мој научни рад. То би се и десило да је „друг маршал“ био још на власти. Нека сви кажу да завера не постоји, Радић је доказ да постоји.
Јасно се препознаје која места у мојим радовима, по задатку, треба посебно да напада. Под бројем један је порекло и историја Арбанаса. Копља се лоне око Косова и Метохије па се он и његови сарадници труде да убеде Србе да је то шиптарска земља и да ми Срби ту немамо никаквог права. Није само у питању Космет, ту је и Скадар, Београд под Тимиром, Москопоље и србско Поморје. Да би Шиптари стекли историјско право на све то, треба их угурати међу античке народе Балкана па макар и на главачке. Радић каже: „Деретић наводи и већи број „аргумената“ да су Срби староседеоци Балкана. Све и да је то истина, та теза не доказује да су Албанци придошлице.“ Затим каже: „За албански језик меродавни стручњаци (који су то? Ј.Д) истичу да је као и грчки, аутихтон, балкански језик, да има 2000 речи изворног старобалканског порекла, да је његово старобалканско порекло несумљиво.“ Пошто је ставио грчки као упореедни са шиптарским који је то, неки други, старобалкански језик. ОСТАО ЈЕ САМО СРБСКИ. Шиптарски језик има највећи број туђица од свих познатих језка и највише из србског језика. Према доказивању професора Радића, србски језик заузима место старобалканског језика из кога су Шиптари највише узели. Доказао је супротно од онога што је желео да докаже! „Истина је вечита и непобедива“ – говорили су стари Римљани. А баш на основу језика се најбоље доказује кавкаско порекло Шиптара. Поодавно сам утврдио да шиптарски језик припада групи кавкаских језика. Накнадно сам установио да шиптарски језик има широке везе са јерменским, чеченским и утским. Што све непобитно доказује његово кавкаско порекло. Џабе ти је прича Радићу, изгубио си битку за порекло Шиптара – јединица. Друго болно питање за Радића су Аријевци, о којима он готово незна ништа. Он каже:“Нино градитељ Ниниве“. Седи доле Радићу – јединица! Нино је градитељ Вардуна, а Ниниву је градио Сербо Макеридов и дао јој име Нинива у част свог великог претходника.
Радић каже за србски календар који почиње 5508 г. с.е. да је то од времена када је Бог створио свет? ХА, ХА, ХА. И да је то византински календар. Седи дрво на дрво – чиста јединица. Византија, као појам, постоји тек од 16. века. Стари Јулијански календар који је у употреби у нашој цркви, узео је Јулије Каесар од Лагића из Александрије. Почетак хришћанског времена, стара и нова ера, установио је србски калућер Дионисије Мали 529. године. Сви календари су србског порекла.
Радић каже: „Браћа Константин и Методије су изумели глагољицу, а тек неколико деценија касније ученици, Климент, пре свега, саставили су азбуку коју су по своме учитељу назвали ћирилица“. Е где си ти кренуо Радићу, ти баш не знаш ништа, опет јединица. У нашој азбуци, погрешно названој ћирилица, има 27 слова из Винче! Константин је узео глагољицу од Руса са Крима. До 16. века звали су је „кириловица“, а тада је називају глагољица, а србицу кириловица. Познато ми је да је један од налога завере да се Србима оспори давање писмености Европи и свету. Али више не пролази, ако лаже коза не лаже рог.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Ћирилица
« Одговор #135 послато: Децембар 20, 2016, 12:35:52 поподне »
За Велесову књигу Радић каже да је написао инжињер Јуриј Мирољубов. Велесову књигу је нашао руски белогардијски официр Федор Изенбек у Украјини 1919. године. Донео је у Београд и понудио овдашњем музеју да је откупи. Неке будале у музеју нису хтеле да је купе. Однео је у Белгију где је до ње дошао Јуриј Мирољубов и објавио је. Настала је препирка измећу црвених и белих Руса око те књиге. Радићу, опет јединица. Теби мозак не ради. Иди код папе да ти опрости грехове да би био нормалан човек. Оцима завере не иде чињеница да су Словени писали књиге од првог века на србском језику и србици винчанског стила. Верујем Радићу да ту књигу ниси читао, па и ако си покушао ниси је могао разумети јер немаш довољно предзнања да би је могао разумети.
Ова незналица и шарлатан што се зове Радивој Радић назива мене „самозваним“ академиком и покушава да исмејав Петровску Академију Наука и Уметности, ПАНИ. Ја сам с поносом члан Петровске Академије, једне од најугледнијих академија у свету, а ти Радићу ниси нигде. Покушао си да уђеш у ту бедну САНУ коју су преименовали у АНУС, па те ни ту нису примили. Мислиш да ћеш ући у историју као неко ко је критиковао Јована Деретића. Нећеш Радићу, јер ти ниси дорастао да будеш мој критичар, могу само да те помињу као некога ко је лајао на Јована Деретића. Иако је завера још јака на Филозовском факултету у Београду, све ће то да попуца, истина је победила. Наћиће те се сви где вам је место - на буњишту историје. Истина се доказала кроз писану историју, археологију, лингвистику и генетику и ПОБЕДИЛА!
Кажеш да те презиме Деретић подсећа на „дератизацију“. Види, види, ти знаш нешто и да погодиш. „Де“ је као Деретић, а „ра“ је као Радић – пацов. Деретић чисти Србију од пацова, оних из смрдљивих пацовских канала.

Да није тужно, било би смешно. Какав ударац на его једној таквој "величини" као што је "др" Јован И. Деретић, а опет, није знао како другачије да одговори професору Радићу него на једини начин који уме, а то је простаклуком, банализовањем и директним лажима, и то све још врло невешто, са гомилом правописних и методолошких грешака. Ето, то вам је лице и наличје ваших "србских аутохтониста", господине Ананићу, а као што сам већ напоменуо, Деретић није усамљен у таквом простачком и необразованом обраћању, он је само најекспониранији од те булументе приучених самозванаца.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Ћирилица
« Одговор #136 послато: Децембар 20, 2016, 01:03:12 поподне »
Синиша, прочитао сам све. Не знам. Гледао сам и Билбију. Ипак ме чуди што се већ не каже права научна истина. Све су ово само фрагменти. Зашто се поводом свега овога званично не оглашава нико од наших институција за то, да се већ једном све отклони и занавек реши.
Дотле, "држи" се ових под псеудонимом. Лако је одржавати лекције и паметовати под ко зна којим именом. Све што сам рекао, сви могу читати само под мојим пуним именом. И критиковати ме, "ударати". Ја  у вези с тим, не знам коме се обраћам. Мислим да би најпоштеније било да сви на ФОРУМУ буду регистровани под својим пуним именом, да сви знамо са ким да водимо расправе.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Ћирилица
« Одговор #137 послато: Децембар 20, 2016, 01:16:52 поподне »
Синиша, прочитао сам све. Не знам. Гледао сам и Билбију. Ипак ме чуди што се већ не каже права научна истина. Све су ово само фрагменти. Зашто се поводом свега овога званично не оглашава нико од наших институција за то, да се већ једном све отклони и занавек реши.
Дотле, "држи" се ових под псеудонимом. Лако је одржавати лекције и паметовати под ко зна којим именом. Све што сам рекао, сви могу читати само под мојим пуним именом. И критиковати ме, "ударати". Ја  у вези с тим, не знам коме се обраћам. Мислим да би најпоштеније било да сви на ФОРУМУ буду регистровани под својим пуним именом, да сви знамо са ким да водимо расправе.
Ја сам се представио, а такође ме познаје и више чланова "Порекла" (чији сам, такође, члан). Ако је једино што имате да ми приговорите након свега овога горе написаног то да нисам као надимак на форуму ставио своје пуно име и презиме, то онда довољно говори о вама лично и немоћи "аргумената" ваше "школе".
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Ћирилица
« Одговор #138 послато: Децембар 20, 2016, 02:03:53 поподне »
Поштовани Никола Вукосављевићу, драго ми је да Вам знам име, да знам са ким "разговарам" и питам се зашто се кријете испод псеудонима. Чега се плашите?
Деретића занемарите. Мени је само стало до праве истине о Србима. Ништа више.
А о ставовима проф. др Радића прочитајте у неколико наставака на сајту www.zapadnisrbi.com

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Ћирилица
« Одговор #139 послато: Децембар 20, 2016, 02:14:45 поподне »
Никола, да испуним обећање. Сад кад Вам знам и име, (још да се тако и представљате у коментарима), спреман сам да се повучем. Само, мислим ипак да ће посетиоци ФОРУМА сајта "Порекло", у томе имати  губитак. Увек је потребно да неко буде и "кртица" и дође до неких мање знаних података.