Аутор Тема: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта  (Прочитано 204028 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #40 послато: Април 01, 2015, 08:17:47 пре подне »
Иначе сад кад сам гледао Ј2 Пројекат видим да је тестиран као Ј2а и католик из области Климента у Албанији. Као претка наводи  Preka Gjelosha.

Ђелоши (Ђелошај, Ђелошевић) би требало да су кучки Албанци из села Коћи (Kojë). Осим ако није у питању патроним, а не презиме.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #41 послато: Април 01, 2015, 08:19:54 пре подне »
Дејан Савићевић и Мирко Вучинић имају циганско порекло, такође и наш бомбардер Синиша Михајловић има циганско порекло. Златан Ибрахимовић, Аљоша Ашановић, Ладић и многи други познати фудбалери имају циганско порекло.

Нисам ово знао.
А у ком смислу циганско порекло? У правој мушкој линији, или по некој прабаби?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #42 послато: Април 01, 2015, 08:27:22 пре подне »
Овде постоји неки списак познатих фудбалера ромског порекла:
http://www.groguets.com/futbolistas_de_origen_gitano-itemap-75-718-1.htm

Све, све, али Драгослав Шекуларац!?
Мислим, одлично знам порекло тог човека и није истина да има ромско порекло. Бар не по мушкој линији, не гарантујем за неку тамо чукунбабу...
А ни за Деја не бих рекао.
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #43 послато: Април 01, 2015, 08:32:02 пре подне »
Ђелоши (Ђелошај, Ђелошевић) би требало да су кучки Албанци из села Коћи (Kojë). Осим ако није у питању патроним, а не презиме.

Не знам. Ставио је мјесто поријекла тог претка у Вермош у Албанији, центар области Климента и пише да је то предак из 18. вијека. Иначе тестирани се презива Рукај.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #44 послато: Април 01, 2015, 08:36:31 пре подне »
Све, све, али Драгослав Шекуларац!?
Мислим, одлично знам порекло тог човека и није истина да има ромско порекло. Бар не по мушкој линији, не гарантујем за неку тамо чукунбабу...
А ни за Деја не бих рекао.

Мислим да овај горе списак нема везе са мозгом.

Асановић би могао бити Циган, а што се Михајловића тиче, само сам чуо да јесте, не знам колико је то тачно. Истина је да у Барањи и источној Славонији живи приличан број Бајаша, и да је Михајловић често и карактеристично презиме међу њима.

За остале са наших простора не вјерујем да је тачно.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #45 послато: Април 01, 2015, 08:56:11 пре подне »
Ma ovo su po meni obične gluposti, ili novinarske senzacionalističke izmišljotine na koje se ne treba pecati. Ne kažem da u navedenom spisku nema igrača koji su poreklom cigani, naročito među španskim igračima jer je opštepoznato da je ciganski DNK veoma prisutan u Španiji, pogotovo na jugu Španije gde sam čak čuo da ih ima oko 30%, ali za mnoge od navedenih mislim da nemaju veze sa ciganskim DNK. Pre svega mislim tu na Šekularca, za koga znam da po očevoj liniji sigurno nema veze sa ciganima, a majku sam poznavao lično jer su mi bili komšije u Hilandarskoj ulici i znam da je Makedonka, ali za nju ajde da ostavimo kao moguće da bi možda mogla da ima neke veze sa ciganskim poreklom a da to možda i ne zna. Ovo drugo za Savićevića, Mihajlovića, Vučinića, čisto sumnjam. Pre bih rekao da Mihajlovića vezuju za cigansko poreklo zato što je skoro u jednoj emisiji naručio Đurđevdan da mu odsviraju, gde je rekao da je to neka vrsta himne zvezdinih navijača, koje inače je opšte poznato zovu ,,cigani''. Mihajlović i Savićević su, znamo to svi, igrali u Zvezdi, tako da imam utisak da ,,u tom grmu leži zec'' ove novinarske ideje. 

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #46 послато: Април 01, 2015, 09:17:55 пре подне »
Pre bih rekao da Mihajlovića vezuju za cigansko poreklo zato što je skoro u jednoj emisiji naručio Đurđevdan da mu odsviraju, gde je rekao da je to neka vrsta himne zvezdinih navijača, koje inače je opšte poznato zovu ,,cigani''. Mihajlović i Savićević su, znamo to svi, igrali u Zvezdi, tako da imam utisak da ,,u tom grmu leži zec'' ove novinarske ideje.

И ја бих рекао да је звездашко порекло у питању  :D
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #47 послато: Април 01, 2015, 09:20:57 пре подне »
Не знам. Ставио је мјесто поријекла тог претка у Вермош у Албанији, центар области Климента и пише да је то предак из 18. вијека. Иначе тестирани се презива Рукај.
Интересантан податак обзиром да и на основу неких писаних извора знамо да су Клименти по свему судећи хетерогеног састава. Први турски попис овог племена јасно даје податке о томе да једно село у саставу овог племена носи чист словенски назив (Селце), док друго носи албански назив (Шпаја). Сада већ постоји неколико тестираних лица који вуку корене из овог малисорског племена, из чијих ДНК видимо да је то заиста тако:
 1. Вушај (Vushaj)         Албанија (Врмош, Малесиа)                                   Е                                          E-В13 ЦТС9320
 2. Кељменди(Kelmendi)                     КиМ (Ругова)                                    E            E1б1б1а2*              E-В13
 3. Рукај                       Албанија (Врмош, Малесиа)                                    Ј2а

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #48 послато: Април 01, 2015, 09:27:54 пре подне »
Не знам. Ставио је мјесто поријекла тог претка у Вермош у Албанији, центар области Климента и пише да је то предак из 18. вијека. Иначе тестирани се презива Рукај.

Да, Ђелош би било име оца тог Пренка. Постоји презиме Рукај међу Климентима. Занимљиво је да се и једна област јужније од Малесије зове исто тако. И то баш у области Мате, која би требало да буде епицентар, место одакле су се аутентични Шиптари ширили на север, исток и југ.
"Наша мука ваља за причешћа"

Аксић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #49 послато: Април 01, 2015, 10:21:11 пре подне »
Нисам ово знао.
А у ком смислу циганско порекло? У правој мушкој линији, или по некој прабаби?

Сад знаш. Да, по мушкој линији.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #50 послато: Април 01, 2015, 10:51:59 пре подне »
Италијан Giovanni Errico из места Roccamonfina и Перуновић - предак пре 19 генерација (додуше само на 25 маркера). Ово значи да је њихов предак живео средином 15. века, тачније 1444. год. (?)

Мало сам истраживао, та Рокамонфина је у јужном делу Италије, код Казерте, покрајина Кампања, нешто северније од Напуља.
Било би занимљиво да се нпр. утврди да је предак Пјешиваца био неки талијански племић или официр који је у саставу млетачке (или напуљске?) војске био код Ђурђа Кастриота, па после прешао код Ивана Црнојевића и ту и остао, а да од његовог брата потичу они Ерико из Рокамонфине (има их 5 у телефонском именику).
И само презиме родоначелника Богдана је необично. Не знам шта би у српском језику значило Потолић. А видим по интернету да у Италији постоји презиме Pottoli, a код Албанаца Potoli (вероватно се чита Потољи).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #51 послато: Април 01, 2015, 10:59:47 пре подне »
Мислим да овај горе списак нема везе са мозгом.

Асановић би могао бити Циган, а што се Михајловића тиче, само сам чуо да јесте, не знам колико је то тачно. Истина је да у Барањи и источној Славонији живи приличан број Бајаша, и да је Михајловић често и карактеристично презиме међу њима.

За остале са наших простора не вјерујем да је тачно.

Као прво поздрав свима, јер нисам до сада остављао постове на форуму.
За Синишу Михајловића конкретно знам да није ромског порекла, јер му је отац из села Кукуља у Лијевче Пољу. То знам јер је мој отац из села Лилић које је одма ту поред, и једном сам упознао Синишиног брата од стрица којем је Синиша помогао да купи неки камион јер се овај бави аутопревозом. Значи Синша Михајловић је пореклом из Лијевче Поља, из села Кукуље које је између Лакташа и Српца.Отац му се доселио у Борово..

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #52 послато: Април 01, 2015, 11:26:48 пре подне »
Мислим да овај горе списак нема везе са мозгом

Наравно да нема. Не треба схватати озбиљно информације са којекаквих сајтова.

http://www.blueunionbelgrade.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=308&start=6030&sid=ffe0f050b95d2c6fe5c381e2bd21cf46&view=print

Све, све, али Драгослав Шекуларац!? Мислим, одлично знам порекло тог човека и није истина да има ромско порекло. Бар не по мушкој линији, не гарантујем за неку тамо чукунбабу...А ни за Деја не бих рекао.

Шеки је из Шекулара, што значи да није Ром. За Деја и Вучину ни ја не верујем. Може бити да је неко имао неку бабу, итд, итд...па зато круже такве приче. Мада, све је ово пре измишљотина и покушај да се наружи нечија каријера.

Ma ovo su po meni obične gluposti, ili novinarske senzacionalističke izmišljotine na koje se ne treba pecati

Слажем се.

Као прво поздрав свима, јер нисам до сада остављао постове на форуму.
За Синишу Михајловића конкретно знам да није ромског порекла, јер му је отац из села Кукуља у Лијевче Пољу. То знам јер је мој отац из села Лилић које је одма ту поред, и једном сам упознао Синишиног брата од стрица којем је Синиша помогао да купи неки камион јер се овај бави аутопревозом. Значи Синша Михајловић је пореклом из Лијевче Поља, из села Кукуље које је између Лакташа и Српца.Отац му се доселио у Борово.

За Синишу сам и ја нешто начуо, али ево сада видимо да ни то није истина.

Асановић једини делује чудно, а и презиме му је "сумњиво", мада ни за то нема доказа.

Занимљиво је ово што помињу Небо и Синиша. Веза J2a - Албанци.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #53 послато: Април 01, 2015, 11:56:51 пре подне »
Да, овај непознати тестирани из Црне Горе је новотестирани, несумњиво повезан са Перуновићем, можда саплеменик из Пјешиваца. Штета што није оставио податке о поријеклу.

Иначе сад кад сам гледао Ј2 Пројекат видим да је тестиран као Ј2а и католик из области Климента у Албанији. Као претка наводи  Preka Gjelosha. Занимљиво је да он није иста грана хаплогрупе Ј2а као Перуновић. Gjelosh упада у подгрупу која је карактеристична за кавкаске народе Чечене и Ингуше. Знам да се раније доста писало о кавкаској Албанији и поријеклу Албанаца са Кавказа. Не наводим воду на ту воденицу, али ово је нека прва веза те врсте коју видим.

Значи две различите гране J2a на тако малом простору?

Помислио сам да би Пјешивци могли бити са севера Албаније (како и предање казује). У Кастратима постоје села/топоними Пјешровић и Пјешрошан. Нека суседна племена, попут Морачана, такође негују предање о пореклу са севера Албаније (Хоти).

Генетска слика Албанаца:

https://www.familytreedna.com/groups/abanian-dna-poject/about/results

Новост је R1b код Кастрата и J2b2 код Краснића. Судећи по подацима из J пројекта које је Синиша изнео, Клименте носе (поред E1b) и J2a.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #54 послато: Април 01, 2015, 02:47:29 поподне »
Наравно да нема. Не треба схватати озбиљно информације са којекаквих сајтова.

http://www.blueunionbelgrade.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=308&start=6030&sid=ffe0f050b95d2c6fe5c381e2bd21cf46&view=print


Сад видим на овом линку да је Аксић аутор фамозног списка...

Аксићу, немој да испаднеш Z93, па да и ти упаднеш у овај списак  ;)

Аксић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #55 послато: Април 02, 2015, 01:02:39 пре подне »
Сад видим на овом линку да је Аксић аутор фамозног списка...

Аксићу, немој да испаднеш Z93, па да и ти упаднеш у овај списак  ;)

Јесте ;D Ја сам видовита баба Ванга која све зна, шалу на страну ;D ;D ;D   О познатим фудбалерима ромског порекла писано је раније далеко пре 2012. године прогуглај да видиш. 

Уосталом ево мој оригинални коментар о познатим ромским фудбалерима,   http://www.diskuje.net/istorije/poreklo-prezimena-vas-rodoslov-9069/strana75.html  написан је 12.09.2012. Твој ортак Небојша је намерно цитирао форум који је преузео мој коментар са дискусије.нет како би приказао да је то све наводно кренуло од мене од 2012. године, мислим смешно и јадно од њега.

О познатим фудбалерима циганског порекла као што реко писано је пре 2012 године. Имаш на интернету разне дискусије о томе на пример из 2008. 2009. 2010. итд.

Мени није ништа чудно што су неки фудбалери циганског порекла или евентуално имају по мајци циганско порекло. Они који су веома познати сигурно неће и ако имају свест о свом ромском пореклу да изађу у јавност и да изјаве да су они пореклом Цигани. Зашто неће? Цигани који су асимилирани и који су почели да се мешају са нециганима хоће да се изједначе са њима, стиде се свог порекла, не користе више свој језик или га постепено заборављају, бракове склапају све мање са својима, а све више са нециганима и тако генерацијама рађају се деца која губе просечни физички изглед у Цигана. О овоме су писали наши географи има тога колико хоћеш у литературама Ј. Цвијића.

Ако хоћемо реално у Србији према попису из 2011. има око 150.000 до 200.000 Цигана, а уствари то није права бројка наши демографи кажу има их пола милиона. У Румунији има их један ипо до два милиона, иако званични попис каже да их има више од шесто хиљада. У Бугарској око 800.000 према незваничним статистикама. Такође има их доста у Мађарској и Грчкој. Само у ове земље има их четири до пет милиона, а где је остатак Европе. У целој Европи има сигурно између 10 до 15 милиона Цигана, а можда и више.

И сад питам тебе Јерковићу... Цигана има у Европи између десет до двадесет милиона, зашто не би имали Цигани познате спортске личности? Зар су они по теби парализован народ који је рођен само за музику?

Немој да се секираш превише због моје могуће и евентуалне подгране Z93, није добро за здравље господине Јерковићу ;D  ;D   ;)  Могуће је да будем грана Z93, али у овај списак нема никакве шансе да упаднем ;). Како год испадне и ако евентуално будем Z93, бићу на то поносан.

Ако имају овакви бели Чаргари попут мене, онда заиста постоји велика шансе да сам један од њих  ;D ;D ;D


Ја сам много времена провео анализирајући свој хаплотип и друге хаплотипове гране Z93, M458 и Z280. За сада ја сам успео да нађем шест хаплотипова која су мени врло вероватно најблиска и то су припадници М458 из Пољске и Русије, и са њима се разликујем на седам и осам маркера, напомена у табели постоји једна грешка на вредност DYS19 пише да је 10, а заправо ради се о 16.   


Што се тиче Z93, На први поглед изгледало је да су ми блиски хаплотипови гране Z2124-Z2122-F1345-CTS6, заиста на први панел има доста Асхкенази-Левите, односно Јевреји са којима имам ткз. модал који је доста чест код Левита и панел два је доста сличан мом, на трећем панелу се доста разликујемо имају они неке специфичне маркере које ја немам.
Међутим у панел два на вредност DYS458 они имају искључиво 14,  15 је веома ретак, а 16 уопште не постоји. Ја имам на ту вредност 16, тако да не постоји скоро никаква шанса да будем припадник те гране. Што се тиче других грана Z93 не постоји нека нарочита блискост, али не би се осудио да кажем већ сада да нисам припадник хаплогрупе Z93.

Што се тиче Z280 у подграни CTS3402 постоје неки хаплотипови имамо неке заједничке специфичности, тако да постоји и нека шанса за Z280.

Дакле све је отворено, још увек није ништа сигурно.
« Последња измена: Април 02, 2015, 08:02:29 пре подне Аксић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #56 послато: Април 02, 2015, 07:58:59 пре подне »
@Аксићу

Што се тиче списка, наравно да сам се шалио, не би требао такве ствари толико озбиљно схваћати.

Што се тиче Z93, још раније сам рекао да не вјерујем да си Z93, већ М458...

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #57 послато: Април 02, 2015, 08:16:53 пре подне »
Мени није ништа чудно што су неки фудбалери циганског порекла или евентуално имају по мајци циганско порекло. Они који су веома познати сигурно неће и ако имају свест о свом ромском пореклу да изађу у јавност и да изјаве да су они пореклом Цигани. Зашто неће? Цигани који су асимилирани и који су почели да се мешају са нециганима хоће да се изједначе са њима, стиде се свог порекла, не користе више свој језик или га постепено заборављају, бракове склапају све мање са својима, а све више са нециганима и тако генерацијама рађају се деца која губе просечни физички изглед у Цигана. О овоме су писали наши географи има тога колико хоћеш у литературама Ј. Цвијића.





Ако имају овакви бели Чаргари попут мене, онда заиста постоји велика шансе да сам један од њих  ;D ;D ;D


 



Аксић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #58 послато: Април 02, 2015, 08:50:41 пре подне »
војинена,

Ти си се изгледа највише увредио  :)  Нема смисла ако се не слажеш са мојим ставовима, ако не верујеш оно што пишем и да ми сад цитираш део текста,, мислим не приличити ипак си ти у године човек колико сам ја могао да приметим. 

Аксић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #59 послато: Април 02, 2015, 08:51:37 пре подне »
.
« Последња измена: Април 02, 2015, 10:09:25 пре подне Аксић »