Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102544 пута)

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Dante Labs
« Одговор #140 послато: Децембар 20, 2019, 08:58:20 пре подне »
Немам искуства са Дантеом, али свакако препоручујем пошту/царину у Угриновачкој. Треба да се пише све и свашта али без проблема иде. Јасно назначити "DNA sample / DNK uzorak" и неће бити никаквих проблема. Прошле године сам послао два узорка (од мојих), пре пар недеља још један, могуће да ускоро буде и четврти.
Нешто преко 300 динара кошта слање за Хјустон. До Италије може да буде само јефтиније.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Dante Labs
« Одговор #141 послато: Децембар 20, 2019, 12:53:41 поподне »
Управо сам обавио телефонски разговор са извесним Владимиром Арсенијевићем (ДХЛ), особом која ме је пре пар дана обавестила путем мејла  да је на моје име стигла пошиљка из Италије и да могу да је преузмем једино ако попуним гомилу папира која је стигла, такође на мејл, заједно са ценовником царињења пошиљке.

Покушао сам да објасним о каквој се пошиљци ради тј. да то није никакав биолошки материјал, како је он то дефинисао, већ обична празна пластична кутијица чија је вредност мања од једног евра и коју  тек треба да "напуним". Дакле, јасно сам му предочио о чему се ради и да ми није први пут да добијам такве пошиљке из иностранства, тј. да нисам једини и да је ових дана неколико људи без икакве процедуре добило пошиљку са истим садржајем...

Нисам желео превише да га убеђујем, једноставно сам му дао до знања да је на њему да одлучи да ли ће пошиљку да врати назад или не.


 
« Последња измена: Децембар 20, 2019, 12:55:56 поподне gillle »
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #142 послато: Децембар 20, 2019, 01:08:30 поподне »
То су већина момака добијали. Аргументацију да су некима те информације тражили а некима не на жалост није могуће применити. Они могу да садрже било коју пошиљку ако постоји нека доза сумње. А при вашем импорту се првенствено ради о ниско указаној вредности у рачуну од стране Дантеа, јер не постоји закон који забрањује увоз празних пластичних епрувета и то ДХЛ зна.

Пошаљите копију наруџбине коју вам траже, потврдите садржај и да је вредност те епрувете 1 евро, те да Вам не могу обрачунати царину на основу наруџбине, јер је то инострана услуга која није физички предмет царине.

Ако пупуните све папире и објасните писмено о чему се ради, пошиљка неће бити враћена и нећете платити ни царинске дажбине, нити царинску услугу ДХЛу, јер ће пошиљка бити ослобођена плаћања царине. Код нас је тако прошло, само што смо дуго чекали решење.

Попуните те папире слободно и напомените да је пошиљка послата по "DDP" условима транспорта, што значи да чак и да неки трошкови настану, све трошкове плаћа пошиљалац.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #143 послато: Децембар 20, 2019, 01:14:43 поподне »
Видим да се помиње пошиљка у којој је празна пластична епрувета. Не знам да ли је Данте нешто мењао у технологији прикупљања узорака, али ја када сам радио тест епрувета није стизала празна већ са течношћу за конзервирање узорка. И још са све најлонском кесицом на којој је био велики наранџасти знак за биохазард. Мене уопште не изненађује што са таквом пошиљком ДХЛ опрезно поступа. Одакле да знају каква је течност у питању...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Dante Labs
« Одговор #144 послато: Децембар 20, 2019, 01:37:28 поподне »
Видим да се помиње пошиљка у којој је празна пластична епрувета. Не знам да ли је Данте нешто мењао у технологији прикупљања узорака, али ја када сам радио тест епрувета није стизала празна већ са течношћу за конзервирање узорка. И још са све најлонском кесицом на којој је био велики наранџасти знак за биохазард. Мене уопште не изненађује што са таквом пошиљком ДХЛ опрезно поступа. Одакле да знају каква је течност у питању...

Тако је. Ја сам неки дан узимао човеку брис и била је мала бочица с плавом течности.



Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Dante Labs
« Одговор #145 послато: Децембар 20, 2019, 01:37:48 поподне »
Видим да се помиње пошиљка у којој је празна пластична епрувета. Не знам да ли је Данте нешто мењао у технологији прикупљања узорака, али ја када сам радио тест епрувета није стизала празна већ са течношћу за конзервирање узорка. И још са све најлонском кесицом на којој је био велики наранџасти знак за биохазард. Мене уопште не изненађује што са таквом пошиљком ДХЛ опрезно поступа. Одакле да знају каква је течност у питању...

Колико ми се чини до сада су ту "пљуцку" углавном описивали као празну и први пут сада чујем/читам шта се ту све налази. Слао сам у Yseq и мислим да је било нешто слично "штапићима" које наш ДНК центар користи (?).
Није страшно и да се врати, вероватно ћу и о томе да добијем неко обавештење. Да ли да предложим ДантеЛабс-у неку другу фирму за слање, нека то не буде ДХЛ...
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #146 послато: Децембар 20, 2019, 01:42:07 поподне »
gille - ако попуниш све формуларе и даш ону аргументацију нећеш платити царинске дажбине нити ће се вратити. Само је питање дал' желиш да се малтретираш око свега...

(пс: ово је заиста занимљиво, јер је мени буразер које је пре недељу дана давао узорак рекао да је била празна, а Милош ми је послао слику епрувете где смо установили да шаљу две различите епрувете по изгледу)

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Dante Labs
« Одговор #147 послато: Децембар 20, 2019, 01:50:07 поподне »
gille - ако попуниш све формуларе и даш ону аргументацију нећеш платити царинске дажбине нити ће се вратити. Само је питање дал' желиш да се малтретираш око свега...

(пс: ово је заиста занимљиво, јер је мени буразер које је пре недељу дана давао узорак рекао да је била празна, а Милош ми је послао слику епрувете где смо установили да шаљу две различите епрувете по изгледу)

Није то баш тако, пријатељу! Јавио ми је Слатинац да је све прописно попунио и послао, баш како смо преко Милоша добили инструкције од тебе или Јовице и да су му одговорили да ипак не испуњава све услове да добије пошиљку, већ да му је потребна још једна повећа камара докумената од извесних регистрованих агенција...

Теби у сваком случају, као и Милошу, хвала на труду и ангажовању!
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #148 послато: Децембар 20, 2019, 02:00:39 поподне »
У праву си.. сад је и мене звао Слатинац и потврдио што кажеш. Значи још је постало ригорозније.

Знам да је Данте Лабс поменуо Милошу да могу да промене товарни лист и импортни рачун на неку фирму коју би ми указали. То делује као једино преостало решење.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #149 послато: Децембар 20, 2019, 02:34:20 поподне »
У праву си.. сад је и мене звао Слатинац и потврдио што кажеш. Значи још је постало ригорозније.

Знам да је Данте Лабс поменуо Милошу да могу да промене товарни лист и импортни рачун на неку фирму коју би ми указали. То делује као једино преостало решење.
A da probaju slanje regularnom postm?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #150 послато: Децембар 20, 2019, 02:38:32 поподне »
Па да, само што се у том случају баш треба наоружати стрпљењем уколико Данте Лабс тек реши да пошаље нови "кит", након што тренутни приме назад.

Мени је друг наручио прошле недеље прибор и сад се надам да га нису послали, јер није добио имејл да је на путу. Покушавам да контактирам Данте да га преусмере или пошаљу обичном поштом.
« Последња измена: Децембар 20, 2019, 02:40:13 поподне Златан »

На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #151 послато: Децембар 20, 2019, 02:40:30 поподне »
Да ли су сва три комплета, и Миличевићев, и Гилетов, и Слатинчев,  у истом сосу? Да ли се може нешто урадити, на неком вишем нивоу, а да се комплети не враћају назад?

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #152 послато: Децембар 20, 2019, 02:55:42 поподне »
Ако би сви овде написали свој број наруџбине ("EU..."), могли би смо једним имејлом да се обратимо [email protected] заједничком поруком која би све приборе који су у проблему обухватила.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #153 послато: Децембар 20, 2019, 04:02:05 поподне »
Синди је веома кооперативна. Одговор сам добио за 15-так минута и прибор од мог друга је преусмерила на моју адресу у Швајцарској како неби имао проблема с ДХЛ-ом. Имали смо среће, јер још увек није био послат. А после ћу му послати обичном поштом или по некој од аутобуских тура на нашој релацији.

Ово може да буде једна од опција како да решите проблем.

На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #154 послато: Децембар 20, 2019, 04:15:35 поподне »
Синди је веома кооперативна. Одговор сам добио за 15-так минута и прибор од мог друга је преусмерила на моју адресу у Швајцарској како неби имао проблема с ДХЛ-ом. Имали смо среће, јер још увек није био послат. А после ћу му послати обичном поштом или по некој од аутобуских тура на нашој релацији.

Ово може да буде једна од опција како да решите проблем.

Да ли је онда боља опција за мог брата, али и за Глишовића, да шаљу из иностранства узорак? Наиме буразер би требало ускоро да иде за Швајцарску, па би могао да понесе та два комплета и тамо онда послати. Једино ме занима да ли да се шаље преко ДХЛ-а или редовним путем, односно обичном поштом?
« Последња измена: Децембар 20, 2019, 04:20:34 поподне Милош »

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #155 послато: Децембар 20, 2019, 04:46:42 поподне »
Обичном поштом је по мени боље, свакако и јефтиније ако се шаље из иностранства.

Може да проба из Србије првобитно обичном поштом, ако му је пошиљка већ стигла.


На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #156 послато: Децембар 20, 2019, 04:47:36 поподне »
Обичном поштом је по мени боље, свакако и јефтије.

Може да проба из Србије првобитно обичном поштом, ако му је пошиљка већ стигла.

Отправлено с моего SM-G975F через Tapatalk

Пошиљка је стигла обојици...

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #157 послато: Децембар 20, 2019, 04:58:30 поподне »
Платин је писао раније... вреди бар покушати обичном поштом из Србије.

Ово из иностранства је сигурна варијанта, само што треба да се прође кроз сав тај додатни труд, а и дуже траје.

Отправлено с моего SM-G975F через Tapatalk


Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Dante Labs
« Одговор #158 послато: Децембар 20, 2019, 05:21:04 поподне »
 Гуњак је данас добио нови емајл од Данте Лабс... кажу да да су анализирали слање поште за Србију и да неће да се упуштају у проблем. Замолили су да се достави нека друга адреса у ЕУ или да врате новац. Тако да је одлучено да се пошиљка упути на адресу пријатеља  па кад неко дође да донесе у торби . А назад иста маршрута... Живимо гдје живимо...

Ван мреже Белић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 87
Одг: Dante Labs
« Одговор #159 послато: Децембар 21, 2019, 12:14:02 поподне »
Dante послах данас обичном поштом, без икаквих проблема. 620 динара платих. Класична пошта ка иностранству, на којој, по упутству са царине , написах  ''брис грла у епрувети за анализу''.  Фабричко паковање картонско , које добих, убацих у поштанску заштитну коверту.

Жао ми је што бацих 5 дана на препуцавање са ДХЛ-ом. Њихова оправдања нису на месту. Прва два разговора  и одласка код њих су се вадили на царину, да наводно они не дозвољавају да физичко лице шаље брис у иностранство, па кад им рекох да сам разговарао са царином и да ми потврдише да може да се шаље, онда променише причу на њихове унутрашње прописе.
 :o
По мени чист безобразлук.