Аутор Тема: Охмучевићи  (Прочитано 5436 пута)

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Охмучевићи
« Одговор #20 послато: Мај 27, 2021, 06:44:00 поподне »
Шта каже закон, ко даје дозволу да се зарови испод стећака? Министарство културе? Не би требало то много да кошта ако се нађе добар пролаз ка институцијама...а ваљало би мало да имамо и ту страну приче...
  Samo da te podsjetim da lokalitet Radimlja nije u Republici Srpskoj nego u Federaciji , toliko o prolazu ka institucijama.

На мрежи Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Охмучевићи
« Одговор #21 послато: Мај 27, 2021, 06:55:48 поподне »
  Samo da te podsjetim da lokalitet Radimlja nije u Republici Srpskoj nego u Federaciji , toliko o prolazu ka institucijama.
То не би требало да буде препрека за разумне људе...и разумне институције...

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Охмучевићи
« Одговор #22 послато: Мај 27, 2021, 07:00:27 поподне »
То не би требало да буде препрека за разумне људе...и разумне институције...
  Da , slazem se , za razumne ljude i razumne institucije.

Ван мреже HandsomestOfThemAll

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
  • I2 > PH908 > Y84307
Одг: Охмучевићи
« Одговор #23 послато: Мај 27, 2021, 11:48:15 поподне »
  Samo da te podsjetim da lokalitet Radimlja nije u Republici Srpskoj nego u Federaciji , toliko o prolazu ka institucijama.

Svašta... kao da se svi arheološki lokaliteti čuvaju 24 sata dnevno.

Dovoljan je jedan zglob nožnog prsta i da se po zatrpavanju navuče rastinje kao što je bilo pre kopanja, posle 4 dana kiše ništa se više ne vidi.

Nego je pitanje ko je u grobovima sahranjen, tj je li zbilja lice čije ime piše.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Охмучевићи
« Одговор #24 послато: Мај 28, 2021, 12:39:15 пре подне »
Svašta... kao da se svi arheološki lokaliteti čuvaju 24 sata dnevno.

Dovoljan je jedan zglob nožnog prsta i da se po zatrpavanju navuče rastinje kao što je bilo pre kopanja, posle 4 dana kiše ništa se više ne vidi.

Nego je pitanje ko je u grobovima sahranjen, tj je li zbilja lice čije ime piše.

Биће да ниси био у Радимљи. Ради се о ограђеном простору и вероватно  најбоље уређеној некрополи ове врсте у БиХ. Нека врста музеја на отвореном за који се плаћа улазница да би се посетио. Не знам како си замислио тај Индијана Џонс препад на гробнице, али на то слободно заборави.

Херцеговачки Хрвати су од Радимље (као и од Херцега "Стипана") направили неку врсту култа за који су се чврсто везали. За њих су Милорадовићи били Власи а не Срби. Нема шансе да би дозволили неким српским институцијама ни близу да приђу Радимљи, а камо ли да копају и ваде кости.
« Последња измена: Мај 28, 2021, 12:40:46 пре подне Ojler »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже HandsomestOfThemAll

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
  • I2 > PH908 > Y84307
Одг: Охмучевићи
« Одговор #25 послато: Мај 28, 2021, 12:46:03 пре подне »
Биће да ниси био у Радимљи. Ради се о ограђеном простору и вероватно  најбоље уређеној некрополи ове врсте у БиХ. Нека врста музеја на отвореном за који се плаћа улазница да би се посетио. Не знам како си замислио тај Индијана Џонс препад на гробнице, али на то слободно заборави.

Zbilja u Radimlji ne beh, ali kako se vrlo vredni artefakti VRLO LAKO uklanjaju iz muzeja sa desetinama čuvara, a ne iz nekakvog tamo kampa ograđenog žicom -- kad se to samo zbilja hoće -- to mi je sasvim jasno.

Uostalom, i svedočismo tome svi desetine puta, ako ne баш na licu mesta a ono kroz iscrpne izveštaje u medijima.

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=597.msg156915#msg156915

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Охмучевићи
« Одговор #26 послато: Мај 28, 2021, 01:48:40 пре подне »
Zbilja u Radimlji ne beh, ali kako se vrlo vredni artefakti VRLO LAKO uklanjaju iz muzeja sa desetinama čuvara, a ne iz nekakvog tamo kampa ograđenog žicom -- kad se to samo zbilja hoće -- to mi je sasvim jasno.

Uostalom, i svedočismo tome svi desetine puta, ako ne баш na licu mesta a ono kroz iscrpne izveštaje u medijima.

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=597.msg156915#msg156915
  Neko kome padaju ovakve ideje napamet i jos uz to se cvrsto drzi takve djecje avanture , koja moze izazvati politicke probleme , koja je nemoguca zbog tezine stecaka , zbog polozaja lokaliteta koji je na otvorenom polju i kroz koji prolazi glavna cesta Mostar -Stolac moze se definisati na ovaj nacin. Mozda jesi , Handsomest of them all , ali nisi sigurno , Smartest of them all.

Ван мреже HandsomestOfThemAll

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
  • I2 > PH908 > Y84307
Одг: Охмучевићи
« Одговор #27 послато: Мај 28, 2021, 03:30:13 пре подне »
  Neko kome padaju ovakve ideje napamet i jos uz to se cvrsto drzi takve djecje avanture , koja moze izazvati politicke probleme , koja je nemoguca zbog tezine stecaka , zbog polozaja lokaliteta koji je na otvorenom polju i kroz koji prolazi glavna cesta Mostar -Stolac moze se definisati na ovaj nacin. Mozda jesi , Handsomest of them all , ali nisi sigurno , Smartest of them all.

Što svakako nisi ni ti sa svojim sujetnim umišljenim celomudrenim popovanjem.

BTW, što se tiče lupetanja o "dečjim avanturama", imam preko 50 godina, not that it is any of your business.

I govorim uopšteno, između ostalog i o navodnim Nemanjićima koje čuvaju u drvenim kutijicama ("kivotima") pripadnici jedne religiozne organizacije. Po zakonu niko nema prava da poseduje posmrtne ostatke ljudi, a ako ih neko uzima sebi, drugi ima moralnog prava da ih "pozajmi", ukrade itd za svoje potrebe. Što svakako važi i za kosture ispod stećaka.

Pročitaj knjigu koju napravih napor da linkujem u onom drugom postu, ona je blagotvorna za prestarele, polupetrifikovane mozgove koji su izgubili gipkost, da proba da ih probudi u slobodno mišljenje.

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Охмучевићи
« Одговор #28 послато: Мај 28, 2021, 10:19:44 пре подне »
Što svakako nisi ni ti sa svojim sujetnim umišljenim celomudrenim popovanjem.

BTW, što se tiče lupetanja o "dečjim avanturama", imam preko 50 godina, not that it is any of your business.

I govorim uopšteno, između ostalog i o navodnim Nemanjićima koje čuvaju u drvenim kutijicama ("kivotima") pripadnici jedne religiozne organizacije. Po zakonu niko nema prava da poseduje posmrtne ostatke ljudi, a ako ih neko uzima sebi, drugi ima moralnog prava da ih "pozajmi", ukrade itd za svoje potrebe. Što svakako važi i za kosture ispod stećaka.

Pročitaj knjigu koju napravih napor da linkujem u onom drugom postu, ona je blagotvorna za prestarele, polupetrifikovane mozgove koji su izgubili gipkost, da proba da ih probudi u slobodno mišljenje.
  Dragi prijatelju , neko ostane dijete cijeli zivot i fantazira o nemogucim poduhvatima. Kada se iznosi stav o ovakvim stvarima ne postoji uopsteno govorenje. Vidi se da o Radimlji ne znas nista , a ja konkretno kad ne poznajem materiju onda prije svega poslusam one koji znaju vise od mene.
  O tvom iznosenju stava , navodni Nemanjici i drvene kutijice , mogu samo da ti kazem , sramotno i antihriscanski.
  Da , za kraj , skoro sam zaboravio. Uzmi kramp i lopatu , pa pravo za Radimlju. Poslije mi samo napisi kako si se proveo , ako prezivis.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Охмучевићи
« Одговор #29 послато: Мај 28, 2021, 10:45:46 пре подне »
Позвао бих све учеснике дискусије да се придржавају теме, без вређања и препуцавања. Хвала.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: Охмучевићи
« Одговор #30 послато: Мај 28, 2021, 11:55:25 пре подне »
Нема шансе да би дозволили неким српским институцијама ни близу да приђу Радимљи, а камо ли да копају и ваде кости.

Можда и није неузможно нагодити се, ако се примјењује чојство, донесе милошт или уздарје и поштује туђи дом.
Када сам у оном дијелу Херцеговине, вазда велим, да сам "Еро у иностранству" и не могу рећи, да ме је ко лоше угостио.
Заједно се похули и пожали и на Загреб и на Београд и на Сарајево и похвали се родна груда, гусле и ојкање и нађе се ту неки заједнички језик.
Но да, установе су вјеројатно дрогајачије од простога чловјека, можда зато се може понудити неки заједнички подухват који је свима у корист.
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже HandsomestOfThemAll

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
  • I2 > PH908 > Y84307
Одг: Охмучевићи
« Одговор #31 послато: Мај 29, 2021, 02:20:02 пре подне »
  Dragi prijatelju , neko ostane dijete cijeli zivot i fantazira o nemogucim poduhvatima. Kada se iznosi stav o ovakvim stvarima ne postoji uopsteno govorenje. Vidi se da o Radimlji ne znas nista , a ja konkretno kad ne poznajem materiju onda prije svega poslusam one koji znaju vise od mene.
  O tvom iznosenju stava , navodni Nemanjici i drvene kutijice , mogu samo da ti kazem , sramotno i antihriscanski.
  Da , za kraj , skoro sam zaboravio. Uzmi kramp i lopatu , pa pravo za Radimlju. Poslije mi samo napisi kako si se proveo , ako prezivis.

Nisam tvoj prijatelj.

Ništa nije nemoguće osim vraćanja mrtvih u život (mužjake živih bića je nemoguće klonirati, ženke je moguće samo dok su žive i jajne ćelije im nisu degenerisane od starosti, jer se mora koristiti i jajna ćelija bića koje se klonira, ali bez jedra koje se menja osnovnom ćelijom).

Bolje je imati mladalački um kao moj nego izlapeli kakav ti zagovaraš.

Hrišćanstvo je potpuno irelevantno, kao i sve druge monoteističke religije sa dogmom da samo one poseduju istinu (za razliku od politeizma koji sinkretički inkorporira učenja svih drugih s kojima dolazi u kontakt) a ono što je sramotno je bezobrazluk da se javljaš u odgovor na moj komentar koji se uopšte nije tobom bavio i drsko i uvredljivo komuniciraš sa mnom.

Najzad, uopšte me ne zanima ko je sahranjen po gorštačkim hercegovačkim brdima kad je moja haplogrupa, I-Y84307, do sad pronađena samo u Istri, na Kosovu i u Pomoravlju. Ali svakako onaj kome se kopa ima moje potpuno moralno odobrenje da to i učini.

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Охмучевићи
« Одговор #32 послато: Јун 04, 2021, 08:59:50 поподне »
Nisam tvoj prijatelj.

Ništa nije nemoguće osim vraćanja mrtvih u život (mužjake živih bića je nemoguće klonirati, ženke je moguće samo dok su žive i jajne ćelije im nisu degenerisane od starosti, jer se mora koristiti i jajna ćelija bića koje se klonira, ali bez jedra koje se menja osnovnom ćelijom).

Bolje je imati mladalački um kao moj nego izlapeli kakav ti zagovaraš.

Hrišćanstvo je potpuno irelevantno, kao i sve druge monoteističke religije sa dogmom da samo one poseduju istinu (za razliku od politeizma koji sinkretički inkorporira učenja svih drugih s kojima dolazi u kontakt) a ono što je sramotno je bezobrazluk da se javljaš u odgovor na moj komentar koji se uopšte nije tobom bavio i drsko i uvredljivo komuniciraš sa mnom.

Najzad, uopšte me ne zanima ko je sahranjen po gorštačkim hercegovačkim brdima kad je moja haplogrupa, I-Y84307, do sad pronađena samo u Istri, na Kosovu i u Pomoravlju. Ali svakako onaj kome se kopa ima moje potpuno moralno odobrenje da to i učini.
   U redu , nisam tvoj prijatelj , jedina stvar sa kojom se slazem sa tobom.
Da te podsjetim , da tvoji stari nisu bili pravoslavni hriscani nebi ni ti bio to sta si.
Lokalitet Radimlja se nalazi u polju , veoma dostupan lokalitet. U tome i jeste stvar , ne radi se o gorstackim Hercegovackim brdima, pa da kopas bez dozvole. Oni koji trebaju da daju dozvolu za Radimlju sigurno je nece dati nekome ko nije njihov.
Zapitah se dali poznajes geografiju. Pises da je tvoja haplogrupa zasada pronadjena u Pomoravlju , na Kosovu i u Istri. Ne vjerujem da su ljudi sa tom haplogrupom sa Kosova u Istru dosli avionom. Migracija se odvijala preko Hercegovine , tako da bi i tebe mogla zanimati Hercegovina.
 Podsjecam te da si ti dobio zabranu pisanja na forumu , nisam ja kaznjen , vjerovatno postoji razlog zbog toga.
 Za kraj. Odakle znas da se Radimlja mene ne tice?

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Охмучевићи
« Одговор #33 послато: Јун 05, 2021, 09:37:30 пре подне »
   U redu , nisam tvoj prijatelj , jedina stvar sa kojom se slazem sa tobom.
Da te podsjetim , da tvoji stari nisu bili pravoslavni hriscani nebi ni ti bio to sta si.
Lokalitet Radimlja se nalazi u polju , veoma dostupan lokalitet. U tome i jeste stvar , ne radi se o gorstackim Hercegovackim brdima, pa da kopas bez dozvole. Oni koji trebaju da daju dozvolu za Radimlju sigurno je nece dati nekome ko nije njihov.
Zapitah se dali poznajes geografiju. Pises da je tvoja haplogrupa zasada pronadjena u Pomoravlju , na Kosovu i u Istri. Ne vjerujem da su ljudi sa tom haplogrupom sa Kosova u Istru dosli avionom. Migracija se odvijala preko Hercegovine , tako da bi i tebe mogla zanimati Hercegovina.
 Podsjecam te da si ti dobio zabranu pisanja na forumu , nisam ja kaznjen , vjerovatno postoji razlog zbog toga.
 Za kraj. Odakle znas da se Radimlja mene ne tice?
Ako se već misli izvršavati suluda ideja prepada na stećke onda su pogodniji Ošanići. Ali tamo bager ne može doći, znači ništa. Ovo govorim kao jedan od rijetkih koji je učestvovao u ejshumaciji i uzimanju DNK materijala ispod stećaka

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: Охмучевићи
« Одговор #34 послато: Јун 08, 2021, 10:08:22 пре подне »
Ovo je baš značajno ukoliko je Boris zaista od naših Miloradovića. Vidim da ga zanima poreklo i genealogija, tako da bi bilo odlično ako bi se testirao. Probaćemo da ga kontaktiramo...

Борис се је јавио и био спреман, да се тестира. Савјетовао сам му WGS код DanteLabs када буде попуст и он је био рад поступити тако. У међувремену га је неко други контактирао и наговорио да уради HRABREN Panel I-Y103839 за што је платио 90$.  Ја мислим, да је то неправедно према човјеку, јер у случају да буде негативан, залуд је бацио паре, а нема ништа у руци. Побогу, он је посљедњи од Милорадовића, зар не би било праведно и према њему и боље за нас све, да је просто урадио WGS како је првобитно хтио?
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Охмучевићи
« Одговор #35 послато: Јун 08, 2021, 10:41:25 пре подне »
Борис се је јавио и био спреман, да се тестира. Савјетовао сам му WGS код DanteLabs када буде попуст и он је био рад поступити тако. У међувремену га је неко други контактирао и наговорио да уради HRABREN Panel I-Y103839 за што је платио 90$.  Ја мислим, да је то неправедно према човјеку, јер у случају да буде негативан, залуд је бацио паре, а нема ништа у руци. Побогу, он је посљедњи од Милорадовића, зар не би било праведно и према њему и боље за нас све, да је просто урадио WGS како је првобитно хтио?

То је сигурно неко из секте Храбрена. Не можеш им доакати. Једино што је требао за почетак тестирати један узводни SNP да се уопште провјери да ли је та грана, а могao је за почетак урадити и онај најосновнији STR тест код Yseqa ( што би можда било и најпаметније).

Колико му је уопште поуздана генеалогија?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Охмучевићи
« Одговор #36 послато: Јун 08, 2021, 10:58:50 пре подне »
...
Колико му је уопште поуздана генеалогија?

Упитно је, али изгледа да јесте од неких дворјанских Милорадовића. Како сам чуо, поседује колекцију ордена које су његови преци добијали од руског цара. Презиме му је аутентично и зна претке неколико колена у назад који су га носили. Сад, да ли је могло бити и неких других Малоруса Милорадовича, то је отворено питање. Наравно, не треба искључити ни могућност да се ради о митоманији.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: Охмучевићи
« Одговор #37 послато: Јул 21, 2021, 12:30:43 пре подне »
То је сигурно неко из секте Храбрена. Не можеш им доакати. Једино што је требао за почетак тестирати један узводни SNP да се уопште провјери да ли је та грана, а могao је за почетак урадити и онај најосновнији STR тест код Yseqa ( што би можда било и најпаметније).

Колико му је уопште поуздана генеалогија?

Милорадовић је испао негативан на мутације клана Храбрена. Рекао је да ће наручити WGS када буде блек фрајдеј.
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?