Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105575 пута)

Jelic

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #140 послато: Септембар 01, 2017, 06:07:06 поподне »
Не могу никако пронаћи ништа за Сотировиће у Освишту тј. о њиховом даљем пореклу, зна ли неко нешто више?

У Освишту има разних досељеничких струја, али ипак доминира она динарска, или како се то каже "од Сјенице".

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #141 послато: Септембар 01, 2017, 06:16:25 поподне »
Код таквих мржња према "дошљацима" (иако су то најчешће и сами, а неки чак и скорији) обично настаје услед личне фрустрације због неспособности да нађу посао или жену.

То је! :) Можда су политичке функције покупили Црногорци, али су зато жене узели Босанци. :) Предлажем нову анкету по том питању.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #142 послато: Септембар 01, 2017, 06:17:09 поподне »
Све би ово била тешка спрдња да нема и других у Србији који мисле исто. Већина људи са којима сам причао на ту тему негира да такви постоје, али овај сајт (http://ovsishte.com/pfass/) је одличан подсетник да их има, и то не у тако малом броју. Обично се ради о полуписменим људима који не знају да упале компјутер, па их стога нема пуно на интернету, али сва срећа, па је ту Сотировић да их адекватно представља. Код таквих мржња према "дошљацима" (иако су то најчешће и сами, а неки чак и скорији) обично настаје услед личне фрустрације због неспособности да нађу посао или жену, а онда се ту појављују дежурни кривци који су им "отели" нешто што за шта су умислили да им аутоматски припада. Највећа штета коју такви проузрокују је што се досељеници често осећају непожељним у Србији. Избегли Крајишници и Косовци и бројне непријатне ситуације које су доживели су најсвежији пример.

Као неко ко је 3 године био модератор на једном нашем великом форуму, на политици, могу да кажем да постоји потреба да неке ствари буду јасно означене. Није то питање строгоће правила, али неки људи се другачије понашају када виде Правилник. Некима ни то не смета, па праве хаос.
Срећа је да је овде култура разговора широко присутна па нема потребе да се често интервенише. Ипак, са повећањем броја дискутаната на форуму број проблема расте на квадрат.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #143 послато: Септембар 01, 2017, 06:45:35 поподне »
Ладно се Сотировић регистровао на овом форуму, ово је горе од Милоша Богдановића, питам се ко је следећи Мирољуб Петровић, Наташа Кандић, Соња Бисерко...??   ;D

ovsishte.com/pfass/

Сотировићу колико те плаћају душмански центри моћи да правиш поделе међу Србима, и колико имаш присталица, моги ли се пребројати на прсте једне или две руке?
« Последња измена: Септембар 01, 2017, 06:47:49 поподне Свевлад »

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #144 послато: Септембар 01, 2017, 06:50:44 поподне »
То је! :) Можда су политичке функције покупили Црногорци, али су зато жене узели Босанци. :) Предлажем нову анкету по том питању.
Поздрављам Босанце у Србији којима је драже да их тамо зову него Србином.
На сву срећу у Републици Србској нема Србина који жели да се Босанац зове.


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #145 послато: Септембар 01, 2017, 06:56:29 поподне »
Поздрављам Босанце у Србији којима је драже да их тамо зову него Србином.
На сву срећу у Републици Србској нема Србина који жели да се Босанац зове.

Тимаре, да ли је могуће да у овом случају не препознајеш шалу?:) Видиш да су људи прозвани у том регионалном смислу, па зато и одговарам на тај начин.

Пошто ово није први први пут да полемишемо о томе, а и рекли смо већ да се на тај начин Срби одатле приктично одричу српске Босне, ја ћу од сада искључиво користити термин "Боске" за Србе из тих крајева. ;)

Нећу наравно, али само мало разума, молим.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #146 послато: Септембар 01, 2017, 07:02:59 поподне »
У Сотировићевом пропагандном памфлету постоји анкета и може да се гласа ко влада Србијом, понуђени одговори су:

- Црногорчине
- Херцегбосанчероси
- Крајишници
- Брозозомбији
- Сви џутуре

Шта мислите ко од ових влада Србијом, или влада неко шести кога је Сотировић заборавио да стави?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #147 послато: Септембар 01, 2017, 07:11:26 поподне »
У Сотировићевом пропагандном памфлету постоји анкета и може да се гласа ко влада Србијом, понуђени одговори су:

- Црногорчине
- Херцегбосанчероси
- Крајишници
- Брозозомбији
- Сви џутуре

Шта мислите ко од ових влада Србијом, или влада неко шести кога је Сотировић заборавио да стави?

Батали глупости Свевладе. Затрпасмо тему нечим што овде не припада. Да не кажем и жали боже потрошене струје и времена на будалаштину...
Kамене рабъ и госодинъ

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #148 послато: Септембар 01, 2017, 07:21:14 поподне »
Ако су се сви огласили поводом овог немилог догађаја, да се вратимо редовним темама, а ову оставимо за потребе обраћања администраторима форума.



Ван мреже Ковачевић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
    • Ковачевићи из Коретишта
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #149 послато: Март 18, 2018, 12:39:39 поподне »
Кад хоћу да пошаљем поруку избаци ми „Дошло је до грешке!“, а испод тога „Немате дозволу да приступите овом одељку“ ... да није зато што сам нов на форуму?

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #150 послато: Март 18, 2018, 01:48:14 поподне »
Кад хоћу да пошаљем поруку избаци ми „Дошло је до грешке!“, а испод тога „Немате дозволу да приступите овом одељку“ ... да није зато што сам нов на форуму?

Нешто не радите како треба. И чланови који немају поруке могу да шаљу приватне поруке, можда са оном препреком, коју морате савладати тако што препишете натпис. Покушајте више пута...



Ван мреже Ковачевић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
    • Ковачевићи из Коретишта
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #151 послато: Март 18, 2018, 02:05:43 поподне »
Ево сад хоће, пре је имало нешто да потврдим пре него што се пошаље порука, сад то нема, нешто да нисам бот, робот тако нешто писало

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #152 послато: Март 18, 2018, 02:12:51 поподне »
Ево сад хоће, пре је имало нешто да потврдим пре него што се пошаље порука, сад то нема, нешто да нисам бот, робот тако нешто писало

Па да, то је то, блокада за програме који шаљу најчешће комерцијалне поруке. Кад форум препозна, да сте човек, тј. да нисте програм, престане вас то питати. :)



Ван мреже Теократија

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
    • Theocracy Now
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #153 послато: Април 17, 2018, 02:25:21 поподне »
Стално избацује грешку кад хоћу да поставим профилну слику. Шта није у реду? Хвала

Ван мреже Тромеђа

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 200
  • R1a M458 A11460
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #154 послато: Април 17, 2018, 02:53:56 поподне »
Стално избацује грешку кад хоћу да поставим профилну слику. Шта није у реду? Хвала

Имаш на страници 4 на овој теми поруке у вези постављања аватара (профилне слике).
"Добра земљо моја, лажу! Ко те воли данас, тај те воли, јер зна да си мати... " Милан Ракић

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #155 послато: Април 17, 2018, 03:30:38 поподне »
Имаш на страници 4 на овој теми поруке у вези постављања аватара (профилне слике).

Тачније, објаснио је то Фронтијер у овом кометнару. :)



Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #156 послато: Април 17, 2018, 04:22:36 поподне »
Желим да знам зашто ми је обрисана прошла порука?

Народ који сам назвао како јесам тако сам себе зове https://sq.wikipedia.org/wiki/Shqiptarët а је нећу да користим енглески назив за тај народ. 
Логично је да сваког зовемо онако како сам себе зове.
« Последња измена: Април 17, 2018, 04:23:21 поподне Лука »

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #157 послато: Април 17, 2018, 06:03:12 поподне »
С обзиром на последњу објаву, Свевладова примедба је неоснована, а ова дискусија непотребна.



Ван мреже Гргур

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • R1a-Z280>L366
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #158 послато: Април 18, 2018, 12:35:15 поподне »
С обзиром на последњу објаву, Свевладова примедба је неоснована, а ова дискусија непотребна.

Ако подунавске Швабе (нем. Donauschwaben)  с`поносом истичу да су то што су и имају удружење подунавских Шваба,што је проблем да и Шиптари буду то што су ? Кад смо се у војсци изјашњавали о националној припадности,први је устао Рамадан Идризи из Прешева и рекао да је Шиптар.Паметни поручник  му је одговорио : "Е,ја то не би тако рекао ..." ???

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #159 послато: Април 18, 2018, 12:43:18 поподне »
Ако подунавске Швабе (нем. Donauschwaben)  с`поносом истичу да су то што су и имају удружење подунавских Шваба,што је проблем да и Шиптари буду то што су ? Кад смо се у војсци изјашњавали о националној припадности,први је устао Рамадан Идризи из Прешева и рекао да је Шиптар.Паметни поручник  му је одговорио : "Е,ја то не би тако рекао ..." ???

То уопште није био повод удаљења Свевлада са форума. Лепо сам оставио везу ка објави, где је наведен разлог његовог удаљења. И подсетио да је бар овде свака даља дискусија на ту тему непотребна.